Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

O bieganie chodziło mi po różnych trasach dłuższych, a nie przy agi. Większe obciążenie to dla mnie bieg po trasie lub bieg przy rowerze, a nie agi w małej dawce.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/199686-z-mopsem-na-agility[/url]
Nie mam zamiaru trenować agility z mopsem na takim poziomie, jak inne, większe psy. Raczej dla zabawy tylko. Jeśli pies nie będzie sobie dawał rady, to proste, że przestanę. Tak samo, jeśli wet powie, że to niebezpieczne dla psa.
Ale offtop :roll: EOT.

Link to comment
Share on other sites

No to tak samo można to przełożyć na ludzi, którzy mają starszego i młodszego psa, a takich jest wiele. To tak jakby kupić dwa psy, które mają się same sobą zajmować i tyle. To może w konsekwencji spowodować więcej problemów niż korzyści.

Link to comment
Share on other sites

Czytałam, że ktoś tutaj z forum miał mopsa i jakiegoś wyżła (czy innego psa, który potrzebuje dużo ruchu, już nie pamiętam) i potrafiły się psiaki razem bawić bez problemu, tylko wiadome, że po pewnym czasie mops chował się w cieniu i odpoczywał, a większy psiak szalał z właścicielką :'). Jak dla mnie, to świetnie mieć takie dwa psy o różnych charakterach, zawsze to jakaś różnorodność. Mopsy kocham za między innymi ich wygląd, oddanie i możliwość pokazywania uczuć, nie przeszkadza mi ich krótki pyszczek czy brak większej kondycji, ale chciałabym mieć też kiedyś kiedyś psa, z którym będę mogła poćwiczyć, poszaleć bardziej niż z mopsem (co nie oznacza, że gdy będę mieć drugiego psa, to pierwszy pójdzie w odstawkę!).
Mój chłopak myślał o haszczaku, ale nie mam serca trzymać go w mieszkaniu, szczególnie, że mimo to, że dużo czasu będziemy mogli przeznaczyć na spacery i zajęcia z psem, to uważam, że dla haszczaka to nadal za mało ruchu.

Link to comment
Share on other sites

miałam nie offtopować, ale nie mogę się powstrzymać - szanelka, będziesz w wieku 15 lat mieszkać z chłopakiem w innym mieście i planujecie psa "do domu", tj. pod kątem kto i kiedy będzie mógł go wyprowadzać?
serio? :grab:

nie no, życzę wszystkiego najlepszego :diabloti: ale wydaje mi się, że w tym wieku powinnaś brać poprawkę na to, że, [I]ekhm[/I], dużo się może zmienić i mieć na uwadze to, że nie masz stabilnej sytuacji życiowej (a tym bardziej finansowej) i pies, szczególnie mops, może być obciążeniem większym, niż Ci się wydaje.

ja bym nie ryzykowała przez jeszcze kilka lat z kupnem psa, serio - nie lepiej zapewnić mopsikowi to, czego potrzebuje, kiedy będziesz miała swój budżet i jakąś tam stabilność? choćby stypendium czy dorywczą pracę.

a nie chcesz zabrać ze sobą przypadkiem starszej suni? pomieszkać ze znanym sobie psem tak na próbę..

Link to comment
Share on other sites

Ja w tym nie widzę sensu. Nawet w obrębie jednej rasy zdarzają się psy z całkowicie odmiennymi charakterami i wcale nie jest powiedziane, że będą sobie dotrzymywać kroku. Jak już ktoś kupuje psa rasowego to pod siebie, a nie dla swojego psa. Szanelka, napisała, że chciałaby psa pod agility, bo z mopsem nie bardzo to wiadomo, że i tak musi wybrać coś bardziej aktywnego i anatomicznie przystosowanego do wysiłku. Mopsowi się żadna krzywda nie stanie jeżeli będzie żył z aktywniejszym psem. A żeby drugi pies się wyszalał, o to zadba już właściciel, skoro chce mieć aktywnego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GPooLCLD']No to tak samo można to przełożyć na ludzi, którzy mają starszego i młodszego psa, a takich jest wiele. To tak jakby kupić dwa psy, które mają się same sobą zajmować i tyle. To może w konsekwencji spowodować więcej problemów niż korzyści.[/QUOTE]
Niby tak, ale nie do końca, u mnie starszy pies ustawił szczeniaka. Jakoś tak wystarczyło że spojrzał i młody wiedział że koniec hasania z nim itd.

Jak by było z mopsem nie wiem, kiedyś sąsiad miał kilka i szczekały/chrumkały przy ogrodzeniu :D komiczne psy.

Link to comment
Share on other sites

Pani Profesor, teraz mam 15 i jestem w drugiej klasie gimnazjum. Sprawa jest taka, że do liceum idę do Krakowa, gdzie ode mnie jest godzina/półtorej jazdy, więc codzienne dojazdy byłyby dla mnie męczarnią, a internat odpada. Nie wybiorę innego LO, ponieważ mam już wybrany profil i późniejsze studia, a ja uparta jestem :P Nie będę mieszkać tylko z nim, możliwe, że będzie z nami moja kuzynka, lub jego kolega, żeby podzielić się czynszem. Ja mopsa kupuję dla siebie, bo to moje marzenie, ale mój chłopak często powtarza, że po co mops, że lepiej haszczak, ale ja patrzę na to pod tym względem, że ja chce wziąć tego psa do Krakowa ze sobą, nie zostawię go tu, patrzę przyszłościowo. Za wychowanie psa płacą rodzice oczywiście, ja po prostu chciałam się poczuć trochę samodzielna i ich odciążyć, dlatego chciałam iść gdzieś popracować, a nie dlatego, że mam problemy finansowe.
Sonia jedzie tam ze mną oczywiście, ale czy zostanie na zawsze zależy od tego, jak będzie to wytrzymywać. Od małego jest zawsze z kimś w domu, a jak zostaje sama to na godzinę czy dwie, bo dziadkowie są ciągle. Nigdy nie uczyłam jej zostawać w klatce, na smyczy też chodzi od niechcenia (pracujemy nad tym), w kagańcu boi się chodzić, bo nosi go tylko do weta, czego się boi (też nad tym pracujemy, ale ma traumę z jednym wetem i ciężko mi to zniwelować, choć są już małe postępy). Żałuję, że nie interesowałam się tresurą wcześniej. Dopiero gdy tutaj trafiłam, zaczęłam się tego wszystkiego uczyć i trenuję teraz również na suni, żeby poradzić sobie lepiej potem z innym psem.
Ja wiem, że wszystko może się zmienić przez te dwa lata, ale nie chcę być kolejną nieodpowiedzialną osobą, która teraz nagle chce np haszczaka, a potem się okazuje, że musi mieszkać w mieszkaniu 20m2 i porzuca psa, a sama jedzie sobie wieść nowe życie w mieście. Biorę wszystko pod uwagę :').

Rocki, mnie bardzo denerwuje stereotyp, że mops to kiełbasa z farfloclami i że jest tylko psem kanapowym, zero ruchu. Brednie. Jak każdy pies potrzebują ruchu, ale wiadome, że nie mogą się między innymi przegrzewać. A chrumkają i chrapią przesłodko :D I ta ich mimika, haha :D Pocieszne są bardzo :').

P.S. Tak tylko podkreślę, że łóżka bd mieć osobne, żeby nie było! :"D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rocki']Niby tak, ale nie do końca, u mnie starszy pies ustawił szczeniaka. Jakoś tak wystarczyło że spojrzał i młody wiedział że koniec hasania z nim itd.

Jak by było z mopsem nie wiem, kiedyś sąsiad miał kilka i szczekały/chrumkały przy ogrodzeniu :D komiczne psy.[/QUOTE]

Zabrzmiało to trochę tak, jakby mopsy były ułomne w relacjach pies-pies. W prawdzie nigdy nie miałam jakieś większej styczności z mopsami, całkowicie mnie nie interesuje ta rasa, ale nie sądzę żeby nie mogły żyć pod jednym dachem z aktywniejszym psem. Inaczej to trzeba zakładać, że mops może mieszkać jedynie z drugim mopsem, a wiadomo, że tak nie jest. No i nie oszukujmy się, yorki nie są wcale takie obłędnie aktywne. Wiadomo terier, ale wiele z nich spędza całe życie na rączkach. Ta rasa pewnie w większości straciła dawno temu temperament prawdziwego teriera. Na pewno znajdzie się jakiś odsetek yorków z charakterem prawdziwego teriera, ale większość z nich to normalne średnio aktywne psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Polcia']Podpisuje się pod tym. :evil_lol:
[B]Mój w tej chwili 13,5 letni mops jako szczeniak wychowywał się z wyżłem. Wspólne spacery i inne zabawy zmuszały "małą beżową kulkę" do wysiłku fizycznego i budowały jego kondycję i mięśnie [/B]:cool3:. Agility wtedy nie było "w modzie". Zaowocowało to tym, że świetnie sobie radził podczas wakacyjnych wypadów pod namiot, gdzie na swoich nóżkach potrafił przejść 7 - 10 kilometrów, w wodzie może nie był labradorem ale śmiało pokonywał dystans kilkunastu metrów.
Choć doskwierają mu różne starcze przypadłości to myślę, że dzięki tej młodzieńczej zaprawie radzi sobie dzisiaj całkiem nieźle.[/QUOTE]

Cytat z wątku, który podałam wyżej o agi dla mopsa :').

Link to comment
Share on other sites

Ale właściwie co z tego że mops biega za wyżlem?
Bo nie rozumiem.

Dla mnie sytuacja ma się jasno - bierzesz jakiegoś psa nie żeby jakoś było, a żeby spełnić jego potrzeby.
I dostosowywujesz też tego psa do psa którego już masz. Po pierwsze komfort tamtego pierwszego.

No i powiedz mi , naprawdę widzisz posiadanie dwóch psów tak kolorowo?
Szczególnie jak jeden jest starszy i ma jakieś schizy, drugi jest młody i wymaga wychowania?
To jest multum pracy, nie ma się co oszukiwać.

I nie chcę zabrzmieć pesymistycznie, ale nie obstawiałabym w chłopaku szansy na posiadanie wspólnego psa.

Link to comment
Share on other sites

Twe wypowiedzi [B]szanelko [/B]przeczytałam kilkakrotnie, a jak do mnie nie przemawiały, tak nadal nie przemawiają. Sama mam 15 lat, plany na przyszłość mizernie poukładane (w tym kierunek na studia wstępnie wybrany) to jakoś nie czuję potrzeby, żeby tłuc się do poznańskiego liceum. Nawet jeśli bym musiała to kurcze, półtorej godziny jazdy to nie jest dużo. Niektórzy ludzie dojeżdżają tak codziennie do pracy i (o dziwo!) żyją... Pominę już zupełnie kwestie posiadania dwóch psów naraz (Sonia + ewentualny mops) przez licealistów, w mieście, gdzie życie jest dość drogie. :roll: Proponuję zejść na ziemię, a następnego psa sprawić sobie dopiero jak już będziesz miała wszystko w miarę poukładane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szanelka']Nie mam zamiaru trenować agility z mopsem na takim poziomie, jak inne, większe psy. [/QUOTE]
Yep, inne "większe" psy są w innej "większej" klasie. Takie modne jest agility, ale dowiedzieć się o tym czegoś więcej to już nie łaska. Byle tylko zamęczać psa skakaniem na pół metra i jeszcze najlepiej założyć mu fejsbuczkowego fanpejczulka :loveu: Zdjęcia zamęczanych psów, przez osoby, które o sporcie nie mają zielonego pojęcia są takie w modzie :loveu:

Na poważnie - masz problem z obecnym psem. Piszesz, że ma problemy z chodzeniem na smyczy (!). Może najpierw się nią zajmij, wtedy planuj drugiego psa... A wyjdzie to wszystkim na dobre - i Tobie, i suce i szczeniakowi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GPooLCLD']Zabrzmiało to trochę tak, jakby mopsy były ułomne w relacjach pies-pies. W prawdzie nigdy nie miałam jakieś większej styczności z mopsami, całkowicie mnie nie interesuje ta rasa, ale nie sądzę żeby nie mogły żyć pod jednym dachem z aktywniejszym psem.[/QUOTE]
troszeczke polemizujesz sama ze sobą, ja pisałem wyraźnie
[quote name='Rocki']ja bym nie brał do yorka mopsika tylko innego teriera, ale oczywiście jak ktoś chce to czemu nie, na pewno jest to do ogarnięcia[/QUOTE]
Zrozum to jest moje prywatne zdanie "ja bym nie brał" dla ciebie bez sensu, ok, to sobie weź jakie chcesz/możesz/itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rocki']troszeczke polemizujesz sama ze sobą, ja pisałem wyraźnie

Zrozum to jest moje prywatne zdanie "ja bym nie brał" dla ciebie bez sensu, ok, to sobie weź jakie chcesz/możesz/itd.[/QUOTE]

Ja to rozumiem, tak samo ja nie mogłabym mieć mopsa, bo mi nie odpowiada pod żadnym względem i tyle.


[quote name='Rocki']to może york, albo jakiś inny terier tylko powinnaś raczej wybrać, albo terierka albo mopsa bo one do siebie nie za bardzo pasują[/QUOTE]

Odpowiadam na tego posta, bo ja tutaj nie widzę sensu, dlaczego ktoś nie mógłby mieć i yorka i mopsa, jeżeli te dwie rasy mu akurat odpowiadają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gezowa']Yep, inne "większe" psy są w innej "większej" klasie. Takie modne jest agility, ale dowiedzieć się o tym czegoś więcej to już nie łaska. Byle tylko zamęczać psa skakaniem na pół metra i jeszcze najlepiej założyć mu fejsbuczkowego fanpejczulka :loveu: Zdjęcia zamęczanych psów, przez osoby, które o sporcie nie mają zielonego pojęcia są takie w modzie :loveu:

Na poważnie - masz problem z obecnym psem. Piszesz, że ma problemy z chodzeniem na smyczy (!). Może najpierw się nią zajmij, wtedy planuj drugiego psa... A wyjdzie to wszystkim na dobre - i Tobie, i suce i szczeniakowi.[/QUOTE]


Przedtem pisała,że obecny pies zostaje w domu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...