Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

To i ja się podłącze...Co prawda nowy domownik pojawi się za jakieś m2-3 lata,ale jestem ciekawa co mi polecicie:)
Szukam psiaka niewielkich rozmiarów- myślę do ok. 40-45 cm.,o krótkiej sierści,bez podszerstka(biegające "kocury" doprowadzają mnie do szału :P),przyjaznego i nienadmiernie ruchliwego,jednak takiego który nadąży za aktywnym 4latkiem:) Mam dwa typy,jednak jestem ciekawa waszych propozycji:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrpennie1120']Powiem Wam że ja najbardziej lubię kundelki. Pamiętam jak pierwszy raz byłam w schronisku i pomimo tego, że było akurat sporo rasowych piesków moją uwagę przykuł mały, skołtuniony biedaczyna. Wiedziałam, że małe ma szanse na adopcję więc wzięłam go do siebie. Dziś mamy za sobą 5 lat wspólnego mieszkania i z nikim się tak dobrze nie dogadywałam :)[/QUOTE]
Boże, widzisz i nie grzmisz...Raz można to znieść, drugi i trzeci raz też, no ale to już jest przesada! Przejrzyj wątek-co chwila ktoś wyskakuje z tego typu postem. I co chwila inni forumowicze tłumaczą, że to jest nie na miejscu. [B][U]Ten wątek nie służy ani propagowaniu kundelków, ani obwieszczaniu swojej miłości do nich lub do jakiejkolwiek rasy. Tu się doradza konkretne rasy konkretnym osobom na podstawie ich wymagań! Indywidualne upodobania piszącego nie mają nic do rzeczy![/U][/B]
Nie chcę być niemiła, ale takie nieustanne wpychanie się między wódkę a zakąskę naprawdę działa na nerwy.
[B]Asiunia,[/B] może wobec tego jack russell terier?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiunia']To i ja się podłącze...Co prawda nowy domownik pojawi się za jakieś m2-3 lata,ale jestem ciekawa co mi polecicie:)
Szukam psiaka niewielkich rozmiarów- myślę do ok. 40-45 cm.,o krótkiej sierści,bez podszerstka(biegające "kocury" doprowadzają mnie do szału :P),przyjaznego i nienadmiernie ruchliwego,jednak takiego który nadąży za aktywnym 4latkiem:) Mam dwa typy,jednak jestem ciekawa waszych propozycji:)[/QUOTE]
Suka jamnika krótkowłosego pasuje jak ulał ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aussie&husky']Boże, widzisz i nie grzmisz...Raz można to znieść, drugi i trzeci raz też, no ale to już jest przesada! Przejrzyj wątek-co chwila ktoś wyskakuje z tego typu postem. I co chwila inni forumowicze tłumaczą, że to jest nie na miejscu. [B][U]Ten wątek nie służy ani propagowaniu kundelków, ani obwieszczaniu swojej miłości do nich lub do jakiejkolwiek rasy. Tu się doradza konkretne rasy konkretnym osobom na podstawie ich wymagań! Indywidualne upodobania piszącego nie mają nic do rzeczy![/U][/B]
Nie chcę być niemiła, ale takie nieustanne wpychanie się między wódkę a zakąskę naprawdę działa na nerwy.
[B]Asiunia,[/B] może wobec tego jack russell terier?[/QUOTE]
wyluzuj.. :roll: co chwila KTOS wyskakuje z tego typu postem, nie ciagle ta sama osoba. a dziewczynie sie od Ciebie dostalo dlatego ze Ty akurat teraz stracilas cierpliwość. Nie jej wina, a krzyczysz podkresleniami jakby conajmniej rozmnazanie tych kundelkow propagowała, a nie adopcję ;)



asiunia - a może basset? konkretniej petit basset griffon vendeen. Nie wiem co one maja za siersc, miękka jest i sie nie wbija, ale czy linieje to nie wiem. Nie sa duze, ale tez nie maja delikatnej budowy, wiec do przepychanek z dzieckiem w sam raz. Ten ktorego ja znam lubi pobiegac po podworku ale brak ruchu tez mu nie przeszkadza. 'Ma' chlopca do zabaw, swietnie sie dogaduja i oboje maja frajde z zabaw w domu jak i na swiezym powietrzu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiunia'][B]Charcik włoski[/B] wydaje mi się zbyt delikatny-ale myślę nad whippetkiem :)
[B]JRT[/B],to jednak terier z krwi i kości,[U]ja mam już DONa zadymiarza więc zależy mi na czymś bardziej spokojnym[/U][/QUOTE]
Więc jak whippet to nie z linii użytkowej, bo istnieje większa szansa, że trafisz na psa z ADHD :) Wystawowe są spokojniejsze, ale hodowle musisz wybrać naprawdę starannie. To co się ostatnio dzieje u whippetów po prostu mnie przeraża, po wczorajszej wystawie straciłam wiarę w jedne z lepszych hodowli... :-(
Osobiście mogę polecić hodowlę Lazarus, P. Kasi Lazar. Kobieta po prostu cudo. Warto się z nią skontaktować i dowiedzieć czegoś więcej o JEJ psach i czy będzie miała jakiś miot. Mają je dość często, więc z tym raczej problemu nie będzie, nawet za te 2-3 lata ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Victoria']wyluzuj.. :roll: co chwila KTOS wyskakuje z tego typu postem, nie ciagle ta sama osoba. a dziewczynie sie od Ciebie dostalo dlatego ze Ty akurat teraz stracilas cierpliwość. Nie jej wina, a krzyczysz podkresleniami jakby conajmniej rozmnazanie tych kundelkow propagowała, a nie adopcję ;)[/QUOTE]
Ok, przyznaję, za bardzo się uniosłam. Przepraszam, nie miałam na celu się na nikim wyżywać. Po prostu stale powtarzające się posty "od czapy" działają na nerwy. Ale faktycznie, [B]Mrpennie112[/B][B]0[/B]nie ponosi przecież odpowiedzialności za zachowanie poprzedników. Raz zdarzyć się może każdemu, tym bardziej, że jest tu nowa. [B]Mrpennie1120[/B], sorry, jeśli moja reakcja Cię uraziła.
[B]Asiunia[/B], skoro jrt jest dla Ciebie zbyt żywiołowy, to może weź pod uwagę beagla? Co prawda trzeba się liczyć z tym, że to pies myśliwski potrzebujący sporo ruchu, ale jednak nie jest aż tak żywiołowy i cięty jak terier.

Link to comment
Share on other sites

Pies ma być "nienadmiernie ruchliwy". Polecanie JRT to jedna sprawa :roll: a beagle? Beagle jest psem [b]gończym[/b]. Nie wiem jak u ciebie, ale mnie to się ma nijak do "nienadmiernej ruchliwości".

Asiunia, ja bym spojrzała na 9 grupę :) Sporo tam psów pasujących do opisu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Pies ma być "nienadmiernie ruchliwy". Polecanie JRT to jedna sprawa :roll: a beagle? Beagle jest psem [B]gończym[/B]. Nie wiem jak u ciebie, ale mnie to się ma nijak do "nienadmiernej ruchliwości".

Asiunia, ja bym spojrzała na 9 grupę :) Sporo tam psów pasujących do opisu.[/QUOTE]
Upss, nie do czytałam słów "nie nadmiernie" :oops: Sorry, przeczytałam po prostu "ruchliwego" :oops:

Link to comment
Share on other sites

Możecie mi podpowiedzieć jaki piesek będzie najlepszy do osoby starszej. Mój dziadek właśnie owdowiał chcielibyśmy mu kupić psa - zeby mu towarzyszył. Ale chciała bym takiego co bardziej lubi poleniuchować nie potrzebuje duzo ruchu.

Link to comment
Share on other sites

ja sie podpiszę pod przedmówczyniami,starszy i/lub mały spokojny psiak,na tyle mały żeby w razie co wy lub dziadek o ile strczy mu sił wziąśc pieska na ręce.a ponieważ jest to osoba strsza to należy się z tym liczyc że gdyby w razie strszy pan zaniemógł(oczywiście mu tego nie życze absolutnie) wy zaopiekujecie sie psem.lub też pomożecie strszemu panu w opiece nad psem gdy psiak zachoruje

Link to comment
Share on other sites

A w ogole konsultowaliście z dziadkiem ten pomysł? Ja strasznie lubie takie stwierdzenia "uznalismy ze kupimy mu psa". Brzmi to tak, jakby osoba, która tym psem ma byc obdarowana w ogole nie miała prawa głosu. Jeżeli psiak faktycznie jest chciany, to tez bym celowała w starszego (6-7 lat) małego psiaka. Najlepiej z Domu Tymczasowego( gdzie sprawdzono jak się psina zachowuje jaki ma stosunek do obcych/dzieci itd)

Link to comment
Share on other sites

Ja nie dla siebie i mocno wstępnie, ale ostatnio brat TŻ-ta się mnie zapytał jaką rasę mogłabym mu polecić, bo się zastanawiają nad posiadaniem psiaka, a ja miałam pusto w głowie. Fajni ludzie, młodzi, jeszcze na magisterce, mieszkanie małe - ale własne - w centrum miasta, takiego "swojego" psa jeszcze nie mieli, ale chcą się uczyć i pójdą do psiego przedszkola, potem może na PT.

Czego szukają? Przede wszystkim nic dużego, myślę że 12-13 kg max (mniejsze? super), dość elastycznego - żeby spokojnie dawał radę na dłuższym spacerze, ale jak będzie mniej czasu, żeby bez rozwalania domu wytrzymał jakiś czas ograniczonego ruchu, krótkowłose (niegubiące sierści też ok), taki typ 'kocham cały świat', żadnego pracoholizmu wrodzonego, no ale jakieś podstawowe elementy posłuszeństwa i sztuczki też pewnie będą chcieli z nim opanować. Mile widziane wszystko, co proludzkie i wzbudzające sympatię wśród ludzi.

Odpadają płaskie mordki, długi włos i ADHD-owcy, chcą takiego średniaka, któremu w tygodniu wystarczy park czy wały nad Odrą, ale weekendowy wypad za miasto czy urlop na wsi też będzie spoko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...