Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Niedawno straciliśmy bokserkę, za parę tygodni pewnie zdecydujemy się na nowego towarzysza. Wszyscy w domu jesteśmy za tym, aby to też był bokser, 2 pytania:
czy samiec różni się od suni charakterem?

Jaką rasę mogę jeszcze zaproponować, uwzględniając te cechy:
wysoka inteligencja, łatwość tresury, przywiązanie do rodziny, łagodność dla dzieci, chęć do ciągłego wręcz tulenia i zabawy, łatwość przyzwyczajenia do innych zwierząt (kota :P)
Czy bokser/samiec jest tak samo przywioązany do członków rodziny i swojego terenu? czy ciągnie go w świat? ;)

Link to comment
Share on other sites

z tego co mi wiadomo sunie są bardziej rodzine. Dlczego? Bo one mają instynkt macierzyński i chciały by mieć rodzinę pod opieką. Samiec i owszem lubi się błąkać z psimi kumplami ale też pozostnie przy rodzinnych zabawach. Ogólnie mówi się że psy są spokojniejsze.
Charakter będzie ten sam le pewne cechy będzie albo mniej albo brdziej widać.

Do waszych warunków pasował by pudel- inteligentne, przyjacielskie, wręcz uwielbiają dzieci i przytulanie.
Nie napisałeś gdzie mieszkacie ani jak będziecie spędzać czas. Bo tutaj wkleiła bym Alaskan malamut albo nowofundlanda.

Link to comment
Share on other sites

Mieszkamy na wsi, mamy ogród i raczej bokser pozostaje numerem jeden. Właśnie na swoje z jednej strony rodzinne usposobienie i jednocześnie OBRONNE. Nie mamy żadnej klatki, pies jest oczywiście trzymany w domu, ale od wiosny do lata balkon jest otwarty więc jest ciągła migracja na zewnątrz i z powrotem, i fajnie jak dla obcych pies jest jednak trzymany na dystans :) Do zabaw w ogrodzie dochodzą spacery, więc oprócz ciagłego przyzwyczajenia do "rób ta co chceta" musimy go też nauczyć od czasu do czasu chodzić na smyczy.
Nasza Azunia pierwsze lata spędziła w mieście, więc smycz nigdy nie była dla niej problemem, nawet po przeprowadzce, lubiła wychodzić na smyczy. Dodatkowo miała taką fajną cechę, że nigdy nie brała się do ataku, nawet unikała szczekania. Jak ją na spacerze obszczekiwały psy sąsiadów róbiła głowę do góry i miała gdzieś ataki :P tęsknię za tym widokiem ;)

Edited by MDNA
Link to comment
Share on other sites

Z tego co piszesz weimar byłby dla mnie bardzo dobry :D Wezmę go pod uwagę.
A co sądzicie o wilczarzu irlandzkim? Okropnie mi się te psy podobają i wiem, że kiedyś na pewno będę mieć jednego. Myślicie, że mogłabym go teraz kupić czy lepiej poczekać parę lat, podszkolić się w opiece nad psami itp.?

Link to comment
Share on other sites

poczytaj jescze o weimarch- ja nie wiedziałam o nich za dużo do póki nie zjawił się taki pies u mnie.
To na prawde psy bardzo wesołe, nie lubia krzyku czy osób które są zdenerwowane szybko to wyczuwają i oddalają się.

Z tego co czytałam kiedyś o wilczarzch są to leniuchy, psy wręcz kanapowe :) W domu bardzo spokojne i uległe.
Chętnie się uczą nowych rzeczy, cierpliwe do innych zwierząt ale mają silny instynkt łowczy.
Troche jak wyżły z tą pogonią ale wyżła łatwiej opnowac.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Kropi124 za odpowiedzi. Alaskan i Nowofundland, bardzo mi się podobają, w przyszłości chcę mieć takie piękne bydle w swoim domu. Teraz liczy się jeszcze jak najmniejsza utrata sierści, bo zawsze się łamiemy i bierzemy psiaka na kanapy, więc poczytam o weimarach :)

choć to pewnie padnie na bokserkę.

Link to comment
Share on other sites

też jestem po odejściu swojej kochanej suni Kropci. I też byłam przekonana że drugi pies będzie też dalmatyńczykiem. Jednak los zadecydował że sierota weimara którą oddawała moja ciocia do schroniska miał być uśpiony i tak o to moja mama bez żadnej decyzji z rodziną wzięła dzisiejszego wyżła weimarskiego. Chociaż nadal mam w głowie dalmatyńczyka.
Może zastanówcie się nad przygarnięciem sieroty z jakiejś fundacji.

Link to comment
Share on other sites

Nawet nie wiesz jak tego pragnę! cały czas mówię mamie o pomocy dla tych biednych sierotek, ale niestety nie chce przeżywać kolejnej śmierci, więc weźmiemy szczenię ze schroniska lub z ogłoszeń w internecie. Ciągle też próbuję ją przekonać, że mamy miejsce na dwa psy, dając miejsce na jesień życia jakiemuś kundelkowi...

Link to comment
Share on other sites

cześć ludzie ;p mozliwe ze niedlugo bede kupowal psa, wiec szukam odpowiedniej rasy. chciałbym coś w pokroju beagla, tylko może cos mniej aktywnego ? wiem ze beagle lubią duzo biegac, i nie lubią same zostawac w domu. szukalbym czegos spokojniejszego, co mogloby zostac na okolo 4 godziny same w domu. to bylby moj pierwszy pies. z gory dzieki ;p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='scorpius']cześć ludzie ;p mozliwe ze niedlugo bede kupowal psa, wiec szukam odpowiedniej rasy. chciałbym coś w pokroju beagla, tylko może cos mniej aktywnego ? wiem ze beagle lubią duzo biegac, i nie lubią same zostawac w domu. szukalbym czegos spokojniejszego, co mogloby zostac na okolo 4 godziny same w domu. to bylby moj pierwszy pies. z gory dzieki ;p[/QUOTE]

Każdy pies nauczony zostawania w domu zostanie na 4 a czasami i nawet na więcej godzin... przecież psiarze też pracują normalnie zawodowo ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropi124']może spaniel kontynetalny miniaturowy (phalne) jest raczej pieszczoche niż psem do szczekania i obrony. Łatwo się uczy.

Opisz czego oczekujesz od psa. Jaka sierść??[/QUOTE]

od phalene do beagla, to raczej daleka droga...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropi124']Ale nie zostało napisane że to ma być pies mysliwski, do towarzystwa itd.
Miał byc spokojniejszy od beagla więc szukałam wielkościowo.[/QUOTE]

beagle to sredni pies, a phalene jest mały, więc nawet wielkością nie są podobne

Edited by Iza.
Link to comment
Share on other sites

sierść wolałbym krótką. wielkość tak jak beagle, takie mi najbardziej odpowiadają. oprócz tego wole psy towarzyskie :P

EDIT:

ostatnio patrze na golden retrievera. z wyglądu jest fajny, ale wygląd to nie wszystko, zna ktoś się na tej rasie ? plusy, minusy. :P

Edited by scorpius
Link to comment
Share on other sites

[quote name='scorpius']sierść wolałbym krótką. wielkość tak jak beagle, takie mi najbardziej odpowiadają. oprócz tego wole psy towarzyskie :P

EDIT:

ostatnio patrze na golden retrievera. z wyglądu jest fajny, ale wygląd to nie wszystko, zna ktoś się na tej rasie ? plusy, minusy. :P[/QUOTE]

powiedz czego konkretnie oczekujesz od psa, łatwiej będzie doradzić jakąś rase

Link to comment
Share on other sites

no to tak, mniej wiecej chcialbym, zeby za duży nie był, taki pies średni, sierść wolałbym krótką, ale długa też mi nie przeszkadza. pies taki bardziej towarzyski. oprócz tego chciałbym, żeby łatwo się uczył, i przywiązywał się do właściciela. nie musi to być pies obronny. mniej więcej czegoś takiego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...