Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='rooob90'] Zarówno pudel jak i pinczer mogą być agresywne w stosunku do psów.[/QUOTE]
Fajnie, że nie wiemy co piszemy. Tak się składa, że to nie tylko te psy mogą być agresywne. I jeszcze jeden szczegół - socjalizacja przebiega w większym stopniu u właściciela niżeli u hodowcy. Bo to właściciel ma zaznajomić malucha z innymi psami, komunikacją miejską i wieloma innymi bodźcami.
Na marginesie: pinczery nie drą mordy, są to psy bardzo czujne i silnie stróżujące. I czy ja napisałam, że ktokolwiek z tu obecnych napisał iż to nędzne szczekacze? Nie napisałam tak. Napisałam iż przez takie i podobne opisy pinczerów, stają się one dla ludzi [I]"pacz idą z tym szczurem co bez przerwy szczeka"[/I]. Bo właśnie tak są teraz kojarzone pinczery. Więc ponownie: radzę się dokładnie zaznajomić z charakterem danej rasy, zanim doradzi się komukolwiek jej zakup. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Daruj sobie te żenujące wycieczki :x-mas:[/QUOTE]

Proponuje wrocic na swoj eot, bo cos sie nie trzymasz raz podjetej decyzji ;)


[quote name='Dioranne']Fajnie, że nie wiemy co piszemy. Tak się składa, że [B]to nie tylko te[/B] psy mogą być agresywne.[/QUOTE]

Zacytuj gdzie napisałem, że tylko te psy mogą być agresywne. Powtórzę po raz któryś z rzędu: nie, nie tylko te psy moga być agresywne. Co nie oznacza, że kupując takiego psa dostajesz razem z nim pakiet na bycie nieagresywnym do konca jego dni bez względu na to co się przydarzy.
[quote]
Na marginesie: pinczery nie drą mordy, są to psy bardzo czujne i silnie stróżujące. I czy ja napisałam, że ktokolwiek z tu obecnych napisał iż to nędzne szczekacze? Nie napisałam tak. Napisałam iż przez takie i podobne opisy pinczerów, stają się one dla ludzi [I]"pacz idą z tym szczurem co bez przerwy szczeka"[/I]. Bo właśnie tak są teraz kojarzone pinczery. Więc ponownie: radzę się dokładnie zaznajomić z charakterem danej rasy, zanim doradzi się komukolwiek jej zakup. [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG][/quote]

Zarzucasz mi zły opis pinczera, gdzie ja dokonałem jakiegokolwiek opisu rasy? Czy ja uwazam pinczery za szczekajace szczury?

Dziewczyna się boi o kontakty pina z innymi psami, napisalem ze to nie jest tak ze jak pin to problemy a jak pudel to ich brak- bo tak nie jest,przedstawiciele obu ras moga miec problemy z komunikacja z innymi psami, ale na to skladaja sie wymienione juz przeze mnie czynniki m.in socjalizacja.


Przemysl czy rzeczywiscie chcesz pina skoro tak sie drazni zdanie innych osob na ich temat- pewnie wielokrotnie uslyszysz "o jaki szczur", jesli nie masz dystansu do takich ludzi to wybierz inna rase.

Edited by rooob90
Link to comment
Share on other sites

Nie będę zmieniać rasy tylko i wyłącznie z uwagi na to iż jacyś ludzie nie doceniają tych cudownych psów. I takie zdanie mnie nie drażni. Drażni mnie to, że człowiek przeczyta jedno zdanie i już wie o rasie wszystko. Kończę tę bzdurną przepychankę słowną, zanim zostanę oskarżona iż nie znam psa na jakiego przygotowuje siebie i całą rodzinę. ;) [B]Illy[/B] otrzymałam prawidłowy opis charakteru rasy z fachowej książki, więc nie widzę powodu, by ciągnąć "rozmowy" z kimś kto proponuje rasę o której bladego pojęcia nie ma. Jak maluch przybędzie, zapraszamy do galerii. :smile:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bewarka']Miałam pisać to samo, ale się powstrzymałam. Nie wiem czy na dogo panuje taka opinia, że właściciele haszczaków, wyżłów czy tam chartów spędzają z pupilem 4h dziennie na wyprawach? :lol: Może i tacy są, ale różne rzeczy mogą się zdarzyć i nikt nie rwie sobie z tego powodu włosów z głowy.[/QUOTE]

dla moich wyzlow "4 godziny wyprawy" to jest rozgrzewka.

my wczoraj mimo deszczu i blota wsiedlismy w auto i zamiast smazyc karpika pojechalismy w porzadny teren.
dla nas teren to jest zycie.

tak jak dla naszych psow.

dlatego mamy wyzly a nie buldozki francuskie, staffiki, pudle czy grzywacze chinskie.
mamy po prostu psy, ktore cieszy to samo, co nas.
i dobrze jest w ten sposob wybierac rase.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']i uważam, zę nie jest kwestią do rozstrzygaia kto am rację w tym wypadku...
chodziło mi o to, ze szastanie hasłem super hodowla i kwota 2 tys...to takie trochę bez pokrycia...w mojej rasie dobrego psa za tyle nie dostaniesz...dobrego w sensie hodowlanym oczywiście :)[/QUOTE]

a w mojej -weimary, jak dołożysz 5stówek masz bdb pod względem wystawowym szczenie, alktualnie zamykam mojej, wystawianej o tyle o ile, 2letniej suce chpl, wszystkie wnioski z wystaw miedzynarodowowych i juz ma tytul zw.pl 2012., wtym roku planuje jeszcze zamknac int.ch. Takze na prawde mozna! Wszystko zależy od rasy i hodowcy ;)
Dobra, bo zboczylyscmy z tematu dosc ostro, ale moznaby zrobic takie badania, bo to co sie okazuje jest kurcze az dziwne. Kurcze za bardzo lubie dyskutowac xD

Link to comment
Share on other sites

oj to, że można osłowi wyjezdzić championat to zupełnie inna sprawa-nie ujmujac nic Twojemu psu (to tak ogólnie)...
1/3 zwyciestw jest dlatego, że konkurencja była żadna, kolejna 1/3 dlatego, że sędzia nie ma pojecia o rasie i wszyscy sie za głowę trzymają...a ostatnia dlatego, że pies jest dobry w typie...oczywiscie wyolbrzymiajac :)
bo też mam pierwszego psa po championie...i gdybym chciała to on też już pewnie intera by miał....choc niezasłuzonego...bo "gorsze psy" go mają...

chodziło mi o okreslenie, ze za 3 tys to nie wiadomo jakiego wymiatacza sie dostanie...i dlatego chciałam wyjaśnić ile takie coś może kosztowac...importowanie psów...jezdzenie z nimi po europie czy dalej...badania ...wyzywienie...
co nie zmienia faktu, zę pies za 2tys może byc tak samo ładny i dobrze wychowany jak ten za 7tys :P nie lubie po prostu określenia dobra hodowla ;)
bo ważne jest an czym nam zależy...na idealnym psie w typie...czy po prostu na zrównoważonym towarzyszu bez chorób.
wiesz jedna hodowla bezie miałą mega tytuły mega osiagniecia i psy bedą bombowe zakupe pieniedzy...ale serca w tym nie bedzie...bedziesz miała showa...ale mozesz kupić psiaka w najnormalniejszej cenie, który ma super warunki, samą miłosć i nie na wystawy jest szykowany (tylko tu juz wchodzi kwestia potrzeby nadmiernego rozrodu hodowlanych psów :()

i faktycznie nie an temat wiec kończe :)

każdy pies sie odnajdzie u nowego właściciela jak ten odnajdzie sie z nowym psem :)
predyspozycje to jedno, checi drugie...
inaczej nikt by nie radził sobie z kundelkami, ktore mają kupe zmieszanych nie raz cech :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']
ile kosztuje szczenię z "dobre hodowli"z za ganicy...?
po prostu uwazam,z e za 2 tys kupi sie normalnego psa...sama pare lat temu kupiłam za rawie tyle psa wyłącznie w typie...teraz zapłaciłam dużo duzo wiecej...ale to nie labek...
Maltany tez raczej za 2tys nie chodza...[/QUOTE]

W rasach, którymi się obecnie najbardziej interesuję ;), dobre szczenię w PL kosztuje około 2000 pln, poza PL powiedzmy średnio ok. 1000 € - dobre szczenię, wzorcowe, z dobrymi popędami, socjalne, zrównoważone. Nie wszystkie rasy są tak drogie jak akity czy ozdóbki, więc pisanie, że poniżej 4k nie kupi się dobrego szczeniaka jest trochę z sufitu.

Link to comment
Share on other sites

Że dodam od siebie, bo nieprzyjemnie się czyta że poniżej 2000 nie kupi się dobrego szczeniaka.
Zapłaciłam za oba swoje psy ze świetnej, nagradzanej hodowli właśnie tyle. Oba z super skojarzenia, socjalizowane, super popędy, zdrowe! Zadowolona jestem bardzo, wszędzie ta rasa właśnie tyle kosztuje. Dlatego sądzę że mowienie że poniżej jakiejś ceny nie dostaniesz dobrego psa to trochę krzywdzenie innych ras. Wszystkie mudi tyle kosztują, nie ważne jaka hodowla, czy po rodzicach z badaniami czy nie. Ja swoje szczenięta też w takiej cenie sprzedaję, chociaż rodzice i dziadkowie miotu badani, zdrowi, psy sportowe i z wspaniałymi popędami.
Nie ma co oceniać całość.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Tak i uogólnianie tego do wszystkich ras jest bardzo sensowne :) Bo NIGDY nie kupi się dobrego szczeniaka jakiejkolwiek rasy, za mniej niż 4k, c'nie?[/QUOTE]

kupi sie, jasne. tyle ze to nie zmienia faktu, ze te ceny naprawde z kosmosu nie sa.
dobre hodowle czesto bardzo duzo inwestuja w swoje krycia.
i to nie jest za darmo.


dodam, ze mam suke importowana z rosji ze skojarzenia dosc elitarnego-po psie "legendarnym", ktory od kilku lat nie zyje, a jego nasienie przechowywane jest w usa i jest to pierwszy miot po tym psie po jego smierci. zeby nie bylo, ze nie wiem, o czym pisze.

Link to comment
Share on other sites

wszystko zależy od rasy ;) bordera się kupi w polsce i poniżej 2tys, ale 2500-3000zl jest normą, w czechach trochę taniej, skandynawia jest horrendalnie dla nas, polaków, droga, jeżeli chodzi o wszystkie rasy. Ale wiem, że np. aussiki w polsce kosztują tyle co bordery, ale za to w czechach 4-5tys zł jest normą

Link to comment
Share on other sites

ja nie smiem nawet twierdzic, że wszystkie...stad było moje pytanie co oznacza dobra hodowla...w mojej rasie kupi sie psa za 1500zł...standard teraz to 3tys...wchodzące już pod 4tys...dobre skojarzenie to i do 10tys...a z Japonii to nawet sie wypowiadać nie bede bo nie mam tylu zer na klawiarurze :P żartuje oczywiscie ...
bardziej zareagowałam na określenie, że z dobrej hodowli to nie 2 tys ale 3 tys...i tak sie wątek rozwinał jakoś :P
czego kto oczekuje...przy drugim psie stawiałam poza hodowlą mocno na rodowód własnie zeby mieć jak najbardziej idealnego psa..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']ja nie smiem nawet twierdzic, że wszystkie...stad było moje pytanie co oznacza dobra hodowla...w mojej rasie kupi sie psa za 1500zł...standard teraz to 3tys...wchodzące już pod 4tys...dobre skojarzenie to i do 10tys...a z Japonii to nawet sie wypowiadać nie bede bo nie mam tylu zer na klawiarurze :P żartuje oczywiscie ...
bardziej zareagowałam na określenie, że z dobrej hodowli to nie 2 tys ale 3 tys...i tak sie wątek rozwinał jakoś :P
czego kto oczekuje...przy drugim psie stawiałam poza hodowlą mocno na rodowód własnie zeby mieć jak najbardziej idealnego psa..[/QUOTE]

dodatkowo szczenieta w danym miocie moga miec rozne ceny i czesto hodowca informuje o cenie dopiero, jak juz wie, co mu sie urodzilo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']stad było moje pytanie co oznacza dobra hodowla...[/QUOTE]


Dla każdego to pewnie co innego.
Dla mnie jest to hodowla, w której hodowane są max 2 rasy, psów w domu jest mało (tak do 4-5), hodowcy to pasjonaci, mają większe pojęcie o genetyce niż przeciętny uczeń 3 klasy liceum o profilu biol-chem. Mało mnie obchodzą osięgnięcia wystawowe, ale miło wiedzieć, że hodowca nie spoczął na laurach po zrobieniu hodowlanki. Do tego w zalezności od rasy- certyfikaty użytkowości, jakieś szkolenie typu PT, IPO. Oczywiście badania, no i psy zadbane, zrównoważone, po których widać, że są w bliskiej relacji z właścicielem.
Mioty przemyślane, a nie na zasadzie "heja rozmnażamy wszystko co leci ze wszystkim co względnie piękne i utytułowane".

Z takich kwiatków to mocno mnie rozwalają hodowcy ras typu hawańczyk, yorkshire terrier, którzy twierdza, że ta rasa jest hipoalergiczna, bo ma włos i dlatego nie uczula :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A dla mnie pseudohodowle nadal będą popularne bo ceny proponowane w hodowlach ZK są często nieprzystające do naszych realiów. I poniekąd rozumem tych,którzy sądzą ,że 2 i więcej tyś za psa to dużo za dużo. Duża część osób kupujących psy ma w nosie rodowody,wystawy więc za zbytek uważają wydanie często swojej miesięcznej pensji na psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Obama']A dla mnie pseudohodowle nadal będą popularne bo ceny proponowane w hodowlach ZK są często nieprzystające do naszych realiów. I poniekąd rozumem tych,którzy sądzą ,że 2 i więcej tyś za psa to dużo za dużo. Duża część osób kupujących psy ma w nosie rodowody,wystawy więc za zbytek uważają wydanie często swojej miesięcznej pensji na psa.[/QUOTE]

oczywiscie.

dlatego twierdzenie, ze rozmnazani powinni byc tylko "wybitni przedstawiciele rasy" jest bzdura.
w dodatku bzdura, ktora rodzi taka chora sytuacje jaka mamy w pl.
a przecietne szczeniaki w przystepnych cenach sa po prostu na rynku potrzebne.
u nas wszystko jest wybitne, bo na tym przeciez polega hodowanie.
aaa i wystawy sa niewazne, bo przeciez sedzia sie nie zna. i tak jest wybitnie.


taaa, jasne.
nie zna sie.
na podworkowych wystawach, gdzie sie zdobywa polskie championaty to sie moze i nie zna.
ale np. na sporych zagranicznych imprezach mozna sprawdzic jak to nasze "wybitne" ma sie do swiatowego poziomu.
zwykle dobre, znane na swiecie hodowle maja wyniki wystawowe, ale polak powie, ze to sa fabryki championow, gdzie nic innego nie jest wazne tylko eksterier.

Link to comment
Share on other sites

Proszę o pomoc w wyborze rasy:cool3:
Jestem osobą średnio aktywną; jeżdze na rowerze, trochę biegam (raz w tygodniu)
Szukam psa średniej wielkości, który mogłby biegać ze mną. Celuję raczej w psy łatwe do pielęgnacji.
Nie mam i w najbliższym czasie nie planuje założenia rodziny:P
Ze względu na ograniczone możliwości finansowe, pies nie może być drogi w utrzymaniu. :oops:

Link to comment
Share on other sites

Zwracam się z ogromną prośbą do osób które mają psy po kastracji/sterylizacji o wypełnienie krótkiej – 3 minuty- ankiety [URL="http://www.ankietka.pl/ankieta/88592/kastracja-i-sterylizacja-psow.html"]http://www.ankietka.pl/ankieta/88592...acja-psow.html[/URL] Dane z ankiety będą wykorzystane do pracy magisterskiej pt.”Kastracja i sterylizacja psów na terenach wiejskich” Bardzo proszę o pomoc i z góry wszystkim ,którzy wypełnią ,dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedzi, jednak mieszaniec nie wchodzi w gre:P nie mam wielkiego doswiadczenia z psami, i chcialabym wiedziec czego moge sie po psie spodziewac. A wiedzac jakie cechy ma rasa, ulatwi mi to dalsze zycie i wspolprace z czworonogiem ;]
beagle?boje sie ich (ponoc) ogromnego zapedu mysliwskiego. Chcialabym miec zaufanie do mojego psa, i miec pewnosc ,ze nie ucieknie gdy odepne smycz:P

przepraszam za brak pl znakow, pisze z telefonu;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...