Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='Iggy Pop']Wiadomo, że każdy chwali rasę psa, którego posiada. :-)[/QUOTE]
Hmmm... :shake: Nie tylko nie chwalę, a wręcz odradzam... :p
Gdy słyszę zachwyty typu "Jaki piękny pies!", niezwłocznie podejmuję rozmowę: "Tak, owszem piękny, ale..." i tu następuje litania, dlaczego NIE kupować afgana :evil_lol: (pisałam też na tym wątku).

Link to comment
Share on other sites

Ja psów z płaskimi pyskami nie polecam, pekinki mają bardzo przymilny charakter dla właścicieli, przynajmniej moje.
Ale to biedne ciałko, moje psy potrafią pójść w chłodny dzień na dłuższy spacer, ale mają gorszą kondycję niż normalne psy.
Nie wiem czemu ludzie im to robią. Słodki pyszczek, tylko dla psa męka.:angryy:
Niektóre dyszą już po przebiegnięciu kilkunastu metrów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iggy Pop']Wiadomo, że każdy chwali rasę psa, którego posiada. :-)
[/QUOTE]

chyba muszę być jakaś inna, bo w zdecydowanej większości przypadków odradzam ludziom spaniela

[quote name='zaginiona sara']No i po co to wszystko lepiej jakby miały pyszczki jak cavaliery, zdrowiej dla nich.
Cao są piękne. A co cao robi w ogródku?[/QUOTE]

tylko cavaliery też niestety są chorowite i mają problemy przez budowę czaszki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dagaa111']chyba muszę być jakaś inna, bo w zdecydowanej większości przypadków odradzam ludziom spaniela[/QUOTE]
Wg. mnie Cocker Spaniel jest psem dla "trochę aktywnych" osób. Mam wielu znajomych, którzy wychowują psy tej rasy i stwierdzam
u nich wszystkich (tzn. psów) wrodzone ADHD, ale to ze względu na sposób przeznaczenia rasy - jako aportera i płochacza.
[quote name='dagaa111']
tylko cavaliery też niestety są chorowite i mają problemy przez budowę czaszki[/QUOTE]Jest nikły procent chorobliwych Cavalierów na tę przypadłość,
choć do tej choroby dochodzą problemy z sercem i oczami, ale w ramach hodowli te skazy są niwelowane.
[quote name='Iggy Pop']Wiadomo, że każdy chwali rasę psa, którego posiada. Jedyny minus jest taki, że sam się nie wychowa.[/QUOTE]
Może nie każdy chwali (a wręcz przeciwnie), ale stwierdzam,
że Cavalier to bardzo udana rasa - zarówno do mieszkania jak i domu z ogrodem.
Jest bardzo żywiołowy, ale jak się wybiega, to potrafi spać cały dzień.
Często są niejadkami (nawet w książce o tej rasie opisują ten problem) i
lenią się obficie, ale gdy się go odpowiednio ułoży jest naprawdę nieuciążliwy.
Dla mnie to najlepsza rasa psów małych. Polecam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huskyy']Osobiście polecam Labrador Retriever'a .
Fakt , są może nie małe , ale za to : miłe , inteligentne , towarzyskie , wierne .
Koszt : z rodowodem od 2 000 - 2.500 zł .
bez rodowodu : od 500 zł w górę . Ale nie radzę bez rodowodu kupować .[/QUOTE]

A cóż za bzdura, że labki z rodo tyle kosztują - może wystawowe tak, ale pety znacznie są tańsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huskyy']Osobiście polecam Labrador Retriever'a .
Fakt , są może nie małe , ale za to : miłe , inteligentne , towarzyskie , wierne .
Koszt : z rodowodem od 2 000 - 2.500 zł .
bez rodowodu : od 500 zł w górę . Ale nie radzę bez rodowodu kupować .[/QUOTE]

Nie ma czegoś takiego jak "labrador retriever bez rodowodu", bo pies bez papierów nie jest psem rasowym. Ceny mogłeś/mogłaś sobie darować, zresztą moda na laby przemija powoli i pseudo wyprzedają "towar" nawet i po 100-200zł od "sztuki" :roll: A te z rodowodem można znaleźć za cenę poniżej 1000zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Nie ma czegoś takiego jak "labrador retriever bez rodowodu", bo pies bez papierów nie jest psem rasowym. Ceny mogłeś/mogłaś sobie darować, zresztą moda na laby przemija powoli i pseudo wyprzedają "towar" nawet i po 100-200zł od "sztuki" :roll: A te z rodowodem można znaleźć za cenę poniżej 1000zł.[/QUOTE]

Mówiąc ' bez rodowodu ' MIAŁAM na myśli psa właśnie w typie labradora .. Zresztą , co będę się z Tobą kłócić .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Huskyy']Mówiąc ' bez rodowodu ' MIAŁAM na myśli psa właśnie w typie labradora .. Zresztą , co będę się z Tobą kłócić .[/QUOTE]

No dobrze. I co?

Polecam pierwsze posty w tym temacie, na stronie pierwszej. Dotyczą właśnie tych rzekomo "bezproblemowych" labradorów...

Link to comment
Share on other sites

kazdego psa mozna kupic taniej...szczegolnie jesli hodowli jest od "nasrania" za przeproszeniem...większosć z nich niestety nie reprezentuje psów w dobrym typie danej rasy :( i nie raz warunki sa do dupy...trzeba mimo wszystko pamiętać ile kosztuje suka w ciaży...i odchowanie szczęniat....bo jeśli 500 zł to ja już widze tę jakość karmy, którą matka i szczeniaki są karmione...juz widze ten komplet szczepień i np badania rodziców...ech...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kateczka']trzeba mimo wszystko pamiętać ile kosztuje suka w ciaży...i odchowanie szczęniat....bo jeśli 500 zł to ja już widze tę jakość karmy, którą matka i szczeniaki są karmione...juz widze ten komplet szczepień i np badania rodziców...ech...[/QUOTE]

O to to! Właśnie. Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...