Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Spaniel mi się prawdę mówiąc nie podoba wiadomo kwestia gustu. Z ruchem nie powinno być problemu.ruch pies ma zapewniony jestem myśliwym, często z rana poluje dlatego chciałbym psa z zacięciem myśliwskim. A na codzień bywałby żemną na polu może to nie klasyczny spacer ale ruch zapewnia. Dziś byłem z psem zrobić inspekcje paśników. Ogólnie pies powinien być tak kolo 10kg, o średnicy zapotrzebowaniu na ruch, nie dominujący, wytrzymały na zimno. Zdjęcie zrobione dziś rano.

Link to comment
Share on other sites

Zależy, o jakich spanielach mowa ;)

 

A ja pomyślałam o jakimś szorściaku albo właśnie adopcyjniaku. Jagi są bardzo charakterne, radzę o nich poczytać.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie do osób trzymających psy na dworze.

Kupujecie szczeniaka,ośmiotygodniowego na przykład i co? Od razu zostawiacie go na dworze? Czy przez jakiś  czas jest w domu?

A jeśli jest na dworze to gdzie dokładnie? Ma jakąś budę,jakieś miejsce w cześci niezamieszkanej?

Link to comment
Share on other sites

randap który sznaucer.

marta30-nie pytaj nawet jak wygladają te "wujkowe".szkoda opisywac,wogóle żal mi tych spanieli u nich....(jedn ma chyba ze 2 lata więc nie jest to jego pierwsza zima,ale jest młodszy jeszcze i to jego pierwszy kontakt z zimnem :(  )

gojka jeśli kupuje szczeniaka z myśla o trzymaniu na dworze to na wiosnę,nie jesienia a tym bardziej zimą.u mnie np.nie ma problemu z wchodzeniem do domu pśów i kotów.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie do osób trzymających psy na dworze.

Kupujecie szczeniaka,ośmiotygodniowego na przykład i co? Od razu zostawiacie go na dworze? Czy przez jakiś  czas jest w domu?

A jeśli jest na dworze to gdzie dokładnie? Ma jakąś budę,jakieś miejsce w cześci niezamieszkanej?

Szczyl przywieziony w kwietniu. 
Przebywał na dworze, gdy byliśmy w szkołach, pracy. Babcia go pilnowała, mógł wchodzic do domu, ale z tego nie korzystał.
Z czasem, gdy dorobiliśmy bramę-podzieliliśmy ogród na dwie części, pies zaczął zostawać z tyłu ogrodu również w nocy, a w ciągu dnia bez nadzoru babci. Miał wtedy może 5msc.
No i teraz pies przychodzi do domu popołudniu na kilka godzin i ucieka na dwór.
Ma kojec i budę. Kojec daje schronienie przed słońcem, a z budy korzysta może kilka razy w roku. 

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie do osób trzymających psy na dworze.

Kupujecie szczeniaka,ośmiotygodniowego na przykład i co? Od razu zostawiacie go na dworze? Czy przez jakiś  czas jest w domu?

A jeśli jest na dworze to gdzie dokładnie? Ma jakąś budę,jakieś miejsce w cześci niezamieszkanej?

Mój akurat wzięty był zimą, więc za szczyla przesiedział w domu, jednak mając te ok. 7msc (czerwiec-lipiec) zapoznawał się ze swoją budą, którą zresztą od razu pokochał. Na wakacjach dużo przebywał na dworze, coraz więcej sam, zresztą w przypadku psa stróżującego było wielką frajdą obserwować otoczenie. Już jesienią zaczął mieszkać na dworze, a że był przyzwyczajany stopniowo, nie było to dla niego tragedią: bo i tak nas miał po szkole i pracy, w tej chwili jest ponad 5lat na dworze i zimą przychodzi jeść do domu czy umyć łapki po spacerze, w największe upały też trafia do domu i gdy jest burza czy Sylwester.  Jednak i tak, gdy jest w domu, po jakimś czasie chce iść na dwór, bo nie ma tu jak obserwować otoczenia i szczeka na byle szelest na dworze.
Mój ma podwórze dla siebie - tzn. część odgrodzoną od naszych dwóch ogrodów, mimo to jest to spory kawałek do pilnowania. Naprzeciwko bramy, przy schodach ma swoją budę, ocieplaną zimą dwukrotnie (na zewnątrz też przykładamy styropian), z przysłonionymi ściankami (od strony schodów ma wejście na swój "hall", gdzie może się położyć albo wejść przez nie do budy), na podwyższeniu - jego buda nie styka się bezpośrednio z kostką ;). Jednak oprócz budy, lubi czasem przebywać na naszych schodach, parapecie (tak, tak, na parapecie), rzadziej spotyka się go w innych częściach podwórza - no chyba, że właśnie bawi się z kotami ;).

Link to comment
Share on other sites

ja tez staram sie brac na wiosne i szczeniak zwykle pierwszy tydzien jest praktycznie ciagle z nami, jedzenie dostaje w otwartej klatce gdzie ma bude. Bude zrobilem sam drewniana a z zewnatrz jest ocieplona dwustroną płyta poliuretanowa 20cm(izolacja jak półmetra styropianu) ktora została mi z budowy mrozni. wazne jest aby szczeniak mieszkal w niej jak najszybciej zeby sie chartował podobno najgorzej jest trzymac psa w domu do czasu az urosnie i nagle do budy. moj cao głównie spi na tarasie gdzie mamy cała przeszklona sciane az musielismy mu tam zrobic osłone od wiatru i położyć karimate pod stary dywan bo żona ztwierdziła ze nie moze lezec na płytkach a budy uzywa tylko w przypadku gdy jest bardzo wilgotna pogoda. Wtedy wchodzi do budy a wejcie zasypuje słomą że prawie go nie widac.             Wracajac do glownego watku to nie myslalem ze taki problem bedzie ze znalezieniem rasy

Link to comment
Share on other sites

A nie warto rozejrzeć się za psem ze schroniska? Nawet za szczeniakiem, o gęstej sierści, niewielkiego wzrostu. Może uda się przekonać Współmałżonkę, że w ten sposób uratuje się psiaka i znajdzie towarzysza. Wśród małych psów chyba będzie ciężko znaleźć psa takiego idealnego do budy, ja obstawiałabym jakiegoś szorściaka, ale wiem też, że niechętnie małe psy, popularnych ras są sprzedawane do budy. Bardziej może faktycznie jakaś myśliwska rasa, ale tu trzeba sie spodziewać ogromnego charakteru i zaciętości - co może powodować konflikty z CAO...

Link to comment
Share on other sites

Gryf80- no właśnie :-( żal mi tych psiaków. Ja mam trzy cockerki, wiem ile jest pracy z sierścią po głupim spacerze po łąkach, to jak wygląda spaniel mieszkający w budzie  :lookarou:  Zresztą schludny wygląd to jedno ale charakter psów tej rasy wymaga stałej obecności człowieka. To pies, który idzie za swoim ludziem do łazienki  :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...