Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='Rocki']Podobno Akita jest trochę mniej aktywny :p a może z innej beczki bloodhund?

Kostka Bostony sa super, niestety o hodowlach nic nie wiem.[/QUOTE]

Bloodhund to wyższa szkoła jazdy. To jest pies, który zawsze i wszędzie kieruje się węchem. Z nimi to ciężej niż z przeciętnym psem rasy myśliwskiej.
To rasa, która musi pracować poprzez wykorzystanie swojego nadzwyczajnie czułego węchu, dlatego pewnie tak mało popularna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rocki']Do tego raczej kiepski z niego stróż obrońca, więc słabo pasuje.[/QUOTE]

No tak, do tego będziesz mieć psa, który "myśli" nosem i jak poczuje coś interesującego robi się głuchy/ślepy na cały świat, poza danym zapachem, w tym właściciela.
To są świetne psy, jeżeli ktoś ma zamiar wykorzystać ich węch i z tym pracować, w przeciwnym wypadku to udręka i dla psa i dla właściciela.

Link to comment
Share on other sites

problemy z akita moga miec tylko osoby, ktore nie potrafia takiego psa ulozyc :P ja mam 3 parwie aniolki :P
ale tzreba pamietac, ze to pies bardzo dominujacy...czesto z bardzo dużym problemem w kontaktach z innymi psami...
moje trzy akity
pies...agresor do samcow...nie przepada za obcymi...malo aktywny...czesto głuchy...
sunia...agresor do wszystkiego co jest spem....kocha ludzi...da sobie wejsc na glowe...bardzo aktywna...w 99% usłuchana
mlody pies...tez dominant...za obcymi srednio przepada....reakcja na komendy na razie 60% ale mlody ma dopiero 6 mieisecy :P moze mu sie zmienic...

moje nie uciekaja i sa odwolywalne od zwierzyny (poza najstarszym chyba...nie ryzykuje za czesto) ale z tego cow iem to spory problem...bo akity maja mocny instynkt lowiecki

to moze byc wspanialy towarzysz o ile nie pozwolimy mu wejsc sobie an glowe...ale na mile kontakty z innymi psami bym nie liczyla...tzreba tu bardzo pilnowac ukladania psa zeby nie rzucał sie sprowokowany na inne czworonogi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']a dogusie argentyńskie?...[/QUOTE]

To pies przestrzeni. Użytkowo często towarzyszył konnym jeźdzcom na dość długich dystansach. Najbardziej pasowałyby molosy typu górskiego lub berneńczyk. Może duży pies szwajcarski, niemodny więc hodowle lepszej jakości niż bernów. Ostrzejszy, mniej ufny od berna. Jak za duży to suka, lub ktoryś z mniejszych szwajcarów.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, jeszcze raz ponowie swój post, może ktoś coś wie ;)
"Witam. Ja trochę z innej beczki... parenaście postów temu pomogliście mi wybrać moją wymarzoną rasę jaką jest Boston Terrier. Utwierdziliście mnie w przekonaniu i będzie ten psiak. Mam w tej chwili na oko fajna bostonkę z hodowli "Z Bogdanowej Zagrody". I tutaj moje pytanie - czy możecie powiedzieć mi coś więcej na temat tej hodowli, opinie - jeśli takowe macie. Przepraszam jeśli czyta to hodowca, ale sami rozumiecie, chcę zaczerpnąć jak najwięcej informacji :smile:
PS. Nie mogłam znaleźć odpowiedniego działu, pomóżcie proszę :smile:"

Link to comment
Share on other sites

Kateczka dzięki za głos, może nie taki Akita straszny jak go malują, a powiedz jak Akita lubi się bawić, np moge powiedzieć że buldogi a. najbardziej lubią się szarpać. Jestem też ciekawy jak się zachowują w stosunku do gości, moje zawsze chcą ich witać a jak nie mogą to są nieszczęśliwe. Mnie najbardziej przeraża ten ich instynkt łowiecki, ucieczki jak wspomniałem mam też kilka kurek.... i nie chciał bym ich stracić. Co do obrony i pilnowania to nie chodzi o to że trzeba mnie bronić tylko o to że pies lubiący popilnować terenu miałby u mnie frajde, miałby co popilnować może byłby szczęśliwy, mnie oczywiście też może pilnować :D

Colirya bardzo rzeczowy post, dzięki. Z jednej strony taka "autystyczność" mogła by mi pasować z drugiej strony dobrze wspominam tego mojego świrka który swoją drogą uważam że był z charakteru dość podobny do boksera. Jeszcze takie pytanko, jak ta kitka zachowuje się do obcych, przy plocie (jeśli sąsiedzi mają dom) szczeka? jak ktoś na spacerze ją zaczepi to toleruje z dystansem czy szał radości.

Pani profesor boerboel bardzo fajny pies choć trochę duży i do tego jakoś mam wrażenie że rasa wybitnie obciążona genetycznie, ale dzięki za propozycje bo faktycznie pasuje dość dobrze: sierść krótka, pies lubiący popilnować generalnie fajny jest.

Koszmario (swoją drogą intrygujący nick ;p ) owszem DA sprawiają wrażenie mniej aktywnych od BA, a też mi się cholernie podobają, chociaż te które spotkałem zachowywały się tak: 1. gościł u mnie w domu, był zdystansowany dawał się głaskać ale bez entuzjazmu z tym że był to pies po IPOII albo wyżej, 2. młody samiec również mnie odwiedzał, był dość nachalny chciał pieszczot 3. Na wystawie już dobrze nie pamiętam, ale był fajny głaskałem go a potem wyleciał z ringu za agresje 4. również spotkany na wystawie dawał się głaskać, ale bez entuzjazmu w ogóle by zajęty, rozglądał sie :D

Brezyl, a który pies nie jest psem przestrzeni poza tym przypomnę, że mam sporą działkę. Na jesieni zamieniłem pare zdań z właścicielem Dużego szwajcara i on zapewniał ze pies słabo stróżuje, trochę się zastanawiałem nad tym najmniejszym ze Szwajcarów, ale jednak to sporo mniejszy pies od tego co mam, miałem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kostkaaa']Przepraszam, jeszcze raz ponowie swój post, może ktoś coś wie ;)
"Witam. Ja trochę z innej beczki... parenaście postów temu pomogliście mi wybrać moją wymarzoną rasę jaką jest Boston Terrier. Utwierdziliście mnie w przekonaniu i będzie ten psiak. Mam w tej chwili na oko fajna bostonkę z hodowli "Z Bogdanowej Zagrody". I tutaj moje pytanie - czy możecie powiedzieć mi coś więcej na temat tej hodowli, opinie - jeśli takowe macie. Przepraszam jeśli czyta to hodowca, ale sami rozumiecie, chcę zaczerpnąć jak najwięcej informacji :smile:
PS. Nie mogłam znaleźć odpowiedniego działu, pomóżcie proszę :smile:"[/QUOTE]

Wejdź sobie na dział boston terrierów tutaj na dogo, lub poszukaj forum tej rasy i tam zapytaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']a dogusie argentyńskie?
wszystkie molosy są piękne...[/QUOTE]

Znając kilka przypadków to raczej na bank odpada - to takie ttb z silnym bardziej lub mniej instynktem myśliwskim ;)

[quote name='Rocki']Koszmario (swoją drogą intrygujący nick ;p ) owszem DA sprawiają wrażenie mniej aktywnych od BA, a też mi się cholernie podobają, chociaż te które spotkałem zachowywały się tak: 1. gościł u mnie w domu, był zdystansowany dawał się głaskać ale bez entuzjazmu z tym że był to pies po IPOII albo wyżej, 2. młody samiec również mnie odwiedzał, był dość nachalny chciał pieszczot 3. Na wystawie już dobrze nie pamiętam, ale był fajny głaskałem go a potem wyleciał z ringu za agresje 4. również spotkany na wystawie dawał się głaskać, ale bez entuzjazmu w ogóle by zajęty, rozglądał sie :D
[/QUOTE]

Nie wiem jak aktywny jest BA ale te DA które poznałam są bardzo aktywne. Moja suka ma kumpla DA i on może i wolniejszy od niej ale oboje są wulkanami energii ;) Tak samo jak inni przedstawiciele tej rasy, których znam. No i są to psy z instynktem myśliwego więc gdy poczują, zobaczą coś ciekawego to polecą za tym.

Link to comment
Share on other sites

doga argentyńskiego rzuciłam,bo molos,duży i nie kudłaty;-)ja stoję jeszcze przed wyborem rasy swojego pierwszego psa-wiem,że molos to to nie będzie,więc o molosach raczej już nie czytam:>

żeby nie robić offtopa o mnie[ale w sumie czemu nie:>egocentryzm mode on]:
[url]http://forum.akity.pl/[/url] ale to forum fundacji Akity w potrzebie,nie znalazłam forum typowo dla miłośników akit.

Link to comment
Share on other sites

fajny wesoły pies, ale na stróża jakoś go nie widze, trochę przyduży i wydają się być raczej chorowitą rasą.

ehh brakuje mi Paco jak siedzę na balkonie, z nim zawsze wiedziałem że ktoś idzie ulicą chociaż siedze tyłem do niej, niby nic a fajna rzecz

Link to comment
Share on other sites

nie ma czegos takiego jak typowe akitowe forum...chyba, zę przy okazji forum fundacji Akity w Potrzebie...
proponuje przejachac sie na wystawe...porozmawiac z wlascicielami...pojechac do paru hodowli :)
akita zawsze pozostanie nieufny do obcego,..od Ciebie i od charakteru psa bedzie zalezalo czy bedzie akceptowac ludzi, kiedy Ty bedzie w poblizu...moje nigdy by nie pozowlily komus obcemu wejsc do mieszkania czy na ogrod jesli mnie nie ma w poblizu...to ja decyzduje kto jest przyjaciel a kto wrog...choc znajomi czesto mowia, ze mimo zabawy z psami czuja sie przez nie "obserwowani" :P
wszystko to dobor odpowiedniego szczeniaka (pod katem rodzicow i jego indywidualnych cech charakteru) plus dobre prowadzenie...

Link to comment
Share on other sites

Jestem ciekawa, jaka rasa do mnie pasuje- a co, jak wszyscy, to wszyscy :D
Wymagania:
- wielkość nie ma znaczenia, jednak jestem drobną osobą (150cm, 35kg), więc proszę wziąć to pod uwagę :D
- myślę nad agility i ogólnie częstymi wypadami na rower, do lasu itp.
- musi to być psiak, który wytrzyma w mieszkaniu sam, dopóki ja lub mój TŻ (myślę, że mogę go tak nazwać i że się nie oburzycie, że młoda osoba pisze już TŻ) nie wrócimy do domu
- odpada labek i spaniel, to mówię od razu, nie pitbull czy też ast
- wolałabym, żeby był to psiak większy od mopsa
- poziom zaawansowania w wychowaniu nie ma znaczenia
- podobają mi się visle czy też boksery, ale wszelkie propozycje są mile widziane
- długość sierści nie ma znaczenia
- no i żeby kochał człowieka :').
Ciekawa jestem, co zaproponujecie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szanelka']Jestem ciekawa, jaka rasa do mnie pasuje- a co, jak wszyscy, to wszyscy :D
Wymagania:
- wielkość nie ma znaczenia, jednak jestem drobną osobą (150cm, 35kg), więc proszę wziąć to pod uwagę :D
- myślę nad agility i ogólnie częstymi wypadami na rower, do lasu itp.
- musi to być psiak, który wytrzyma w mieszkaniu sam, dopóki ja lub mój TŻ (myślę, że mogę go tak nazwać i że się nie oburzycie, że młoda osoba pisze już TŻ) nie wrócimy do domu
- odpada labek i spaniel, to mówię od razu, nie pitbull czy też ast
- wolałabym, żeby był to psiak większy od mopsa
- poziom zaawansowania w wychowaniu nie ma znaczenia
- podobają mi się visle czy też boksery, ale wszelkie propozycje są mile widziane
- długość sierści nie ma znaczenia
- no i żeby kochał człowieka :').
Ciekawa jestem, co zaproponujecie :cool3:[/QUOTE]

Ojej to już nie szukasz mopsika? :( Może lepiej zajmij się tym psem, którego już masz, zamiast co 10 min. zmieniać zdanie i urządzać sobie gierki z nudów na dogo.

Dla niezorientowanych, polecam wątek: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/251738-Przygarn%C4%99-zakupie-psa-rasy-MOPS?p=22120443#post22120443[/url]

Same rewelacje: wizyta weta za 300 zł, umierająca suka na guza, nastolatka mieszkająca z chłopakiem sama w wielkim mieście i kontakt z 3 hodowlami mopsów (którego chciała utrzymać z roznoszenia ulotek), żeby teraz szukać pieska do agility i jazdy na rowerze (bo takie modne i trendi). Zaawansowana mitomania ;)

Link to comment
Share on other sites

Amber, nadal chcę mopsa, zdania nie zmieniłam i nie zmienię, ale nikt nie powiedział, że można mieć tylko jednego psa, racja? :'). Jestem ciekawa, jaka rasa do mnie pasuje waszym zdaniem, dlatego się spytałam, a skoro nie masz nic do powiedzenia w tym temacie, to po co robić off top? :'). A Sonią się zajmuję bardzo dobrze i nie mogę sobie nic zarzucić.
Harley, w sensie, że są psy, które potrzebują lepszej tresury, niż inne, twardej ręki i tak dalej, czy nawet pomocy behawiorysty. Nie przeraża mnie to i myślę, że dam sobie radę, szczególnie, że nie myślę o tym psie już teraz, bo po pierwsze, jak wyżej wspomniałam, czekam na mopsa, a po drugie spytałam z czystej ciekawości, a nie z zamiarem kupna od razu.
A co do wagi... to rzecz indywidualna, jestem drobna, ale nie jestem anorektyczką, ani nie jestem chora - moja mama też jest malutka, stąd też i takie wyniki, a nie inne. Tak samo jak wzrost- więcej niż 155 mieć nie będę. Mam szybki metabolizm - dużo jem, mało tyję.
Ach, jeszcze do Amber - nie myślałam nad założeniem galerii dla Sonii, ale skoro jest tu tyle niedowiarków, że pies ma się dobrze, to może i nad tym pomyślę... Właściwie fajnie by było podzielić się z wami różnymi relacjami, ale ogólnie chyba nie ma w naszym życiu nic ciekawego. Odkąd jestem na forum zaczęłam interesować się coraz bardziej wychowaniem, tresurą i tak dalej, dopiero wchodzę w ten świat psiarzy, więc nie oczekujcie cudów.
Przepraszam za off top :').

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...