Jump to content
Dogomania

Śluzowate kupy


Migori

Recommended Posts

Witam
Mam do was pytanie. Moja suka po zjedzeniu czegokolwiek innego niż sucha karma dostaje od razu śluzowatej kupy ( w takim żelu, galercie, jakby flaku) bardzo luźnej.
Jakie badania powinnam wykonać, żeby dowiedzieć się co suce dolega?
Prosiłabym aby dokładnie napisać nazwę badania, żebym mogła zasugerować to weterynarzowi.

Link to comment
Share on other sites

u Figi było to samo tzn jak jadła np. samo mięcho z warzywami albo z suchą karmą to było ok, ale po takim normalnym jedzeniu to właśnie takie dziwne kupki robiła, to chyba znaczy, że jakiś składnik podrażnia jelita
my wróciliśmy z powrotem na suche i jest wszystko ok

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Moja mała takie robiła gdy zjadła coś na co miała uczulenie, ona jest alergiczką.
Jeśli twój psiak nie jest alergikiem to są specjalne karmy na zapalenie okrężnicy np:
[URL="http://www.krakvet.pl/royal-canin-intestinal-p-847.html"]ROYAL CANIN Intestinal 2kg[/URL]
Wejdź na stronkę i poczytaj jakie są wskazania do stosowania tej karmy. Możesz spróbowac i zobaczyc czy kupki będą ładniejsze.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Magda25']No właśnie. Zamówiłam taką specjalną karmę z RC Sensitivity control. Właśnie na zapalenie okrężnicy. Zobaczymy, czy kupki sie poprawią.[/quote]
Moja tez miala problemy z kupkami i ciagle biegunki- wet polecil nam wlasnie ta karme i wszystko wrocilo do normy. Od tej pory problemy z kupkami sie skonczyly :multi: ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sara32']Moja tez miala problemy z kupkami i ciagle biegunki- wet polecil nam wlasnie ta karme i wszystko wrocilo do normy. Od tej pory problemy z kupkami sie skonczyly :multi: ;)[/quote]
No właśnie my jesteśmy na tej karmie jakoś 2 tygodnie. Zmiany powolutku następują. Kupy wyglądają inaczej, bardziej prawidłowo.

sota36, a gammolen? może być?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='al-ka']Jeśli kał psa otoczony jest warstwą śluzu jak kiełbasa osłonką- to jest to śluzowate zapalenie okrężnicy(colitis mucosa).[/quote]

To takie zapalenie objawia się tylko po gotowanym jedzeniu, a po suchej karmie go nie ma? Bo po suchym u mojej suni kupki są wzorcowe;) a po gotowanym były w śluzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enigma40']To takie zapalenie objawia się tylko po gotowanym jedzeniu, a po suchej karmie go nie ma? Bo po suchym u mojej suni kupki są wzorcowe;) a po gotowanym były w śluzie.[/quote]
Nie, takie kupki pojawiają sie po suchej karmie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enigma40']Czyli jeśli na suchej wszystko jest ok, to pies zdrowy?[/quote]
hymm trudno powiedzieć... prawda taka że niektóre psy lepiej przyswajają gotowane jedzenie, inne suchą karmę. Organizm psa przyzwyczaja sie do konkretnego rodzaju pożywienia i potem nagłe wprowadzenie czegoś nowego może wywołać sensacje żołądkowe.
[quote name='enigma40']Ja miałam tak samo:)[/quote]
I jak sobie z tym poradziłaś?

Link to comment
Share on other sites

Przestałam dawać gotowane jedzenie, chociaż wiem, że bardzo sunia lubi.
Na suchym kupki śliczne, jak w reklamie pedigri ;) dlatego uważam, że to jednak nie jest choroba, tylko właśnie zbytnia wrażliwość. Tekila ma dopiero nieco ponad pół roku, może z wiekiem będzie lepiej..mam nadzieję:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...