Jump to content
Dogomania

Caniviton czy Artroflex?


starbi

Recommended Posts

Gdzie mozna kupic Arthoflex??

Slyszlam ze po tym mozna watrobe rozwalic :o , pewnie mi ktos bzdur nagadal.

A czy mozna to stosowac razem z karma ktora juz posiada takie skladniki tak jak np royal.

Ile kosztuje Arthoflex??

Zawiera siarczan chondroityny i glukozamine?? To dwa najwazniejsze skladniki dla mojej dysplastycznej suni :( .

Pozdrawiam,

Rybka i Suzi

Link to comment
Share on other sites

Ja też używam Arthroflex, od początku i tam jest odpowiednie dawkowanie. Profilaktycznie to jest chyba 2,5 mlg. Skoro polecaja to weterynarze to nie sądzę, żeby to rozwalało wątrobę.

A kupić można w lecznicy weterynaryjnej. Kosztuje ok. 85 zł i wystarcza przy profilaktyce na 3 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

Nie jest prawda, ze Arthroflex rozwala watrobe!!! Moj pies ma od 4 lat podawany ten lek i przy okazji ma chora watrobke - wiek niestety - zajada sie royalem i jest w dobrejkondycji! polecam wiec Arthroflexa - u weta kupilam 500 ml flaszke za 130 zlotych, starcza na jakies 3 miesiace -

2, 5ml podajecodziennie psinie) to wlasnie ten lek postawil Atosa na nogi, bo juz nie wstawal - 4 lata temu!

Wet mowil, zeby szczeniakom tez podawac, na rozwoj chrzastki stawowej. a przedawkowac go trudno, jest to odobno raczej niemozliwe - to slowa mojego weta.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sabina ma - co najmniej - poczatki zwyrodnienia stawu lokciowego :(

okulala w ub. tyg i taka diagnoze postawiono na podstawie RTG. dokladniejszy RTG, w narkozie bedzie miala zrobiony dopiero przy sterylizacji... chce jej przeswietlic rowniez biodra...

a poki co ma brac wlasnie Arthroflex.

pocieszyliscie mnie bardzo, bo nie bylam pewna, czy ten preparat naprawde jest skuteczny. a w wieku Sabiny (ok. 7 lat) podobno juz sie stawow leczyc nie da, tylko wspomagac...

polecam wiec Arthroflexa - u weta kupilam 500 ml flaszke za 130 zlotych, starcza na jakies 3 miesiace -

2, 5ml podajecodziennie psinie)

sota36

ja tez sie przymierzam do pol litrowej flachy (u mnie 150 zl), dawke Sabina bedzie miala taka sama. ale z wyliczen weterynarza i moich wlasnych wynika, ze pol litra starczy na pol roku, a nie na trzy m-ce :o

Link to comment
Share on other sites

Ja tam z matematyki nie jestem mocna - cos sie nie lubimy. Ale wiem jedno - ostatnio Arthroflex 500ml kupowalam 26 maja (bo sama bylam ciekawa na ile nam starczy, stad na butelce napisalam date) i do konca biezacego miesiaca jestem zabezpieczona - tak wiec 5 miesiecy. Nastepny zakup - listopad - i z tego co sie oreintowalam (zeszly tydzien bylam z psem w lecznicy) cos ponad 130 zlotych - moze to cena dla "stalych klientow", bo karme tez dostaje ciut taniej????

Link to comment
Share on other sites

Witam :)

A próbowaliście dawać psiakom HondroCAN, albo Gelacan czeskiej firmy "ORLING" ??? Jest to specyfik do intensywnej regeneracji stawów, kości, wiązadeł i ścięgien u psów. Popytajcie wetów. Cena pół kilogramowego opakowania u nas kosztuje ok.190 zł. Jak ktoś ma dojście w Czechach to takie opakowanie kosztuje ok.140 zł. Daje się psu 2g. na 10 kg.masy ciała.Czyli dla psa o masie 30 kilo dajemy 6 gramów specyfiku. Co nam wystarcza na ok.84 dni. Środek ten zawiera :

Hydrolizowaną żelatynę kolagenną (730g/1kg)

siarczan chondroityny (75g/1kg)

siarczan glukozaminy (75g/1kg)

wodorofosforan sodu

selenek sodu

chlorek wapnia

tlenek magnezu

wit.E i C

beta-karoten

Moje psiaki chętniej wcinały suchą karmę jak im sypałam HondroCAN do miski. Jeżeli jednak pies nie lubi proszku, jest też w formie biosolu, czyli płynnej. Naprawdę polecam.

Więcej o tym środku na czeskiej stronie http://www.orling.cz/a_p_psi.htm

Pozdrawiam

Marta, Sunka i Cochise

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hej, witam wszystkich po mojej dluzej nieobecnosci, ale trzeba bylo pracowac w czasie wakacji :) jezeli nie robi sie tego normalnie.

ale do rzeczy

moja Sigma wypila jak sie nie myle dwie butelki artroflexu, niestety nie widzialam u niej poprawy. szukalam na forum innych specyfikow, i ogolnie w necie. i trafilam na Gelacam lecz pani dystrybutor (u niej jest o wiele taniej nawet z przesylka niz w u weta w Szczecinie), u ktorej kupuje powiedziala, ze z tymi dolegliwosciami co ma moj pies to lepiej kupic Chondrocan bo jest mocniejszy. wlasnie konczy drugie pudelko proszku pol kilogramowego. nie widzialam jej przez 5 miesiecy, uwazam, ze jest znaczaca poprawa :D mam nadzieje, ze bedzie tak dalej. czasami jak idziemy na spacerek okolo jednogodzinny to wracajac zaczyna utykac na operowana lape. ale jest w o wiele lepszej kondycji niz poprzednio, poniewaz wiosna to wogole nie moglysmy chodzic na spacerki :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...