Jump to content
Dogomania

Stwierdzona dysplazja ... I co dalej?


ewula

Recommended Posts

[quote name='ASLAN I ASHLY']Witam .Od jakiegoś czasu mam problem z psem a raczej z jego stawami. MIeszkam w Belgii i tu paru lekarzy wydali [B]wyrok[/B] na Aslana . Nie wiem co robić :placz:. lekarze mówią że pies jeszcze z cztery miesiące bedzie chodził a potem już naj prawdopodobnie ... można operować ale lekarz nie daje gwarancji że stawy ulegną poprawie . Mowa o wstawieniu sztucznego stawu.Postaram się w kleić zdjęcie . Może ktoś coś podpowie sensownego .[/QUOTE]

Wyrok to za duże słowo. Za pierwszym razem jak robiłąm zdjęcie mojej suni lekarz dziwił się że jeszcze chodzi, za drugim razem inny stwierdził tylko HD B/C. Przy dobrej profilaktyce może spokojnie śmigać całe życie.
Teraz mam w planach wizytę w gabinecie rehabilitacji w Poznaniu. Podobno po tygodniu turnusu pies jest jak nowonarodzony:lol:
Tutaj wątek [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/234942-Gabinet-Rehabilitacji-i-Sportu-ROTTKA?p=20515033[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Podepne sie pod watek bo my niestety tez mamy dysplazje- a takie wielkie plany byly, mieszkam w UK importowalam psiaka bo brytyjska linia owczarkow niemieckich mnie nie ujela. Trenujemy do IPO, planowalismy British Seiger Show....niestety jestem przypadkiem, ktory potwierdza, ze nawet wspaniali rodzice, dziadkowie, pradziadkowie z biodrami normal, fast normal moga dac szczeniaka z dysplazja. Zbilansowane papu, suplement na stawy, bez szalenstw z psami czy skokami .....Spojrzcie tylko na rtg- zalamana jestem.
Nie wiem czy udalo mi sie zalaczyc zdjecia...

Link to comment
Share on other sites

Wiem, ze bywa gorzej....
Moj psiak ma 16 miesiecy, nie kuleje,nie ma problemu z wstawaniem, prawde mowiac nigdy nie zauwazylam zadnych objawow dysplazji. Suplement na stawy dostaje od szczeniaka, zabieg tu w UK raczej nie wchodzi w moim przypadku w gre ....to kilka tysiecy funtow- nie jestem w stanie uzbierac takiej kwoty.Niestety weterynaria tu jest oblednie droga. Za samo rtg lokci i bider zaplacilam 500 funtow.

Link to comment
Share on other sites

Witam :)
u mojej 5 letniej cocker spanielki angielskiej wykryto w kwietniu dysplazję stawów biodrowych(w jednym biodrze lekką a w drugim średnią).Zdecydowałam się na RTG ponieważ Koki pod koniec marca/początek kwietnia nie mogła chodzić, miała jakby zapalenie stawów :/ od 2.04 dostawała tabletki ArthroFos przez 3 miesiące i teraz ma 3mies przerwy.Od wczoraj wydaje mi się,że pobolewają ją te stawy(zazwyczaj wieczorem i rano bo później już jest dobrze i zachowuje się normalnie). Zastanawiam się czy psa z dysplazją mogą pobolewywać stawy? czy teraz jesienią/zimą będzie gorzej?
Widzę,że jak nie je tych tabletek na stawy to jest jej gorzej :( mogłabym jej podawać te tabletki cały czas, bezprzerwy?

ma te tabletki:[url]http://www.citovet.pl/sklep/img/p/62-106-large.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamdan']Podepne sie pod watek bo my niestety tez mamy dysplazje- a takie wielkie plany byly, mieszkam w UK importowalam psiaka bo brytyjska linia owczarkow niemieckich mnie nie ujela. Trenujemy do IPO, planowalismy British Seiger Show....niestety jestem przypadkiem, ktory potwierdza, ze nawet wspaniali rodzice, dziadkowie, pradziadkowie z biodrami normal, fast normal moga dac szczeniaka z dysplazja. Zbilansowane papu, suplement na stawy, bez szalenstw z psami czy skokami .....Spojrzcie tylko na rtg- zalamana jestem.
Nie wiem czy udalo mi sie zalaczyc zdjecia...[/QUOTE]

No to tak ja z moim Haroldem ... wyczekany, wymarzony po zdrowych rodzicach, jeden dziadek z HDC ... i zonk. Też mamy HDC ale ciagłe nawracające zapalenia stawu niestety utrudniają życie. Haruch miał w marcu wszczepiane komórki macierzyste, było super a dzisiaj znowu utykał. Nie wiem czy to biodro, czy może np. uraz stopy ... Suplementy dostaje regularnie a od marca nie musiał brac nic przeciwbólowego, było super.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']mozesz podawać cały czasd(ja tak robię).jeśli boli bardzo to proponue jakieś dorażne nlpz'ty-do kupienia u lek wet[/QUOTE]

jutro jak będę w Częstochowie to podjade do tego weta co robił jej RTG i spytam co z nią zrobić.

jak Koki miała silny atak bólu to dostawała Scanvet Scanodyl 50 mg

jak będę miała troche więcej kasy to chyba się z nią przejade do dr.Fabisza.Gdzieś czytałam,że jest dobry.

a jak bym chciała wstawić zdjęcia RTG na dogo to mam po prostu zrobić fotki tym zdjęciom?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']mozesz podawać cały czasd(ja tak robię).jeśli boli bardzo to proponue jakieś dorażne nlpz'ty-do kupienia u lek wet[/QUOTE]

Witam, nazywam się Jerzy Kemilew, jestem lekarzem weterynarii jak zapewne wielu z Was wie jestem współzałożycielem pierwszego w Polsce Weterynaryjnego Banku Krwi im. Milusia. Od prawie dwóch lat zajmuję się medycyną regeneracyjną i wykorzystaniem komórek macierzystych w terapii zwierząt. Najlepszym i najmniej inwazyjnym rozwiązaniem jest terapia komórkami macierzystymi . Znosi ból, działa przeciwzapalnie i zatrzymuje proces zwyrodnienia. Wykorzystujemy tutaj farmakologiczne działanie komórek macierzystych, które "same" oceniają sytuację i wybierają optymalne rozwiązania, których efektem jest w 80% przypadków "poprawa komfortu i jakości życia " - czyli mówiąc normalnie nie boli i można żyć. Dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy udało mi sie opracować skuteczną terapię allogenicznymi czyli pobranymi od innego psa, komórkami macierzystymi w związku z tym terapia jest całkowicie nieinwazyjna i sprowadza się tylko do kwalifikacji do zabiegi i iniekcji dostawowej lub dożylnej( nie ma potrzeby narkozy i laparotomii w celu pobrania tłuszczu) a dodatkowo obniża całkowity koszt terapii. Chętnie udzielę wszelkich informacji telefonicznie lub osobiście. Poniżej trzy linki do filmów z moimi pacjentami. To tylko mały procent z ponad stu "naprawionych" pacjentów. Jeśli macie pytania dzwońce -503 57 57 76 -gwarantuję rzetelną, merytoryczną i zrozumiałą informację.

[url]http://www.youtube.com/watch?v=cOLehnT-hoI[/url]

[url]http://www.youtube.com/watch?v=h12OErHPK6Y[/url]

[url]http://www.youtube.com/watch?v=btbaKT3mZxI[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='cockermaister'][URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_specjalistyczna_alternatywna/stawy_kosci/luposan/62602#more[/URL] używa ktoś dla psa z dysplazją stawów biodrowych??[/QUOTE]

dobrym preparatem są preparaty dla koni z kwasem hialuronowym, ja używam lubrick8 po zmniejszeniu dawki wychodzi naprawdę tanio.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jerzy Kemilew']Witam, nazywam się Jerzy Kemilew, jestem lekarzem weterynarii jak zapewne wielu z Was wie jestem współzałożycielem pierwszego w Polsce Weterynaryjnego Banku Krwi im. Milusia. Od prawie dwóch lat zajmuję się medycyną regeneracyjną i wykorzystaniem komórek macierzystych w terapii zwierząt. Najlepszym i najmniej inwazyjnym rozwiązaniem jest terapia komórkami macierzystymi . Znosi ból, działa przeciwzapalnie i zatrzymuje proces zwyrodnienia. Wykorzystujemy tutaj farmakologiczne działanie komórek macierzystych, które "same" oceniają sytuację i wybierają optymalne rozwiązania, których efektem jest w 80% przypadków "poprawa komfortu i jakości życia " - czyli mówiąc normalnie nie boli i można żyć. Dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy udało mi sie opracować skuteczną terapię allogenicznymi czyli pobranymi od innego psa, komórkami macierzystymi w związku z tym terapia jest całkowicie nieinwazyjna i sprowadza się tylko do kwalifikacji do zabiegi i iniekcji dostawowej lub dożylnej( nie ma potrzeby narkozy i laparotomii w celu pobrania tłuszczu) a dodatkowo obniża całkowity koszt terapii. Chętnie udzielę wszelkich informacji telefonicznie lub osobiście. Poniżej trzy linki do filmów z moimi pacjentami. To tylko mały procent z ponad stu "naprawionych" pacjentów. Jeśli macie pytania dzwońce -503 57 57 76 -gwarantuję rzetelną, merytoryczną i zrozumiałą informację.

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=cOLehnT-hoI[/URL]

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=h12OErHPK6Y[/URL]

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=btbaKT3mZxI[/URL][/QUOTE]

[COLOR=#000000]A czy na dysplazję obu stawów biodrowych i słabych przednich łap można podać komórki macierzyste dożylnie? Albo osocze bogatopłytkowe? I czy po operacji, tzn. resekcji główek kości udowych jest sens podawania? Dziękuję z góry za odpowiedź.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam po paru latach :-) Jestem autorką tego wątku. Mija już 5 laty i 5 miesięcy, odkąd wykonaliśmy podwójną daroplastykę w naszej bardzo beznadziejnej sytuacji... Chcę tym postem dodać otuchy wszystkim, którzy zmagają się z tym okropnym schorzeniem , jakim jest dysplazja stawu biodrowego, w naszym przypadku - obu. 3 miesiące temu byłam na kontrolnej wizycie u dra Niedzielskiego. Jest super :-) Mój wspaniały DONuś ma cały czas dobre te nadbudowane bioderka :multi: Są w doskonałym stanie, oczywiście jak na nadbudowane ;-) Nie ma żadnych problemów z chodzenie, bieganiem, zabawą... postarzał się trochę tylko :eviltong: bo nie ma 5 miesięcy, jak wówczas, tylko za 1.5 miesiąca skończy 6 lat !!! Tak ten czas zleciał... Pozdrawiam wszystkich forumowiczów... Pamiętajcie, że nawet beznadziejne sytuacje da się uratować ( w tym samym czasie zamieszczałam też wątek o anemii i transfuzji krwi u mojego piesia, wszystko w jednym czasie... to była masakra... była... uff...)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...