Jump to content
Dogomania

Wystawa molosow Ingolstadt


Terzia

Recommended Posts

05.09. odbyla sie "wystawa" molosow w Ingolstadt - sama kiedys zastanawialam sie nad tym, czy tam nie pojechac... ale nigdzie nie znalazlam infomacji o tym, ze jest to wystawa pod patronatem VDH.

Z tego co wiem... odbyla sie tam tylko specjalistyczna wystawa niemieckich dogow (FCI) pozatym nic.

Na stronach krakowskiej hodowli majorek znalazlam informacje, ze ich pregowany pies dostac CACIB´a czy cos takiego.... ale pytam sie, jakiego klubu?

Ta "wystawe" zorganizowala hodowla presa canario a nie VDH - tutaj jest troche danych na jej temat: www.molosserschau.de

Moze ktos wie na ten temat wiecej niz ja?

Ja uwazam, ze to byla taka "wolna wystawa" nie majaca nic wspolnego z regularnymi wystawami FCI /VDH.

Jak widac niektorzy jezdza na wystawy, na ktorych nie zobaczy takich psow jak np. gorzalowy Czesio.... <hehehehe>

Link to comment
Share on other sites

Ale swoją drogą niemożność wystawiania psa (samego wystawiania , abstrahuje zupełnie od kwestii uznawalności ocen czy tytułów , bo to inna kwestia i rzeczywiście mogąca rodzić problemy , np. w przypadku różnic we wzorcach) w innych związkach czy organizacjach to naprawdę gruba przesada . Jakie uzasadnienie ma takie ograniczenie ? Chyba tylko zabezpieczenie finansowego monopolu związku i zysków z opłat za wystawy .

Link to comment
Share on other sites

Ależ całkowita zgoda co do tytułów i ocen - rozumiem i podzielam restrykcje zwiazane z uznawaniem ocen zdobytych na jakichś dziwnych wystawach , np. zupełnie jest dla mnie zrozumiale , ze organizacja kynologiczna ( w tym wypadku ZKwP) nie pozwala , aby oceny zdobyte na wystawach innego związku/klubu pozwalaly na zdobycie np. uprawnień hodowlanych w danej organizacji . To naturalne , to sfera takiego "imperium" związku i wszystko gra .

Ale zakaz wystawiania to lekka przesada - co by szkodziło , gdy pies spelniając w pełni (co potwierdzają oceny sędziow posiadających uprawnienia danej organizacji) kryteria jednej organizacji jednocześnie bylby wystawiany i doceniony w innej ? Pisze to bez napinki żadnej , ale są jeszcze w związku jakieś lekko absurdalne pozostalości dawnego . A znajomość regulaminu nie oznacza jeszcze , że się akceptuje jego zapisy - nie ma wyboru po prostu , sensownie należec można w Polsce tylko do ZKwP .

Link to comment
Share on other sites

Rozmawialam dzisiaj z organizatorami wystawy - to hodowcy "presa canario" i zalozyciele klubu molosa, nie nalezacego do FCI. Pan Reichert powiedzial mi, ze ta wystawa nie miala nic wspolnegp z FCI.

Wiec pytam sie teraz... na stronach krakowskiej hodowli jest napisane, ze Juhasz zaczal championat Niemiec - tylko na jakiej wystawie? W koncu wszystkie tytuly jakie zdobyl w Ingolstadt to "tytuly" calkiem wolnego klubu molosow i nie tytuly VDH/ FCI.

Niemiecki klub molosow nie jest patronatem majorek, wiec i a ich wystawie klubowej nie mozna tej rasy pokazac....

Ciekawy temat...

:o

Link to comment
Share on other sites

Elo Elo :D

Witam wszystkich!

Dawno mnie nie było,a to przez to, że mam praktyki w Olsztynie...

Ale ciekawośc nie dawałami spokoju i wybrałam sie do kafetas internetas, żeby poczytać co sie na dogo dzieje....

No i prosze kolejny ciekawy temat :D

Pani Małgosia to ładne rzeczy wypisuje na tej stronie, i wogole niezle rzeczy sie tam dzieją...

Najpierw zmieniają sie rodowody, potem znikają psy, teraz super osiągniecie i rozpoczęcie Ch Niemiec...aaa zapomnialam jeszcze o rozpoczętym interchampionacie Pumy...

Zawsze coś ciekawego, szkoda tylko, że w necie można póki co zamieszczać bezkarnie takie banialuki.

Telefonicznie też niczego się dowiedzieć nie można...

Ehh jak widać wolność Tomku na swoim www....

Cóż począć....ręce opadają... :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[quote name='Terzia']05.09. odbyla sie "wystawa" molosow w Ingolstadt - sama kiedys zastanawialam sie nad tym, czy tam nie pojechac... ale nigdzie nie znalazlam infomacji o tym, ze jest to wystawa pod patronatem VDH.
Z tego co wiem... odbyla sie tam tylko specjalistyczna wystawa niemieckich dogow (FCI) pozatym nic.

Na stronach krakowskiej hodowli majorek znalazlam informacje, ze ich pregowany pies dostac CACIB´a czy cos takiego.... ale pytam sie, jakiego klubu?

Ta "wystawe" zorganizowala hodowla presa canario a nie VDH - tutaj jest troche danych na jej temat: [URL="http://www.molosserschau.de"]www.molosserschau.de[/URL]

Moze ktos wie na ten temat wiecej niz ja?
Ja uwazam, ze to byla taka "wolna wystawa" nie majaca nic wspolnego z regularnymi wystawami FCI /VDH.

Jak widac niektorzy jezdza na wystawy, na ktorych nie zobaczy takich psow jak np. gorzalowy Czesio.... <hehehehe>[/quote]


Czy ktoś ma jakieś informacje na temat tej wystawy? Czy w tym roku się odbywa - czy organizuje ją ten sam klub. I czy są zgłoszone jakieś Majorki?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...