Jump to content
Dogomania

zaświadczenie wterynaryjne na wystawę


ar2r

Recommended Posts

Witam,
i mam takowe pytanie ... jak to jest z wymogiem zaświadczenia o zaszczepieniu psa przeciwko wściekliźnie wymaganego przy wejściu na teren wystawy? ... regulamin wystaw określa jedynie, że zaświadczenie musi być zgodne z wymogami służby weterynaryjnej.
Wynika więc, że książeczka zdrowia psa , w której jest umieszczona informacja o szczepieniu raczej powinna być takim uznanym zaświadczeniem. Czy być może się mylę w tej kwestii?

Dzięki z góry za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Zaświadczenie jest dokumentem urzędowym, nie wpis w książeczce. Jednak rzeczywistość pokazuje, ze zależy to od dobrej woli organizatorów- jeden uzna wpis do ksiazeczki, inny bezwzgędnie będzie chciał zaświadczenie, jeszcze inni wogóle nic nie sprawdzają :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Razem ze szczepieniem, wpisem do książeczki/paszportu weterynarz wydaje takie zaświadczenie - ja od 6 lat do każdego zwierzaka szczepionego takie zaświadczenie dostaję. Nie jest to żaden dodatkowy wymóg, tylko weterynarz powinien wydać zaświadczenie jednocześnie z wpisem do czegokolwiek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gia']Razem ze szczepieniem, wpisem do książeczki/paszportu weterynarz wydaje takie zaświadczenie - ja od 6 lat do każdego zwierzaka szczepionego takie zaświadczenie dostaję. Nie jest to żaden dodatkowy wymóg, tylko weterynarz powinien wydać zaświadczenie jednocześnie z wpisem do czegokolwiek.[/quote]

Dokładnie.

Ja takowe dostaję od kilku lat Jest na nim wklejka numeracji szczepionki. Na dodatek zaświadczenie jest formatu książeczki. Toteż zszywkami dopinam do 3 st. okładki. Jeden ruch na wystawie , nie trzeba wertować stron.

Natomiast przy wyjeździe za granicę korzystam oczywiście z paszportu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='eve66']Zaświadczenie jest dokumentem urzędowym, nie wpis w książeczce. Jednak rzeczywistość pokazuje, ze zależy to od dobrej woli organizatorów- jeden uzna wpis do ksiazeczki, inny bezwzgędnie będzie chciał zaświadczenie, jeszcze inni wogóle nic nie sprawdzają :eviltong:[/quote]

Wpis do paszportu UE jest wpisem urzedowym!! Na wszystkie wystawy w PL i UE oraz do przekraczania granic wystarcza juz (i jest w tym drugim przypadku wymagany) paszport UE. Inne zaswiadczenia nie sa potrzebne. Wystawiam od 10 lat i w Europie nigdy nie potrzebowalem jakiegos dodatkowego zaswiadczenia a w PL z tym sie spotkalem poraz ostatni jakies 7 lat temu... Wiec info dla wszystkich: [B]Wystarcza ksiazeczka szczepien/paszort UE [/B](tylko uwaga: w niektorych krajach obok szcz. na wscieklizne pies musi byc takze szczepiony przeciwko nosowce, lepto, parwo, hcc oraz kaszlowi ken.)!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cancun']Wpis do paszportu UE jest wpisem urzedowym!!![/quote]

Racja!
Ale w książeczce nie jest już urzedowym- potrzebne jest osobne zaświadczenie.

art 56 ust 4 ustawy z dn. 11.03.2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt i zwlaczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2008 r. Nr 213, poz. 1342) informuje,że po przeprowadzeniu szczepienia posiadaczowi psa wydaje się [B]zaświadczenie [/B]lub[B] dokonuje sie wpisu w paszporcie.[/B]
Tak jak pisałam wcześniej, praktyka rozmija sie często z teorią i bywa tak, że nic nie sprawdzają i interesuje ich tylko zgłoszenie na wystawę.
Mi chodzi o to, że z punktu widzenia prawa ( np. w sytuacji gdy sprawa jest w sądzie) wpis tylko do ksiazeczki nie jest wystarczającym dokumentem.

Link to comment
Share on other sites

Granatowy paszport UE jest obowiązujący w Unii Europejskiej i nie trzeba do niego zaświadczenia... nastomiast książeczka zdrowia - zwykła, nie paszport UE, to tylko świstek papieru i do niej wymagane jest zaświadczenie.

My mamy wszystkie wpisy w paszporcie i w książeczce zdrowia - dlatego do książeczki dostajemy zaświadczenie o szczepieniu p/wściekliznie. A mym to i to z tego względu, że jak pies ma np.biegunkę, czy chore oko, czy cokolwiek innego to nie będę wpisywać tego do paszportu. Tam tylko niezbędne wpisy. Książeczka zdrowia to nasza "historia chorób" ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...