Jump to content
Dogomania

Berlin - marzec 2009


luizan

Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

na stronie dotyczącej wystawy są adresy jakieś
[url=http://www.vdh-bb.de/]Home[/url]

to ja zapytam przy okazji czy ktoś z Poznania lub okolic wybiera się i czy nie ma wolnego miejsca w samochodzie dla weimara i jego Pana :p stawka za przejazd do uzgodnienia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rutA']Mam pytanie. Prawdopodobnie pojadę z psem do BER. Będzie to jej pierwszy wyjazd za granicę. Jakie dokumenty psa muszę mieć ze sobą (np do Niemiec). Coś oprócz książeczki weterynaryjnej potrzeba? Z mapki widać, że wystawa jest poza zieloną strefą (prawie na granicy). Czy wiecie może czy warto przez Poczdam jechać. Wtedy z autostrady nie zjadę i nie będę po Berlinie się kręcić?[/quote]


Tak potrzebny jest paszport psi, załatw go ciut wcześniej niż na ostatnią chwile. W paszport musisz mieć wbite szczepienie przeciw wściekliźnie. Nie jestem pewna czy czasami nie musi być jakiegoś tam terminu od szczepienia (+/- 2 tyg.) do wjazdu do Niemiec. Ale ręki za to sobie uciąć nie dam.
Co do jazdy to jeżeli chcesz jechać od strony Poczdamu to zdaje się nie wjeżdżaj do niego tylko trzeba ciut wcześniej odbić na Berlin.
Można zjechać jednym z wcześniejszych zjazdów przejeżdżając obok lotniska Schoenefeld (nie pamiętam dokładnej pisowni) z tym, że potem trzeba się pilnować bo można nie na ten pas wjechać, wpakować się np w tunel i wyjechać nie tam gdzie powinno, lub wylądować w zielonej strefie :lol:
Jeżeli chcesz nocować w Berlinie to warto kupić kartę. Możesz nocować po naszej stronie i dojechać sobie na samą wystawę.

Donat a Ty nie jedziesz ze Sławkiem?:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']Nie jestem pewna czy czasami nie musi być jakiegoś tam terminu od szczepienia (+/- 2 tyg.) do wjazdu do Niemiec. Ale ręki za to sobie uciąć nie dam.[/quote]

Jeżeli pies jest pierwszy raz szczepiony to 3 tygodnie wcześniej musi to być zrobione, jeżeli jest to kontynuacja po roku to nie ma karencji. Poza tym jeśli weterynarz szczepił jakiś czas temu psa to według prawa w UE nie może wbijać do paszportu szczepień wykonanych przed datą jego wystawienia, dlatego też należy mieć ze sobą również książeczkę z wbitymi szczepieniami, przynajmniej tak mi tłumaczył mój wet

[quote name='sylrwia']Donat a Ty nie jedziesz ze Sławkiem?:crazyeye:[/quote]

No jednak nie, troszkę się plany z tą wystawą zmieniły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darvin']Jeżeli pies jest pierwszy raz szczepiony to 3 tygodnie wcześniej musi to być zrobione, jeżeli jest to kontynuacja po roku to nie ma karencji. Poza tym jeśli weterynarz szczepił jakiś czas temu psa to według prawa w UE nie może wbijać do paszportu szczepień wykonanych przed datą jego wystawienia, dlatego też należy mieć ze sobą również książeczkę z wbitymi szczepieniami, przynajmniej tak mi tłumaczył mój wet

No jednak nie, troszkę się plany z tą wystawą zmieniły.[/quote]

Karencji niema tylko w takim przypadku jeżeli pilnujesz i nowe szczepienie jest robione nie póżniej niż data poprzedniego. Wystarczy poślizg jednodniowy;)
Lepiej zaszczepić chyba psa i od razu wbić do paszportu. Jak byłam na Litwie pomyliłam się i wyciągnęłam książeczkę psią (używam ja na co dzień do jazdy autobusami i pociągami) i wet żądał i tak paszportu pomimo tego, że mi wet szczepienie przeciw wściekliźnie wbił i w paszport i w książeczkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia'] Możesz nocować po naszej stronie i dojechać sobie na samą wystawę.
[/quote]

Bardzo chętnie ale obawiam się, że będę mieć takie same kłopoty jeśli nie większe, ze znalezieniem "przyjaznego" noclegu blisko granicy. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rutA']Bardzo chętnie ale obawiam się, że będę mieć takie same kłopoty jeśli nie większe, ze znalezieniem "przyjaznego" noclegu blisko granicy. :([/quote]
No nie żartuj, musisz zobaczyć sobie jak jedziesz, podejrzewam, że przez Świecko i wtedy szukasz sobie miejsce a potem lokale i ślesz do nich zapytanie. Na pewno znajdziesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='luizan'][URL="http://www.berlin-polska.pl/plakietka-ekologiczna/"]Zamów Plakietkę Ekologiczną ![/URL]
tutaj jest wszystko o plakietach[/quote]
Teren wystawy jest dokładnie na zewnątrz tej strefy - przynajmniej na tych planach, które widziałem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dream']Teren wystawy jest dokładnie na zewnątrz tej strefy - przynajmniej na tych planach, które widziałem ;)[/quote]

Tak jest na zewnątrz, ale jeżeli ktoś gdzieś nocuje w Berlinie, albo planuje zwiedzać, lub nie planuje a zdolny jest do tego to warto się zaopatrzyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...