Jump to content
Dogomania

II Ogólnopolskie Zawody Obedience Poznan 2004


Azir

Recommended Posts

Związek Kynologiczny w Polsce oddział w Poznaniu zaprasza na

II OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY OBEDIENCE, które odbędą się 07.11.2004 r. podczas

Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych na terenie Międzynarodowych Targów

Poznańskich.

Sędziować będzie p. Michel Boisseau z Francji. Jeżeli będzie dużo zgłoszeń,

organizator zaprosi drugiego sędziego.

klasa 0: koszt uczestnictwa - 30,00 zł

klasa 1: koszt uczestnictwa - 40,00 zł

Do klasy 1 można zgłaszać psy, które podczas I oficjalnych zawodów w

Błażejewku otrzymały w klasie 0 ocenę doskonałą.

Zgłoszenia są przyjmowane do 25.09.2004 r. Druk zgłoszenia można pobrać

tutaj:

http://www.zkwp-poznan.pl/zgloszenie.htm

Należy je wysłać mailem na adres: [email protected] lub tradycyjnie:

60-967 Poznań ul.Św. Marcin 27, skrytka poczt. 219 tel.(0-61) 852-27-84

fax (0-61) 855-74-14

Organizator nie bierze odpowiedzialności za zgłoszenie przesłane faxem.

Wymagają one potwierdzenia telefonicznego w Oddziale.

sekretariat czynny:

wtorek, piątek w godz. od 10-19, środa, czwartek od 10-14

godz. 7.00 przyjmowanie psów

godz. 8.00 rozpoczęcie sędziowania

Przy wejściu na wystawę psy będą przebadane przez służbę

lekarsko-weterynaryjną. Należy przedłożyć zaświadczenie szczepienia psa

przeciw wściekliźnie, oraz ważne świadectwo zdrowia psa.

Opłaty za zawody proszę wpłacać na konto ZWwP o. w Poznaniu: BZ WBK SA IIIO/P-ń 49 1090 1359 0000 0000 3501 8426

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tego, co wiem, zawody obedience będą się odbywać w tym samym czasie to agility. Wystawa jest jednodniowa i organizator musi zmieścić się w tym czasie ze wszystkimi imprezami towarzyszącymi.

Nie jestem w stanie w tej chwili powiedzieć, w jakich halach będą się odbywać poszczególne zawody.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

a ja bym baaardzo chcial wiedziec kto z Was na tych zawodach bedzie bral udzial? :D pokibicowalabym wtedy szczegolniej :wink:

aha, a moze znane sa w ogole stawki, tj. ile psow w jakiej klasie? wiecie?

i moze ktos wie czy przewidzine sa wszystkie klasy lacznie z miedzynarodow czy na zawodach krajowych nie ma tej klasy?

:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

juz nie moge sie doczekac poznania, tyle atrakcji!!! :D i wystawa, i agility, i obedience ... i wszystko jednego dnia, ale moze da rade sie roztroic? :wink:

drado - mnie tez sie zdaje, ze bedzie 40 psow w "0", a nie wiesz czy beda tez wyzsze klasy?

Link to comment
Share on other sites

Ze znajomych psów będzie też Frodo z Anią(lub odwrotnie :D ). Poza "zarówką" bedzie na pewno "jedynka". Część psów ma już zaliczoną jedną "jedynkę"(w Błażejewku), więc być może uda się zorganizować nawet "2" - tylko czy będzie chętny. Do zobaczenia w Poznaniu.

Link to comment
Share on other sites

Nie sądzę, żeby coś się zmieniło, szczepienia i zaświadczenie o stanie zdrowia od własnego weta było zawsze wystarczające.

Powinnaś taką informacje mieć na potwierdzeniu.

Od powiatowego brało sie przy wyjazdach za granicę, ale teraz juz tylko paszporty są honorowane.

Link to comment
Share on other sites

Kiara (Rakija Black z Kovarny)! Kontakt między nią, a jej właścicielką jest niesamowity! Naprawdę miło popatrzeć :)

Dziewczyny zajęły w 'zerówce' 3 miejsce mimo iż chwilę wcześniej suńkę pogryzł wilczak :evilbat:

A tak w ogóle... Azir. Gratuluję! Kwadrat było po prostu bombowy :D

Link to comment
Share on other sites

Fajnie, że belg uplasował się tak wysoko! Nawet jeśli jest rudy :lol:

Prawie czarny :wink: , no, zwłaszcza pysk :P

Niestety Grendel ewidentnie nie była w formie. Ale trudno się dziwić. Cieczkowe suczyska humorki mieć mogą :roll:

Nie przejmuj się, na następne zawody już będzie po. :) Ja, niestety, mało widziałam całych występów.

Link to comment
Share on other sites

Jestem tu nowy (od razu dodam, że jestem laikiem co może tłumaczyć w pewien sposób moja wypowiedź :wink: ), z tej okazji witam wszystkich!

Gratulacje dla Zgagi aka ROSA Konstar, za zajęcie wysokiej, bo 5. lokaty w swoich pierwszych oficjalnych zawodach. Tym większa radość z tego wysokiego miejsca, gdyż Zgaga ma dysplazje, nie jest pieskiem należacym do przewodnika, który z nia startował a co za tym idzie, ćwiczy bardzo rzadko i wyłacznie na pozytywnych bodźcach. Mogło byc 98 pkt zamiast 94 ale przewodnik odruchowo zwinął metrową już smycz i sedzia odjął za to 4 pkty.

Gratulacje dla Bu (berneńka), Juki (husky) i Cyprysa (labrador) - wszyscy z Cave Canem - za zdobycie 85 pktów i oceny doskonałej, tym bardziej, że nie są to psy stworzone do tej dyscypliny, no i tez ćwiczą dla zabawy wyłacznie pozytywnie a nie dla miejsc na "pudle" :wink:

Byłem pierwszy raz na oficjalnych zawodach, jako laik byłem pozytywnie zaskoczony sprawnym ich przeprowadzeniem oraz obiektywnym sędziowaniem zagranicznego gościa (poza jednym wyjątkiem*).

Kilka piesków widziałem w akcji juz wczesniej podczas nieoficjalnych zawodów w Kaniach Helenowskich (gratulacje dla Ufiego!) i troszkę byłem zaskoczony tym, że nienajlepiej poradził sobie Frodo, który w Kaniach poszedł bezbłędnie.

* Zdziwła mnie ocena sędziego, który dał ocenę doskonałą dobermance która pół konkurencji uciekała od przewodnika i dopeiro pod koniec zaczęła nalęzycie współpracować. Nie znam tego pieska ale z tego co mi mówiono, wygrał on nieoficjalny Poznań we wrzesniu i tym bardziej oczy uczestników tamtejszych zawodów były zwrócone na tę suczke, której ewidentnie nie poszło i do doskonałości było bardzo daleko. Nie chciałbym nikogo urazić ale w moich oczach nie był to start na ocene doskonałą.

Poza tym było fajnie i oby częściej zawody obedience odbywały sie w całej Polsce.

Link to comment
Share on other sites

Nie chciałbym nikogo urazić ale w moich oczach nie był to start na ocene doskonałą.

Zgadzam sie niestety. Zoria calkowicie "wyszla mi z reki" podczas chodzenia przy nodze i powinnysmy za to cwiczenie dostac zero. Bezposrednio po nim odstawila taniec po ringu i szczerze mowiac myslalam, ze w tym momencie zakonczymy nasz wystep. Ale wrocila i skonczyla w bardzo dobrym stylu (z tego jestem bardzo zadowolona mimo wszystko). Sedzia powiedzial mi, ze za 2 cwiczenie powinno byc 0, ale docenil pozostale i dlatego "naciagnal" ocene... Nie wiem czy slusznie, jego decyzja. Ja w kazdym razie mam swiadomosc, ze doskonala "dostalam w prezencie".

No i pracujemy dalej, zeby sie wiecej nie kompromitowac :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...