Jump to content
Dogomania

Uważaj, niektóre psy mogą być jak broń


Admin

Recommended Posts

Normalnie wqrzam się jak czytam takie bzdury, że podatki zmniejszyłyby liczbę miotów itp. Ludzie zróbcie baranka i pomyślcie, bo to nie boli!!!
Czy problemem są psy rasowe czy wszelkiej maści mieszańce?!
Ktoś kto mówi, że hodowca psów rasowych zarabia na swych psach to nie wie o czym gada! Nie wie jakie są koszty wyżywienia rasowca, weterynarza, certyfikatów zdrowia serca, stawów bodrowych, oczu, jak dużo kosztuje szkolenie PT (nie wspomnę IPO czy innych psich sportów), podejście do testów hodowlanych czy choćby opłaty w Związku hodowlanym, związane z kryciem i odbiorem miotu. A gdzie jeszcze wystawy i dojazd na nie z psem?
Najlepszy "biznes" mają producenci szczeniąt bez rodowodu!!!
Żywią byle czym, nie dbają o psa, nie szkolą itd...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja też to czytałam dwa razy ale widze, że chodziło im dokładnie o wszystkie mioty - pytanie tylko kto to będzie sprawdzał, albo czy ludzi będą podawać, że Pan X posiada miot szczeniąt i ciekawe czy zapłacił podatek....
Jednakże coś z tym trzeba zrobić i mam nadzieje, że w końcu jednak coś zmienią w prawie. Mnie osobiście nie przeszkadzają egzaminy dla posiadaczy psów bojowych czy obronnych. Myśle, że każdy doświadczony hodowca i właściciel takiego psa zdałby je bez problemu.
Także jestem za.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...