Jump to content
Dogomania

Kto zna Bento Kronen?


Szamanka

Recommended Posts

Mam 3-miesięcznego haszczaka. Gdy do mnie trafił miał 7 tygodni, a wytyczne od hodowcy co do karmienia to karma Bento Kronen, oraz stopniowe przyzwyczajanie go do jedzenia wszystkiego. Jednak maluch miał po niej biegunkę. Hodowca doradził mi więc by karmę tę moczyć. Jednak to też nie dało rezultatu, nawet gdy mieszam ją pół na pół z ryżem i dodatkami. Skutek jest taki - psiak po zjedzeniu karmy suchej ma biegunkę więc na codzień jada ryż z mięskiem i warzywkami.

Moje drugie pytanie dotyczy podawania szczeniakowi wapna. Mówiono mi, że dla właściwiego rozwoju kości psa powinnam raz dziennie dawać mu wapno do jedzenia. Czy tak jest rzeczywiście? Widziałam różne rodzaje wapna w sklepie zoologicznym, które więc wybrać? I czy można je dodać do jedzonka? Pytam, bo gdzieś na forum wyczytałam że ktoś dawał psiakowi witaminy razem z kefirem, co spowodowało biegunkę u psa. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moze pies nie toleruje tej karmy? Moja sunia tez kiepsko sie zalatwiala po Bento Kronen. Jedzenie gotowane jest ok, ale trzeba dodawac witaminy - dla szczeniakow i tam m.in. jest wapno. Jezeli podajesz maluchowi sucha karme to nie wolno dawac dodatkowo wapna (czy innych witamin). A co piesek jadl u hodowcy? Bento wlasnie? Powinien narazie dostawac to co jadl u hodowcy. Nie zaleca sie tez mieszanie suchego z innym jedzeniem - typu ryz. Chociaz ja tak robilam i pies zyje;) Co do biegunki to mysle, ze wystapila ona bardziej po kefirze niz po witaminach - tak sadze...

Link to comment
Share on other sites

A z kolei moja suczka jadla Bento z jagniecina i nie dosc ze wygladala pieknie - futro tak lsniace, ze mozna sie bylo w nim przejrzec, to jeszcze kupki miala malutkie i o bardzo zwartej konsystencji.

Do tego mimo, ze jest znanym niejadkiem miche Bento czyscila w 10 sekund.

Ta karma sluzyla jej najbardziej ze wszyskich ktore jadla do tej pory i chetnie bym ja karmila Bento z owca ale mnie niestety na to nie stac :(

Link to comment
Share on other sites

Mój psiak jadł u hodowcy tę własnie karmę, ale u mnie jakoś mu nie służy... Fakt, że zjada ją z prędkością światła, ale ma potem taką biegunkę, że naprawdę wolę mu tego zaoszczędzić. Nie wiem...może mu zmienić na inna suchą karmę... Z tego co mówili mi znajomi - często ich psy po zjedzeniu suchej karmy mają biegunki, ale wydaje mi się, że nie jest to regułą..

Link to comment
Share on other sites

.... Jezeli podajesz maluchowi sucha karme to nie wolno dawac dodatkowo wapna (czy innych witamin). ....

Tutaj nie mogę się zgodzić. Różne karmy mają różny skład. Te tanie karmy są zazwyczaj bardzo ubogie. Są też rasy takie jak West Highland White Terrier, które pomimo najlepszych karm muszą mieć podawane wapno.

Szamanka najlepiej będzie jak skład karmy przestudiujesz z vetem. Vet wtedy zdecyduje czy trzeba karmę dodatkowo wzbogacać.

Link to comment
Share on other sites

Ja z kolei muszę powiedzieć,że wypróbowałam już wiele karm bo szczególny problem u moich białych psów to było zażółcenie sierści po niektórych karmach.Teraz karmię je Bento od paru miesięcy i jestem bardzo zadowolona! Psom też smakuje i wyglądają po Bento pięknie.Także ja jestem zadowolona :) Poza tym dużą zaletą Bento jest duża gama tych karm,która lada chwila powiększy się o kolejne.

Link to comment
Share on other sites

. Różne karmy mają różny skład. Te tanie karmy są zazwyczaj bardzo ubogie.

w takim razie trzymajmy sie bento - to nie jst tania karma, wiec jak sadze, ilosc wapna ma wystarczajaca - ja nie mowie o karmach typu chappi, bo tym w ogole nie karmilabym psiaka:) Ale jak ktos daje Bento czy karme o podobnej jakosci to nie powinno sie dodawac zadnych witamin

Link to comment
Share on other sites

Ale jak ktos daje Bento czy karme o podobnej jakosci to nie powinno sie dodawac zadnych witamin

A wiesz jak jest uzyskiwane białko w niektórych "dobrych" karmach? Z ptasich piór. Białko tak pozyskiwane wchłaniane jest tylko w niewielkiej ilości. Najlepsze są te, które mają białko pozyskane z kości. O tym głośno się nie mówi ale wystarczy spytać zaufanego veta.

Jak dla mnie bento ma za dużo wypełniacza, przez co kupki bywają u niektórych psów baaardzo obfite. Ale to moje prywatne zdanie. Decyzja i tak należy do właścicieli psiaków.

Pozdrawiamy,

Agnieszka i Alpi

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam z bento kronen jak najlepsze doświadczenia.

Była to jedyna karma, którą bez problemów jadła moja psica poprzednia z ciężko chorą wątrobą.

Obecna młoda ONka także chętnie wcina.

Weterynarz i tak zalecila nam podawanie fosforanu wapnia - ponieważ rośnie, kości się kształtują.

Karma dla szczeniąt ras dużych wyraźnie nam służyla.

Ewa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Bento kronen to jedyna karma jaką moja Arga toleruje.

Żadnej innej nie zje.

Kupowałam royala, eukanube i te inne ale więcej tego ladowało w koszu na smieci niż w brzuchu Argi.

Więc gotowałam- a od kiedy zaczełam kupować bento kronen chyba maxi grown to Arga zjada wszystko z prędkością swiatła ;)

A poza tym pięknie wygląda - lśni się, jest pełna zycia i kupkę ma łądną :)

Link to comment
Share on other sites

Bento wprowadziła nową odmianę karmy dla psów w okresie wzrostu na bazie jagnięciny LAMB&RICE Growt specjalnie dla szczeniat majacych problemy gastryczne równiez na tle alergicznym. Może warto spróbować kupując mniejsze opakowanie.

Zwróćcie równiez uwagę że producent tej karmy "wypuszcza" dwie linie:

Nutritional balance i Heppy life, tej drugiej zdecydowanie nie polecam.

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam tylko dobre doświadczenia z Bento. Piechy mają lsniącą sierść, normalne kupki, a ewentualne biegunki się zdarzają , ale po "upolowaniu" czegoś no dworze :evil: . Uważam, że jest to jedna z najlepszych karm na rynku a znacznie tańsza niż np. Royal czy Eukanuba.

Jest tylko kwestia właściwego doboru karmy (czy też linii) dla psa.

Link to comment
Share on other sites

Szamanka - podobnie jak TY, jak Schaka była malutka podawałem jej Bento Kronen ( u hodowcy była tylko na mokrej-gotowanej karmie typu. ryż z pół na pół woda/mleko). Prawie od samego poczatku zaczałem jej podawać Bento Kronen (na poczatku czasami moczony) i przez pierwsze kilka dni kupki były bardzo luźne, ale widziałem że je z ochotą ta karme i że mimo takiej kupki nie było widac jakicholwiek oznak ze jest coś nie tak z nią czy że może boli ja brzuszek....... Tez pierwsze dni bardzo mnie niepokoiły te luźne kupki - jednak weterynarz stwierdził, ze poprostu to tylko przestawianie się żołądka i że wszystko minie po kilku dniach...... Ze strachem ale przetrzymałem te kilka dni i faktycznie wszystko ustapiło :)

Przez kilka miesiecy podawałem Bento Kronen i byłem bardzo zadowolony :) Psiunia zresztą chyba tez :D

Link to comment
Share on other sites

Kapsio je od dłuższego czasu Bento (z krótką przerwą na worek Acany ale wróciliśmy). Teraz zakupiliśmy worek Lamb&Rice dla dużych ras. Kapsio wniebowzięty, wielkie krokiety i przyjemność gryzienia. Przegryza to surowymi gnatami wołowymi i jest szczęśliwy (tak mi mówi do uszka wieczorem)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Prawie rok zajął nam wybór najlepszej dla Kędizora karmy, testował Eukanubę, Royal Canin, Hill's, Acanę - no i Bento Kronen. W jego przypadku najlepszą karma był Hill's i BK. Po pozostałych się drapał, wygryzał, lub miał rozwolnienie. Po Hill'sie przybrał za bardzo na wadze, natomiast po BK wagę ma idealną. Ale co jest dobre dla jednego psa, innemu może nie służyc. Metodą prób i błędów trzeba testoważ tak długo, aż w końcu dotrze sie do najlepszej karmy. Mam nadzieję że nie zajmie Ci to długo. Przy biegunkach trwających dłuzej niz 1-2 tygodnie eliminowalismy karmę...

Link to comment
Share on other sites

ja mysle ze u nas nie bedzie problemów bo denis jest wszystkozerny i po zadnej karmie nic mu nie było raczej ja próbuje znalesc cos dobrego gatruinkowo a przystepnego cenowo royal bardzo mu pasował ale niestety troche za drogi i zobaczymy jak po bento nic nie bedzie sie działo to zostaniemy bo cena lepsza:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='madzior_ka']ja mysle ze u nas nie bedzie problemów bo denis jest wszystkozerny i po zadnej karmie nic mu nie było raczej ja próbuje znalesc cos dobrego gatruinkowo a przystepnego cenowo royal bardzo mu pasował ale niestety troche za drogi i zobaczymy jak po bento nic nie bedzie sie działo to zostaniemy bo cena lepsza:)[/quote]
A w jakiej cenie jest Bento?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...