Jump to content
Dogomania

Kto zna Bento Kronen?


Szamanka

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja za bento płaciłam zamawiając w firmie Halo-Karma ([color=red]link w linkowni[/color]) 111 zł za 10 kg karmy Bento Kronen Mini reghular czyli dla dorosłych pśów małych raz:) karmimy cały czas i jestem coraz bardziej zadowolona i przekonana ze przy niej zostaniemy a najbardziej smakuja Deniskowi z dodatkiem puszki np. Chappie:) wiem ze nie sa zbyt zdrowe i dobre ale dodajemy troszeczke dla smaku ze mała puszka na 3-4 dni jedna starcza:) i dży plus ze sie jej mało daje Denis je jej 100 g pzy czym royala musiałby jesc 145:) i przy tych 100g bento kronen całkiem ładne ma kształty ani za chudy ani nie za gruby:)

Link to comment
Share on other sites

na Bento Perform mój Fart przytył 7kg :) taki był chudy po schronisku, że żal patrzeć było. O karmie mam jak najlepsze zdanie, śmierdzi zachęcająco, na tyle że Fart tańczy i śpiewa ze szczęścia jak widzi miskę. Kupa 1-2 razy dziennie (duża), stała konsystencja. Wadą dla nas są okropne psie bąki (naprawde dramatyczne) i dość drobne granulki. Pies raczej ma tendencję do łykania niż gryzienia takich małych granulek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Moja suczka je Bento Kronen jagnięcina z ryżem dla małych i średnich ras, łączone z jedzeniem gotowanym raz dziennie. Po BK ma piękne futro i zero problemów z układem pokarmowym, a jest to pies po przejściach, który, gdy go wzięłąm miał samą skórę i kości oraz marne futro, dodatkowo problemy z układem pokarmowym - czasem biegunki lub wymioty. Po BK wszystko się unormowało, a futro jest imponujące. Cena karmy moim zdaniem umiarkowana- ja kupuję na wagę 1 lub 2 kg na raz i płacę 15 zł za 1 kg.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 3 months later...

Zaciekawiło mnie, że nawet niejadki tak chętnie ją jedzą.
Bardzo bym prosiła o napisanie czy karma jest tłusta? Nie chodzi mi o zawartość tłuszczu, tylko o to, czy jak karmę weźmie się do ręki to w dotyku jest tłusta? I jak pachnie?
Niestety mój pies nie tknie karmy suchej i jałowo pachnącej.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś dawno temu karmiłam mojego nie jadka Bento Kronen różnymi wersjami i wielkościami bo czasem lubi sobie pochrupać a czasem woli drobniejszy granulat. Mojemu psu bardzo odpowiadała ta karma bo jest właśnie tłuściutka i ładnie pachnie a on nie zje karmy suchej jeśli krokiet nie jest tłuściutki :)
Teraz chcę wypróbować wersję z łososiem i jagnięcinę w wersji Light :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Od kilku dni karmię psa Bento Kronen Salmon and Rice, przeszłam eksperymentalnie z Acany Adult Dog - troche się zaczął drapać odkąd je tylko suche praktycznie (wczesniej jadł też dyżo gotowanego "domowego"). Na razie to co moge zauważyć od razu - mniejsze i bardziej zwięzłe kupy, nie pierdzi tak dużo i śmierdzaco :roll:. Je bardzo chętnie, chyba nawet chetniej od Acany. Na razie miałam 3 kg na próbe ale pewnie kupie 15 kg.

Link to comment
Share on other sites

Karma ma postać dość małych kuleczek, troche mniej niz cm średnicy. Nie jest tak tłusta jak Acana ale na pewno bardziej niż np. Dog Chow. Powiedziałabym że średnio tłusta. To jedna z moich wątpliwości - boje się żeby mi pies nie schudł, Acana była jednak kaloryczna mocno.
Zapach wyraźnie rybi - ku uciesze psów! :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja dzisiaj kupiłam BK zieloną - Mini Regular z kurczakiem. Ładny skład (>30% mięsa z kurczaka) i tak dalej, dużo witamin, niewiele się dawkuje. Tylko mam dwa pytania: czy 28% białka to nie za mało? I czy to prawda, że im lepsza karma, tym mniej się jej wg. producenta daje? Tak mi vet powiedział.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='Gonitwa']Nie polecam, moje psy po tej karmie robiły zielone kupy, jakby się atramentu napiły, sierść matowa, łupież...[/QUOTE]

Co??? Moja zagłodzona i z imitacją sierści sunia, stała się po Bento Kronen - jagnięcia z ryżem, najbardziej włochatym psem jakiego widziałam, cudna, miękka i błyszcząca sierść i zero problemów z żołądkiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...