Jump to content
Dogomania

Hodowle Manchester Terriera w Polsce


Guest nowy23

Recommended Posts

Witam Wszystkich!

Spośród kilku ras, które biorę pod uwagę przy zakupie szczeniaka, najbardziej podoba mi się Machester Terrier. Niestety mało jest w Polsce hodowli tych interesujących psów. Różnymi kanałami znalazłem 4:

1. Hodowla "Aluzja"

Agnieszka Ewa Nowak

47-208 Dębowa (koło Kędzierzyna -Koźla)

http://terriers.prv.pl/

2. Hodowla "Nowa Atlanta"

Bożena i Wiesław Gębura

Sucha 44 koło Zielonej Góry

http://manchesterterrier.pl/

3. Hodowla "KOCIA ŁAPKA, BLACK VIPER"

Katarzyna i Krzysztof Klama

62-530 Kazimierz Biskupi, Wieruszew 22a

4. Hodowla "Z Doliny Łopienki"

?

http://www.zdolinylopienki.republika.pl

Bardzo proszę o opinie o tych hodowlach.

A może znacie jakieś inne godne polecenia?

Dziękuję za wszelką pomoc!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Nie znam się na manchesterach, ale znam "Aluzję", "Kocią Łapkę" i "Dolinę Łopienki", te ostatnią nawet całkiem nieźle bo moja airedalka Fuka - CH.PL., INT.CH. (w zatwierdzeniu) OFI z Doliny Łopienki - jest wyhodowana właśnie przez Anię Liśkiewicz. Tak się zresztą składa, że wszyscy wyżej wymienieni hodowcy hodują airedale, a nawet od nich zaczynali.

Z wystaw wiem, że Agnieszka Nowak i K.K. Klamy - hodują piękne manchestery, a o manchesterach z Doliny Łopienki na razie trudno coś powiedzieć, bo szczeniaki z pierwszego miotu mają dopiero 4mce (jest jeszcze jeden szczeniak), ale wiem, że Ania zadbała o to żeby miały pięknego ojca.

Nie chcę żeby to wyglądało jak reklama, ale od kilku lat mam kontakt z tymi hodowlami, znam ich psy, równiez i te, których właścicielami nie są hodowcy, więc sadzę, że mogę ich polecić.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 4 years later...

Na termat tej rasy dużo by tu można pisac. Są to przedewszystkim wspaniałe radosne pieski, kochające swoją rodzine. Chętne do pracy, szybko się uczą. Są bardzo nieufne w stosunku do obcych. A szczegóły opisze kiedy indziej jak będę miała wiecej czasu.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Witam, jestem pasjonatką tej wspaniałej rasy od bardzo dawna. Manchester stał się moją wielką miłością już w dzieciństwie, gdy pierwszy raz zobaczyłam fotografię w książce zapragnęłam mieć właśnie takiego psa. Niestety to rzadka i dość droga rasa nie tylko w Polsce, dlatego upłynęło kilka ładnych lat zanim kupiłam wymarzoną sunię. W zeszłym roku spełniły się moje marzenia związane z hodowlą manchesterów i doczekałam się pierwszych szczeniąt. Zdobywanie doświadczenia i poznawanie tych niezwykłych psów sprawia mi wiele radości. Mogę polecić Manchestera każdemu kto doceni miłość i oddanie tych pięknych psów, każdemu kto chce nawiązać prawdziwą przyjaźń z psem i mieć go zawsze przy sobie.

zapraszam na stronę hodowli METHEORA FCI- [url]www.manchesterterrter.pl[/url], opisy rasy i zdjęcia

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ta historia jako jedna z nielicznych ma szczęśliwe zakończenie... dzięki uprzejmości dobrych ludzi i dzięki fundacjom takim jak np. ND lub AST biedne psy (biedne często przez brak odpowiedzialności ludzi) odnajdują swoich właścicieli lub dostają nowy dom i nowe szanse. Cieszę się że nie straciłam nadziei i po prawie pół roku od zaginięcia, udało mi się odnaleźć mojego psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='nowy23']Witam Wszystkich


2. Hodowla "Nowa Atlanta"
Bożena i Wiesław Gębura
Sucha 44 koło Zielonej Góry
[URL]http://manchesterterrier.pl/[/URL]


Bardzo proszę o opinie o tych hodowlach.

Dziękuję za wszelką pomoc![/QUOTE]


a tu chyba jakiś błąd jest, bo pod podanym adresem [URL="http://manchesterterrier.pl/"][COLOR=#4444ff]http://manchesterterrier.pl/[/COLOR][/URL] jest hodowla
METHEORA FCI, a nie jakaś Nowa Atlanta, która mocno podejrzana mi się wydaje?

Link to comment
Share on other sites

Ten pierwszy post jest z 2004 roku więc się trochę pozmieniało od tamtej pory, jedne hodowle nie mają już tej rasy ( albo po prostu nie znalazłam na necie...pojawiły się nowe, niektórzy zmienili adresy ).
Teraz faktycznie pod adresem [url]www.manchesterterrier.pl[/url] jest Metheora,
zmienił się też adres hodowli Aluzja- na [url]www.aluzja.pl[/url]
Wiem że są jeszcze inne hodowle, słyszałam o Princessa Meg ale nie wiem czy mają strony www.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bardzo proszę [B]nie polecać tej hodowli[/B]
Hodowla "Nowa Atlanta"
Bożena i Wiesław Gębura
Sucha 44 koło Zielonej Góry
pod żadnym wzgędem, ja tam byłam widział smród, bród i biedne pieski różnego rodzaju w tym , chiuaua, york oraz wilki koty maincone i wiele innych ZANIEDBANE, BRUDNE. TRAGEDIA to jest produkcja zwierząt nie hodowla. Szkoda że niektórzy ludzie nie potrafią sami zarobić na Siebie tylko wykorzystują masowo zwierzęta nie zwarzając na ich zdrowie i dobre samopoczucie. UWAŻAJCIE .... Pozdrawiam miłośników zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
istotnie adres mojej stronki to [url]www.aluzja.pl[/url] i dziekuje Metheorze za aktualizacje.

Co do Nowej Atlanty (Qentiki )- to od lat jedna z moich decyzji ,ktorej bardzo zaluje bylo sprzedanie do tej hodowli suczki ATLANTA Aluzja. To moja porazka jako hodowcy.Tym bardziej ,ze suka pochodzila z pierwszego w Polsce miotu tej wspanialej rasy.
Sprzedalam suczke osobie elokwentnej i wydajacej sie milosniczka "pieseczkow".Niestety Atlanta stala sie zalazkiem produkcji manchesterow (tak rzadkiej rasy) równiez tych bez papierow. Widzialam sprzedawane przez wlascicielke Nowej Atlanty szczeniaki z pudelka pod wystawa i na gieldzie samochodowej.Wiem o odmowie wydania metryk ze wzgledu na zaniedbanie szczeniat.Wszystkie bezpapierowe manchestery w Polsce pochodza z Nowej Atlanty lub zaprzyjaznionej z nia innej bardzo podobnej"hodowli".
Prosze nie traktowac mojego postu jako walki z konkurencja bo nie mam takiej potrzeby i zamiaru.
Przepraszam Cie ATLANTO Aluzja......

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

warto zaznaczyc,ze jedynie Aluzja i Metheora sa zrzeszone w Zwiazku Kynologicznym w Polsce pod patronatem FCI.PKF jest organizacja dysydencka i niszowa. Warto o tym pamietac ,gdyz psy z rodowodami nie z ZKWP (Zwiazku Kynologicznego w Polsce)nie moga byc wystawiane na wystawach (poza nielicznymi ,niestety bardzo malo profesjonalnymi) oraz nie maja uprawnien do uznania rodowodu przez ZKWP.
Przepraszam ale dla mnie wszelkie te Federacje i Kluby Psa sa organizacjami malo wiarygodnymi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

[quote name='Daria&Iga']Tak właśnie przeglądam sobie o tych psiakach i wydają mi się bardzo interesujące.
Ciekawi mnie jedynie cena takiego szczeniaka,bo przecież one są rzadkie w Polsce.[/QUOTE]

No i nie tylko w Polsce... a szkoda taka fajna rasa :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...