Jump to content
Dogomania

"Mój Pies" ma juz 80 stron!


JustynaJK

Recommended Posts

Fajnie by było, jakby każdy zrobił taki rachunek sumienia i wypowiedział się na forum.

Ja mam zgoła inne odczucia co do niektórych pozycji. Powiem krótko:

1. Przyjaciel Pies - uporządkowany, konkretne i wyczerpujące tematy, ciekawa szata graficzna, ładne zdjęcia (plakaty dla młodszej części czytelników, np dla dzieci hodowców, którzy też PP czytają).

2. PIES - podstawowa lektura każdego hodowcy, nudna jak flaki z olejem, opracowana totalnie bez znajomości podstawowych zasad sztuki edytorskiej. Jednak czasem coś ciekawego można tam znaleźć.

3. Mój Pies - poziom artykułów i tematów zupełnie skrajny - od ciekawych po zupełnie nietrafione. Mam wrażenie, że czasem temat jest fajny, ale tylko lekko liźnięty. Ogólny gazetowy bałagan. Oprócz comiesięcznego działu "z gwiazdą z okładki" nie wiadomo czego się spodziewać.

4. Mój kochany pies - zlepek tematów i historyjek, każda z innej beczki. Listy od czytelników zanim jeszcze gazeta weszła do kiosków, czyli pisane przez redakcje. Takie czytadełko dla mało ambitnych ;-)

Innych polskich psich gazet nie czytuję i nie przeglądam.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

czy mozna zmienic w prenumeracie rodzaj dostawy, teraz mam poczta i dochodzi 2 tygodnie po tym jak w kiosku sie ukazuje....

chcialabym zmienić na kuriera bo pamietam, ze odrazu można było coć takiego wybrać też za darmo, poczta mi bylo wygodniej bo nie zawsze ktoś jest w domu, ale jak ma isc z takim opoznieniem to dziekuje

nadal czekam na aktualny numer :(

Link to comment
Share on other sites

to może i ja się wypowiem o psich czasopismach
1. mój pies
moja ulubiona gazeta. Bardzo ładna szata graficzna, porady ekspertów co jest dużym +, brak jakiś dziecinnych plakatów, więcej info. Artykuły na poziomie, napradę ciekawe. Wbrew temu co tutaj było pisane bardzo mnie się podoba rubryka zanim kupisz czy jakoś tak. Popatrzenie na daną rasę z innej strony nie tylko słodki, mądry, inteligenty, piękny ale też druga strona medalu. Jednak dla mnie najlepsze są felietony Doroty Sumińskiej-dla mnie ideał w psich sprawach.
2.Przyjaciel pies
czasem nawinie mi się jakiś ciekawy artykuł ale generalnie dla mnie- nudy. Szata graficzna dla mnie bardzo słaba, kalendarze tez średnie, plakaty też. dla mnie za dużo o rasach, za mało o żywieniu, pielęgnacji, szkoleniu.
3. mój kochany pies
Dla mnie PORAŻKA. Czytelnicy piszą o swoich pieskach co im się podoba, wydanie okropne, gazetka w ogóle nie uporzątkowana
Więcej nie czytałam:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']
1. mój pies
Wbrew temu co tutaj było pisane bardzo mnie się podoba rubryka zanim kupisz czy jakoś tak.
[/QUOTE]

Rubryka jest ciekawa, ale jeśli piszą TYLKO o jednej rasie, a nie charakteryzują całą grupę no i oczywiście, gdy widać że pisze to osoba kompetentna :D.

[quote name='Balbina12']
Jednak dla mnie najlepsze są felietony Doroty Sumińskiej-dla mnie ideał w psich sprawach.
[/QUOTE]

Święta prawda. Dorota Sumińska nadaje bardzo profesjonalny ton tej gazecie. Choć nie zgadzam się z tą Panią w pewnych małych sprawach to czytam jej felietony i staram się z nich wynieść jak najwięcej. Bardzo mądra kobieta.


[quote name='Balbina12']
2.Przyjaciel pies
kalendarze tez średnie
[/QUOTE]

Zgadzam się. MP wydaje 100% lepsze kalendarze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika9004']Rubryka jest ciekawa, ale jeśli piszą TYLKO o jednej rasie, a nie charakteryzują całą grupę no i oczywiście, gdy widać że pisze to osoba kompetentna :D.
[/QUOTE]

w tej rubryce w sumie jest od skrajności do skrajności. Czasem napiszą naprawdę konkretne rzeczy, ale zdarza się że piszą kompletne głupoty

Link to comment
Share on other sites

a ja mialam wczoraj telefon pana podajacego sie za redaktora MP, ktory pytal mnie o sytuacje pewnej suczki, ktorej watek prowadze, ktora mieszka w hotelu. Pytal o jej historie. Pisze artykul o tym, jak mozna pomagac nie bedac zrzeszonym w zadnej fundacji, nie majac wiele srodkow na pomoc. jak uzyskac pomoc finansowa innych osob, czy sie udaje, jakie kwoty sa gromadzone.
czesc artykulu ma byc o osobach prywatnych, niezrzeszonych nigdzie, jak im sie udaje dzialac w pojedynke. a czesc o fundacjach. artykul ma byc w lutym w gazecie

ciekawe, prawda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']a ja mialam wczoraj telefon pana podajacego sie za redaktora MP, ktory pytal mnie o sytuacje pewnej suczki, ktorej watek prowadze, ktora mieszka w hotelu. Pytal o jej historie. Pisze artykul o tym, jak mozna pomagac nie bedac zrzeszonym w zadnej fundacji, nie majac wiele srodkow na pomoc. jak uzyskac pomoc finansowa innych osob, czy sie udaje, jakie kwoty sa gromadzone.
czesc artykulu ma byc o osobach prywatnych, niezrzeszonych nigdzie, jak im sie udaje dzialac w pojedynke. a czesc o fundacjach. artykul ma byc w lutym w gazecie

ciekawe, prawda?[/QUOTE]

jesli ukarze się,to z chęcią przeczytam-temat naprawdę jest ciekawy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']Ile czekałyście, żeby prenumerata przyszła? Ja zamówiłam 4 grudnia i dalej nic ;/[/QUOTE]

Też zamówiłam prenumeratę na 2011 rok (do tej pory zawsze kupowałam w kiosku) i nie wiem czy mają duże opóźnienie, bo do mnie dziś nic nie przyszło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lotty']Też zamówiłam prenumeratę na 2011 rok (do tej pory zawsze kupowałam w kiosku) i nie wiem czy mają duże opóźnienie, bo do mnie dziś nic nie przyszło.[/QUOTE]

Mi przyszedł numer grudniowy, ale listopadowego i październikowego dalej nie ma ;/ muszę znowu do nich napisać... nowego jeszcze też nie mam.

Link to comment
Share on other sites

Ja zaczęłam od [B]MP[/B] i od poczatku pisemko wydawało mi się bardzo przyjemne. Dużo treści, artykuły ciekawe: szczególnie podoba mi się rybryka "Zanim kupisz..." coś dla wszystkich, którzy chcą pieska, bo ładny (moja kumpela zrezygnowała dzięki temu z zakupu beagla, choć ja nie mogłam jej przekonać, że to nie pies dla niej). Opisy raz są rzeczowe, konkretne. Potem kupiłam kilka numerów [B]PP[/B] i również odniosłam pozytywne wrażenie. Dopiero po kilku numerach zatęskniłam za [B]MP[/B] i wtedy dostrzegłam różnicę. [B]MP[/B] jest moim zdaniem pisany bardziej "z sercem", więcej tu dostrzegam zaangażowania ze strony twórców, kiedy [B]PP[/B] jest pod tym względem co najwyżej poprawny. No i felietony Pani Czubaszek kładą mnie na kolana :)

Co do [B]MKP[/B] to kupiłam to pare razy, traktując bardziej jako dodatek do [B]MP[/B] albo [B]PP[/B]- tanie, można zerknąć. Cóż... nie jest to coś wielce ambitnego, ale może podniesie troszkę społeczną świadomość opieki nad psem.

Bardzo zaintrygowała mnie pozycja wspomniana przez Kikę9004, Dog&Sport. Nie widziałam tego nigdzie, ale może dałoby się uderzyć do wydawcy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...