Jump to content
Dogomania

"Mój Pies" ma juz 80 stron!


JustynaJK

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam najnowszy numer :) Kalendarz ładny, czarny :D
Niestety co do treści gazety mam mały niedosyt, bo jak zwykle jest OK, ale nic takiego co by mnie bardzo zainteresowało :(

PS. [B]CENA 9,90 !!!![/B] :angryy::angryy::angryy::angryy: Ocipieli chyba za przeproszeniem, dobrze że mam prenumeratę, bo gdyby nie to to na 100 % bym nie kupiła :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika9004']PS. [B]CENA 9,90 !!!![/B] :angryy::angryy::angryy::angryy: Ocipieli chyba za przeproszeniem, dobrze że mam prenumeratę, bo gdyby nie to to na 100 % bym nie kupiła :shake:[/QUOTE]

Czy ja wiem czy to dużo za gazetę + kalendarz? Normalny kalendarz z psami kosztuje mniej-więcej 30 zł, a w MP to zawsze są profesjonalne zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

3zł za kalendarz to chyba nie jest tak dużo?Tym bardziej,ze jest naprawdę fajny,zdjęcia profesjonalne, wydanie też. Zawsze kalendarz z MP wisi u mnie w pokoju a z PP wydają do rodzinki:evil_lol::cool3: Co deo obecnego nr. to najbardziej zaciekawiła mnie wypowiedz Jacka Gałuszki i Doroty Sumińskiej. Reszta? To przeczytania ale bez szału...:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julka300']Mój pies ? No sorry ale to jest głupia gazeta ! Np. Przyjaciel pies jest ciekawszy a tańszy i fajniejszy :) ! Albo mój kochany pies najciekawsza i tylko 2 .99 ![/QUOTE]

jak ja uwielbiam takie wypowiedzi. Najlepiej napisać że coś jest głupie, ale uzasadnienia zero. Czemu uważasz że MP to głupia gazeta? Dlatego że są w niej ciekawe artykuły pisane przez ekspertów, a nie jakieś historyjki pisane przez ludzi? No niestety ale tanie nie znaczy lepsze

[quote name='julka300']Baz sensu że z dodatkiem jest droższe ! Aż 9.90 a przyjaciel pies 8 .90 ![/QUOTE]

w większości przypadków gazeta z dodatkiem jest droższa więc nie rozumiem twojego zbulwersowania. Może MP z kalendarzem kosztuje więcej, ale ten kalendarz wygląda o wiele lepiej niż ten z PP

Link to comment
Share on other sites

Nie lubię tej gazet ponieważ prawie cała to o rasach itp . , PP jest ciekawsza , są wielkie litery i są bez sensowne tematy np . ze schroniska ale nawet nie ma w nim że są do adoptowania i nie ma takich jak no np . czym karmić psa ! Odpowiedzi i pytania ekspertów ... wszędzie eksperci nie ma tematy jak np . zwierzęta ze schorniska czemu bardziej się adoptują szczeniak a w PP jest ! Albo historii jak w PP np . że zwierzęta w kosmos ! A droższa jest przez to że ma ładniejszą okładkę ! A w PP to wszystko jest . Nawet mi się podoba w MP to o gwiazdach i Ich psach ale też bez sensu ponieważ a MKP jest pokazane ,żę nie ważne czy ktoś jest sławny czy nie a i tak może się wypowiedzieć a tam wypowiadają się tylko gwiazdy ponieważ np . MKP mi osobiście się o wiele lepiej czyta niż MP ! Muszę przyznać że strona psy .pl jest lepsza niż pies .pl ale co z tego ? Rozumiesz Daga Maks ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']3zł za kalendarz to chyba nie jest tak dużo?Tym bardziej,ze jest naprawdę fajny,zdjęcia profesjonalne, wydanie też. Zawsze kalendarz z MP wisi u mnie w pokoju a z PP wydają do rodzinki:evil_lol::cool3: Co deo obecnego nr. to najbardziej zaciekawiła mnie wypowiedz Jacka Gałuszki i Doroty Sumińskiej. Reszta? To przeczytania ale bez szału...:cool1:[/QUOTE]


3 zł to droga i to jak ... jak na przent do gazetki ....

Link to comment
Share on other sites

Do mnie nawet jeszcze nie doszedł numer z kalendarzem. :( Raczej pierwszy i ostatni raz zamówiłam u nich prenumeratę, bo ciągle jakieś opóźnienia mają z wysyłaniem. Dodam jeszcze, że specjalnie dla prezentu (gra) zamówiłam sobie większą prenumeratę 18 wydań, a i tak przysłali mi prezent dołączany do 12 wydań (tabletki).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julka300']Nie lubię tej gazet ponieważ prawie cała to o rasach itp . , PP jest ciekawsza , są wielkie litery i są bez sensowne tematy np . ze schroniska ale nawet nie ma w nim że są do adoptowania i nie ma takich jak no np . czym karmić psa ! Odpowiedzi i pytania ekspertów ... wszędzie eksperci nie ma tematy jak np . zwierzęta ze schorniska czemu bardziej się adoptują szczeniak a w PP jest ! Albo historii jak w PP np . że zwierzęta w kosmos ! A droższa jest przez to że ma ładniejszą okładkę ! A w PP to wszystko jest . Nawet mi się podoba w MP to o gwiazdach i Ich psach ale też bez sensu ponieważ a MKP jest pokazane ,żę nie ważne czy ktoś jest sławny czy nie a i tak może się wypowiedzieć a tam wypowiadają się tylko gwiazdy ponieważ np . MKP mi osobiście się o wiele lepiej czyta niż MP ! Muszę przyznać że strona psy .pl jest lepsza niż pies .pl ale co z tego ? Rozumiesz Daga Maks ?[/QUOTE]

a czy ty miałaś kiedykolwiek MP w ręce? Jest tam nie więcej opisów ras niż w PP. I co jest złego w tym że gazeta zwraca uwagę na los schroniskowych psów? To według ciebie należy milczeć o tym co się dzieje w schroniskach, a ludzie powinni pozostawać w nieświadomości co przeżywają te psy? To że gazeta porusza tematy bezdomnych psów dobrze o niej świadczy. No chyba że kogoś nie obchodzi ile psów cierpi w schroniskach. W MP są nawet dwie osobne strony o psach do adopcji, do tego w ogłoszeniach pojawiają się często takie adopcyjne więc nie rozumiem czemu piszesz że nie ma tam takich rzeczy. I nie raz pojawiają się artykuły o żywieniu. W MP nieraz także był poruszany temat o zwierzętach wysyłanych w kosmos.
A akurat z tą okładką też się nie zgadzam, bo w tej kwestii PP ma lepszą okładkę i ogólnie lepszą szatę graficzną, tyle że artykuły są napisane w nudny sposób.
I nie można stwierdzić że w PP wszystko jest, bo nie ma takiej gazety w której byłby poruszony każdy temat. Mi osobiście w PP brakuje tego że mało co piszą o psich sportach i o szkoleniu też nie ma zbyt dużo, jak już coś dają to głównie o szczeniakach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julka300']nie ma takich jak no np . czym karmić psa ! Odpowiedzi i pytania ekspertów ... [/QUOTE]
Był nawet cały cykl o tym, co jest dla psa zdrowe, a co nie, były omówione poszczególne składniki psiej karmy itp.
Twierdzisz, że wypowiedzi ekspertów w MP są niepotrzebne. To kto ma pisać np. o tym, czym karmić psa? Laicy?


Pomijam już zupełnie styl wypowiedzi, każde zdanie trzeba czytać kilka razy, żeby cokolwiek zrozumieć... :roll:


Ja zdecydowanie wolę MP. Oczywiście masz prawo mieć swoje zdanie, ale dziel się nim z nami w sposób kulturalny i fajnie byłoby, gdybyś je jakoś sensownie (zaznaczam: sensownie) uzasadniła. ;)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym dołączyć moje skromne zdanie o znanych mi pismach kynologicznych ( o ile dobrze wiem to jedynych :shake: )

1. [B]"Mój kochany pies"[/B]
- Powiem szczerze kupiłam tą "gazetkę" tylko raz w życiu (numer pierwszy). Jak tylko wyszła pomyślałam, że bardzo dobrze, że na rynku pojawiła się kolejna pozycja dla miłośników psów. Nie cieszyłam się tym długo.
Gazeta strasznie chaotyczna, tak jakby była układana "na kolanie". Ciężko znaleźć coś co nas interesuje. Treści porozrzucane po całej gazecie. czytając treści typu: "Sara ma długie łapy, więc wpadłam na pomysł żeby myć je w wiadrze. Nareszcie mam czyste podłogi - cieszy się właścicielka." mówię łał! szał ciał normalnie! cieszmy się i skaczmy do góry! :/ Moim zdaniem ta gazeta jest NIEPROFESJONALNA, wydana by właściciele czworonogów mogli się pochwalić i za to zarobić troszkę pieniążków. Nie zdziwiłabym się gdyby część artykułów była wymyślana na potrzebę zarobku :shake:. Jednym słowem daję im wielkiego minusa.
Gazetka może jest dobra dla POCZĄTKUJĄCYCH właścicieli (którzy chcą skutecznych rad na rozwiązanie jakiegoś problemu, np. brudnych podłóg), mogę się założyć, że ktoś kto ma większe doświadczenie w kynologii nie będzie chciał tego czytać.

2. [B]"Mój Pies"[/B]
Z tym miesięcznikiem mam największe doświadczenie bo zaczęłam czytać go w 2005 roku i od tamtej pory mam wszystkie ( z małymi wyjątkami, które się po prostu zagubiły) numery. Szata graficzna jest dobra, kolorowa, ciekawe zdjęcia i elementy graficzne, np. psie łapki :). za grafikę maja ode mnie plusa.
Jeśli chodzi o treść coraz bardziej się na nich zawodzę. Nie wiem czy to ja dorosłam, czy gazeta się zmieniła. Zacznę od początku więc od wypowiedzi pani Doroty Jastrzębowskiej - redaktor naczelnej. Niewiele było jej wstępów, które mi się spodobały. Zdaje mi się, że mało pisze od siebie, a za bardzo chce nawiązać do jak największej liczby artykułów zawartych w gazecie. Ten wstęp jest potwornie SZTUCZNY, tak gdyby bardzo nie chciała go pisać, ogromny minus za to pani Doroto! Więcej serca prosimy!
Później mamy spis treści, nie rzadko "rozwalony" na dwie strony. To też bardzo utrudnia wyszukiwanie treści. Zaleciłabym zmniejszenie czcionki i grafiki często większej niż sama treść spisu.
Kolejne są małe artykuliki ze świata, psiego sportu i wystaw. Bardzo mi się to podoba. konkretnie i rzeczowo przekazane fakty :).
Wywiady z gwiazdami?
Pozwolicie, że przytoczę cytat przedmówczyni:

[B]julka300[/B]
[I]"Nawet mi się podoba w MP to o gwiazdach i Ich psach ale też bez sensu ponieważ a MKP jest pokazane ,żę nie ważne czy ktoś jest sławny czy nie a i tak może się wypowiedzieć a tam wypowiadają się tylko gwiazdy" [/I]

Odniosę się do twoich słów. Jest tu trochę paradoksu, bo piszesz, że coś ci się podoba, ale dodajesz że jest to bez sensu, więc ciężko mi jest określić twój stosunek do danej sprawy. Mój jest zaś taki, że jest mi to obojętne, bo zwykle nie czytam, choć wcale mi to nie przeszkadza. Julka, myślę, że MP nie zabrania się wypowiadania zwykłym właścicielom psów, gdyż nawet stworzyli dział w którym można się pochwalić swoimi osiągnięciami (czyli "wsadzili" całą gazetkę Mój kochany pies do jednego działu i jeszcze płaca podwójnie :lol: ). Dopowiadając do tego, że wypowiadają się TYLKO gwiazdy, to myślę że ciężko byłoby im chodzić po całej Polsce i prosić o wypowiedzi o ich psach.
Od niedawna możemy czytać artykuły z serii "Mój pierwszy raz". Moim zdaniem kompletna porażka. Po przestudiowaniu książek Stanleya Corena i innych behawiorystów po prostu śmieszne jest pisanie z perspektywy psa! Nie uważacie, że to dziecinne? Przytoczę cytat:
"[I]Podobno ktoś z nich ma być moim panem, ale wszyscy biegają w koło i nikt nie poświęca mi uwagi - no może poza tą panią, która łapie się za głowę i krzyczy, ilekroć poślizgnie się na kałuży."[/I] Błagam! Pozostawię to bez komentarza. Tekst dla dzieci.
Wielka Księga Psów - tutaj daję wielkiego plusa, bo pomysł bardzo mi się podoba :). Naprawdę coś co im świetnie wyszło!
Zanim kupisz - super sprawa, tyle tylko czemu o niektórych rasach piszą osoby które nie mają o tym żadnego pojęcia? Odsyłam do: Zanim kupisz charta. Powiedźcie mi czemu opisano CAŁĄ grupę 10, której przedstawiciele są od siebie diametralnie różni, jak można zestawić charcika włoskiego i greyhound'a. Poza tym w tym tekście było np. że właściciele chartów wystawianych na wyścigach ćwiczą przypinając psy do rowerów i jeżdżąc z nimi długie kilometry. Pokażcie mi takich właścicieli!
Jeśli chodzi o artykuły porównujące samochód do psa dla mnie TOTALNA PORAŻKA. Jedynym wyjaśnieniem musi być gruba kasa płacona za ten artykuł sponsorowany.
"Powiedz o nim mój pies." - tutaj popieram, jako osoba znająca realia schronisk cieszę się, że gazeta postanowiła pomagać :)
Reszta jest OK, ale jak dla mnie za mało: relacji z wystaw, wyścigów chartów, psich sportów.
za dużo: reklam,

Za chwilę postaram się przedstawić moje zdanie na temat reszty gazet :)

Link to comment
Share on other sites

Co nam zostało? Ach, już pamiętam :D

3. [B]"PIES"[/B]
Powiem nieskromnie, że to moja ulubiona kynologiczna pozycja. Jest to kwartalnik wydawany przez Związek Kynologiczny w Polsce. Jest obowiązkowy przy członkostwie w ZK, więc w pierwszej kolejności czytają go hodowcy psów. Myślę, że dla 'przeciętnego' właściciela psa może być bardzo nudny. Zawiera treści o: postępach i działaniach ZKwP, dokładne relacje i wyniki większości wystaw psów, opisy i wyniki gonitw chartów, porady hodowlane, kalendarz wystaw w Polsce i ogłoszenia o sprzedaży szczeniąt. Jednym słowem dobre źródło informacji dla hodowców. Nie jestem hodowcą, nie mam nawet żadnego rasowego psa, ale przyjemnie mi się to czyta i jest dla mnie źródłem informacji na przyszłość, może kiedyś założę hodowlę. Niestety ogromnym minusem jest dostępność kwartalnika. Oczywiście jest możliwość prenumeraty, ja niestety nie prenumeruję i w moim małym miasteczku dostanie tej pozycji jest bardzo, bardzo ciężkie.

4. [B]"Przyjaciel Pies"[/B]
Coraz bardziej dostrzegam zalety tej gazety. Ma ciekawe artykuły, choć niektóre są bardzo dziecinne. Jednym z takich dziecinnych elementów jest dołączanie plakatów do gazety. Jakoś bardzo mi to przeszkadza bo nie mam co z tym zrobić. Nie chcę się tu za mocno wypowiadać bo nie znam zbyt dobrze gazety, ale nie ma w niej tego 'czegoś'. Artykuły są w porządku, ale znów brakuje mi tu tej ambitnej kynologii.

5. [B]"Dog&Sport"[/B]
Możliwość dostania - graniczy z cudem. Mam jeden numer. Tylko jeden. Chciałam dostać kolejny, ale przeszłam całe moje miasto i nie udało się mi tego zdobyć. Myślę, że jest to bardzo ciekawa pozycja na którą trzeba zwrócić uwagę. Jest to dość młoda gazeta, ale myślę, że idzie w dobrym kierunku. Np. bardzo ciekawy artykuł pt. "Dobry skok". Świetny rysunek do artykułu i techniczne podejście do tego jak pies ma skoczyć by miał największe szanse na czyste przejście. Dla mnie bomba! Polecam byście choć zajrzeli do gazetki :D

***
Czy na rynku kynologicznym istnieją jeszcze jakieś pozycje???

Link to comment
Share on other sites

To jest TYLKO i WYŁĄCZNIE moje osobiste zdanie. Kynologią interesuje się od dziecka i w gazetach o psach szukam czegoś ambitnego, co pomoże mi zrozumieć psią psychikę, podpowie jak z czworonogiem postępować, jak wychować, jak wyszkolić, co trenować, czy poczytać opinie ekspertów w tej dziedzinie. Nie interesują mnie anegdotki jak to pani X przekonała swojego Burka do wsadzenia nóg do wiadra. Wybaczcie, ale nie wiem czemu akurat przyczepiłam się do tego artykułu :D poprzez wyrażenie tego nie chciałam nikogo obrazić. Jeśli macie inne zdanie niż ja mam proszę o wyrażenie go, z chęcią wezmę udział w dyskusji. Może wspólnie odpowiemy na pytanie: "Jaki powinna być gazeta o psach?"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...