Jump to content
Dogomania

GDY PIESOWI "JEDZIE" Z PASZCZY...


BONO

Recommended Posts

ALOHA!

Od niedawna Bono ma okropnie przykry oddech (nieprzyjemnie się z nim witać he he :lol: ). Czym to jest spowodowane???

dodam,że je Purinę z dodatkiem miękkiego z "puszki" , ma świeżą wodę na okrągło. Co kilka dni daje mu kaszę z miesem i warzywami.

Aaaa...i wyłażą mu dolne kły obok połamanych "kłów mlecznych", które są już lekko zielonkawe. Może to od tych psujacych się mleczaków (to jego ostatnie)???

PS. Fekaliami się już nie zajada...

:wink:

Jak temu zaradzić...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witaj BONO!

Zielonkawe zeby nie wroza nic dobrego! Natomiast smrodek z pyszczka jest z reguly spowodowany kamieniem nazebnym. Najskuteczniej jest zwalczyc go kupujac kosc wolowa. Nastepnie ugotowac ja i dac psu. Kiedys krzywilam sie na sama mysl o tym ze takie cos moze wyczyscic zeby. Zaryzykowalam i zrobilam tak. Mojemu zdziwieniu nie bylo konca gdy zeby byly krystalicznie biale, a pyszczek mial neutralny zapach :)

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Aaaa...i wyłażą mu dolne kły obok połamanych "kłów mlecznych"

To właśnie jest odpowiedź.

Moja goldenka też właśnie "wymienia" zęby i jej jedzie.

Jest to spowodowane tym, że jak mleczaki wypadają, to krwawią, a stara krew śmierdzi. Hodowca zalecił nam "uszy" do gryzienia dla psiaka, żeby mu zęby szybciej wyleciały (no i wyleciały :) ), a jak szybciej wylecą, to szybciej wróci do normy.

Wędzone uszy to wspaniała sprawa, zęby wychodzą (2 kły przy pierwszym uchu), a psiaka przez godzinę nie ma (nie trzeba głaskać - w końcu to golden :D ).

Link to comment
Share on other sites

:o :o :o ludzkiej pasty???? :o :o :o

chyba cos Ci sie pomieszalo :wink:

A skądże.

Polecam.

Zdrówko

Wszystko, co czytałam na temat opieki nad psimi zębami odradza ludzkie pasty (podczas gdy często zalecane są ludzkie szczoteczki). Dlaczego? Bo ludzkie pasty zawierają składniki, które nie powinny być połykane, szczególnie w takich ilościach (proporcjonalnie), w jakich zostałyby połknięte przez małe psy. Oto przykładowy cytat (po angielsku) stąd:

Always use a specially formulated dog toothpaste. Because dogs can't rinse and spit after a brushing, the paste must be safe for pets to swallow. Some human toothpastes contain detergents which can irritate pets' stomachs, and, in addition, large quantities of ingested fluoride can harm pets. A typical dog toothpaste is chicken or beef-flavored and contains water, sorbitol, silica, cellulose gum, Trisodium EDTA, Methylparaben, propylparaben, and titanium dioxide.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

DOMI - kupiłaś ją w polsce?? jak enzymatyczna to rozumiem, że wystarczy posmarować i looz?? bo ja mojemu potfforowi kupiłam jak była mała pastę psią i szczoteczkę na paluch - gumową i zwykłą ale ten drań mały nie daje sobie czyścić i efektem jest cała broda w paście a zęby dalej brudne :roll: na szczęście nie śmierdzi jej z pysia ale lepiej zapobiegać niż leczyć nie? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...