Jump to content
Dogomania

Kampania społeczna- dlaczego warto kastrować/sterylizować zwierzaki?


viverna

Recommended Posts

Wasz folder jest dobry, już go zresztą gdzieś widziałam wcześniej. Chcę trochę bardziej to rozbudować, podać nie tylko informacje dotyczące samej kastracji, ale również statystyk na temat umieralności psów w schroniskach, konsekwencji rozmnażania zwierząt niehodowlanych itd. Przydałoby się ruszyć sumienia!

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czemu tak jakos dziwnie forum Dogomania tnie linki i sa nieaktywne.

Organizujemy Akcje Sterylizacji we Wroclawiu i na Dolnym Slasku. Informacje i liste dolnoslaska znajdziecie tutaj:

[U][URL="http://www.foranimals.wroclaw.pl"]Fundacja For Animals Wrocław[/URL]
[/U]
najlatwiej ze strony wejsc na nasze forum i tam latwo traficie na podforum akcji i liste lecznic w dolnoslaskim.

Natomiast w kwestii ulotek, ktora poruszyla Vivierna. Ulotke taka juz stworzylam, skorzystalam z tej dostepnej u Arki, dodalam swoje uwagi i pomysly, skonsultowalam z kilkoma lekarzami weterynarii oraz z pania psycholog zajmujaca sie psychologia reklamy.

Oto efekt.

[URL="http://www.foranimals.wroclaw.pl/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=43&Itemid=60"]Ulotka ostateczna odwrocona[/URL] (ta wersja u mnie lepiej sie drukuje)
[URL="http://www.foranimals.wroclaw.pl/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=42&Itemid=60"]Ulotka ostateczna normalnie[/URL] (a to do czytania na komputerze)

W takiej formie pojdzie to do druku jutro i beda wykorzystywane w naszej akcji.

Caly czas szukamy we Wroclawiu i na Dolnym Slasku wolontariuszy chetnych do dzialania z nami w akcji. Chetnie tez przyjmiemy pomoc finansowa na cel wydruku plakatow i oplacenia reklamy (znizkowej) w MPK Wroclaw - czeka nas prawie 2000zl wydatkow a to prawie wszystko co mamy na koncie :(

Jednak uwazam ze WARTO porzadnie naglosnic te akcje.

Zapraszamy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MilenaDz']Caly czas szukamy we Wroclawiu i na Dolnym Slasku wolontariuszy chetnych do dzialania z nami w akcji. [B]Chetnie tez przyjmiemy pomoc finansowa na cel wydruku plakatow[/B] i oplacenia reklamy (znizkowej) w MPK Wroclaw - czeka nas prawie 2000zl wydatkow a to prawie wszystko co mamy na koncie :(

Jednak uwazam ze WARTO porzadnie naglosnic te akcje.

Zapraszamy.[/quote]

A UM nie moze sfinansowac? rozmawialas???

Link to comment
Share on other sites

bardzo dobra ulotka! Dodałabym jeszcze jak i ile zwierząt w różnym wieku usypia się w schroniskach z powodu przepełnienia.... To bardzo ważna informacja... We wrocławskim schronisku w tym miesiącu mieliśmy prawdziwą rzeź!!! Wcale nie są to tylko stare, brzydkie, chore i/lub agresywne psy... (to też warto dodać)! warto napisać o tym, że w schroniskach, jeżeli się tych zwierząt nie usypia, to kończą tragicznie, pogryzione, poranione, porozrywane...

Im bardziej obrazowo zostanie przedstawiona sytuacja zwierząt, tym skuteczniejsza kampania!

Link to comment
Share on other sites

Jezeli chodzi o finansowanie przez UM to nie - w tym roku nie rozmawialam, bo okazalo sie ze zabrac sie za akcje w styczniu to pozno (glownie jesli chodzi teraz o naglasnianie akcji) wiec po prostu wszystkie zlote rady, nauki na bledach, konstruktywna krytyke jaka dostajemy zamierzamy skutecznie zastosowac w przyszlym roku.

Co do ulotki Vivierno - ciesze sie ze Ci sie podoba. A czy znasz jakies dane tego usypiania itp. dotyczace? Bo ja nie znam, zas pisac "ogromne ilosci" czy "mnostwo" to nie sa dane :)

Poza tym do Twoich uwag mam 2 uwagi ;)

po 1. Jesli o mnie chodzi to jestem przeciwna epatowaniem przemoca w takich kampaniach, ulotkach, plakatach itp. (aczkolwiek mozna mnie probowac przekonac). Pokazywanie drastycznych zdjec biednych psow, maltretowanych kotow, tragedii schroniskowych, podawanie szokujacych danych moze ludzi wlasnie zniechecic, tak zwane w psychologii "wyparcie". Pokazemy im zywe szkieletorki lub beczki pelne zwierzecych trupow jak w filmie In Hope i powiemy ze to ich wina bo nie wysterylizowali SWOJEJ kotki czy suki? No nie bardzo.... Jedyne co w moim odczuciu tym zyskamy to wlasnie wyparcie, ludzie odsuna od siebie drastyczne problemy, nieprzyjemne zdjecia, przykre mysli i akcja nie odniesie skutku zas ten kto ja robi nie bedzie lubiany i powazany bo czy lubi sie kogos kto nam zapewnia takie nieprzyjemne uczucia, obwinia nas za cos, czemu nie czujemy ze mozemy zaradzic (bo przecietny czlowiek czuje sie bezradny w obliczu zlego losu zwierzat, nie mam watpliwosci).

Trzeba ludziom nakreslic problem, pokazac co jest zle, co sie dzieje, sprawic by troche o tym pomysleli i [U]troche[/U] poczuli sie zle przez los tych zwierzat a potem dac im mily fajny i wzglednie prosty w zastosowaniu sposob na rozwiazanie tego zlego samopoczucia - na zasadzie "Widzisz, dzieje sie tak zle, nie jest dobrze . itd itp ale mozesz cos zrobic, wysterylizuj swojego zwierzaczka - a do tego niespodzianka! teraz masz taniej!"

po 2 obawialabym sie podawania jakichs strasznych statystyk i de facto - oczerniania schroniska, aczkolwiek ja jako ja ze schronem nic wspolnego nie mam. Uwazam ze robienie sobie wrogow to w takich kampaniach jest nierozsadne. W kupie sila, kupy nikt nie ruszy. ;)

BTW dostalam info ze gabinet wet. w schronisku tez sie przylacza do akcji!!!

PS: niedlugo wrzuce tu projekty naszych plakatow, to na ich przykladzie pokaze o co mi chodzi z uswiadamianiem problemu nadpopulacji i KORELACJI domowego rozmnazania z przepelnieniem schronisk i innymi tragediami, mysle ze skutecznie i dosc dosadnie, ale bez drastycznych zdjec, przemocy, trudnych do przelkniecia dla przecietnie wrazliwego czlowieka tragedii...

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/4263.html"]MilenaDz[/URL] masz sporo racji, ale ludzie mają różne "progi" wrażliwości, i co jednych ruszy, innych w ogóle nie, i czasem potrzebne są drastyczne środki. Zwłaszcza, że takich akcji trochę już było i nie "waliły" po oczach okrutną prawdą. A czy przyniosły jakikolwiek skutek, nie wiem...

To, co się dzieje w schroniskach nie stałoby się materiałem na ulotki wręczane w schroniskach ;) Tzn. akutat schroniskowe ulotki musiałyby być wyważone i odpowiednio sformułowane, by nikogo nie "urazić".

Poza tym wszystko można przekazać w sposób dyplomatyczny. Nie chodzi mi o efekt przesadzenia, ale o to, by dobrze wyważyć te informacje.

Np. myślę, że poruszające mogłoby być zamieszczenie zdjęć psów, które w schronisku zostały uśpione z komentarzem w stylu "Reks, 8 lat, duży, miły, przyjazny, nieagresywny, został znaleziony. Jemu nie zdążyliśmy pomóc". To tylko pierwszy z brzegu przykład...

Statystyki tylko widziałam przy okazji raportu sądowego pisanego przez pewnego biegłego lekarza weterynarii. Poza tym słyszałam od osoby, która widziała dokumentację schroniskową, ile mniej więcej rocznie usypia się psów w naszym schronisku. Nie wiem czy takie dane można by było zdobyć w pełni legalnie. Chętnie się tego dowiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Klimek']Mam pytanie do Mileny i do Arki:
Czy mogę wykorzystać Wasze ulotki wprowadzając zmiany związane z miejscem ich rozpowszechniania?[/quote]

Viva ma ulotki i tam nie ma miejscowości na nich raczej, możesz napisać żeby dostać, a skąd jesteś dokładnie?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 year later...

Najlepsza byłby współpraca między różnymi organizacjami pro zwierzęcymi, nie tylko psimi, bo w wypadku innych zwierząt też często się stosuje akcję kastracji i sterylizacji.
Najlepiej docierać do pisemek o modzie, urodzie itd. (czyli życie codzienne itp.) bo one są najbardziej popularne, a w zwierzęce gazety, psie czytają już ludzie tym zainteresowani i najczęściej już od dawna o tym wiedzą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...