Jump to content
Dogomania

alergia pokarmowa - weterynarz z Warszawy


Nel_81

Recommended Posts

Mam prośbę, czy ktoś mógłby polecić jakiegoś dobrego weterynarza z Warszawy, który wyprowadziła jego psa z alergii pokarmowej.

To znaczy tak poprowadził, że w końcu udało się ustalić alergen albo dobrać odpowiednią dietę. Chodzi bardziej o drogę eliminacji, niż testy alergiczne, bo one chyba nie rozwiązują problemu.

Szczeniak mimo, że jest już od 1,5 mies. na diecie RC Hypoallergenic, nadal się drapie i objawy nie znikają (a jest to już 3 karma, której próbuje). :shake:

To trochę takie błądzenie po omacku, więc potrzebuję kogoś, kto będzie miał plan działania!

Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam,
m

Link to comment
Share on other sites

Czemu uważasz że testy alergiczne nie rozwiązują problemu?
Doprowadzają dokładnie do tego samego punktu co eliminacja.. Czyli do ustalenia alergenów, a następnie usunięcia ich z diety.
Mój pies od 3 lat choruje na alergię pokarmową (i nie tylko). Poczatkowo były to problemy skórne (łupież) potem przeszło w fazę drapania, wreszcie w kulminacyjnym momencie wymioty (jedzeniem, wodą, żółcią), temperatura, odwodnienie, wysypka na całym ciele - nikomu nie życzę, żeby patrzył na tak męczącego się psa..

Testy alergiczne wykazały na co pies uczulony. Czego jeść nie może. Problemy ustały.
Na rok, bo po roku kolejne alergeny dały o sobie znać, znów zmiana karmy.
W tej chwili jesteśmy na trzeciej karmie. Jak długo - zobaczymy.

Niestety trzeba liczyć się z tym, że alergia jest chorobą przewlekłą i wcale nie jest powiedziane, że po znalezieniu alergenów zatrzyma się. Trzeba nauczyć się z tym żyć.

Pytanie tylko, czy wierzysz w testy biorezonansem - bo właśnie takie od kilku lat wykonuję i powtarzam mojemu psu. Trafiają bez pudła przynajmniej w naszym przypadku.

A jeszcze co do karmy - to, że dla alergików - wcale nie jest powiedziane, że Twój pies nie jest uczulony na ejden ze składników ! Moja suka jest uczulona na co najmniej połowę karm dla alergików..

Przychodnia, do której chodzimy jest na BEMOWIE.
ul. Powstańców Śląskich 101.
638-39-14
Doktor dermatolog, która robi testy to DR. MILEWSKA.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, bo chyba nie bardzo wierze w te testy, ale też ich nie wykluczam.

Jestem trochę sceptyczna, bo pies moich rodziców miał robiony biorezonans i okazało się, że jest właściwie na wszystko uczulony. Tylko, że on nigdy nie wykazywał najmniejszych objawów alergii a zmiany skórne z powodu których były te testy robione w ogóle nie miały pdłoża pokarmowego, jak się pozniej okazało. No więc wynik trochę dziwny? :-o

Ale testy też rozważam, bo już nie wiem, czego się złapać, dlatego chciałabym znależć dobrego weterynarza, który zna się na dietetyce, karmach (nie tylko weterynaryjnych) i pomoże przejść przez cały ten proces, który jak wiadomo łatwy nie jest :cool1:

Czy Pani doktor, o której piszesz prowadzi psa pod tym kątem od początku do końca? Czy tylko wykonuje testy?

Pozdrawiam,
m

Link to comment
Share on other sites

Nie będę ukrywać, że testy np. na szczepienia biorezonansem nie były trafne.
Ale jeśli chodzi o alergię na tle pokarmowym - działają. Poczułam się jak na jakimś seansie spirycystycznym, gdy pani wahadełkiem sprawdzała co mojego spa uczula, ale doszłam do wniosku, że nie mam czego innego się chwycić.

Bo jeśli chodzi o dietę eliminacyjną, możesz właściwie sama ją przeprowadzić, nie ma tu żadnej filozofii. Dajesz psu różne pokarmy i badasz reakcje. Lecz trzeba mieć na uwadze, że nie od razu będą efekty, czasem takie leczenie ma opóźniony zapłon - w rezultacie nie wiadomo czy pies uczulony na to, co jadł wczoraj czy dziś.
To jest leczenie moim zdaniem męczące dla psa. Jeszcze pół biedy jak tylko się drapie, a nie ma 'ostrych' objawów (biegunka, wymioty, temperatura, wysypka), bo w ten sposób może dojść do uszkodzenia chociażby wątroby, w dodatku osłabienie, odwodnienie.

Pani doktor prowadzi mojego psa od czasu pojawienia się alergii. I z pokarmowych nas wyprowadza na prostą jak do tej pory skutecznie.

Jednak szukam konsultacji w tej chwili alergologa (nie dermatologa) co do szczepień, bo w tej kwestii mam znacznie większy problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Kachna']Polecam Dr. Dembele klinika ELWET Al. Niepodległości wspaniały specjalista ![/QUOTE]

popieram!! dr szaman!!!

wyleczyl psy znajomych z różnych dermatologicznych spraw mimo iż inni lekarze przez wiele miesięcy nie dawali sobie rady

przyjmuje w kilku miejscach w warszawie.. najlepiej sprawdzić w internecie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...