Jump to content
Dogomania

Zabijanie zwierząt a 10 przykazań.


Tepes

Recommended Posts

  • Replies 615
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Saint']Dziękuję :eviltong:
BTW - zapraszam na wątek Neo :evil_lol: zdjęcia + filmik :evil_lol:[/quote]
[COLOR=DarkSlateGray]
ależ ja tam zaglądam od samego początku, jak tylko dostałem link od weronii[/COLOR] :diabloti: [COLOR=DarkSlateGray]ale zapraszamy innych!
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Saint']Już to pisałem.

Ja pozwolę sobie na posłużenie się pewnym przykładem.

Hodowca zarejestrowany w ZKwP posiada reproduktora i sukę hodowlaną.
(to aksjomat. nie mam na myśli pseudohodowli nie posiadających zupełnie psów rodowodowych i takiego przypadku tu nie rozpatrujemy)
Kryje sukę swoim reproduktorem, ta rodzi szczeniaki, dostają metryki, następnie rodowody. Są rasowe.
Następnie z jakiegoś powodu drugi raz w roku kryje tą samą sukę, tym samym reproduktorem.
Psy, z racji złamania regulaminu hodowli (nie można przecież kryć suki dwa razy w roku, prawda?) metryk nie dostają, rodowodów również nie. Nie są rasowe? A czym różnią się od tych pierwszych, z metrykami?
Geny te same moi drodzy, jednak papierka brak.. więc co tak na prawdę świadczy o rasie?

Pozdr[/quote]Moim zdaniem to nie za dobry przykład, gdyż ciąża bardzo osłabia sukę i wskazana jest przerwa, zresztą nie widzę powodu dla którego tenże hodowca musiałby się tak śpieszyć i pokryć sukę za pół roku a nie przypuśćmy za rok, jeżeli obydwa psy są jego. Ale wydaje mi się, że temat tego tematu [:eviltong:] jest inny...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:roll: ksieża i inni świeccy pokazuja swoje nierozumne oblicze, myśląc ze zwierze jest niższe gatunkowo, i przypisując istocie ludzkiej tylko wyższe sfery..tragedia. Moze niech najpierw zapoznaja sie z teorią ewolucji, i poczytaja jak dzialaja geny w formowaniu nowych gatunkow... albo moze to byloby dla nich zbyt duzym szokiem i upokorzeniem. :roll: nie czuliby sie wtedy juz tacy świeccy.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saint']Świecki = bez święceń, nie jest to to samo, co osoba nie związana z religią ;)[/quote]


Tak dla jasności, bo wiadomo, o co betty chodziło;)

świecki I
1. "[COLOR=Black]niezwiązany z religią i instytucjami kościelnymi"[/COLOR]
2. "[COLOR=Black]niebędący osobą duchowną"

[/COLOR]świecki II[COLOR=Black]
"człowiek niebędący osobą duchowną"

źródło: SJP

:eviltong: ;)
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Silver][COLOR=Black][quote name='Charly']
bambo pifko już w nowym domciu:)[/quote][/COLOR]

Wiem, wiem, ale ten banner odnosi się do ogólnego wątku o staruszkach;)
Pifko mi idealnie pasował.. ale fakt faktem, że nieco to mylące.. może już pora na wiosenne zmiany:p

Sorry za OT:roll:
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...