Jump to content
Dogomania

Klub Psa Rasowego???


Lady

Recommended Posts

[quote name='tabaluga1']Idźmy dalej . Proponujesz zatem aby psy bez uszu , ogona , łapy , zębów , języka , oka , żuchwy, szczęki i co tam jeszcze można stracić z powodów nadzwyczajnych , np. choroby , aby takie psy kalekie brały udział w wystawach ? hmmm[/QUOTE]

Nawet nie mam sily do tego sie ustosunkować ! ale rozczarowalaś mnie !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='tabaluga1']A Ty mnie wcale nie rozczarowałaś , nic a nic . Populizm , typówka , stereotyp . Gwarancji nie ma ale zawsze jest szansa , że zaczniesz myśleć logicznie , dla dobra psów . Czego Ci z serca życzę .[/QUOTE]

Ne uzywa sie slów ktorych znaczenia sie nie rozumie tabaluga ! to taka rada nielogicznego na przyszlość !

Link to comment
Share on other sites

Wieści o zakazie wystawiania psów kopiowanych w PKPR idą w świat :-)

[URL]http://anti-dockingalliance.co.uk/page_10.htm[/URL]

Jeśli chodzi o Polskę jest tam taki wpis, jedyny jak na razie:

2010 [B]Polski Klub Psa Rasowego [/B](Polish Purebred Dog Kennel Club), the second largest canine
organization in Poland, fulfilling the requirements of Animal Protection Act, on the basis of General Assembly resolution,
being the first in Poland to do so,[B] bans all dogs with docked tails or cropped ears from competing in dog shows,
beginning with 20.02.2010. [/B]
[B][/B]
[B]:-)[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='g@l@xy']
mam postulat:

[SIZE=7][COLOR=Red]MARZENA NA ADMINA FORUM PKPR!!!!!![/COLOR][/SIZE]

właściwy człowiek, na właściwym miejscu![/QUOTE]

i prośby wysłuchane :)))) [url=http://www.glitter-graphics.com][img]http://dl.glitter-graphics.net/pub/742/742481rubaj90658.gif[/img][/url]

Link to comment
Share on other sites

:) a ja się cieszę z tego, że PKPR się rozwija. Wreszcie zaktualizowali bazę hodowli i miło zostałem zaskoczony ich liczbą (jest ich przynajmniej 3 razy więcej niż na starej wersji strony), do tego wystaw więcej niż w poprzednim roku. Niestety prawdopodobnie po aktualizacji forum i przestało działać, ale to łatwo można naprawić :)

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłem taką ciekawostkę: dwie hodowle tej samej rasy, pod tym samym adresem, to samo nazwisko właścicieli (zapewne małżeństwo). Hodowla kobiety zarejestrowana w ZKwP, mężczyzny - w PFK. Po co takie "cuś"? Przyszło mi do głowy takie nieładne podejrzenie, że po prostu część stworów z hodowli nie mogła liczyć na rodowód w ZKwP, więc została zarejestrowana w PFK, a żeby nie było problemów w ZKwP, to zarejestrowano na małżonka ("panie, małżonek jest dorosły i se należy gdzie chce, co ja za to mogę" :) )

Link to comment
Share on other sites

zmiej czytnij sobie najpierw nieco prawa - wiesz podstaw samiuśkich żeby nie było zbyt skomplikowane i wbij sobie w beret że każdy może sobie przynależeć gdzie chce, i to że żona ma męża i mąż żonę nie obliguje ich do przynależności do tych samych organizacji, nie no tak debilnego postu to jużdawno nie widziałam, i po to się rejestrowałeś (aś) na forum????? szczyt desperacji! :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='g@l@xy']zmiej czytnij sobie najpierw nieco prawa - wiesz podstaw samiuśkich żeby nie było zbyt skomplikowane i wbij sobie w beret że każdy może sobie przynależeć gdzie chce, i to że żona ma męża i mąż żonę nie obliguje ich do przynależności do tych samych organizacji, nie no tak debilnego postu to jużdawno nie widziałam, i po to się rejestrowałeś (aś) na forum????? szczyt desperacji! :diabloti:[/QUOTE]

Zgadam się, że post dziwny (pierwszy i jedyny) i w dość specyficznym temacie, ale myślę, że badania genetyczne szczeniaków mogłybybyć ciekawe. Pewnie nieraz okazałoby się, że to nie szczeniaczki po konkretnych tj. wpisanych do metryczki rodzicach, ale po mamusi z sąsiedniego związku.
Może to i zgodne z prawem, ale osobiście z takiej hodowli psa bym nie kupiła i nawet nie chodzi o to, że nie mogłabym stwierdzić, czy psiak jest po danych rodzicach, ostatecznie badanie DNA to groszowa sprawa, ale nie miałabym zaufania do etyki takich hodowców.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='g@l@xy']zmiej czytnij sobie najpierw nieco prawa - wiesz podstaw samiuśkich żeby nie było zbyt skomplikowane i wbij sobie w beret że każdy może sobie przynależeć gdzie chce, i to że żona ma męża i mąż żonę nie obliguje ich do przynależności do tych samych organizacji, nie no tak debilnego postu to jużdawno nie widziałam, i po to się rejestrowałeś (aś) na forum????? szczyt desperacji! :diabloti:[/QUOTE]
Okazuje się , że masz kiepskie pojęcie o jakichkolwiek systemach , zwłaszcza o systemach jakości , na których to elementy tak łatwo się powołujesz . Prawo państwowe nie musi rozstrzygać wszystkich szczegółowych kwestii dotyczących hodowli psów . Ty tego nie wiesz ale są organizacje kynologiczne znacznie większe od ZK , które w ramach elementarnej rzetelności w hodowli , zabraniają trzymania w obrębie tej samej posesji jakichkolwiek psów spoza hodowli , a nawet wielorasowców , [U]jeśli nie są wykastrowane[/U] . Do tego nie potrzebna jest nawet wiedza o systemach zarządzania jakością . Potrzebna jest za to odrobina wyobraźni i zwyczajnej dobrej woli . Czego i Tobie życzę .

Link to comment
Share on other sites

g@l@xy

[B]nie no tak debilnego postu to jużdawno nie widziałam[/B]

I na tym zakończyliśmy dyskusję - takiego prostego (by nie rzec: prostackiego) kołka powinno się ignorować do czasu aż poprawią mu się maniery.Nota bene, twój post wiele mi też powiedział o organizacji, którą tu reprezentujesz. Zgadzam się z tymi, którzy uważają PFK za organizację pieniaczy i prostaków

tabaluga1
hodowli w PFK nie jest wiele, wrzuć sobie w google i sprawdź, nie będę posługiwał się nazwiskami bo to pod paragraf podpada. Zaś pomysł owych państwa jest dla mnie "podpadający", bo niby czemu część hodowli zarejestrowali w PFK? Nie z niechęci do ZKwP, bo tam przecież też mają psy. Wiadomo również, że psy z rodowodem PFK sprzedadzą dużo taniej niż z rodowodem ZKwP. Z tego wniosek, że z psami zarejestrowanymi w PFK jest coś nie tak
A pierwszy mój post w tym wątku, bo przez ten wątek znalazłem się na forum (szukałem info czy można te same psy wystawiać na imprezach ZKwP i innych organizacji, zawsze dla potencjalnych nabywców szczeniaków byłoby lepiej mieć "papiery" FCI i F.C.I.). Z waszych wypowiedzi wynika, że mogłoby to mi zaszkodzić w ZKwP, więc daruję sobie wyjazdy na imprezy PKPR i PFK. Szkoda, ale na razie papier ZKwP jest "wartościowszy"
Wracając do tematu: przed wejściem na to forum w ogóle nie wiedziałem o istnieniu czegoś takiego jak PFK. Z ciekawości kliknąłem na link w sygnaturce g@l@xy, na stronce wszedłem w zakładkę "hodowle" i zauważyłem hodowlę znajdującą się niedaleko mnie. To mnie zainteresowało i trochę pogooglałem sobie. Ot i cała tajemnica

Link to comment
Share on other sites

Zupelnie nie rozmiem, dlaczego niektorzy ludzie nie potrafia kulturalnie sie wypowiadac na forach - to ze sie w czyms nie zgadzamy, lub nie rozumiemy, nie oznacza ze mozemy druga strone mieszac z blotem i obrazac...:shake:

co do watku: psy malzonkow rejestrowane w roznych organizacjach - moze ludzie, pomimo tego ze tworza zwiazek, nie zgadzaja sie do konca w pewnych kwestiach hodowlanych i dlatego jedno rejestruje swoje psy w organizacji A, a drugie w org. B. Mysle, ze taki scenariusz jest mozliwy...

Link to comment
Share on other sites

jasne zmiej, forum ileś tysięcy tematów, postów i Ty trafiasz tu przypadkowo,

tabaluga1 nie tworzymy kopii ZK czy innej organizacji ale w przeciwieństwie do niektórych skostniałych tworów rozwijamy się :D (ach jak to boli niektórych......)

nie będziemy też ograniczać chęci przynależności do innych organizacji, bo to wolny kraj

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmiej']
Zgadzam się z tymi, którzy uważają PFK za organizację pieniaczy i prostaków[/QUOTE]

tak jak i ja się zgadzam że na forach jest sporo lamerów, pieniaczy i prostaków, takich pasjonatów zwierząt którzy wypowiedzi zaczynają w takich tematach i formach jak TY.

[quote name='zmiej'] ten wątek znalazłem się na forum (szukałem info czy można te same psy wystawiać na imprezach ZKwP i innych organizacji, zawsze dla potencjalnych nabywców szczeniaków byłoby lepiej mieć "papiery" FCI i F.C.I.). Z waszych wypowiedzi wynika, że mogłoby to mi zaszkodzić w ZKwP, więc daruję sobie wyjazdy na imprezy PKPR i PFK. Szkoda, ale na razie papier ZKwP jest "wartościowszy"
[/QUOTE]

[URL="http://www.glitter-graphics.com"][IMG]http://dl8.glitter-graphics.net/pub/1546/1546648hcqi7ouq3e.gif[/IMG][/URL]

to "wartościowszy" mnie powaliło

a to zaszkodzić kompletnie rozbawiło, tak w ZKwP wszystko szkodzi

a co do papierów dla szczeniąt to nie jest mozliwe wyrabianie ich podwójne, pies ma 1 rodowód albo FCI albo F.C.I.

Link to comment
Share on other sites

Gorąco się robi. ;) Może więc wrócę do tematu wątku...
[quote name='KrzysiekM']:) a ja się cieszę z tego, że PKPR się rozwija. Wreszcie zaktualizowali bazę hodowli i miło zostałem zaskoczony ich liczbą (jest ich przynajmniej 3 razy więcej niż na starej wersji strony), do tego wystaw więcej niż w poprzednim roku. Niestety prawdopodobnie po aktualizacji forum i przestało działać, ale to łatwo można naprawić :)[/QUOTE]
Więcej wystaw?
Już kiedyś porównywałam ilości wystaw w poszczególnych latach...
Dane zebrane z forum PKPR
[URL]http://www.forum.pkpr.pl/viewforum.p...9e60b2ca213281[/URL]
bez podziału na rangę wystaw,
Rok 2008 wystawy: 1. Sieradz (nie odbyła się), 2 Wrocław, 3. Chorzów
(odwołana), 4. Warszawa (Stara Miłosna) 5. Wrocław , 6. Rewa
(przeniesiona do Łęczyc), 7 Wrocław (, 8 Budy Michałowskie, 9.
Sieradz 10.Osięciny
Rok 2009 dane ze strony PKPR również bez podziału na rangę:
[URL]http://www.pkpr.pl/wystawy.htm[/URL]
1.Wrocław, 2. Łódź, 3. Bydgoszcz, 4. Wrocław, 5. Łęczyce, 6.
Kędzierzyn- Koźle, 7.Sieradz, 8. Budy Michałowskie
Rok 2010 wystawy:1.Wrocław, 2.Skierniewice, 3.Częstochowa,
4.Wrocław,5.Siedlce, 6.Kędzierzyn Koźle, 7.Częstochowa, 8. Budy
Michałowskie
[URL]http://pkpr.pl/wystawy.html[/URL]

Jak widac w roku 08 było planowanych 10 wystaw. Odbyło się 8. W 2009
zaplanowano 8 wystaw czyli dokładnie tyle samo ile odbyło wystaw było w
roku 2008. Ma ten rok PKPR zapowiada 8 wystaw...

ps. A ja zostałam zaskoczona liczbą reproduktorów. W całej pierwszej grupie ( ta mnie najbardziej interesuje) widzę ich.... 3
[URL]http://www.pkpr.pl/reproduktor/gr1_rep.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Będzie off. Nie działa mi pw i nie jestem zarejestrowana na stronie PFK.
Podajesz za kimś błędne informacje:
[URL]http://www.forum.pfk.org.pl/viewtopic.php?f=25&t=64&p=492#p492[/URL]
[I]Czy po odebraniu (kupieniu) od nas szczenięcia nowy właściciel powinien zgłosić się do Urzędu Skarbowego, wypełnić druk PCC (Podatek od Czynności Cywilnoprawnych) i opłacić stosowny podatek, tak jak na przykład kupując samochód?
Nie, nie ma takiego obowiązku. Podatek od czynności cywilnoprawnych jest płatny od zawieranych wszelkiego rodzaju czynności uregulowanych w kodeksie cywilnym (umów kupna-sprzedaży, pożyczek, darowizny i innych o podobnym charakterze). Natomiast już art. 1 Ustawy o ochronie zwierząt zastrzega, że zwierzę nie jest rzeczą. Dlatego nie podlega zwykłej umowie kupna-sprzedaży.

[/I]Owszem ustawa o ochronie zwierząt stwierdza, ze[I] ,,zwierze nie jest rzeczą" [/I]ale jednocześnie zastrzega, że w sprawach nieuregulowanych w tej ustawie stosuje się przepisy dotyczące rzeczy. Zatem, skoro ustawa ta nie reguluje kwestii obrotu zwierzętami, w tym zakresie należy stosować kodeks cywilny. W prawie podatkowym zwierzęta to rzeczy. Podlegają podatkowi od czynności cywilnoprawnych. Tak interpretuje to fiskus. Potwierdził to zresztą wyrok WSA w Warszawie z dnia 5 października 2009 r., sygn. akt III SA/ Wa 615/09.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Będzie off. Nie działa mi pw i nie jestem zarejestrowana na stronie PFK.
Podajesz za kimś błędne informacje:
[URL]http://www.forum.pfk.org.pl/viewtopic.php?f=25&t=64&p=492#p492[/URL]
[I]Czy po odebraniu (kupieniu) od nas szczenięcia nowy właściciel powinien zgłosić się do Urzędu Skarbowego, wypełnić druk PCC (Podatek od Czynności Cywilnoprawnych) i opłacić stosowny podatek, tak jak na przykład kupując samochód?
Nie, nie ma takiego obowiązku. Podatek od czynności cywilnoprawnych jest płatny od zawieranych wszelkiego rodzaju czynności uregulowanych w kodeksie cywilnym (umów kupna-sprzedaży, pożyczek, darowizny i innych o podobnym charakterze). Natomiast już art. 1 Ustawy o ochronie zwierząt zastrzega, że zwierzę nie jest rzeczą. Dlatego nie podlega zwykłej umowie kupna-sprzedaży.

[/I]Owszem ustawa o ochronie zwierząt stwierdza, ze[I] ,,zwierze nie jest rzeczą" [/I]ale jednocześnie zastrzega, że w sprawach nieuregulowanych w tej ustawie stosuje się przepisy dotyczące rzeczy. Zatem, skoro ustawa ta nie reguluje kwestii obrotu zwierzętami, w tym zakresie należy stosować kodeks cywilny. W prawie podatkowym zwierzęta to rzeczy. Podlegają podatkowi od czynności cywilnoprawnych. Tak interpretuje to fiskus. Potwierdził to zresztą wyrok WSA w Warszawie z dnia 5 października 2009 r., sygn. akt III SA/ Wa 615/09.[/QUOTE]

dzięki za info, oczywiście dodam na naszym forum Twoją wypowiedź o ile nie masz nic przeciwko temu

Link to comment
Share on other sites

g@l@xy
szkoda, że to forum jest nie moderowane, bo na pewno już byś był zbanowany. Przejrzałem sobie twoje posty, nie potrafisz napisać 2 zdań, żeby kogoś się nie czepiać, nie obrażać itd. Musisz mieć jakieś potworne kompleksy, albo zaburzenia osobowości.

Właśnie się zastanawiam czy po 3 postach nie zlikwidować swojego konta, bo niby po co mam tu zaglądać? Chciałem porozmawiać z ludźmi na poziomie, okazało się, że spotkałem ciebie - wybitnego kmiota. Jak już ci pisałem, twoja osoba w zupełności mi wystarcza do wyciągnięcia wniosku: od PFK trzymać się z dala. Inna rzecz, że akurat rasy, którą hoduję macie: hodowli - 0 (słownie - zero), reproduktorów - 0 (słownie - zero).

Nie licz więcej na moje odpowiedzi, bo obrzucanie się psimi kupami w piaskownicy to nie mój poziom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juliusz(ka)']Prośbę mam.
Ogromną!

Pokierujcie mną: gdzie znajdę twór, którym świga się na lewo i prawo - umowę kupna-sprzedaży?

Tak się jakoś dziwnie sklada, że KC jej nie zna, ale kto wie... Może się myli?:diabloti:[/QUOTE]

hm... a zasada swobody umów nie ma się tu nijak?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juliusz(ka)']Prośbę mam.
Ogromną!

[B]Pokierujcie mną: gdzie znajdę twór, którym świga się na lewo i prawo - umowę kupna-sprzedaży?[/B]

Tak się jakoś dziwnie sklada, że KC jej nie zna, ale kto wie... Może się myli?:diabloti:[/QUOTE]

Może w prawie rzymskim? Kontrakt emptio-venditio.
Pozostaje przestac walczyc z wiatrakami i cieszyc się, że naród taki obeznany. ;)

galaxy - oczywiście, że nie mam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...