Jump to content
Dogomania

Klub Psa Rasowego???


Lady

Recommended Posts

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@All

Niestety ZKwP jako stowarzyszenie robi to samo, róznica jest w skali ściemy. Wszystkie organizacje alternatywne mają rację bytu, za 50 lat będą równie mocne jak zapyziały ZK. Zresztą tendencja do słabego sędziowania, układów i układzików, przepychania jako championa psa słabego, chorego i nietypowego to raczej dzieło ludzi i ciche przywolenie ZK. Jeżeli podobne wolty odbywają się w pozostałych stowarzyszeniach to tylko współczuję.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Niestety ZKwP jako stowarzyszenie robi to samo, róznica jest w skali ściemy. Wszystkie organizacje alternatywne mają rację bytu, za 50 lat będą równie mocne jak zapyziały ZK. [/QUOTE]
Właśnie ta różnica w skali ściemy jest najważniejsza ,bo nikt nie oferuje jak na razie mniejszej ściemy niż ZK .
Tak ,tak na pewno będą za 50 lat tak mocne jak ZK i na pewno po 10 latach działania PKPR już ZK dogania -śmiechu warte.

Link to comment
Share on other sites

Frodka

ZK się cofa, więc nic dziwnego, że mniej lub bardziej nieudolnie działająca nowa organizacja dogania króla. Największa rewolucja i czystka powinna być przeprowadzona przez kontrolę d/s stowarzyszeń i skarbówkę, a następnie czas byłby wybrać i zmienić władze klubu, te niemrawe geriatryczne szwadrony śmierci. Jak już nowi, młodzi ludzie zajmą się kynologią w czystej formie może zacznie działać to etyczne na poziomie jaki warto naśladować, a dzisiaj tylko szlam i szuwary, zła szkoła dla konkurencji, która żeby przegonić ZK musi zrobić minimum i tyle robi, taki poziom nowych organizacji jaki poziom największego konkurenta.

Link to comment
Share on other sites

Frodka

Każde 10% jakie z rodowodami ZKwP przeniesie psy do PKPR przykładowo to już cios dla ZK, ucieka im bokiem kasa. Co robi się w takiej sytuacji, unowocześnia i oczyszcza ZK tak żeby ludzie widzieli sens i jakąś korzyść z członkostwa, a nie tylko opłaty i sankcje. Kupując za ciężką kasę psa życzę sobie żeby działali sprawnie i profesjonalnie, a nie tylko straszyli mnie ciągle czymś.

Link to comment
Share on other sites

Zadzwoń do nich, niech podadzą Ci ilość członków to nie jest tajemnica. PKPR to jedna z już istniejących organizacji, a powstają nowe, każda z nich znajdując członka zabiera go monopoliście do tej pory czyli ZKwP, to dobrze, konkurencja jest potrzebna. Dzisiaj już mogę być członkiem ZK, ale nadal nie widzę żadnego za, który by mnie ponownie przekonał, skoro po 5 prawie latach nadal jest dno dna.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz mnie jest ta wiedza niepotrzebna i dzwonić nie muszę, bo i tak wiem że PKPR ,nie wspominając o pozostałych nówkach ma nikłą procentowo ilość członków i psów w stosunku do ZK. O jakości nie wspomnę bo w większości to odpady z ZK więc na razie to żadna konkurencja i dłuuuuuuugo nią nie będzie cokolwiek tu będziesz pisał.

Link to comment
Share on other sites

Frodka

Nie chodzi o to co ja będę pisał, ale co dzięki temu będą myśleli potencjalni spadochroniarze z ZK i nowi właściciele psów rasowych, już dzisiaj psy rejestruje się w różnych organizacjach, skoro do nich trafiają odpadki z ZK to źle, ale myślę, że motorem takich organizacji będą rasy spoza FCI takie jak AB przykładowo. I to już wystarczy, nie można negatywnie oceniać każdej organizacji, nawet ZK dzięki protekcji FCI nadal się liczy.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ale co dzięki temu będą myśleli potencjalni spadochroniarze z ZK i nowi właściciele psów rasowych, już dzisiaj psy rejestruje się w różnych organizacjach, [/QUOTE]
Tak własnie ci nowi właściciele psów rasowych powinni wiedzieć że rejestrując się np w PKPR mają ograniczone możliwości hodowlane ,a rejestrując się w tych nowych tworach po prostu maja psy "w typie rasy"
[QUOTE]nie można negatywnie oceniać każdej organizacji, nawet ZK dzięki protekcji FCI nadal się liczy.[/QUOTE]
można, jeżeli ma regulamin jeszcze gorszy niż ZK ,więc tylko ZK na razie się liczy.

Link to comment
Share on other sites

Frodka

PKPR ma regulamin i statut żywcem ściągnięty z ZKwP, czytałem kiedyś, są prawie takie same. To wprowadza zamieszanie, ludzie często przypadkowo rejestrują się gdzieś bez wiedzy. ZKwP zadbał o to wrzucając informację i wprowadzając zapis o wyrzucaniu z automatu każdego kto zapisze się do PKPR, natomiast PKPR honoruje rodowdy ZKwP i tym samym przejmuje legalnie część członków. Wg mnie rozwiązaniem były by kluby ras jak na Litwie, które zrzeszają molosy przykładowo, zajmują się pełną ewidencją, a ich związek spina całość z ramienia FCI, to mogło by równie dobrze działać u nas, właściciele ras zrzeszeni w klubach ras mieli by większy udział w propagowaniu dobrych psów, a ZKwP by na tym również korzystał.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]PKPR ma regulamin i statut żywcem ściągnięty z ZKwP, czytałem kiedyś, są prawie takie same.[/QUOTE]
Prawie czyni dużą róznicę ,a to prawie to na + czy na - bo tego nie napisałeś .
Tak się plączesz w wypowiedzi że już nie wiem czy radzisz dziewczynie zapisać się do PKPR bo tam jest lepiej czy nie i raczej wybrać ZK ,a może jakiś nowy twór ?
Bo gdzieś należeć trzeba chcąc hodować rasowe psy , jaka jest propozycja ?

Link to comment
Share on other sites

Frodka

in plus, uprościli trochę zapisy. nie szli w zastałe regulaminy. najwiekszą różnicą jest rejestracja psów z rodowodami ZKwP. tzw. spadochroniarze uciekają często po różnych akcjach. czy doradzam, nie po prostu sam się zastanawiam, co w tym złego. mam psa z rodowodem ZKwP, wstąpię do PKPR i będę hodował psy rasowe innej federacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N&N']A ja się zastanawiam, na jakiej "bazie hodowlanej" hodują psy hodowcy z Klubu Psa Rasowego itp? Skąd biorą świetne egzemplarze? Jak je weryfikują? Czy ktoś ze Związku Kynologicznego, mając (powiedzmy, że czysto hipotetycznie) szałowego, zdrowego, prześwietlonego, świetnie wyszkolonego (np. ONka), nagle porzuca ZK "bo tak" i zakłada hodowle w innych stowarzyszeniach? Jakie psy są podstawą hodowli poza Związkiem Kynologicznym? Przecież właściciel rewelacyjnego repa raczej nie udostępni psa dla poza związkowych suk. Na jakiej podstawie mam sądzić, że stowarzyszenia inne niż ZK mogą być dla związku "konkurencją"? Pytam szczerze. Bez podtekstów. Jestem ciekawa.[/QUOTE]
no...odbyla sie swiatowka! Na ktora - oficjalna nota Pani Prezes - zlgosilo sie az ponad 100 psow - mozna sprawdzic zagladajac na strone PKPR

Link to comment
Share on other sites

A propos konkurencji..czy znacie - prosze o podanie, czy ZK wydal metryki ( taaaa wiem, PKPR z regulaminu wydaje rodowody, co bardzo podresla!)na szczenieta , ktorych jeden z rodzicow dawno juz nie zyje? TJ po kryciu. Ze kryl...swietej pamieci ....rep...i nie bylo to krycie mrozonym nasieniem, a ..naturalne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chima']Frodka

in plus, uprościli trochę zapisy. nie szli w zastałe regulaminy. najwiekszą różnicą jest rejestracja psów z rodowodami ZKwP. tzw. spadochroniarze uciekają często po różnych akcjach. czy doradzam, nie po prostu sam się zastanawiam, co w tym złego. mam psa z rodowodem ZKwP, wstąpię do PKPR i będę hodował psy rasowe innej federacji.[/QUOTE]
Tak uprościli szczególnie ten że suki mogą mieć szczeniaki co 10 m-cy w PKPR .A że ZK nie przyjmuje tzw spadochroniarzy to jego największa zaleta ,widziałam ostatnio na allegro szczeniaki z PKPR po 2500,00 a na zdjęciach ich rodzice o takim wyglądzie że hodowlanki w ZK by nie dostały - chociaż o to wcale nie tak trudno. No i z hodowli ZK można o wiele taniej i ładniejszego szczeniaka kupić.
Zastanawiaj się nic w tym złego ,nawet na światówkę z obsadą 100 psów możesz wtedy jechać.

Link to comment
Share on other sites

Frodka

Sprawdź ile psów było na pierwszej wystawie ZKwP w Polsce. PKPR jest zrzeszony również z kilkoma organizacjami. Tak więc nie są to li tylko lokalne twory. Rozwiną się lub rozwiążą. Jakość psów jest problemem, ale poprawia się to z roku na rok i nie każdy jest krętaczem. Na wystawy najeździłem się, mam doświadczenia własne i wyniki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chima'] (....) Jakość psów jest problemem, ale poprawia się to z roku na rok i nie każdy jest krętaczem. (....)[/QUOTE]
No tak. Zauważ proszę, że nie każdy w ZK jest krętaczem. Organizacja o wiele większa to i krętaczy może być nieco więcej. Za to przepisy mają ok. Mnie od PKPR odstrasza tzw. "jakość" psów. Widziałam je w kilku rasach i mają sporo poważnych wad budowy (nie podjęłam się oceny charakteru). Potrzeba dziesiątków lat pracy hodowlanej (a nie kilku) na poprawę tych psów. No i dobrych, restrykcyjnych regulaminów.


[B]Sota36,[/B] przepraszam, o czym piszesz? Możesz rozwinąć temat?

Link to comment
Share on other sites

I w Związku Kynologicznym działy się takie rzeczy? :-o :shake:
Przepraszam, że tak się dopytuję, :oops: ale nie miałam pojęcia. Jestem dosyć "nowa" w środowisku, no i chyba (jak widać) za mało siedzę w sieci. Nie wiedziałam, że dzieją się takie rzeczy.......jak "tylko w Erze". ;) :cool3: :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']Pisze o "rodowodach" szczenia kiedy ojciec albo juz dawno nie zyl, albo w ogole takowego nie bylo..a w papierach jest.Sprawa dosc znana![/QUOTE]
Hi hi co Ty sota wiesz o ""rodowodach"" ;-))

Zapraszam na owczarek.pl tam jeden pies ma 2-3 rodowody czyli co wpis to inna rasa ;-)))) ale to odłam PKPR czyli PFK czyli odpad PKPR czyli w wolnym tłumaczeniu PKPR to odpad ZwK .

No emocje w tych rodowodach jak na grzyboraniu ;-))

Link to comment
Share on other sites

Jakby tak dokladnie na tym grzybobraniu wczytać się w "rodowody" psów w/w związkach to same muchomory ,bo "prawdziwków" tam niet hihihi ,a wiem co mowię ;-) Sama mam w domu sukę po super hiper ojcu tylko szkoda,że to były poluzowane wodze fantazji PKPR czyli ojciec mojej Mafii nigdy się nie narodził hihi Jaja z tymi rodowodami w tych klubach,ale co się dziwić jak same psiapsiółki w zarządzie ;-))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...