Jump to content
Dogomania

Olomouc 9.i.-11.i.2009


JOLY

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie wystarczy isc z ta mala karteczka cac narodni vitez itd. do sekratariatu badz punktu gdzie wydaja medale i puchary.


Ja rowniez bylam i sedziowal nas sedzia ktory bije wszystkich na glowe;) Pan Adlt... polecam omijać szerokim łukiem jezeli sie jest Polakiem, jezeli twoj pies jest wykapany i przygotowany i zgodny z wzorcem i nie daj boze zblizony do amerykanskiego typu. No ale ubaw był:evil_lol: a jakie cuda wygraly..a fe:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']nie wystarczy isc z ta mala karteczka cac narodni vitez itd. do sekratariatu badz punktu gdzie wydaja medale i puchary.


Ja rowniez bylam i sedziowal nas sedzia ktory bije wszystkich na glowe;) Pan Adlt... polecam omijać szerokim łukiem jezeli sie jest Polakiem, jezeli twoj pies jest wykapany i przygotowany i zgodny z wzorcem i nie daj boze zblizony do amerykanskiego typu. No ale ubaw był:evil_lol: a jakie cuda wygraly..a fe:shake:[/quote]

Eeee tam - wszystko zależy od tego czy się wygra, czy nie :cool3:

Ja do tego Pana pojechałam drugi raz (rok temu też tam sędziował moją rasę) i powtórzyłyśmy sukces, tym razem z córą, bo Frania wygrała CAC i Narodni Vitez :loveu::loveu:
I w Bernardynach ten sędzia jest akurat bardzo dobry - wygrywało wszystko to, co powinno.


W katalogu pisze, że miały być "Pokale" czyli jak na moje oko "puchary", a my dostałyśmy tylko 2 medale.

Link to comment
Share on other sites

OGÓLNIE TRAGEDIA!!POMIJAJĄC HALE W KTÓREJ PSY I LUDZIE STALI JEDNO NA DRUGIM TO SEDZIA WYBIERAŁ TAK ZE NIE WIADOMO BYŁO CZY SIE SMIAC CZY PŁAKAC....
NP.SUCZKA Z KLASY SZCZENIAT Z PRZODOZGRYZEM O KTÓRYM NA GŁOS WSPOMNIAŁ PRZY OCENIE SEDZIA NA 8 SUCZEK MIAŁA 2 LOKATE..
POWIEDZIAŁ ZE SCIETE USZY I SZYJA PRZYCZYNIAJA SIE DO TEGO ZE SUKA MA OPADNIETE POWIEKI:lying:
DLA MNIE TO BYŁA MASAKRA NIE SEDZIOWANIE ..
NIGDY NIE POJADE DO TEGO SEDZIEGO I CIESZE SIE ZE TERAZ PSA NIE WYSTAWIAŁAM

Link to comment
Share on other sites

A Nufcia była 2 na 2 :) ale WO.

No to w niufach nie trafił, chociaż mnie sędziowanie dogów i bernardynów bardzo pasowało. I nie dlatego, że moja suka wygrała. Nie byłam tylko zgodna z wynikiem jednej klasy w psach, ale to się zdarza. Reszta była jak najbardziej OK.
Na plus dla tego sędziego, że nie obawia się przyznać lokaty 1 bez tytułu, nie jest to u neigo z automatu, tylko tytuł CAJC, CAC, czy NV, daje psom, które na prawdę na to według niego zasługują. I się nie pomylił w wielu wyborach.

W każdym razie uważam, że psy, które wystawiała Flashka były najlepiej przygotowane do wystawy :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie tragedie bo mega ciasno było...Jak pisano wyżej.Pies na ludziu,ludz na ludziu i wszyscy si eprzepychali,popychali i deptali...

U nas chyba jest tak ze w klasie młodzieży za 3 pierwsze miejsca sa medale..Wiec było mi smutno ze za 3 nie dostaliśmy nic..:( I byłam sie nawet pytac o to w sekretariacie(a co?chcę mieć jakąs ładną pamiątkę),ale ona pytała czy mamy jakiś certyfikat..i w końcu si enie dogadaliśmy w żadnym języku....;/
Czy ktoś sie orientuje jak to jest?

Link to comment
Share on other sites

W Czechach możesz dostać medal/puchar za:
CAJC, CAC, Narodni Vitez, CACIB, BOB

[quote name='RudaPaskuda']A szkoda...Chociaz za ta ciasnotę mogli by dać :D

czy ktoś może mi wyjaśnic co znaczy ocena VD,D,NV,absent..
bo V tosie domyslam ze doskonała..ale reszta,to nie chce wymyslać, ale chce wiedzieć:D[/quote]

VD-velmi dobry=bardzo dobry
D-dobry=dobry
NV-Narodni Vitez=Coś jak Najlepsza Suka/Pies w Rasie, Zw. Czech tłumaczone dosłownie
absent-nieobecny

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]W każdym razie uważam, że psy, które wystawiała Flashka były najlepiej przygotowane do wystawy :cool3: [/QUOTE]

i to był mój błąd do tego sędziego:) powinnam wyciagnać psa z budy, walnąć mu loki i... za duzo wymieniac;)

Szkoda ze ta wytawa nie odbywa sie latem bo ten park co tam jest to nawet fajna wystawa mogła by być.:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Agappe']bardzo prosze o stawkę [B]AKIT (akita-inu) + sędziego[/B][/QUOTE]

Tu są podane stawki razem z wynikami:
[URL="http://www.msks.cz/page/2582.iv-hanacka-narodni-vystava-2009/"]http://www.msks.cz/page/2582.iv-hanacka-narodni-vystava-2009/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...