Jump to content
Dogomania

Czy Labek nadaje się na podwórko?


Burchardt

Recommended Posts

Lab to pies rodzinny potrzebuje stałego kontaktu z rodziną , to rasa stworzona do przebywania z człowiekiem. Kilka godzin spędzanych w ogrodzie ok- czemu nie? ale nie non stop i w żadnym wypadku nie nadaje się on do stróżowania.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam:)Powiem tak,do strozowania-absolutnie,owszem zaszczeka,ale przywita zlodzieja lizaniem i wyskakiwaniem wyzej glowy.Jesli jednak nie o stroza ci chodzi to opisze sytuacje naszych labow,mam dwie,sa ze soba przeszczesliwe,nie maja nawet cienia agresji w stosunku do siebie,sa tylko zazdrosne o glaskanie ale przejawia sie to tylko tym,ze wciskaja na raz dwie glowy:loveu:-smok dwuglowy do glaskania.Ale to nie o tym mialo byc.Nie sa bron Boze do wiazania!Mamy 20 arow dzialki,sa z nami w domu a jednak uwielbiaja calymi godzinami biegac,szperac,plywac w rzeczce i taplac sie w blocie i to bez naszego towarzystwa.Tak jak juz kolezanka sie wypowiedziala musza miec gdzie sie schronic.Wiec u mnie wyglada to tak,jest duzy ogrod,jest duzy kojec a w szopce na drzewo maja swoj pokoik 2m na 2m(cos jak wbudowana buda z drewnianym podestem jak werandka i duzy zapas swiezej wody.Wtedy spokojnie moga biegac,bawic sie a jesli pada deszcz maja gdzie sie schronic.A wyjezdzajac nawet na 8 godzin zostawaly u nas,tyle.ze...jest ich dwie.Pojedynczy lab raczej nie umie tak dlugo bawic sie sam..ze soba i bedzie tesknil.To jesli masz ogrodzenie...to moze dwa???:loveu::loveu:Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że jeden labek nie będzie w takiej sytuacji szczęśliwym psiakiem. Labradory bardzo ale to bardzo potrzebują towarzystwa - czy to innego psa czy człowieka - to bardzo towarzyskie psiaki.
A! No i jak zostało już wspomniane - do typowego stróżowania to tak nie bardzo - co najwyżej kogoś zaliżą.
Samotny labek może też ciągnąć do obcych przy ogrodzeniu, więc co to za obrona włości?! :D

Link to comment
Share on other sites

Ktoś napisał, że labek został stworzony do towarzystwa. Pewnie tak się przy okazji złożyło, ale jego głównym przeznaczeniem było aportowanie z lodowatej wody przy polowaniach, jak i również pomaganie rybakom. To psy myśliwskie. Moja Kenia na spacerach lezie ciągle z nosem przy ziemi. Ja bym się nie obawiała, że pies parę godzin zostaje sam na ogródku, bo w domu, gdy wszyscy pracują też zostaje sam. A przecież ogród oferuje tyle niesamowitych zapachów do rozpoznania, i muchy można pogonić, ptaki poobserwować, trawę jeść;). Gdybym była labkiem, to wolałabym zostawać sama w ogrodzie, niż w domu.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

...ze duzo lepiej labkowi jak zostaje sam na pare godzin w ogrodzie,niz byloby mu w domu.W ogrodzie czas szybciej plynie przez te zapachy i rozne inne bodzce:)A ja juz mam 3 labradory iteraz jak popatrze z okna,gdy sa na dzialce to stwarzaja wrazenie jakby wcale mnie nie musialo byc:crazyeye:!Wariuja,szaleja,odgryzaja sie sobie,zaczepiaja nawzajem,wesza za czyms razem a potem jak wroca takie wybiegane i wybawione to lezac w kuchni wciagaja kuchenne zapachy jak ktos gotuje i musze slalom gigant miedzy nimi uprawiac,bo leza rozciagniete gdzie popadnie:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Wszystko zależy też od tego jaki masz ogród. Jeżeli jest ładnie urządzony, masz kwiatki drzewka to pozostawienie labradora samego to nienajlepszy pomysł. On się "sobą zajmie" i przekopie Ci wszystko!
Również zgryzie wszystkie wystające elementy które napotka na swojej drodze...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Wg mnie żaden pies nie nadaje się na izolację i samotność na podwórku, każdy zasługuje na dobre życie w domu, miłość i kontakt a podwórko tylko jako tymczasowy wybieg bo spacery są konieczne nawet jak się ma duże podwórko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...