Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='Gośka']Nie wiesz co tracisz ;D

No właśnie mój po suchym bąków nie puszcza...[/QUOTE]

Gosia u mnie skrak po surowym jest jak zje za dużo mięsa a za mało chrzęści ;) niestety mój kości nie jada bo sam ich nie obgryzie, bo się ich boi <lol> a kurczak nie wchodzi w grę bo się zadrapuje do krwi jedynie wołowina, cielęcina, konina i królik z kaczka od czasu do czasu :) a chrzęści dostaje 3/4 porcji i 1/4 porcji mięsa wtedy jest super :D

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny, ale ryby też powinny być badane - przecież je też je się na surowo, zwłaszcza łososia.. kurczaka na surowo się nie je - ja kupuje, dziele i od razu mrożę - tak na wszelki wielki - ostatnio nie podaje parzonego bo się dziecko nauczyło jeść kompletnie surowe..
u nas bąki są po indyku i wołowinie.. sraka jest jak zje za dużo mięsa np kupie szponder, gdzie kości nie daje rady pogryźć i je samo mięso.. teraz bąki mamy non stop, bo je suche + mięcho - mięcho o dziwo się przejadło i mieliśmy kilka dni bezmięsnych.. na karmę się rzucał, więc ją dostał..

Link to comment
Share on other sites

ryby nie są badane na pewno. A drób? Poza tym to badanie jednak pod kątem ludzi - z założeniem, że mięcho idzie do obróbki termicznej (mięso na tatara jest chyba badane dodatkowo?)
Z tym zamrażaniem to nie jest chyba tak prosto - żeby zabezpieczyć przed pasożytami to mięso o średnicy 15 cm (cokolwiek to znaczy) trzeba mrozić 20 dni w temp. -15 st. lub 10 dni w temp. -20st. lub 6 dni w temp. - 29st.

Link to comment
Share on other sites

czym? a bo to pamiętam???? Paszporty psie mam na dole, ale za każdym razem chcę aby było to co innego. I co jakiś czas zlecam odrobaczanie mojemu koledze wetowi - wtedy mówię mu czym były wcześniej odrobaczane i on wybiera jakis środek co będzie aktualnie dobry,
Dobra, poszłam na doł po paszporty. a więc - Zipyran, Tenaver, Paratex, Paratel, Paratex Palatable. Jęśli wam coś to mówi, to wlaśnie tymi specyfikami karmię co jakiś czas moje sierściuchy.
W Lublinie mozna zbadać psią kupę, ale tego nie robilam (to znaczy dla tych psów co mam je teraz, kiedyś dla innych byly robione takie badania).

Link to comment
Share on other sites

czesc
mam pytanko za ok miesiac bede przechodziła z moim psem na Barf a dopiero za miesiac bo najpierw musze zuzyc wór karmy , pies dostaje do karmy witamine na siersc -beaphar laveta super, czasem jakies ogolne witaminki ale ostatnio uzywam dla niego preparatu z hmb poniewaz ostatnio troszke trenujemy , głownie uciąg , bikejoring itd ale niedługo zakupie poprostu jakąś odżywke białkową , i tutaj moje pytanko czy jak przejde na barf nie bedzie przeciwwskazan do uzywania podobnych preparatów do obecnych ?


kropelek na siersc uzywam bo pies jest w domu a strasznie gubi siersc (jest zamiennie na acanie sport&agility a profine energy)

Link to comment
Share on other sites

aha i jeszcze jedno jak bede dawała te całe jajko psu to ono lepiej zeby było surowe czy ugotowane ?
wiem ze barf to raczej naturalne -surowe ale jakos tak pytam , chce sie przygotowac dobrze i zeby juz wiekszosc rzeczy wiedziec
a ile , dająć psu załózmy porcje miesnych kosci np drobiowych , i warzywka tak zeby łacznie było 0.6kg to ile dostarczam wtedy psu białka i tłuszczu bez dodatku jakichs olei itp???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annber']pies dostaje do karmy witamine na siersc -beaphar laveta super, czasem jakies ogolne witaminki ale ostatnio uzywam dla niego preparatu z hmb poniewaz ostatnio troszke trenujemy , głownie uciąg , bikejoring itd ale niedługo zakupie poprostu jakąś odżywke białkową , i tutaj moje pytanko czy jak przejde na barf nie bedzie przeciwwskazan do uzywania podobnych preparatów do obecnych ?[/QUOTE]

Możesz podawać bezpiecznie preparaty, które nie zawierają dodatkowo minerałów oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Jeśli masz wątpliwości, wklej skład konkretnego preparatu, to zobaczymy. HMB jest bezpieczne, ale już z preparatami białkowymi bym uważała, żeby nie rozwalić psu nerek. BARF jest bogaty w bardzo wysokiej jakości łatwo przyswajalne dla psa białko zwierzęce, choć niektóre mięsa składowo zawierają go mniej niż niektóre karmy - to w karmach masz zliczone razem białka roślinne, koncentraty białkowe, jak również pełną ilość substancji azotowych niebiałkowych nieco zawyżających tę liczbę - BARF wypada pod tym względem o wiele lepiej, więc jeśli pies będzie dobrze pracował i nabierał masy, to ja bym w ogóle dodatków białkowych nie podawała, tym bardziej że zawsze jest to ryzyko, trzeba wtedy dbać, by pies wypijał wystarczającą ilość wody (nerki) - moim zdaniem nie warto, szczególnie jeśli trenujecie amatorsko. Zamiast tego pomyśl lepiej o osłonie stawów, czymś z glukozaminą i chondroityną, bo przy takiej pracy jak piszesz i sporym psie są one mocno obciążone.

Gubienie sierści może mieć masę przyczyn, kropelki niekoniecznie muszą mieć na to jakikolwiek wpływ.

Jajko całe, surowe, ze skorupką.

Przygotuj się na to, że jeżeli dość mocno trenujecie uciąg i bikejoring, to ta wyliczona dawka 0,6 kg to prawdopodobnie będzie o wiele za mało, zwłaszcza w dniach treningowych.

Tabele żywieniowe ile białka, tłuszczu ma dane mięso czy produkt znajdziesz w necie albo książkach na temat dietetyki, choćby w bibliotece, bo to będzie różnie zalezy od tego co podasz i ile.

Link to comment
Share on other sites

skład preparatów jak znajde opakowania to napisze
i tak pies dostaje witaminki z glukozaminą i chondroityną tyle ze malutką czesc dawki poniewaz ma ją do tej pory w karmie , lecz przechodząc na barf bede dawac normalną dawke
co do tej dawki 0.6 kg to brałam ja pod uwage patrzac na to jak by pies miał normalną aktywnosc , ale jak bedziemy cwiczyc to zwieksze ilosc jedzonka ...
a własnie mam jeszcze takie małe pytanko , bo z tymi treningami jest róznie czasem cwiczymy codziennie , a czasem tak sporadycznie wiec jak to ma byc z tym jedzonkiem potem? mam dawac mu wiecej tylko w te dni które cwiczymy czy moze mimo ze bedzie miał przerwe w cwiczeniach to nadal mam mu dawac te wieksze dawki ??
mój pies wazy...25 kg (wazyłam go wczoraj) ma max 63 cm w kłebie , obecnie jest smukłej lini wiec jaką dawke na barfie powinien dostawac , załózmy w czasie kiedy bedziemy trenowac ...?
z góry dziekuje:lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie da się wyliczyć tak dokładnie, ile ma dostawać, czy w dzień treningu tyle wystarczy, czy w inny to nie będzie za dużo... Nauczysz się, obserwując psa - tyje, czyli dajesz za dużo, jest za chudy, zwiększysz porcje. I tyle, cała filozofia :lol: Załóż sobie tylko tak orientacyjnie ilość, od której zaczniesz, a po kilku tygodniach/miesiącach będziesz najlepszym ekspertem od własnego psa ;)

Link to comment
Share on other sites

a wiec tak uzywane przez nas witaminki to proszek dr.seidla dla psów pracujących , skład bym napisała ale wyrzuciłam pudełko:( ale jest na necie:)
potem był can-vit (proszek 400g):tu dla przykładu zielony(choc głównie uzywalismy niebieskiego)


skład w 1 kg:
wapń -305g
fosfor-100g
magnez -2000mg
cynk-20mg
żelazo-240mg
mangan-20mg
siarczan miedzi -6mg
kobalt-6mg
jod-6mg
wit.A-225 000 j.m
wit.D3-22 500j.m
wit.E(alfatokoferol)-2250mg
wit.K3-60mg
wit.B1-200mg
wit.B2-200mg
wit.B5-1200mg
wit.B6-40mg
wit.B12-1000
wit.C-2500mg
wit.PP- 2000mg
kwas foliowy-1mg
biotyna-5000
cholina-500mg
lizyna-50mg
siarczan glukozaminy-6000mg
Ca:P-3:1 w zielonym i 2:1 w niebieskim

pies dostaje 1 miarke proszku


CANVITAL (mikita)+lecytyna

skład w 1000g:

wit.A-500 000j.m
wit.D3-10 000j.m
wit.E-2500mg
wit.B1-3.5mg
wit.B2-17mg
wit.B6-7mg
wit.B12-0.02mg
cholina-1350mg
kwas pantotenowy-38mg
kwas nikotynowy-235mg
wapń-5%
fosfor-4%
magnez-4g
Ca:P-1.25
lecytyna-50mg
aminokwasy:tryptofan-2.25g, arginina-3.14, histydyna-6.0g, lizyna-18.7g, fenyloalanina-9.3g, tyrozyna-7.2g, leucyna-16.75g, izoleucyna-11.5g, metionina-3.5, walina-12.15g, cystyna-1.85g, , alanina-14.7g, glicyna-1.85g, prolina-10.45g, treonina-10.6g, kwas glutaminowy-33.7g, kwas asparaginowy-6.9g, seryna-10.25

pies dostaje 3 tabletki.


teraz HMB z tym ze to jest preparat dla ludzi , konsultowałam najpierw sie z osobami które dają je swoim psom i mówili ze zawiera to samo praktycznie a duzo taniej wychodzi
po konsultacji z moim wetem powiedział mi to samo , ze mozna stosowac to u psa z tym ze zamiast 6 tabl , dawac 1 badz 2
ja daje 2


skład zawartosc w 100g

beta-hydroksy
beta-metylomaślan 63.54g

wapń 15.00g
*wart.odżywcza
białko 12.53g
tłuszcz 0g
weglowodany 0g

wartosc energ 213kJ
50.12kcal

skład w 6 kaps.
beta-hydroksy
beta-metylomaślan 3012mg
wapń-720mg


W jednej kaps. biało-112mg , hmb -502mg, wart.energetyczna -0.45kcal

Link to comment
Share on other sites

I ty to wszystko podajesz psu, który jest na gotowej karmie???
Preparaty zawierające wapń, fosfor, witaminy A, D i E absolutnie odpadają na barfie jak i na dobrych karmach, bo możesz psu zrobić większą krzywdę ich nadmiarem niż niedoborem. Nadmiar wapnia odkłada się w tkankach miękkich, np. miąższu nerek, w naczyniach krwionośnych; nadmiar witaminy A uszkadza kościec i nerki - więc absolutnie nie wolno podawać ich psu w dawkach większych niż zapotrzebowanie - a weź pod uwagę, że pies zjada ich duże ilości w karmie i normalnym jedzeniu (właściwie zwykle wystarczające w zupełności), a podając mu dodatkowo tyle preparatów robisz nieodwracalne szkody w jego organizmie... :shake: Witaminy to nie cukierki.

HMB może być, bo wapnia jest tam stosunkowo niewiele, ale dla bezpieczeństwa i tak nie podawałabym go codziennie na stałe tylko co 2 dzień, albo seriami z przerwami.

Stronka jak najbardziej ok ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...