Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Ja próbowałam BARFu ale osobiście wole dotować piesiowi makaron, marchewkę i jakieś mięcho, a kości dostaje raz za czas na podwieczorek. On taką kością to najpierw się pobawi, a potem zakopie w ogródku. Po kilku dniach wygrzebuje i dopiero zjada. Taki już jest z niego dziwak =)

Link to comment
Share on other sites

Burki zamieszkały ze mna w wieku 3 m-cy.Podsuwałam do jedzenia różności ale od początku jedna suka nie brała do paszczy surowego mięsa.Ewentualnie wzięła po to żeby go zakopać za fotelem.Za to jej bliźniacza siostra zeżarłaby surową krowę z kopytami.Teraz mają 3 lata i upodobania kulinarne są takie same.

Czy ja mam mutanta? Piesa prędzej z głodu padnie niż zje surowe.

Link to comment
Share on other sites

Na zachętę możesz jej zmielić podroby,. i dodać do papki, aby nie miała jak wybierać. Mojego psa tak właśnie przyzwyczaiłam do niej, Ponadto możesz dodać wyciśnięty ząbek czosnky i jakis dobry olej, to wtedy papka ma fajny zapach. Oprócz podrobów możesz dorzucić kawałek zmielony jakiegoś "lepszego" mięsa, np. wołowinę, wtedy pies powinien zjeść, bo pachnie :) Jak sie do papki przyzwyczi, to powinna być już ok. Możesz też karmić z ręki, wtedy pies (przynajmniej mój)chętniej je ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacpru']jak sobie radzicie z warzywnymi papkami? bo moj pies nie chce jesc :placz:
wrzucilam jej do tego kurze podroby to zjadla papki tylko tyle ile osiadlo na miesku. nie wiem jak ja zachecic....[/quote]
[I][B]Ja robiąc papkę, dodaje od razu podroby i mięso. Potem do każdej porcji dodatkowo troche pokrojonych podrobów, jajeczko, polewam dodatkowo olejem i jest mniam[/B][/I]:lol:

[quote name='ka_rolca']Ponadto możesz dodać wyciśnięty ząbek czosnky i jakis dobry olej, to wtedy papka ma fajny zapach. [/QUOTE]

[I][B]Też dodaję czosnek, ale nie sądzę, żeby on psa zachęcał zapachem, wręcz przeciwnie...[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z [B]an3czka, [/B]czosnek raczej odstrasza niż przyciąga, przynajmniej tak jest w przypadku moich psiaków.

Ja raczej wogóle nie mielę podrobów, bo takiej papki moje psiaki nie ruszały. Mielę wyłącznie warzywa i skorupki z jajek a podroby i mięsko kroję na malutkie kawałeczki, do tego wbijam jajko albo dwa i koniecznie dodaję łyżkę oleju lnianego, który z pewnością podnosi walory smakowe takiej mieszanki :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia_i_Łukasz']Zgadzam się z [B]an3czka, [/B]czosnek raczej odstrasza niż przyciąga, przynajmniej tak jest w przypadku moich psiaków.

Ja raczej wogóle nie mielę podrobów, bo takiej papki moje psiaki nie ruszały. Mielę wyłącznie warzywa i skorupki z jajek a podroby i mięsko kroję na malutkie kawałeczki, do tego wbijam jajko albo dwa i koniecznie dodaję łyżkę oleju lnianego, który z pewnością podnosi walory smakowe takiej mieszanki :p[/quote]


Ostatnie badania wykazały iż czosnek zawiera siarczan S-metylocysteiny oraz dwusiarczki n-propylu, metylu i azylu powodujące niedokrwistość hemoliczną u psów (to samo dotyczy cebuli, ale ona w barfie dawno była juz zakazana). Wynika zatem że czosnek powinien być z djety BARF wykluczony

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=8174"]Masaj[/URL] vbmenu_register("postmenu_1706945", true); a wiesz moze cos wiecej o owocach cytrosowych ?? bo wlasnie tu na forum ktos mowil zeby inch nie dawac...a ja od czasu do czasu daje...
no i jak uwazacie ile razy w tygodniu dawac kosc/i a ile papke ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gracjana'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=8174"]Masaj[/URL] vbmenu_register("postmenu_1706945", true); a wiesz moze cos wiecej o owocach cytrosowych ?? bo wlasnie tu na forum ktos mowil zeby inch nie dawac...a ja od czasu do czasu daje...
no i jak uwazacie ile razy w tygodniu dawac kosc/i a ile papke ??[/quote]

Cytrusy mozesz podawać, ale bez pestek, wskazane jest też usuwanie celulozowych białych powłoczek pokrywających miąższ ( psy maja problem z ich trawieniem) Kwestia jak karmic barf proporcje kości, mieso, podroby, roslinki była wielokrotbie omawiana na tym forum wiec wysil sie troszeczkę i siegni do tyłu. Znajdziesz tam nawet ludzi którzy jak poprosisz przeslą ci samowyliczaqjacą tabele BARF.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy już była o tym mowa w tym topiku, bo widzę że na każde pytanie dostaję odpowiedź że już o tym było pisane, więc jeśli tak to nie odpowiadajcie. Jakoś nie mogę się zebrać żeby wszytsko przeczytać, natłok pracy itp nie pozwalają mi siedzieć non stop w necie.

No więc: psy jedzą chętnie kości, mięcho (a jakże) ale jak przyszło do serka czy warzywek nawet zmieszanych z mięsem zrobiły strajk, cały dzień głodówki, wyraźnie czekały że rzucę mięsko a tu w misce biały serek z jajkiem. Co robić??? Przegłodzić?

Link to comment
Share on other sites

Posłuchaj swoich psów :)
Nie chcą serka ( a serek to nie BARF ), bo pewnie nie czytały,że jest zdrowy.Albo podaj im coś do czytania o zaletach nabiału :) albo zaufaj naturze.
To tak pół żartem,pół serio :)
[U]Najważniejsze[/U] są indywidualne potrzeby i upodobania Twoich psów.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ostatnie badania wykazały iż czosnek zawiera siarczan S-metylocysteiny oraz dwusiarczki n-propylu, metylu i azylu powodujące niedokrwistość hemoliczną u psów (to samo dotyczy cebuli, ale ona w barfie dawno była juz zakazana). Wynika zatem że czosnek powinien być z djety BARF wykluczony[/QUOTE]

Cebuli nie należy podawać w ogóle w żadnych ilościach psu.
Czosnek w niewielkich ilościach ( ząbek czy dwa na tydzień czy dwa )
można podawać a nawet trzeba bo działa ppasożytniczo i uodparniająco.

Link to comment
Share on other sites

Mięso z kośćmi (RMB- różnych rodzajów) i podroby. Jaja. Od czasu do czasu warzywka lub niekoniecznie.Od czasu do czasu duża kość (cielęca lub wołowa) do poobgryzania.Dla moich psów = pełnia szczęścia.
Nasypałam ostatnio Whisperkowi (whippet) karmy suchej z ciekawości-popatrzył na mnie -" A do czego to potrzebne ?" Nawet nie ruszył.
Kiedyś dostał resztki makaronu z obiadu- też nie pojął, że to do jedzenia...
A apetyt ma szalony.
Przede wszystkim patrz na psy - jak się czują i wyglądają , jakie mają odchody, jaką kondycję.

Link to comment
Share on other sites

wiesz, moje byle jakiego twarożku też nie chcą;)
ale taki jak pańcia sama zrobi lub serek wiejski (ten granulowany) to już owszem

myślę, że może być tak, że trzeba przekonać do smaku serka czyli np. początkowo dodawać do twarożku mielonego mięska/podrobów i stopniowo zmiejszać "dawkę mięska" w twarogu

Link to comment
Share on other sites

Byle jakiego serka to bym nawet im nie proponowała :lol:
Serek jest swojski domowy kupowany od "baby" sprawdzony od lat;) nie tam żadna sklepowa podróba. No i ten serek [B]był[/B] jak najbardziej atrakcyjny, ze śmietanką, czasami z jajkiem, czasami na słodko z łyżeczką cukru. No ale właśnie problem w tym że on BYŁ atrakcyjny. Bo odkąd dostają tylko świeże mięso i kości to serek jest be.

Link to comment
Share on other sites

Gośka
nie mozesz dawac samych kosci..:shake: psy beda mialy problemy... zatwardzenia..itp.. wiesz co z pasmi jest tak jak z ludzmi raz maja ochote zjesc wiecej raz mniej... u mnie sa regularnie glodowki... nie dlatego ze ja psom nie dam... tylko ze nie chca...za to wstawiasz papke do lodowki i nastepnego dnia bedzie ze smakiem zjedzona..;) albo... co sie u mnie sprawdza...jednemu psu daje jedzenie 2giego wpuszczam ale trzymam i glaszcze a drugi wtedy szybko leci do miski jesc.. trfa to troche dluzej..:lol: ale duzo chcetniej jedza przy swojej obecnosci..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...