Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='Ewcia38']:laugh2_2::laugh2_2::laugh2_2:nie jedzie:evil_lol:

Mam wrażenie ,że my tu w tym temacie BARF jak sekta:roll:Jak rozmawiam ze znajomymi to nie ma siły żeby zrozumieli jak karmić psa.Suche kulki to świętośc lek na całe zło...a weci temu przytakują i zacieraja ręce ,bo chorób przybywa.[/quote]

Tak tak... skąd ja znam rekacje: "KARMISZ PSA SUROWYM MIĘSEM ?!?! O BOŻE !!!" :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dynamique']Tak tak... skąd ja znam rekacje: "KARMISZ PSA SUROWYM MIĘSEM ?!?! O BOŻE !!!" :roll:[/QUOTE]

A zaraz po tym wywód, jak to ich wet mówił, że DOKŁADNIE TAKICH kości psom dawać nie wolno!!! Z takimi już nawet nie dyskutuję... mówię, że mojemu psu to słuzy, i tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dynamique']Tak tak... skąd ja znam rekacje: "KARMISZ PSA SUROWYM MIĘSEM ?!?! O BOŻE !!!" :roll:[/QUOTE]

A u mnie akurat zdania znajomych są podzielone. Jedni reagują właśnie tak, dodając mity o agresji od surowego mięsa, inni są pozytywnie nastawieni, bo i sami nie mają przekonania do suchych bobków.
Co najciekawsze Ci pozytywni to najczęściej osoby o dość staromodnym podejściu do psów; Ci ucywilizowani, co na pieska chuchają i dmuchają, szczepią i chodzą na spacery, reagują najbardziej alergicznie :)

Natomiast mojej rodzinie to wisi, tylko czasem stękają że z karmą było wygodniej (choć nigdy nie musieli nawet palcem kiwać przy kupowaniu/przyrządzaniu żarcia barfowego), albo żałują, że na takiej dobrej szyi to chociaż ugotowałby coś i dopiero psu dał :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']A u mnie akurat zdania znajomych są podzielone. Jedni reagują właśnie tak, dodając mity o agresji od surowego mięsa, inni są pozytywnie nastawieni, bo i sami nie mają przekonania do suchych bobków.
Co najciekawsze Ci pozytywni to najczęściej osoby o dość staromodnym podejściu do psów; Ci ucywilizowani, co na pieska chuchają i dmuchają, szczepią i chodzą na spacery, reagują najbardziej alergicznie :)

Natomiast mojej rodzinie to wisi, tylko czasem stękają że z karmą było wygodniej (choć nigdy nie musieli nawet palcem kiwać przy kupowaniu/przyrządzaniu żarcia barfowego), albo żałują, że na takiej dobrej szyi to chociaż ugotowałby coś i dopiero psu dał :evil_lol:[/quote]


Po tym, jak przez 8 lat karmiłam Ajkę surowym, przy Igorze jest to dla znajomych jakby normą. Co prawda on jest na suchym plus surowym, ale i tak... Tylko u mnie właśnie jest tak: przyjeżdżam z "polowania" np. z genialną wołowinką (czyt. policzki albo coś) dostaną za bezcen i super mięsko, a tu mama: dziecko, na dziko zrobimy, na dziko :mad: Więc jak kupuję coś w ekstra cenach to zazwyczaj coś rodzina podbiera... za to nie ma problemu, żeby z naszego mięsa coś uszczknąć da młodego. Tyle, że on najbardziej lubi kości. Ale do Jasło znowu jechać będę, więc nakupię różności, że lodówkę zapcham :) Jakby ktoś z okolic Rzeszowa też chciał, to może się dołączyć do zamówienia.

Link to comment
Share on other sites

Mam 4 letnia suczkę owczarka niemieckiego która dotychczas jadła samo suche ( RC , PURINA , BELCANDO ) poczytałem troszki o BARFie i zastanawiam się czy można ją jakoś przestawić na takie jedzenie . Próbę już zrobiłem i surowe wcina aż się jej uszy trzęsą . Jeżeli robiliście takie zmiany to proszę o info.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaroslaw']Mam 4 letnia suczkę owczarka niemieckiego która dotychczas jadła samo suche ( RC , PURINA , BELCANDO ) poczytałem troszki o BARFie i zastanawiam się czy można ją jakoś przestawić na takie jedzenie . Próbę już zrobiłem i surowe wcina aż się jej uszy trzęsą . Jeżeli robiliście takie zmiany to proszę o info.[/quote]

Skoro suczka ma 4 lata to najodpowiedniejsze będzie przestawienie jej 'natychmiastowo' czyli bez żadnego mieszania z suchym tylko odrazu surowe i tyle ;););)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaroslaw']Mam 4 letnia suczkę owczarka niemieckiego która dotychczas jadła samo suche ( RC , PURINA , BELCANDO ) poczytałem troszki o BARFie i zastanawiam się czy można ją jakoś przestawić na takie jedzenie . Próbę już zrobiłem i surowe wcina aż się jej uszy trzęsą . Jeżeli robiliście takie zmiany to proszę o info.[/QUOTE]

Zgadzam się z Dynamique - na BARF można bez obaw przestawić natychmiast. Ale jeśli uważasz, że w przypadku Twojego psa lepiej będzie zrobić to stopniowo - to tak zrób. Np. Rano trochę kurzych łapek, wieczorem nieco karmy. Byle nie mieszać wszystkiego na raz, tzn. suchego z surowym - oba są trawione w różnym czasie.

Link to comment
Share on other sites

Ja przestawiałam sukę 2 razy starszą (8 lat), która też jechała do tamtej pory na suchej karmie, przez poprzednie 5 lat właściwie wyłącznie z dnia na dzień.
Przestawiłam ją natychmiastowo:
1. dzień karma
2. dzień głodówka
3. dzień barf
Problemów nie było, barfujemy do dziś - już prawie 2 lata.

Link to comment
Share on other sites

Są osoby, które karmią psa karmą i barfem (ale nie łączą tych dwóch rzeczy w jednym posiłku) - jednak ja osobiście uważam, że lepiej zdecydować się na jeden rodzaj karmienia.

Jeśli zależy Ci na tym, żeby już przejść na barf, karmę możesz zawsze komuś odsprzedać czy podarować jakiemuś schronisku ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Barabara']Witam
Mam pytanie
Co sądzicie o kozinie?
Podobno jest bogatsza w białko i sole mineralne od jagnięciny i cielęciny i ma mniej tłuszczu.[/QUOTE]
Myślę, że jest jak najbardziej ok. A tak na marginesie to pewnie ceny koziny są kosmiczne? No i w ogóle gdzie takie rarytasy można dostać?

Link to comment
Share on other sites

Zazdroszczę bardzo takich źródeł, ja ostatnio mam nawet problemy z dostaniem cielęcych kości :roll: Z ciekawych mięs to mam dostęp do strusiny w dość atrakcyjnych cenach. Zastanawiam się tylko czy np. taką strusią szyję pies będzie w stanie zjeść... Poza tym mamy sytuację "awaryjną" - suka pozbyła się trzonowca (łamacza), dosłownie pękł na pół aż do dziąsła i trzeba było usunąć. Teraz nie mogę jej podawać kości do gryzienia dopóki rana się nie zagoi. Pozostało mi mielenie korpusów i łapek w maszynce ręcznej, to mieszam z różnymi mięsami (indycze, wołowe, wieprzowe) i mam nadzieję, że będzie niedługo ok. Dzisiaj dałam jej do pogryzienia przełyk w całości i widziałam, że brakuje jej tego zęba...

Link to comment
Share on other sites

Witam, drodzy forumowicze wlasnie zaczalem przygode z BARF-em :D Zrobilem to z dnia na dzien... Slyszalem ze sa dwie szkoly i wybralem ta szybsza... Ale moje pytanie kieruje do psiarzy z Krakowa i okolic - oczywiscie chce spytac czy macie jakies zaufane , godne polecenia sklepy,masarnie,ubojnie... Bo kupowanie miecha w Polo Market to chyba nie najlepszy pomysl... I drugie pytanie , czy kupujecie mieso co 2 -3 dni i na biezaco dajecie , czy moze odrazu 10 kg w zamrazarke i w miare potrzeb rozmrazacie... ?! I ostatnie pytanie, czy kalkulator na barf.pl jest ok ?? Bo czuje sie narazie troche zagubiony i zdezorientowany czego jak ile kiedy itd.... boje sie ze zle bede bilansowac i krzywde psiakom zrobie...i kolejne pytanko, papke warzywno owocowa to codziennie??

Link to comment
Share on other sites

Co do jagnięciny to zużywam wszystko co mi dają.
Przywożę raz w tygodniu dzielę na porcję i mrożę, ale muszę urozmaicać, bo zauważyłem, że mój bouvier czasami ma już dość, jagnięcina jest chyba dosyć twarda, tzn. kości jagnięce i czasami długo się z nią męczy. Więc raz w tygodniu dostaje też dwie szyje indycze, a jakieś dwa razy w tygodniu podroby z papką warzywno - owocową.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ender']Co do jagnięciny to zużywam wszystko co mi dają.
Przywożę raz w tygodniu dzielę na porcję i mrożę, ale muszę urozmaicać, bo zauważyłem, że mój bouvier czasami ma już dość, jagnięcina jest chyba dosyć twarda, tzn. kości jagnięce i czasami długo się z nią męczy. Więc raz w tygodniu dostaje też dwie szyje indycze, a jakieś dwa razy w tygodniu podroby z papką warzywno - owocową.
Pozdrawiam.[/QUOTE]


a napiszesz nam skad masz te kosci? ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...