Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='Wandalka17']Widze że nie tylko ja mam takie problemy . Mój pies jest własciwie wszystkożerny , wszystko zje i o każdej porze ( moze poza paroma wyjątkami ), nawet kradnie jedzenie . Wczoraj zjadła troche wątróbki i szyjke kaczą , dałam jej całą porcje nie ruszyła. Wyciągłam skrzydełka też nie chce , a wszystko inne by jadła . Wątróbke pokroiłam na małe kawałki i zjadła bardzo ładnie . Skrzydełka zawsze lubiała , korpusy też normalnie szalała za nimi a teraz co :( Dzisiaj zjadła 2 jabłka , troche nektaryny i troszke pestek dyni .Dam jej na wieczór kaczke , a jak nie zje to . Bardzo dużo śpi , czy to normalne ?? Zasneła wczoraj wieczorem o 8 i zasnęła i tak do rana .W dzien tez dużo spała :(Szaleje ale większość czasu lezy i patrzy żeby tylko jej coś dać .[/QUOTE]


Mój szczeniak identycznie, szaleje jak zwykle, ale częściej śpi. Może to po prostu wina pogody, psiaki szybciej się męczą. A apetyt też już nie ten sam :evil_lol: Ale wróci na jesień ;)

Link to comment
Share on other sites

mój kiedyś dostał skrzydło kacze, w ogóle nie chciał ruszyć. Trzymałam mu to i jakoś to zjadł...później dostał korpus z gęsi - to samo, chodził koło niej, ale nie ruszył :eviltong: Znowu mu przez chwilę potrzymałam, zostawiłam i w końcu po jakimś czasie zjadł...Innym razem zostawiłam go samego z gęsią - jak wróciłam gęsi nie było :razz: Teraz gęsi je normalnie :cool3:

A kaczki już więcej nie dostał, bo one drogie :P

Link to comment
Share on other sites

Ech, ja też musiałam odejść od BARFu z powodu upałów - w mięsnym sprzedawali takie mięso, że mi się pies pochorował :angryy:. Stwierdziłam, że wrócę do tego, jak mi się uda kupić domek - będę hodować kurki na mięso dla psa :diabloti:... na rok potrzebne będzie tylko ok. 300 kur :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

A sam se będzie :evil_lol: 100 % naturalne żywienie :lol:

Mój też kaczki i gęsi nie tknał, wrecz uciekał :roll:
A z nutrią to juz był cyrk :crazyeye: Moja kolezanka go goniła z miską, a ten uciekał aż się slizgał po podłodze :lol:

Natomiast moja suka po gęsi cuchnęła przepotwornie przez 2 dni :shake: nie żeby gazy, czy coś... po prostu pies cały smierdział jak zgniłe jaja :crazyeye: dwie proby zrobiłam i zrezygnowałam.

Link to comment
Share on other sites

Z moją to tak :
- martwą gęś nie bardzo chciała żreć,
- przed żywą ostatnio spierniczała , a właściwie przed całym stadkiem :evil_lol:, więc gąski sobie chyba darujemy.

Łeeee, a co to za polowanie na zamkniętym podwórku :eviltong: zresztą moja by chyba mogła mieć stado kur i by tyłkiem ze strachu trzęsła !!!

Link to comment
Share on other sites

Jak sądzicie można mrozić leciutko nadpsute kości cielęce??? dostałam dziś za darmo trzy gnaty w mięsnym :loveu: a nie dam ich wszystkich naraz suce. Kości tak lekko podśmierdują, mam nadzieję , że kolacyjka będzie udana :)

Link to comment
Share on other sites

i my przymierzamy się do przejścia na barf. póki co czytam to co znajdę.. młoda zjadła dzisiaj korpus kurczaka aż jej się uszy trzęsły.
jedzenia suchej karmy odmówiła.. z ręki owszem zje ale też średnio chętnie. szkoda mi tylko pieniędzy które władowałam w te karmy (niby brit czy josera nie są takie drogie, ale moja studencka kieszeń na tym ucierpi :eviltong:)
tak więc idę czytac wszelkie info i jadłospisy jakie znajdę w necie a jak będę miała wątpliwości(a na pewno będę miała) to spodziewajcie się wielu pytań :diabloti:

ah no i ciekawi mnie czy barf jej podpasuje czy też po pewnym czasie się znudzi tak jak sucha karma. nie mam siły na tego dzieciaka.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się , że jęsli będziesz dawać urozmaicone jedzenie to nie powinno sie znudzić , chociaż różnie to bywa :roll:, a suchą karmę oddasz do schroniska albo prześlesz jakiemuś biedaczkowi z dogomani :)

Link to comment
Share on other sites

A ja myślę, że to zależy od psa i od właściciela. Rozpuszczony pies będzie grymasił, czy to suche, surowe czy gotowane. Mojej Ariadnie
[*] przez 6 czy 7 lat ciągłego barfowania się nie znudziło, potem, przez jaikieś 3 lata mieszania, zawsze surowe było chętniej wcinane, aż do końca nie pogardziła... A Igor też wszystko chętniej niż suche zżera... łapki kurze, korpusik, nereczka, owocki, warzywka, wszystko mniam, byle nie suche.

Link to comment
Share on other sites

dlatego jak moja sucz marudzi to zaraz nie daję jej czegoś innego bo wiem że jeśli tak się przyzwyczai to kaplica. zawsze już będzie marudziła bo wie, że coś tym wskóra. tylko chwilowo mam utrudnione zadanie bo na wakacje jestem w domu i jak tylko domownicy widzą, że ona nie je to chcą się nad nią ulitowac a ja muszę strzępic gardło :eviltong:
no nic.. póki co czytam czytam i czytam.. za miesiąc będziemy już u siebie w domu więc wszystko będzie łatwiejsze. a jeśli przestawimy się na barf to karmy suche zapewne oddamy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yuki']A ja mam problem z kupowaniem kości cielęcych, wszystko inne można łatwo dostać, tylko nie gnaty :roll:, jak są u nas w sklepie to jest święto lasu ! a młoda tak je lubi :loveu:[/quote]

Ja w kości cielęce zaopatruję się w sellgrossie lub makro. Są zawsze świeże i mięsne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...