Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Znalazłam w tym wątku bardzo dużo praktycznych wskazówek, za co dziękuję już na poczatku :) Próbuję przestawić na BARF mojego 12,5-letniego pieska - od kilku dni sprawdzam co zje, czego nie. Kości lubi i z drobiowymi przynajmniej radzi sobie świetnie (skrzydełka, korpusy, szyjki kroję mu na mniejsze kawalki dla wygody), niechętnie je za to papki owocowo-warzywne nawet z podrobami - zjadł dopiero na drugi dzień, kiedy porządnie zglodnial - ale zjadł. Zupełnie nie wyobrażam sobie, jak zje twaróg czy jajko... no, ale zobaczymy. Nawiasem mówiąc, czy twaróg jest pożywieniem surowym? Raczej nie.
Ktoś parę postów wyżej pisał, że nie należy podawać papki razem z koścmi - dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

ja się spotkałam z proporcjami : 80 % RMB i 20 % PWO dla młodych i rowijających się psów ( tak średnio do 3 roku życia ) a potem 60 % RMB i 40 % PWO dla dorosłych psów.
U moich psów różnie z tym bywa, ale 10 % w te czy we wte nie robi wielkiej różnicy, przynajmniej po wynikach badań krwi tego nie widać.

Co do gęsi i kaczek...wszystko zależy od upodobań psów, mój Luger średnio lubi, natomist suka zjada wszystko co jej w miske włoże i "lata" jej to czy to indyk czy gęś :lol:

Link to comment
Share on other sites

dla mojego kaczka jest raczej bleeee chyba, ze pancia odkroi skore i poda ja w malych kawalkach. wtedy mozna zjadac reszte.
Zlosnica zazdroszcze Ci apetytu suki. moj sie cos wybredny zrobil :sabber: i wybrzydza strasznie. kiedys szybko porywal co bylo w misce. teraz powacha, odchodzi, przychodzi i tak w kolko.
...i najlepiej jak pancia trzyma papu w rece, bo inaczej to ciezko idzie :drinking:

Link to comment
Share on other sites

ja podaje papki z reki , a zeby były zwarte dodaje płatki owsiane, wczesniej moja Ambre musiałam wszytskim karmic z reki, teraz jej przeszło i je sama, był czas gdy wybrzydzała ze skrzydłami bo dostawała je dosyć często, więc pzez dwa tygodnie nie dostawała skrzydeł i wczoraj gdy w końcu zdecydowłam się jej podac zjadła z apetytem :-)

ostatnio odkryłm w makro kości wołowe ładnie poćwiartowane za 4,5 kg zapłaciłam ok 7 złotych


jednak moja AMbra mało jest chętna do jedzenia ryb, albo ich nie tyka, albo zje i zwraca, podaje wiec jej ser biały zmieszanyz tuńczykiemz puszki lub szprotami ( w oleju), jak myślicie moze tak byc? dodatkowo gdy sobie przypomne dostaje łyche omeganu

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi sie, ze 'z puszki' to zly pomysl. moj tez ot tak nie zje glowy ryby (kroje mu w male kawalki i w ten sposob zjada). najbardziej lubi filet , wiec ze zjedzeniem tego nie ma problemu.

w Makro jest masa wspanialych kosci. ja kupuje cielece, ale nie rurkowe (tych nie lubi), tylko takie kregoslupy z duza iloscia tluszczu i miesa. sa tak miekkie, ze mozna je nozem kroic.
w Makro zamawiam tez ogonki cielece. w Krakowie dostawy cieleciny maja w we wtroki i piatki-zamawiam sobie telefonicznie, bo tego typu 'rzeczy' polek nie widza.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No ja sie przemogłam i przestawilam suke (nie moja lecz mojego brata, ;-) ktora akurat sie opiekuje pod jego nieobecnosc) ze wzgledu na łupież.
Dzisiaj zjadła 2 korpusy z kurczaka [ok. 85dag] i 3 kurze łapki i jak narazie wszystko w porzadku. Moja suke przestawie za jakies 2 dni jak skonczy porcyjke gotowanego żarelka :) dzisiaj sei usmialam jak jej dalam jedna kurza lapke na próbe. Nie wiedziala co znia zrobic, ale w koncu pogryzla i zjadla:jumpie:

Link to comment
Share on other sites

Przestawiłam mojego pieska na BARFA i mam problem.On nie cierpi warzyw, nawet w małej domieszce do mięsa .Nie ruszy niczego z wyjątkiem marchewki, nawet jak jest głodny.Nie trzymałam go na głodzie zbyt długo bo to szczeniak,który ciągle rośnie i boję się. Czy można czymś zastąpić warzywa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delta']Hmmm mam też problem z warzymami z suka mojego brata. Kompletne zero!![/QUOTE]
Może zastosujcie jakieś zachęcające dodatki? Ja przerabiałam kilka zestawów papkowych i w końcu trafilam na TEN!
[quote name='Delta']A moja za to dostała skrzydełko - zwymiotowała w nocy [ale to taka malutka kostka] na drugi dzień szyja z indyka w nocy to samo. CO mam zrobic: zrezygnowac z BARFa czy jak?[/QUOTE]
Może nie umie gryźć odpowiednio? Obserwujesz ją?
Czasami jest tak, że jeśli pies połknie za duży kawałek, nie jest on w pełni trawiony, zalega w żołądku i jest zwracany:(
Pijnuj, żeby gryzła dokładnie, na małe kawałki.

Link to comment
Share on other sites

Z ręki jej podaje; a te kostki które zwymiotowala to byly o takie
--------
--------
--------
Nie wiem no prócz tych kostek to w porządku wszystko, ona wogóle jest łapczywa a wcześniej żadnych kości nie dostawała to może jak odgryzła kawałek to połknęła i ciach :-o paluchy mam takie poobgryzane ze szok.
Nie mam pojęcia co robić, papke wsuwa idealnie. Za to Dora [suka brata] nic dzisiaj nie jadła, skrzydeł nie chciała, a na papke ucieka i seie chowa nawet na sile chcialam jej dac to sie jej mordy nie otworzy :-o Aha no i do papaki wrzucałam mięsko albo podroby ale i tak nie ruszy - arystokratka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delta']Ile razy w tygodniu i w jakiej dawce podawać siemie lniane??
Z Deltą już wszystko ok :multi: tylko nowa papka w której skład wchodzi burak i pomarańcz jej nie podchodzi ;) Dra nie je papek dalej :shake:[/QUOTE]
Dużo o siemieniu lnianym napisano w dziale Pielęgnacja sierści, ja jeszcze nie próbowałam dawać ale zamierzam.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie chyba zrobiłam MEGAobrzydliwą papkę bo Delta nie chce jej jeść i karmie ją łyżeczką :lol: dodałam buraka i pomarańczę do marchewki, pietruszki, jabłka i banana. :diabloti: Sama bym tego nie zjadła [sok z buraków smakuje jak zemia:p ]
Wcześniejsza [brokuły, marchew, jabłka, banan, ogórek] była pysiaaaa, aż jej się kłapouchy trzęsły. Ta burakowa to leci po podłode w kuchni bo jej z mordy kapie :lol:
Ale Dora zero tolerancji na owoce i warzywa, kompletnie NIC. Delta szamie wszystko jak leci a tamta :shake: Jak jej z łyżki chciałam podać to zapięłam jejsmycz i obroże i ją przypiełam łazience [metoda zostawiania sam na sam z miską nie skutkuje] i zaczynałam nakładać na łyżke to myślałam, że rury pourywa:mad: Ona jest okropna :angryy: samo mięcho by żarła :roll:
A to Delta w czasie posiłku :cool3:
[IMG]http://i2.photobucket.com/albums/y31/lipska/mniammniam.jpg[/IMG]
[IMG]http://i2.photobucket.com/albums/y31/lipska/DSCN0538.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Czy do papki dodajesz mięso lub podroby ?
Bo pies niegłupi i samych warzywek jeść nie będzie !
Jak już wspominałam papki nie są konieczne - można dać od czasu do czasu i koniecznie z pokrojonymi np. podrobami.
Tak naprawdę źródłem wielu witamin są podroby i nie może ich zabraknąć w BARFie .W papkach powinny być przede wszystkim ZIELONE warzywa.

Link to comment
Share on other sites

Delta zdjęcie pierwsze jest bomba!:evil_lol:
Obrazuje Wasze nastawienie do mięcha - sunia najwyraźniej chce się zalizać na śmierć, natomiast Ty to tak troszkę z obrzydzeniem ten ochap trzymasz co?:evil_lol: :evil_lol: Tak, żeby tylko dwa palce ubrudzić i nic więcej:cool3:

Ja podczas przygotowywania papki dodaje mięcho i podroby (przeważnie żołądki). Następnie porcjuję i zamrażam. Dodatkowo każdorazowo dodaję troszkę podrobów, ale bardzo malo. Tak, żeby pies myślał, że je pyszności.
Papką karmię go przeważnie z ręki. Najpierw wyławiam kawałki podrobów ociekające olejem i jajkiem. Pies się rozkręca...
Potem nabieram już papkę garścią i wcina! :p

Link to comment
Share on other sites

Tak ja tak nawet łapie ścierke jak zmywam albo jak myja podloge :cool3:
Delcie podrobywrzucam do papki,nie miele razem z nia jakoś sie boje o sokowirówke sasiadki bo swoją juz popsulam. I Delta wcina tak jak leci, choziaż bardzie jej smakuje papka [nie ta buraczkowa] niz serca bo żoładki lubi a serducha ostatnie zjada :evil_lol:
Za to Dora..... ehhh..... to jest ciezka sprawa. Bo ona jest o tyle dziwna ze jakiej jej sie karmy nie da [probowalam na niej RC i Eukanuby] to kręci nosem i sie pól dnia zastanawia czy zjeść czy nie, a puszki ze sklepu [Pedigree, CHappi] poprostu uwielbia :shake: A jak jej wrzuciłam podroby to tej papki [w całości] to powąchała i odeszla, a same podroby lubi. Jak Delta z ręki je warzywa i owoce w całości a Dora odchodzi :-( ZOŁZA :mad: Okropna jest, ona np. lubi tez takie "ludzkie" jedzenie :lol: Zdaje sie że z nią poprostu przejde na suche a Delta zostanie na BARFie.
No i mam jeszcze jedno pytanie: bo Delcie pare dni temu dałam nóżki ze świnki :razz: ale one są bardzo twarde i nie mogła ich pogryźć bidula i godzine siedziałam i jej trzymałam tego kulosa :lol: A w nocy zwymiotowała:roll: Dajecie świńskie nóżki? Co zrobic? Nie dawac?
Wolfi o tych zielonych warzywach sie nie doczytalam wiec dziękuje ;)
Ooooo przypomniało mi sie ze flaczki kupiłam :p wyglądają jak skóra królika :diabloti: bleee.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delta']Tak ja tak nawet łapie ścierke jak zmywam albo jak myja podloge :cool3:
Delcie podrobywrzucam do papki,nie miele razem z nia jakoś sie boje o sokowirówke sasiadki bo swoją juz popsulam. I Delta wcina tak jak leci, choziaż bardzie jej smakuje papka [nie ta buraczkowa] niz serca bo żoładki lubi a serducha ostatnie zjada :evil_lol:
Za to Dora..... ehhh..... to jest ciezka sprawa. Bo ona jest o tyle dziwna ze jakiej jej sie karmy nie da [probowalam na niej RC i Eukanuby] to kręci nosem i sie pól dnia zastanawia czy zjeść czy nie, a puszki ze sklepu [Pedigree, CHappi] poprostu uwielbia :shake: A jak jej wrzuciłam podroby to tej papki [w całości] to powąchała i odeszla, a same podroby lubi. Jak Delta z ręki je warzywa i owoce w całości a Dora odchodzi :-( ZOŁZA :mad: Okropna jest, ona np. lubi tez takie "ludzkie" jedzenie :lol: Zdaje sie że z nią poprostu przejde na suche a Delta zostanie na BARFie.
No i mam jeszcze jedno pytanie: bo Delcie pare dni temu dałam nóżki ze świnki :razz: ale one są bardzo twarde i nie mogła ich pogryźć bidula i godzine siedziałam i jej trzymałam tego kulosa :lol: A w nocy zwymiotowała:roll: Dajecie świńskie nóżki? Co zrobic? Nie dawac?
Wolfi o tych zielonych warzywach sie nie doczytalam wiec dziękuje ;)
Ooooo przypomniało mi sie ze flaczki kupiłam :p wyglądają jak skóra królika :diabloti: bleee.[/QUOTE]
Ja mojemu Figlowi chciałam dać świński ogon ale popatrzył z obrzydzeniem i sobie poszedł. Świńskich nóżek nie próbowałam, ale inne świńskie kości wcina aż mu się uszyska trzęsą.A jakie kości wy dajecie swoim piesiom najczęściej? Nie licząc oczywiście drobiowych. Mam jeszcze jedno pytanie: Jak to zrobić by wkleić fotki na forum? czu trzeba mieć osobną stronę ? Czy też da się tak bezpośrednio?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delta']
No i mam jeszcze jedno pytanie: bo Delcie pare dni temu dałam nóżki ze świnki :razz: ale one są bardzo twarde i nie mogła ich pogryźć bidula i godzine siedziałam i jej trzymałam tego kulosa :lol: A w nocy zwymiotowała:roll: Dajecie świńskie nóżki? Co zrobic? Nie dawac?
[/quote]

Jeśli sunia nie mogła tego pogryźć to prawdopodobnie połknęła zbyt duże kawałki kości, które podrażniły żołądek - stąd wymioty. Nie musisz dawać nóżek świńskich jeśli suczka nie radzi sobie z ich gryzieniem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delta']No i mam jeszcze jedno pytanie: bo Delcie pare dni temu dałam nóżki ze świnki :razz: ale one są bardzo twarde i nie mogła ich pogryźć bidula i godzine siedziałam i jej trzymałam tego kulosa :lol: A w nocy zwymiotowała:roll: Dajecie świńskie nóżki? Co zrobic? Nie dawac?
[/quote]
Nie daje bo mój nosem kręci na wieprzowinę. Też kiedyś chciałam mu wcisnąć nogę, ale stwierdził, że to bleeee:razz:
Czasami się zdarza, że pies sobie rzygnie, więc się nie przejmuj. Czasami też mogą wystąpić sensacje jelitowe;)

Flaków mój nie zje! Kupiłam kiedyś wielki wór - chyba z 5 kg. Smród jak cholera (rąk nie moglam domyć). Ja głupia zamiast sprawdzić czy zje, to pokroiłam całą pakę w równiutką kostę, a ta franca nie chciała:mad:

Natomiast suka znajomej nie dość, że wcina papkę jak szalona (woli ją od mięsa:crazyeye: ), to jeszcze przepada za flakami. Jak widać są różne gusta...

[quote name='hanik']Ja mojemu Figlowi chciałam dać świński ogon ale popatrzył z obrzydzeniem i sobie poszedł. Świńskich nóżek nie próbowałam, ale inne świńskie kości wcina aż mu się uszyska trzęsą.[/quote]
Też tak miałam, ale z cielęciną. Ogony zjadał ładnie, a mostka ani rusz! Jakiś czas po tym podałam i smakowało. Mojemu psu staram się codziennie podawać inne mięso, a przynajmniej inne jego partie, bo najnormalniej się nudzi
[quote name='hanik']A jakie kości wy dajecie swoim piesiom najczęściej? Nie licząc oczywiście drobiowych[/quote]
Mój je indyka (na gęsi i kaczki kręci nosem, ale gesie żołądki są ok), wołowinę, cielęcinę, koninę, jagnięcinę, królika czasami.
[quote name='hanik']Jak to zrobić by wkleić fotki na forum? czu trzeba mieć osobną stronę ? Czy też da się tak bezpośrednio?[/quote]
Zarejestruj się np. tu [URL="http://www.photobucket.com/"]http://www.photobucket.com/[/URL] . Wrzuć tam zdjęcia i skopiuj to co jest w ramce Img.

Link to comment
Share on other sites

Zarejestruj się np. tu [URL="http://www.photobucket.com/"]http://www.photobucket.com/[/URL] . Wrzuć tam zdjęcia i skopiuj to co jest w ramce Img.[/QUOTE]
Wielkie dzięki. To działa:-)
[IMG]http://i43.photobucket.com/albums/e390/hanka_r/fig-kubrak-web.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...