Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Witam,
od paru dni czytam ten wątek i jestem dopiero na 90 stronie. Oczywiscie mam zamiar doczytac cały (ale moge to robic tylko nielegalnie podczas pracy), ale juz teraz musze was o cos spytac.

Nie wiem, czy znajde na moje pytanie odpowiedz na dalszych stronach, ale juz teraz sie martwie.jestesmy dopiero 1 dzien na barfie.
wlasciwie to po pierwszym posilku skladajacym sie z porcji rosolowej z indyka (dzis na sniadanie byly szyje kurze) i pierwsze kupa jest... otoczona sluzem.
Co to oznacza?
Czy to normalny objaw na poczatku?
Do tej pory dostawał suche na przemian z gotowanym i czasem surowe kosci i nigdy takiej kupy nie miał

W ogóle dodam też, ze kiedy mój Kendo dostaje czasami kości to strasznie dużo się załatwia, kupki nie są wielkie ale za to po 4-5 razy dziennie

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prittstick08']aha, w takim razie sie zastanowie nad algami. skoro nie sa niezbedne.[/QUOTE]

Z tego co mi wiadomo algi pomagają głównie na wybarwienie sierści, i są polecane dla psów z chorą tarczycą ze względu na zawartość jodu - stąd dla mojej suczy bardzo wskazane :)

Link to comment
Share on other sites

a myśmy doś długo barfowali..i jestem jak najbardziej ZA !! ale Dakar od kilku miesięcy poprostu nie tknie surowizny..kości wołowe ,czy cielęce były dla niego namniamniuśniejsze ,a teraz nawet ich nie poliże :-( .. wczoraj spróbowałam mu dać porcję rosołową ..zjadł ,ale tylko dlatego,ze od kilku dni nie jadł ( zmieniłam mu karmę i się zawziął ;) )..zjadł ją o 7 mej rano a o godzinie 16 tej zaczął wymiotować tą porcją i to w takich ilościach,że szok !! u weta nie obyło się bez antybiotyków .. nie wiem co się stało,że on poprostu nagle powiedział NIE wszystkiemu,co surowe..a pamiętam kiedysiowe jego jedzenia bnarfowe..on poprostu pożerał wszystko co surowe..ech..:-(

Link to comment
Share on other sites

dakar zawsze był wybredny co do jedzenia,dlatego byłam najszczęśliwsza na świecie jak trafiłam na Barf..a dopiero on był szczęśliwy..!! potem nagle przestał jeść surowe ..teraz je TYLKO chrupki..bo tak chce ON ,nie ja ! on nawet gotowanego jedzenia nie chce!! a zdrowy jest ! jak najbardziej!!

Link to comment
Share on other sites

wet dał to zapobiegawczo,bo było kilka psów podtrutych z osiedla..ktoś je przytruwał rzucając zatrute jedzenie..tylko,że mój pies NIC nie tknie co nie w domu..ale tu mowa była o tym,że ja tak bardzo chciałam nadal prowadzić barf'a ,a tu pies się zawziął nie wiedzieć dlaczego..

Link to comment
Share on other sites

Ja tam barf lubię - młoda w końcu ma apetyt ;)... no i mięsko w 1 dużym kawałku pomaga w nauce wchodzenia do wanny - wrzucam kawał mięcha i mówię "A weź sobie sama" :D. Dzisiaj Bi nawet odważyła się zjeść mięsko w wcześniej znienawidzonej wannie :)

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie - przeczytałam cały wątek :)
od kilku dni jestesmy na barfie

Interesują mnie dwie rzeczy

1. Czy udało się wam dzięki diecie BARF wyeliminować problem linienia?
2. mój pies powinien dostawać ok 70dkg mięsnych kości. Z szyją indyczą czy korpusem nie ma problemów, bo zjada całe, ale ostatnio jak mu dałam kości wołowe (takie jakieś kręgi jakby z kręgosłupa) to przez 2 godziny męczy ale i tak nie zjada całości... Czyli wtedy tych kości może być np 1kg albo i więcej?

W ogóle zerknijcie proszę na jadłospis jaki ułożyłam (tygodniowy dla 13mies owczarek niemiecki 32kg) (pierwszy posiłek ma zazwyczaj 70dkg, a papki to jest kilka stołowych łyżek)

szyja indycza / 25dkg podrobów indyczych+papka

łapki kurze / 25dkg podrobów indyczych+papka

porcja rosołowa z indyka / 20dkg mięsa+papka

kości cielęce / 20dkg mięsa+papka

porcja wołowa / 25dkg podrobów indyczych lub filetów z ryby+papka

szyja indycza / 20dkg wątroby wołowej+papka

porcja rosołowa / 20dkg mięsa+papka

Wg moich obliczeń tutaj jest 68% mięsnych kości, 10% pordobów, 11% mięsa i 11% warzyw. Co o tym myślicie?
To są na razie produkty, które udało mi się znaleźć. Chętnie dodam coś nowego, wymienie, jeśli znajdę cos równie taniego.
co sądzicie o ogonie albo ozorze wołowym? Nie wiem jak to wygląda, czy warto zamienić to z np porcją rosołową?
Albo zamiast podrobów z indyka dać serce wołowe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soti']
co sądzicie o ogonie albo ozorze wołowym? Nie wiem jak to wygląda, czy warto zamienić to z porcją rosołową?
Albo zamiast podrobów z indyka dać serce wołowe?[/quote]

jak najbardziej można .. można też ogony cielęce ( ale drożej wychodzą ),płuca cielece też raz za czas można ,chociaż dużo osób uważa,ze nie mają zadnych właściwości,ale urozmaicić można..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soti']2. mój pies powinien dostawać ok 70dkg mięsnych kości. Z szyją indyczą czy korpusem nie ma problemów, bo zjada całe, ale ostatnio jak mu dałam kości wołowe (takie jakieś kręgi jakby z kręgosłupa) to przez 2 godziny męczy ale i tak nie zjada całości... Czyli wtedy tych kości może być np 1kg albo i więcej?[/quote]

Tak, wtedy dajesz więcej.

[quote]Wg moich obliczeń tutaj jest 68% mięsnych kości, 10% pordobów, 11% mięsa i 11% warzyw. Co o tym myślicie?[/QUOTE]

Wygląda dobrze.
Ja nie daję papki codziennie, tylko raz na jakiś czas. Ale myślę że tak jak piszesz też może być.
Podroby cielęce czy wołowe też możesz dawać, pewnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soti']
Interesują mnie dwie rzeczy

1. Czy udało się wam dzięki diecie BARF wyeliminować problem linienia?
[/quote]

Równie dobrze możnaby zapytać czy uda się wyeliminować cieczki... Wylinka jako taka jest fizjologicznym procesem. Może uda się ograniczyć ją do 2 razy w roku (a i tu wielką rolę odgrywają hormony) ale wyeliminować?? Nie ma szans!!

Link to comment
Share on other sites

No tak, wiem, że linienie to proces naturalny...ale mój pies linieje dosłownie cały rok, a nie tylko dwa razy przy wymianie sierści (chyba wymienia sierść cały rok)
Czytałam, że po Barfie sierść jest piękna i błyszcząca
Są tez preparaty, które niby powodują, że linienie jest "mniejsze" i zastanawiam się po prostu czy barf nawet w minimalnym stopniu na to wpływa korzystnie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='soti']zastanawiam się po prostu czy barf nawet w minimalnym stopniu na to wpływa korzystnie...[/QUOTE]

Jeśli pies będzie ogólnie zdrowszy i sierść lepsza, to powinno się poprawić i linienie, chociaż może to zależeć też od innych rzeczy, nie tylko od żywienia.

[quote name='betty_labrador']hej czy pies moze bezpiecznie zjesc glowe surowa od łososia? prosze o szybka odpowiedz.[/QUOTE]

Moim zdaniem tak, chociaż sama nigdy nie podawałam.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam kolejne pytanie. Czy karmiac barfem mozna dodatkowo podawac szczeniakowi jakies sypkie preparaty wiatminowe na wzrost/kosci? czy podajac jakis taki preparat mozna "przedobrzyc" i zorbic psu krzywde?
Mnie kilka wetow pytalo czym karmie, jak mowilam ze barfem to pytali czy podaje dodatkowewitaminy. Mowilam, ze nie bo nie potrzeba. Ale teraz sie zastanawiam. Sama dobrze sie nie znam, wiec pytam was, a nie chce pytac wetow, bo na barfie w ogole sie nie znaja. A ostatnio nasza wetka zwrocila uwage, ze szceniak ma troche zbyt mocno wystajace jakby takie kulki na przednich łapach na srodku (wiem, ze to głupio brzmi, ale kompletnie nie wiem jak to sie nazywa:D).
Podaje kurze łapki, zazwyczaj 2-3 dziennie, czasami w ogole nie daje9zalezy czy je mam)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...