Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Agutka- z zapaleniem ciężka sprawa ;) Byłam już u 2 wetów, jeden orzekł bakterie wokół pochwy a nie zapalenie, drugi złą sterylizację. Pierwszy kazał mi ją podmywać szamponem codziennie, drugi dawać żurawinę... Więc w tym tygodniu jadę do 3 weta, bo to co tych 2 mówi nijak się ma do tego co widzę ;) A i ten pierwszy to stwierdził z samych oględzin, drugi z wyników badania moczu (powiedział że nie zapalenie bo brak leukocytów).

Badania krwi robione, w tym tygodniu mam znać wyniki.

Link to comment
Share on other sites

Do samego zmniejszenia białka w diecie, tak na dobrą sprawę wystarczy zmienić rodzaj mięsa. Wieprzowina na przykład ma białka mniej niż kurczak. Dać więcej podrobów. Lilo ładnie zjada warzywa po wymieszaniu z surowym jajkiem, można dać samo żółtko, jeśli aktualnie białko ograniczamy. Albo jogurt do warzyw, wbrew temu co większość myśli, jogurt nie ma wiele białka.

Żurawina działa cuda z układem moczowym, nie zaszkodzi, może pomóc. A na przykład, moja Lilo bardzo ją lubi jako przysmak :P

Link to comment
Share on other sites

Nie, dietę wyliczałam tak, by tych niedoborów właśnie nie było stąd sól i mączka z alg w określonej ilości na stałe w diecie.
Swoją drogą, suche karmy również sól zawierają. Wbrew temu co teraz się mówi, sól jest potrzebna w organizmie, ludzie jedzą jej za dużo, stąd jej szkodliwość.

Podając mięso ze sklepu, nie podajemy psom wszystkiego, co by zjadł polując, dlatego mięso, kości, podroby to nie jest w pełni zbilansowana dieta. Zakładam, że lepsza od suchej karmy, jednak w pełni zbilansowana nie jest. 

Wyliczając jej dietę, biorąc pokarm który mam dostępny w sklepach .. zabrakło mi w niej sodu, jodu, żelaza i witaminy E, dlatego je suplementuje.

Link to comment
Share on other sites

Sód jest w krwi między innymi.
Jod jest w wodzie morskiej ... im dalej od morza, tym go mniej zarówno w mięsie jak i w tym co to mięso jadło wcześniej. 

 

Kurczak jest mniejszą częścią naszej diety... Nie jest go jakoś specjalnie mało, ale stanowi dużo mniej niż połowę, ze względu na świństwa jakie są podawane kurczakom na fermach.

 

Edit:

Źle piszę ... "W naturze pozyskują sól z kości, płynów ustrojowych i tkanek upolowanych ofiar. " a propo sodu.

Link to comment
Share on other sites

Tego kurczaka tak sobie rzuciłam - chodzi o to, że poziom sodu ogólnie w mięsie jest porównywalny. Sód w ogóle jest dość powszechny i o niedoborach raczej się nie słyszy. A jeśli komuś raz w miesiącu wypadnie plasterek szynki lub sera z kanapki i pies szczęśliwie ten łup upoluje, to można uznać że nadrobił razy dziesięć ;)

Link to comment
Share on other sites

żurawina i urinal to dobry pomysł, kilkudniowa kuracja nie zaszkodzi . Wiem jak to jest z tymi opiniami :p
Krew może być tu kluczowym rozwiązaniem. Ale ja bym i tak zmniejszyła nieco białko w diecie.;)

 
Właśnie z opiniami oszaleć można ;)
Żurawinę daję, białko zmniejszone. Dzięki za porady :)
 

Do samego zmniejszenia białka w diecie, tak na dobrą sprawę wystarczy zmienić rodzaj mięsa. Wieprzowina na przykład ma białka mniej niż kurczak. Dać więcej podrobów. Lilo ładnie zjada warzywa po wymieszaniu z surowym jajkiem, można dać samo żółtko, jeśli aktualnie białko ograniczamy. Albo jogurt do warzyw, wbrew temu co większość myśli, jogurt nie ma wiele białka.
Żurawina działa cuda z układem moczowym, nie zaszkodzi, może pomóc. A na przykład, moja Lilo bardzo ją lubi jako przysmak :P

Dzięki za sugestię :) Fakt, ostatnio więcej kurczaka i indyka dawałam, a ograniczyłam wieprzowe do minimum- dieta ;)

A co do warzyw... Mam przypadek beznadziejny- ani w jogurcie, ani w jajku, nawet z wątróbką nic nie zje :/ Ostatnio robiłam na patelni ze smalcem- oczywiście też odmówiła.

A do suplementów- algi podaję, sól nie. Może i to znaczne dodawać :) (hah z jajkiem się zestaw małego alchemika robi :p)
Link to comment
Share on other sites

Ja krew dawałam na początku- jednak mój beznadziejny przypadek nawet uwielbianej przez psy krwi nie ruszy, a rozpuszczalna w wodzie ;) Soli nie dawałam (ale nieraz kapnie jej np kawałek kiełbasy czy jajecznicy, więc raczej niedoboru nie ma :)). Do jajka daję regularnie algi, drożdże, olej z łososia, co jakiś czas tran, teraz althromax i żurawinę :)

Edit: I nie wiem czy nie dodawać siemienia lnianego, który może po części zastąpiłby te warzywa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...