Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='JJD'][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri]Czy ktoś przestawiał psa na barfa inaczej, niż poprzez podawanie nieoczyszczonych żołądków? Np. podając od razu surowe mięso w mniejszych ilościach? Pies dotychczas jadł wszystko właściwie (zlewki, suchą karmę, puszkową) poza surowym – jest to piesek ze schroniska. [/FONT]
[/COLOR][/SIZE][/QUOTE]
[SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri]Wszystkie moje psy były albo ze schroniska albo z interwencji i wszystkie przestawiałam z dnia na dzień, szczeniory też. I nie dawałam im mięsa, bo moje psy samego mięsa nie dostają, tyko mięsne kości. Nigdy nie miałam żadnych problemów.[/FONT]


[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]To rewelacja. Martwiłam się, że odpowiednia flora bakteryjna musi się długo budować i przestawianie musi trwać. Z drugiej strony, kiedyś chodziłam na szkolenie z moim pierwszym psem (który od małego jadł surowe) i miałam dla niego smaczki w postaci właśnie pokrojonej surowizny - wszystkie pozostałe psy, które były na tym szkoleniu lgnęły do mnie jak magnes (a raczej do mojej kieszeni) i prawie „zjadały” mnie żywcem. To było niesamowite, oczy im aż na wierzch wychodziły i każdy chciał dostać mięsko, a obok stał właściciel z „sucharem” olany przez własnego psa;) Często wtedy dostawały ode mnie surowe smaczki i nikt się potem nie skarżył, że pies miał rozwolnienie, albo coś jeszcze gorszego. Oczywiście to były małe ilości, więc bez porównania z regularnym karmieniem, ale zawsze jakaś to nutka optymistyczna[/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][FONT=Wingdings][/FONT][/COLOR][/SIZE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JJD']Dzięki za odpowiedzi - kamień z serca. Zaczniemy powolutku od mięska w mniejszych ilościach:)

Marta - mix owczarka z jamnikiem? Ale rozumiem, że wzrostowo bardziej jamnik?:)[/QUOTE]
Nie, mam2 psy- jeden jamnik, drugi mix owczarka ;) Po napisaniu postu kapnęłam się że można to źle zrozumieć ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta1624']Nie, mam2 psy- jeden jamnik, drugi mix owczarka ;) Po napisaniu postu kapnęłam się że można to źle zrozumieć ;)[/QUOTE]

Dobre:)) [FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Rzeczywiście nie zrozumiałam[/COLOR][/SIZE][/FONT][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][FONT=Wingdings][/FONT][/COLOR][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JJD'][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Czy ktoś przestawiał psa na barfa inaczej, niż poprzez podawanie nieoczyszczonych żołądków? Np. podając od razu surowe mięso w mniejszych ilościach? Pies dotychczas jadł wszystko właściwie (zlewki, suchą karmę, puszkową) poza surowym – jest to piesek ze schroniska. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[/QUOTE]

Moja sucz była na suchym + gotowane. Raz na kilka dni dostawał świńskie nogi do gryzienia.
Jak poczytałam o barfie, to z dnia na dzień odstawiłam suche/gotowane i rozpoczęliśmy przygodę z surowym ;)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Czyli można. Czyżby opcja z nieoczyszczonymi żołądkami napędzała biznes wyłącznie…[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]

[quote name='magdabroy']Moja sucz była na suchym + gotowane. Raz na kilka dni dostawał świńskie nogi do gryzienia.
Jak poczytałam o barfie, to z dnia na dzień odstawiłam suche/gotowane i rozpoczęliśmy przygodę z surowym ;)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JJD'][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]Czyli można. Czyżby opcja z nieoczyszczonymi żołądkami napędzała biznes wyłącznie…[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[/QUOTE]
Nie, w przypadku wrażliwszych psów/psów które były długo na suchym to naprawdę ułatwia przestawianie na surowiznę.
Zwierzę które zostałoby upolowane przez psa na wolności w pierwszej kolejności miałoby wyjedzone wnętrzności, tak też robią wilki (w tym żołądek i przedżołądki, często przeżuwaczy takich jak sarna na przykład) to też daje do myslenia, że jednak nie do końca jest to napędzanie biznesu, tylko to rzeczywiście wchodzi w menu naszych mięsożerców.
Myślę, że żołądki sporo dają. Nie twierdzę, że są nieodzowne w każdym przypadku (w przypadku moich psów były), jednak podawanie ich ma zdecydowanie więcej korzyści niż minusów. Właściwie minusów w ciągu 3 lat nie miałam okazji zauważyć. Nawet więcej niż niespełna 3 lat bo żwacze stosuję też gdy pies jest okresowo na suchym żarciu.
Oprócz tego, że żwacze zawierają mikroorganizmy wspomagające trawienie, mają niezly stosunek wapnia do fosforu (większość podrobów ma jednak niekorzystną przewagę fosforu nad wapniem), to jeszcze całkiem fajnie działają na osad i pośrednio na kamień nazębny a właściwie na to, że się nie tworzy. Struktura ściany przedżołądków przeżuwaczy sama w sobie jest specyficzna, gryzienie ich jest dla psa trochę jak szorowanie zębów.
Wiem o hodowcach którzy karmiąc psy jakimiś syfem w stylu RC czy Eukanubami podają dodatkowo surowe nieczyszczone żwacze w celu unikania biegunek (nie wiem swoją drogą czy nie prościej byłoby zwyczajnie zmienić karmę na lepszą.. no ale..).
Większość tych tabletek na niestrawności, biegunki ma przecież wyciągi ze żwacza, bądź też bakterie które również się w nim znajdują.
Ja u swojego psa wszystkie niestrawności... leczę żwaczami. Mówię poważnie, jak jej zafunduję kilkudniową kurację żwaczami gdy się czegoś nażre i ma rewolucje, to bardzo szybko jej przechodzi. Pewnie zależy od psa, ale na swoich mam przykład, że żwacze to nie jest żaden chwyt marketingowy, one naprawdę cośtam dają, jednemu psu może więcej innemu mniej, ale jednak nie można nie doceniać ich właściwości.

Link to comment
Share on other sites

żołądki roślinożerców zawierają przede wszystkim nadtrawione rośliny i to dla mięsożerców jest rarytas , ponieważ nie mają enzymów zdolnych do strawienia roślin i tyle , nie wiem jak z leczeniem niestrawności i biegunek , dobrze działa na taką przypadłość zepsute na powietrzu mięso , to sprawdziłam na własnej suce
ja z moimi psami przeszłam na barfa z marszu , bez żadnych głodówek i podawania żołądków
wg mnie żołądek to po prostu delikatne mięso , które zmieszane z jego zawartością pięknie czyści i przygotowuje przewód pokarmowy do innego jedzenia , bo nie bardzo rozumiem jak enzymy i bakterie trawiące w żołądku roślinozercy rośliny mają pomóc psu w przejściu na trawienie mięsa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Nie, w przypadku wrażliwszych psów/psów które były długo na suchym to naprawdę ułatwia przestawianie na surowiznę.
Zwierzę które zostałoby upolowane przez psa na wolności w pierwszej kolejności miałoby wyjedzone wnętrzności, tak też robią wilki (w tym żołądek i przedżołądki, często przeżuwaczy takich jak sarna na przykład) to też daje do myslenia, że jednak nie do końca jest to napędzanie biznesu, tylko to rzeczywiście wchodzi w menu naszych mięsożerców.
Myślę, że żołądki sporo dają. Nie twierdzę, że są nieodzowne w każdym przypadku (w przypadku moich psów były), jednak podawanie ich ma zdecydowanie więcej korzyści niż minusów. Właściwie minusów w ciągu 3 lat nie miałam okazji zauważyć. Nawet więcej niż niespełna 3 lat bo żwacze stosuję też gdy pies jest okresowo na suchym żarciu.
Oprócz tego, że żwacze zawierają mikroorganizmy wspomagające trawienie, mają niezly stosunek wapnia do fosforu (większość podrobów ma jednak niekorzystną przewagę fosforu nad wapniem), to jeszcze całkiem fajnie działają na osad i pośrednio na kamień nazębny a właściwie na to, że się nie tworzy. Struktura ściany przedżołądków przeżuwaczy sama w sobie jest specyficzna, gryzienie ich jest dla psa trochę jak szorowanie zębów.
Wiem o hodowcach którzy karmiąc psy jakimiś syfem w stylu RC czy Eukanubami podają dodatkowo surowe nieczyszczone żwacze w celu unikania biegunek (nie wiem swoją drogą czy nie prościej byłoby zwyczajnie zmienić karmę na lepszą.. no ale..).
Większość tych tabletek na niestrawności, biegunki ma przecież wyciągi ze żwacza, bądź też bakterie które również się w nim znajdują.
Ja u swojego psa wszystkie niestrawności... leczę żwaczami. Mówię poważnie, jak jej zafunduję kilkudniową kurację żwaczami gdy się czegoś nażre i ma rewolucje, to bardzo szybko jej przechodzi. Pewnie zależy od psa, ale na swoich mam przykład, że żwacze to nie jest żaden chwyt marketingowy, one naprawdę cośtam dają, jednemu psu może więcej innemu mniej, ale jednak nie można nie doceniać ich właściwości.[/QUOTE]
Aysel - psowate gdy upolują większą zwierzynę pierwsze co robią to wywlekają żołądek i jelita daleko od stołu... aby tylko nie zabrudzić reszty zwierzyny. Nie zjadają tego nigdy. Zjadany jest tylko i wyłącznie układ pokarmowy małych zwierząt (gryzonie, ptaki) - i tylko wtedy gdy psowaty jest bardzo głodny.
Z upolowanej krowy żaden wilk nie zeżre żołądka...

Link to comment
Share on other sites

Isabelle jest spora różnica między ŻOŁĄDKIEM a PRZEDŻOŁĄDKAMI (swoją drogą właśnie widzę, że w jednym miejscu sama mam takiego byka, niestety słownik komórkowy...).
Wilk jak najbardziej może wynosić żołądek czy jelita z dala od ofiary by nie zanieczyścić mięsa, ale przedżołądki to kompletnie inna sprawa, tam nie ma przecież typowego składu soku żołądkowego, za to są bakterie i świetnie przyswajalna papka roślinna. Przedżołądki to fragment przełyku.
Pierwsze co się widzi gdy się otwiera przeżuwacza to ogromnej wielkości żwacz.

Edited by Aysel
Link to comment
Share on other sites

Ludzie, pies jest zwierzęciem mięsożernym, ja przez całe życie dawałam swoim psom od trzeciego tygodnia życia surowe mięso, żadnych śmierdzących żołądków nie dawałam, mięso każde oprócz wieprzowego, poza tym ser, jajka, mleko i oczywiście dodatki czyli makaron, ryż, warzywa i nigdy nie miałam problemów, żadnych alergii, teraz tak modnych, żadnych boiegunek. Dawałam również od małego kości cielęce. A miasłam i psy nierasowe i super rasowe. Te wszystkie problemy z żywieniem psów zaczęły się od kiedy dla wygody zaczęto psy karmić wszelkiej maści karmami suchymi. Ja suchą daję tylko od czasu do czasu jako przekąskę, żeby w razie dalszych wyjazdów chciały ją jeść ale daję karmę bez zbóż bo uważam, że pies to nie kura i pszenicy jeść nie musi.
Więc nie przesadzajcie z ta ostrożnością z mięsem, ja BARF stosowałam, kiedy jeszcze nikt nie wiedział, że to się tak nazywa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']z natury kochanie... z natury[/QUOTE]to żadna odpowiedz ,chyba obserwacja tej natury niedokładna
nieprawdą jest, że wilki zjadają tylko przewody pokarmowe małych zwierząt , nieprawdą jest że wywlekają wnętrzności z daleka od ofiary , nieprawdą jest że nie jedzą wnętrzności
dwbem... to jeszcze ten ryż i makaron niepotrzebny i będzie barf , mleko też bym sobie darowała , bo i po co dawać psom wytwór gruczołu mlekowego innego zwierzęcia

Link to comment
Share on other sites

makaron i ryz jest niepotrzebny.
W naturze dzikie drapieżniki nie jadają ani ryżu, ani makaronu, ani ziemniaków ani temu podobnych
naturze dzikie psowate nie jadają także nabiału...

Tak więc masz rację w jednym - Barf nie zawiera makaronu i ryżu, nabiałów oprócz jajek także nie podajemy :-)

Ty obserwowałas jak wilki jedzą duzego zwierza?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']to żadna odpowiedz ,chyba obserwacja tej natury niedokładna[/QUOTE]
Co do obserwacji natury - wspominałam już wyżej o niezależnych badaniach polskich i niemieckich naukowców nad dietą wilka europejskiego. Pośrednio z nich wynika, że niespłoszona wataha zjada ofiary w całości wyjąwszy dużą zdobycz jak jeleń czy łoś - z tego coś tam zostawiają, ale nie wiadomo co, bo nie to było bezpośrednim przedmiotem badań. Sarnę też zjadają w całości. Krowy w wilczej diecie nie zanotowano ;) Jeśli chodzi o zwierzęta domowo-hodowlane, to większość znikomego materiału tej kategorii, jaki znaleziono w wilczych odchodach, pochodziła od psów i kotów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Co do obserwacji natury - wspominałam już wyżej o niezależnych badaniach polskich i niemieckich naukowców nad dietą wilka europejskiego. Pośrednio z nich wynika, że niespłoszona wataha zjada ofiary w całości wyjąwszy dużą zdobycz jak jeleń czy łoś - z tego coś tam zostawiają, ale nie wiadomo co, bo nie to było bezpośrednim przedmiotem badań. Sarnę też zjadają w całości. Krowy w wilczej diecie nie zanotowano ;) Jeśli chodzi o zwierzęta domowo-hodowlane, to większość znikomego materiału tej kategorii, jaki znaleziono w wilczych odchodach, pochodziła od psów i kotów.[/QUOTE] i o to chodzi , nie zostawiają wnętrzności, najczęściej zostawianym fragmentem ofiary jest klatka żebrowa z częścią kręgosłupa , czaszka i skóra

Link to comment
Share on other sites

A ja znalazłam coś takiego: [QUOTE][COLOR=#3A3A3A][FONT=Arial]Wilki zjadają wszystko poza zawartością żołądka. Drapieżniki chętnie połykają fragmenty kości, z których czerpią mikroelementy: wapń oraz fosfor. Do ich kruszenia służą im bardzo mocne tylne zęby przedtrzonowe i trzonowe zwane łamaczami. Jednorazowo wilk zjada do 10 kg mięsa. Po obfitym posiłku zawartość jego żołądka może stanowić 25 proc. masy ciała![/FONT][/COLOR][/QUOTE]
źródło: [URL]http://www.national-geographic.pl/artykuly/pokaz/krol-wilk/1/[/URL]

i jeszcze: [QUOTE]Dotychczas sądzono, że wilki nie gardzą także roślinami. Na pewno słyszałeś, że wilki jedzą całą zawartość żołądka swoich ofiar i dlatego udomowione psy odżywiane naturalną dietą powinny otrzymywać warzywa i owoce.


Obserwacje wilków prowadzone przez czołowych ekspertów nie potwierdziły tej tezy. Wilki po upolowaniu roślinożernego wcale nie zjadają jego żołądka wraz z jego zawartością. Przed spożyciem zostaje on wytrząśnięty. Zjadają natomiast w całości upolowane gryzonie łącznie z treścią pokarmową pozostałą w ich żołądkach – czyli bardzo niewielką ilością roślin. Dzikie psy nie skubią jagód w sezonie ale za to regularnie podczas picia wody wypijają niewielkie ilości pożywnych glonów.




Dzisiaj wiadomo już, że jeśli wilkowi poda się owoce lub warzywa zostaną one wydalone w podobnym stanie, w jakim zostały podane. To samo dotyczy psów domowych. [/QUOTE]
źródło: [URL]http://psiediety.blogspot.com/2014/02/czy-warzywa-sa-dobre-dla-psow_3.html[/URL]

i dalej:[QUOTE][COLOR=#000000][FONT=verdana]Wolves do NOT eat the stomach contents of their prey. Only if the prey is small enough (like the size of a rabbit) will they eat the stomach contents, which just happen to get consumed along with the entire animal. Otherwise, wolves will shake out the stomach contents of their large herbivorous prey before sometimes eating the stomach wall. The following quotations are taken from L. David Mech's 2003 book Wolves: Behavior, Ecology, and Conservation[/FONT][/COLOR][/QUOTE]
źródło: [url]http://rawfed.com/myths/stomachcontents.html[/url]

[QUOTE][COLOR=#663300][FONT=Arial]MYTH: WOLVES EAT THE STOMACH CONTENTS OF THEIR PREY[/FONT][/COLOR][TABLE]
[TR]
[TD] [/TD]
[TD][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=#333333]FALSE! Only if the prey is small enough (like the size of a rabbit) will they eat the stomach contents, which just happen to get consumed with the entire animal. Otherwise, wolves will shake out the stomach contents of their large herbivorous prey before sometimes eating the stomach wall. Even on a common sense level this could be proven false. Stomach acids have a pH near 1, which means they are incredibly acidic and bitter. The acid attacking the plant matter is strong enough to burn the enamel off teeth. Why would any self-respecting wolf willingly stick its nose into something that will burn its skin, burn the enamel of its teeth, and severely burn its lips and esophagus? No, wolves do NOT eat the stomach contents of their prey. The following quotations are taken from L. David Mech's 2003 book Wolves: Behavior, Ecology, and Conservation. Mech (and the others who contributed to this book) is considered the world's leading wolf biologist, and this book is a compilation of 350 collective years of research, experiments, and careful field observations. These quotes are taken from chapter 4, The Wolf as a Carnivore.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/QUOTE]
źródło: [url]http://www.naturalcanines.com/gpage2new.html[/url]

Edited by hecia13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...