Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

A ja mam takie pytanko ;)
Mój pies najlepiej reaguje chyba na surowe, ale mam problem ,bo nie jest ona w stanie pogryźć kości ,nawet z kurczaka,a już nie mówię ,o cielęcych czy innych,no chyba ,że korpusy :P Czy jest możliwość zastąpieni kości czymś innym, bo słyszałam o skorupkach z jajek?

Link to comment
Share on other sites

Mój pies już raz był na BARFie ,ale przez moją nieuwagę,jej łapczywość i to ,ze nie dała rady sobie z kością,połknęła ją w całości,na szczęście potem ją zwróciła, A małą kostkę z kurczaka je ok. 40 min... takie moje stworzonko ułomne :evil_lol: A ,ze ma problemy ze skóra to stwierdziliśmy ,że może BARF pomoże, a po drugie po karmach jej strasznie z pyszczka śmierdzi :D ale myśle,ze ma to związek z alergią na nie wiadomo jeszcze co .

Link to comment
Share on other sites

a ja mam problem ... a w sumie Wega, bo ostatnio cały czas ma luźne kupy, nie biegunki ale takie placki robi, ew. zatwardzenie jak jej dam kości. I bąki ciągle ... I niewiem od czego? Cały czas dostaje to samo (urozmaicone jedzenie ale kupuje w tych samych sklepach itp.). Jak tak dalej będzie to chyba wrócimy do suchego :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']hmm ale wcześniej tak nie było? więc może powód jest inny?[/QUOTE]

nie aż tak, nigdy na barfie nie miała idealnych kup ;-) Ale teraz to przegięcie, nie robi ich częściej, nie i o innych porach tylko takie nie pokojące. Z tego co zauważyłam, to że sa w takiej otulince ze śluzu zawsze, niezaleznie od konsystencji ;-)

Nawet dzisiaj dostała korpus z kurczaka to słyszę jak śpi i jej się w brzuchu przewraca nieraz.

edit: no i jej kupy są zazwyczaj częściowo luźne a częściowo normalne/twarde ...

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że to już nudne ;) ale ja przy takich dziwnych akcjach włączyłam na stałe siemię lniane. Przy miękkich rzeczach (ser, papka, podroby) daję czasem dodatkowo ugotowaną i zmiażdżoną marchewkę, a przy każdej mocno kostnej porcji daję troszkę kefiru i trochę siemienia. Minęły zaparcia, "przelewanie" się w brzuchu czy luźne kupy.

Link to comment
Share on other sites

a mój czarny labek ma chyba uczulenie na wołowinę.... Bo jak mu daję to po 10 min zwraca... Jak dostaje co innego jest ok. Najpierw myślałam że to zwracanie to z powodu zbyt szybkiego jedzenia, to od kilku dni dostaje jeść oddzielnie - i nadal to samo (ale tylko rano, wieczorem nie ma tego efektu zwrotu), potem, ze może za zimne, więc ciut w mikrofali podgrzewałam aby było cieplejsze - też to samo. Po kurzynie i świni nie zwraca. Nawet po woniastej kurzynie co dostaliśmy ostatnio za free ze sklepu jakieś 8 kg. Tylko po wołowinie (mielonej dla psów, bo innej nie miałam ostatnio możliwości testować)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']maszeruj ze zwierzem do weta, rób krew i co się tylko da.
Kupa w śluzie to nic dobrego.[/QUOTE]
miałyśmy już zaplanowane badania kontrolne (Wega miała kiedyś poważne problemy z wątrobą, i tak ze dwa x w roku jej robie morfologię i poszerzoną biochemię, 16 wskażników) ale miała wypadek - nadziała się na coś na spacerze i była szyta, antybiotyki itp. więc wetka kazała odczekać ze 2 tygodnie.
Chyba po niedzieli się z nią przejde bo już chyba nie będzie żadnych leków w organiźmie.

[quote name='evel']Wiem, że to już nudne ;) ale ja przy takich dziwnych akcjach włączyłam na stałe siemię lniane. Przy miękkich rzeczach (ser, papka, podroby) daję czasem dodatkowo ugotowaną i zmiażdżoną marchewkę, a przy każdej mocno kostnej porcji daję troszkę kefiru i trochę siemienia. Minęły zaparcia, "przelewanie" się w brzuchu czy luźne kupy.[/QUOTE]
to tez jest jakieś rozwiązanie ... ale chyba poprostu nie mam już czasu i chęci tyle stać przy jej "garach" ;-)

Co do lamblii to Wega jakiś czas temu była odrobaczana, nie pamiętam dokładnie kiedy, bo pies mojej mamy był zarobaczony, a że mają częsty kontakt to i Wega była objęta odrobaczaniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lantash']Obawiam się, że "zwykłe" odrobaczenie tu nic nie zmieni. Mój tez był odrobaczany normalnie, a kłopoty żołądkowe i biegunki nawracały - po potraktowaniu go fenbendazolem przez 5 dni z rzędu przeszło jak ręka odjął.[/QUOTE]

to chyba jak wyniki wyjdą prawidłowe, to wezmę się za odrobaczanie już pod kątem lamblii :-(

Link to comment
Share on other sites

Lamblie na pewno warto sprawdzić. Można spróbować zbadać kał pod tym kątem zanim poda się leki, które nie są przecież obojętne. Choć w sumie lamblie nie jest łatwo wykryć. Podobno jest jakiś test immunoenzymatyczny o wysokiej czułości, ale to chyba niezbyt powszechne badanie (chyba na vetopedii o tym czytałam).

Ale bierz też pod uwagę, że to reakcja na surowe. U nas też tak się zaczęło dziać po dość długim okresie pełnego zadowolenia z barfu. Chyba po trzech latach barfowania, może nawet więcej, pies zaczął wybrzydzać, wielu rzeczy nie chciał jeść (nigdy nie był łatwy pod tym względem), dystrybutor surowych żwaczy się wycofał z interesu, coś tam się widać rozregulowało i zaczęły się takie przelewania w brzuchu. Biegunek nie było, ale to kruczenie w jelitach zdarzało się tak silne, że aż pies bywało, że się wystraszył sam siebie.
Siemię lniane rzeczywiście pomagało w takich wypadkach, ale po jakimś czasie doszłam do wniosku, że przecież nie mogę "leczyć" psa siemieniem na okrągło. Zrezygnowałam z kości, kłopoty ustały, ale był wspomniany wyżej problem z nakarmieniem psa - za małe porcje przy użyciu wyłącznie skorupek. Skończyło się na gotowanym, żeby móc dorzucić choć trochę wypełniacza. No i tak lecimy już od października chyba ale z sentymentu zaglądam na wątek barfowy ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja to nie bardzo widzę dla nas alternatywę dla barfu. No, może jakieś lepsze suche z dodatkami, ostatecznie. Albo pół na pół, ale to z kolei trochę ryzykowne. Po gotowanym pies ma tak intensywny zapach, że trudno z nim nieraz wytrzymać w małym pomieszczeniu :shake: Nie wspominając o tym, że płaciłabym za to gotowane krocie, bo Zuz musi jeść bez wypełniacza, inaczej popuszcza. Więc został nam barf z siemieniem :roll:

Link to comment
Share on other sites

Czy Wasze psy dostają głowy od świń? Mam głowę dzika i nie wiem czy mogę dać psu wujka ? Ogólnie dziczyznę pies może jeść? Tzn mój ma od wczoraj służbę przy drzwiach od łazienki ale nie wiem czy kości z resztką mięsa mogę mu dać jak obrobię denata ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...