Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

Spojrzałam na dawkowanie tego Happy Doga - jeśli dobrze czytam, to mój pies musiałby dostawać 800 gram dziennie. Cena w zooplusie - 55 zł za 6 x 400 gram, czyli na trzy dni jedzenia. Troszku drogo w porównaniu z barfem ;), choć faktycznie taniej niż ziwipeak, który ma odrobinę lepsze dawkowanie.

Link to comment
Share on other sites

Wracając do poruszanego kilka stron wcześniej tematu gryzienia kości (w sumie to nawet nie tylko kości, ale ogólnie - gryzienia) - to mój Oskar dopiero na Barfie nauczył się pięknie gryźć. Wcześniej, kiedy jadł susz albo coś gotowanego, to zjadał wszystko strasznie łapczywie, dosłownie rzadko kiedy używał zębów podczas jedzenia. Jeszcze na początku Barfu był dość łapczywy i często za duże kawałki łykał i musiał zrobić zwrotkę, żeby jeszcze raz lepiej jedzonko rozdrobnić. A obecnie, już po kilku dobrych miesiącach, mój pies nareszcie umie ładnie jeść! - wszystko dokładnie i powoli gryzie, a zwrotki, choć się zdarzają, to już zdecydowanie rzadziej. I, o dziwo, nie tylko barfowe jedzenie tak ładnie gryzie - raz musiałam mu dać chrupki, to byłam pozytywnie zaskoczona, jak on każdy chrupek pomału sobie rozgryzał :crazyeye: (w porównaniu z tym co kiedyś - jak chrupki zasysał w mgnieniu oka jak odkurzacz, to ogromny postęp).

[quote name='Ewa&Duffel']A mój zaczyna pięknie wybrzydzać...obecnie wołowinka jest be :roll: Co też ten barf robi z psem :shake::evil_lol: [/QUOTE]
Mój co prawda na mięso żadne nie wybrzydza, ale ogólnie wybrzydzać też się nauczył - tak jak do tej pory wszystko, pod każdą postacią i w każdej ilości było jadalne, tak po siedmiu miesiącach barfowania zaczęło się wymyślanie - Oskarcio w końcu stwierdził, że surowe warzywa i owoce są niejadalne :roll: no chyba, że z podrobami się je zmiesza albo z serkiem (i koniecznie z jajeczkiem), to wtedy łaskawie zje, ale tylko dlatego, że mięsko czy serek z jajkiem nie może się zmarnować :roll: Coś w tym jest, że Barf zmienia psa :hmmmm: bo mój przez ponad 8 lat swojego życia surową marcheweczkę albo malinkę traktował jako smakołyki i nawet dałby się pokroić, żeby choć trochę dostać do schrupania, a teraz albo mu mieszaj z czymś jadalnym albo gotuj warzywka, bo inaczej nawet nie spojrzy :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

A ja rozpaczam :( Zepsuła mi się zamrażarka w garażu, musiałam wywalić 3 szuflady pełne mięska, i to niedawno zakupionego typu gęsina, koźlęcina,indyk,królik :( Wszystko się rozmroziło i zaczęło strasznie śmierdzieć... dałam psu na kolację troszkę kozy, która całkiem nieźle wyglądała i nie pachniała źle, a tu po kilkunastu minutach biegunka...więc nie było innej opcji jak to wszystko wywalić :shake:
Jutro mają przyjechać po zamrażarkę z serwisu, ciekawa jestem, cóż to za awaria :roll:

Link to comment
Share on other sites

mnie w weekend zdechła lodówka... kurza morda, podobno 7 lat lodówkowych to juz czas aby lodówki zdychały. Więc zapasy z zamrażary lodówkowej przerzuciłam do zamrażary psiej a "lodówkę" mam teraz w piwnicy w plastikowych pojemnikach po psiej karmie (mam ich kilka, na szczęscie) dobrze, ze psia zamrażara nie była jakoś pełna, bo bylby problem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']A ja rozpaczam :( Zepsuła mi się zamrażarka w garażu, musiałam wywalić 3 szuflady pełne mięska, i to niedawno zakupionego typu gęsina, koźlęcina,indyk,królik :( Wszystko się rozmroziło i zaczęło strasznie śmierdzieć... dałam psu na kolację troszkę kozy, która całkiem nieźle wyglądała i nie pachniała źle, a tu po kilkunastu minutach biegunka...więc nie było innej opcji jak to wszystko wywalić :shake:
Jutro mają przyjechać po zamrażarkę z serwisu, ciekawa jestem, cóż to za awaria :roll:[/QUOTE]

rety strasznie współczuje stracić tyle mięsa :roll: skąd zakupujesz mięso z kozy? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']rety strasznie współczuje stracić tyle mięsa :roll: skąd zakupujesz mięso z kozy? :cool3:[/QUOTE]
Cały czas nad tym ubolewam...ciekawe, ile będzie trwać naprawa tej zamrażarki, bo jak na razie mam do dyspozycji tylko jedną szufladę w domowej zamrażarce i jakieś marne resztki :shake:

Wspólne zamówienie na koźlęcinę było kilka tygodni temu na forum barfnyświat :)
[URL]http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=745[/URL]
Świetne mięsko, ale niestety dość drogo wychodzi...no, ale pewnie jeszcze będziemy zamawiać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Cały czas nad tym ubolewam...ciekawe, ile będzie trwać naprawa tej zamrażarki, bo jak na razie mam do dyspozycji tylko jedną szufladę w domowej zamrażarce i jakieś marne resztki :shake:

Wspólne zamówienie na koźlęcinę było kilka tygodni temu na forum barfnyświat :)
[URL]http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=745[/URL]
Świetne mięsko, ale niestety dość drogo wychodzi...no, ale pewnie jeszcze będziemy zamawiać ;)[/QUOTE]

dzieki za namiary :) no trochę to kosztuje :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nasz to teraz zjada wszystko nieważne co to by było, nawet z nielubianą marchewe bo zima idzie i ciałka trzeba nabrać;) i mięcho zasmrodzić się nie zdąży ale jak przyjdzie wiosna to będzie marudził, chował i zasmradzał i nic mu nie jest jak zje śmierdzące:) ważne żeby nie zasmrodziło się w siatce tylko na wolnym powietrzu albo w ziemi;) A jak ktoś z trójmiasta potrzebuje dużej zamrażarki to moja babcia ma do sprzedania dobrą, sprawną;)

Link to comment
Share on other sites

witajcie ;)
zastanawiam się nad przejściem na Barf - mam 6 letniego labradora, który właściwie od zawsze ma objawy alergii (próbowaliśmy już chyba 20 rodzajów karm) teraz nasiliło się to w bardzo dużym stopniu, dzisiaj wygryzł sobie część sierści, a skórę ma pocharataną) jesteśmy teraz wprawdzie na karmie dla psów z alergią, ale wiadomo jak to już bywa z tymi karmami. Sądzicie, że przejście na BARF może pomóc w wyeliminowaniu alergii? oczywiście pod warunkiem, że jest ona pokarmowa, nie robiliśmy testów w tym kierunku. Pozdrawiam i czekam na wskazówki.

Link to comment
Share on other sites

Cashmirowa - po pierwsze, co należy zrobić, to wykluczyć choroby inne niż alergia - a do tego konieczne są pełne badania krwi (morfologia, biochemia, być może profil tarczycowy, jonogram). Dopiero po wykluczeniu innych dolegliwości, które mogą wyglądać tak, jak alergia, można ją stwierdzić i zacząć układać dietę. BARF jest o tyle dobry, że doskonale wiesz, co podajesz psu i możesz wyeliminować pokarm, który go uczula (metodą prób i błędów).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cashmirowa']witajcie ;)
zastanawiam się nad przejściem na Barf - mam 6 letniego labradora, który właściwie od zawsze ma objawy alergii (próbowaliśmy już chyba 20 rodzajów karm) teraz nasiliło się to w bardzo dużym stopniu, dzisiaj wygryzł sobie część sierści, a skórę ma pocharataną) jesteśmy teraz wprawdzie na karmie dla psów z alergią, ale wiadomo jak to już bywa z tymi karmami. Sądzicie, że przejście na BARF może pomóc w wyeliminowaniu alergii? oczywiście pod warunkiem, że jest ona pokarmowa, nie robiliśmy testów w tym kierunku. Pozdrawiam i czekam na wskazówki.[/QUOTE]

Jakie karmy podawałaś? Wypisz te, które pamiętasz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']tzn kaczka perliczka to jeden gatunek? czy dwa ?:D[/QUOTE]

Oj miałam na myśli kaczkę pekińską (napisało się perliczka, bo przeglądam też oferty perliczek, kur zielononóżek... od dłuższego czasu kusi mnie, by kupić jakis drób w całości tzn. niewypatroszony... jutro będę dzwonić :) mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']Moje kaczek, gesi nie tykaja...najwyzej takie zywe, co to uciekaja i wrzeszczą, bo to fajna zabawa za kuper złapac, ale jeść to beee...[/QUOTE]
no jak u mnie :) ale ostatnio znajomi przywieźli kaczuchę wiejską ciut woniastą (zrobili porządki w lodówce i zapomnieli o kaczce na zewnątrz lodówki i tak to moje psy dostały prezent) i te moje burki pożarły ze smakiem taką smrodliwą kaczkę. Byłam w lekkim szoku....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...