Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

nawet ciekawe jest jego zastosowanie , i w ogóle ostu.

[url]http://naukadlazdrowia.pl/%E2%80%9Eswiety-oset%E2%80%9D-na-ratunek-watrobie[/url]

fragment:

"Sylimaryna działa ochronnie na błonę śluzową żołądka, pobudza wydzielanie soku żołądkowego i żółci, a jej główne działanie polega na ochronie komórek wątroby [URL="http://naukadlazdrowia.pl/%E2%80%9Eswiety-oset%E2%80%9D-na-ratunek-watrobie#bibliografia"][2][/URL]. Właściwości sylimaryny były badane zarówno na zwierzętach jak i na ludziach. Sylimaryna pomaga przy zatruciach chemikaliami oraz silnymi toksynami grzybów. Żaden z psów doświadczalnych, nie zdechł po zjedzeniu trujących muchomorów [I]Amanita phalloides[/I], jeśli jednocześnie podawano im sylimarynę. Podobnie u ludzi, przeżywalność była 100%. Wg. danych z innej kliniki, podając sylimarynę 220 pacjentom, którzy zatruli się grzybami obniżono śmiertelność z 22,4% do 12,8%"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']nawet ciekawe jest jego zastosowanie , i w ogóle ostu.

[URL]http://naukadlazdrowia.pl/%E2%80%9Eswiety-oset%E2%80%9D-na-ratunek-watrobie[/URL]

fragment:

"Sylimaryna działa ochronnie na błonę śluzową żołądka, pobudza wydzielanie soku żołądkowego i żółci, a jej główne działanie polega na ochronie komórek wątroby [URL="http://naukadlazdrowia.pl/%E2%80%9Eswiety-oset%E2%80%9D-na-ratunek-watrobie#bibliografia"][2][/URL]. Właściwości sylimaryny były badane zarówno na zwierzętach jak i na ludziach. Sylimaryna pomaga przy zatruciach chemikaliami oraz silnymi toksynami grzybów. Żaden z psów doświadczalnych, nie zdechł po zjedzeniu trujących muchomorów [I]Amanita phalloides[/I], jeśli jednocześnie podawano im sylimarynę. Podobnie u ludzi, przeżywalność była 100%. Wg. danych z innej kliniki, podając sylimarynę 220 pacjentom, którzy zatruli się grzybami obniżono śmiertelność z 22,4% do 12,8%"[/QUOTE]
A oset to jest to samo co ostropest plamisty? Bo olej był ostowy, a tu jest o ostropeście

Link to comment
Share on other sites

Obrażam się na tego pana weta. Mój pies jest ze schroniska, nie jest zapchlony i ma się dobrze już od roku.
Kwestia pasienia - wszystkie psy, które mam pod opieką to robią, ale widzę, że wybierają konkretne trawki. Czasem rzygają, ale na spacerach. Te co są na barfie mają tak piękne zęby, że sama się zastanawiam czy nie zacząć gryźć kości :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajeczka']Obrażam się na tego pana weta. Mój pies jest ze schroniska, nie jest zapchlony i ma się dobrze już od roku.
Kwestia pasienia - wszystkie psy, które mam pod opieką to robią, ale widzę, że wybierają konkretne trawki. Czasem rzygają, ale na spacerach. Te co są na barfie mają tak piękne zęby, że sama się zastanawiam czy nie zacząć gryźć kości :-)[/QUOTE]
I masz rację! Ja mam już drugiego ze schroniska i też jest zdrowy i ma się dobrze od roku. Poprzednia schroniskowa sunia odeszła na raka, ale to na pewno nie była wina schroniska :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Tłuszczyk ;) Olej rybi na przykład. Sierść przy okazji się poprawi, omega 3 dostanie...
Tłuszcz daje najbardziej skondensowaną energię; nim najłatwiej uzupełnić braki energetyczne u chudzielca, który za szybko spala i ma problemy ze zjedzeniem wystarczająco dużej porcji standardowego jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']no wlaśnie o słoninie pomyślałam , to chyba nie zaszkodzi mu co?[/QUOTE]

Moja Tora podjada słoninę ;) Nawet dziś mieliłam mięso i słonine na kiełbasę, to psu się porcyjka dostała :) A czasem jak piekę boczek, to skórę, którą z niego odcinam, też daję Torze ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']A jak sprawić aby pies przytył na barfie? Zwiększenie porcji nic nie daje... mój Ulver wygląda okropnie- ma jakies 5 kg niedowagi, nie chcę przechodzić na suchą , ale już nie mam pomysłu co mu podawać i ile.[/QUOTE]
daj do mnie, to na pewno nabierze tłuszczyku - ja muszę swoje odchudzić....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Moja Tora podjada słoninę ;) Nawet dziś mieliłam mięso i słonine na kiełbasę, to psu się porcyjka dostała :) A czasem jak piekę boczek, to skórę, którą z niego odcinam, też daję Torze ;)[/QUOTE]
Kromka razowego chleba ze smalcem to jest to, o co żebrze mój pies w knajpie "chłopskiej" (podają na przystawkę). :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']znalazlam że Cesar M. nie pozwala jeść psom trawy bo takie ustanawia im reguły i zasady życia w grupie. To jedna z zasad obok zakazu tarzania sie w odchodach czy kopania dołów w ziemi. Dzieki temu utrzymuje przywództwo w stadzie :eviltong: :diabloti:[/QUOTE]
właśnie - miałam to znaleźć i coś nie mogę.... no bo to przywódca stada może tylko palić trawę, używać D&G i kopać pod kimś dołki.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=#000000]A jak sprawić aby pies przytył na barfie? Zwiększenie porcji nic nie daje... mój Ulver wygląda okropnie- ma jakies 5 kg niedowagi, nie chcę przechodzić na suchą , ale już nie mam pomysłu co mu podawać i ile.[/COLOR][/QUOTE]
Mój najbardziej tł na wieprzowinie i drobiu, właśnie na skórkach słonince i innych takich. Nogi i kolanka też mają trochę tłuszczyku.


Bennemu zdarzyło się paść się na polach zbożowych, okej niech sobie żre, ale boje się, że one są pryskane i zaszkodzą, także nie ma spuszczania ze smyczy na polach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...