Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='evel']Ale to może być reakcja na mieszane, skoro on od małego smarka jadł tylko surowe. Żeby nie przedobrzyć w drugą stronę, ja bym mu gotowała i tylko gotowała jeszcze ze 2-3 dni, potem dzień przerwy i mięchognaty.[/QUOTE]
tego mieszania było aż 2 dni - no dzis trzeci. Czyli w tamtym tyg wtorek, środa i wczoraj na wieczór i rano. Zwraca tylko po wolowinie mielonej. Gnaciorów nawet na kosć zamrozonych nie zwraca.
Moje psy sa z gatunku - pos..ram sie a bede żreć (poduszkę też). Węc one same z siebie głodówki sobie nie zrobią. Robaki zwalczone ostatnio byly - miał robiony totalny przegląd łącznie z USG i męskimi sprawami, krew też. No nic - nadal obserwacje i na razie zero mielonek wołowych a kuraki i świńskie gnaty.... I kleik - bo nagotowałam jeszcze na jutro. A że gotuję wyjatkowo podle to po jutrzejszym sniadaniu futrzak bedzie mial dośc mojej kuchni i wróci do pionu.

Wulkan - pies po skręcie ma jeszcze większe predyspozycje do kolejnego skrętu - a wiesz czym to grozi.... Więc moze raczej polizanie smaczka (sos mięsny, nawet gotowany, ale do lizania, no i niewiele) a nie jedzenie. Tak bezpieczniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']a może coś do nich dodaja no wiesz,jak sie kupuje "ludzkie"mięso mielone gotowe to tam prócz miesa sa tzw."dodatki"[/QUOTE]
być może. To jest w wersji dla psów. Tylko, ze dwa pozostałe reagują normalnie na jedzenie. Z tym, że co do tych pozostalych, to pewność do tego, ze jeden z nich poduszki nie konsumowal mam zupelna, ale do drugiego juz tej pewnosci nie mam, a trzeci na pewno pożarł kawałek. Nic tylko domowa kamera i film z zycia psów pod nieobecnośc gospodarzy ;)

Link to comment
Share on other sites

Wulkan - pies po skręcie ma jeszcze większe predyspozycje do kolejnego skrętu - a wiesz czym to grozi.... Więc moze raczej polizanie smaczka (sos mięsny, nawet gotowany, ale do lizania, no i niewiele) a nie jedzenie. Tak bezpieczniej.

Właśnie myślę czym by zastąpić, bo suka za jedzenie zrobi wszystko. Zobaczymy jak będzie. Dzięki ;).

Link to comment
Share on other sites

no chyba.może byc tak jak mówisz ma podrazniony żoładek przez te poduszkę,może być w tym mielonym psim niewielka ilosc "dodatkowych"subst.na które zdrowe zoładki psów nie reaguja,a temu drugiemu wystarczy nawet niewielka ich ilośc że sprowokowac wymioty

Link to comment
Share on other sites

Trzy dni bez jedzenia. Żadnych objawów chorobowych, energii za dwóch, kupy normalne barfowe. Dzisiaj rano dałam mu żołądki wołowe - zjadł w mgnieniu oka. On po prostu nie lubi gęsiny??!! Potem był jeszcze ogon wieprzowy i kość wołowa. Nic kundlowi nie jest, tylko wybrzydza. Ręce opadają, bo jest niemożliwy z tym czego nie lubi.
[B]Panbazyl[/B], mój rudy ma teraz przyrodnią siostrę - czekoladową labradorkę. Będziemy ją przestawiać na BARF, jak jest u Twoich z jedzeniem kości, gryzą ładnie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajeczka']Trzy dni bez jedzenia. Żadnych objawów chorobowych, energii za dwóch, kupy normalne barfowe. Dzisiaj rano dałam mu żołądki wołowe - zjadł w mgnieniu oka. On po prostu nie lubi gęsiny??!! Potem był jeszcze ogon wieprzowy i kość wołowa. Nic kundlowi nie jest, tylko wybrzydza. Ręce opadają, bo jest niemożliwy z tym czego nie lubi.
[B]Panbazyl[/B], mój rudy ma teraz przyrodnią siostrę - czekoladową labradorkę. Będziemy ją przestawiać na BARF, jak jest u Twoich z jedzeniem kości, gryzą ładnie?[/QUOTE]
moje za to kaczki nie ruszą....
Kości moje gryzą cudnie :) Tylko Bazyl - teraz 7 lat - coś nie bardzo lubi te szpikowe, więc dostaje z żeberek lub podobne. Pieknei i spokojnie ogryzają - ze szpikowych takich wielkich zostawiaja tylko maly fragment - wielkości moze pudełka zapałek. Świńską noge zjadają w całości. Kości mięsna z grzbietu sa ich ulubionymi - to zjadają do czysta. Powoli to robią i najchetniej na czymś co ciężko uprać.... więc wywalam je z gnatami do ogrodu
Młody pożarl kośc po poludniu i ok. Wieczorem kleik ryzowy - tez ok. na razie nie będę mu dawać tych mielonek wołowych. Zachowuje się też ok.

Link to comment
Share on other sites

Panbazyl, dzięki.
Wolę rudemu nie dawać nic gotowanego, bo po tym ma biegunki i długo nie mogłam go wyprowadzić na prostą. Najlepiej reaguje na kości ;-) Dzisiaj obkupiłam się w przysmaki dla niego: świński ogon, korpusy kurczaków, skrzydełka. W zamrażalniku jest coraz mniej miejsca na ludzkie jedzenie, bo psie zajmuje większość.

Link to comment
Share on other sites

Evel, jeżeli popuszczanie ma bezpośredni związek z podwyższonym PH moczu (w wyższym PH łatwiej namnażają się bakterie!) to ma też związek z dietą. Ja jestem "w temacie" bo u mojej suki ze względu na kamicę muszę utrzymywać właśnie takie wysokie PH ok. 7. Efekt ten osiągam codziennie ładując w nią sporą ilość papki warzywno-owocowej i zastępując część mięsa nabiałej i jajkami. Dieta z większą ilością "wypełniaczy" roślinnych wpływa na podwyższenie PH moczu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajeczka']Panbazyl, dzięki.
Wolę rudemu nie dawać nic gotowanego, bo po tym ma biegunki i długo nie mogłam go wyprowadzić na prostą. Najlepiej reaguje na kości ;-) Dzisiaj obkupiłam się w przysmaki dla niego: świński ogon, korpusy kurczaków, skrzydełka. [B]W zamrażalniku jest coraz mniej miejsca na ludzkie jedzenie, bo psie zajmuje [/B][B]większość.[/B][/QUOTE]
Skąd ja to znam :cool3:U mnie są 3 szuflady w zamrażalniku, 2 i pół zajęte przez psie jedzenie, zapasy dla dwunogów upchnięte na ścisk w pozostałej połowie :lol:

Link to comment
Share on other sites

ja mam dośc sporą zamrazarę - całą jest dla psów.... w lodóce te 3 szuflady na dole sa też praktycznie dla psów.... Chyba musze kupić teraz dla ludziów zamrażarę....
A u nas nowości :) tzn - rano kleik - Młody przyswoił doskonale, po 15stej kość mięsna - też weszła i została w psie :) po czym za jakąś godzinę kostka mielonki na pół rozmrożonej - jak na razie w psie :) Normalnie by już dawno coś rzygnął - do pół godziny po zjedzeniu to robi.

A co do sikania po gotowanym - jest dużo, dużo większe! Jeśli na barfie Młody sika normalnie (jak dla mnie) to po gotowanym (1,5 doby) sikał po południu w jednym miejscu dobrą minutę! Jakby miał wiadro sików w sobie.

Link to comment
Share on other sites

Ale takie wiadro sików po gotowanym to tylko na początku - jakoś widać inaczej organizm reaguje. Z czasem to się normuje albo/i zależy od ilości "wypełniacza". Gotuję trzeci tydzień i sikanie jest już takie zwyczajne - ale może to dlatego, że właśnie do porcji daję tylko łyżkę, góra dwie ryżu czy tam płatków owsianych, a to one chyba najbardziej "piją" wywar/wodę. Gotowane mięso jest wręcz bardziej "suche" niż surowe.

Link to comment
Share on other sites

My sobie jeszcze chwilę zostaniemy na tym gotowanym - skoro już i tak przeszłam... Trochę odmiany nie zaszkodzi, szczególnie że u niego pewne rzeczy zdecydowanie lepiej wchodzą ugotowane - ryby, podroby, kaczka ;).
A że mąż "upolował" dobre, wiejskie jajka - takie bez żadnych pieczątek, czasem z podwójnymi żółtkami - to zrobię z ich skorupek mączkę, co by wapń w tym gotowanym trochę uzupełnić.
Przed powrotem na barf spróbuję się zaopatrzyć w te tragiczne śmierdziele.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']Ja zawsze kupuję jajka zerówki i pies wcina 2 razy w tygodniu jajko w całości ze skorupką ;)[/QUOTE]
Mój księciunio nawet zerówek ze sklepu nie chce :shake: Byłam zdumiona, gdy złapał się za te wiejskie bezpieczątkowce - ale faktem jest, że one wyglądają inaczej niż jajka ze sklepu, nawet zerówki. Mają jaśniejsze skorupki i takie trochę nieregularnie prześwitujące - jakby miejscami grubsze, miejscami cieńsze.

Link to comment
Share on other sites

A moja Tora lubi "śmierdzące" gnaty :diabloti: W sobotę dostała ogon wołowy, konsumowała go na podwórku. Jak wracała do domu, to ogona nigdzie nie było, więc byłam pewna, że zjadła w całości ;) A dziś wracam po kilku minutach nieobecności do domu, a Tora wcina ten ogon :crazyeye: I to z taką zadowoloną mordą :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...