Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

dlaczego mielony drób?

bo skrzydełka wciągnie bez gryzienia, w pysk bez problemów chwyta piłkę do nogi :D gryzie tylko duże kości np taką olbrzymią wołową

U nas podobnie. :-?

Co prawda piłką do nogi się nie bawimy, ale szyjkę indyczą już Leonowi z gardła wyciągałam, bo nie była godna pogryzienia :evil:

Link to comment
Share on other sites

bravaś, a nie możesz np. podawać mu na początek z ręki? Rozumiem, że pewnie z szyją indyczą byłoby trudno, ale możesz zacząć od szyjek kurzych, potem np. skrzydełka, albo udka... Moja Luka wprawdzie jest mała, ale również lubi łykać (wychowana na suszu :roll: ). Do teraz dostaje z ręki kurze skrzydła, ale szyjki, łapki, większe części korpusów je bez problemu sama. A miesiąc temu byłoby nie do pomyśenia, żeby rzucić jej szyjkę, bo próbowałaby od razu połknąć ją w całości :roll: Ale, jak widać, można psa nauczyc dokładnego gryzienia i późniejsze karmienie jest z pewnością prostsze i szybsze, niż mielenie (na dodatek tak wielkich ilości, jak dla doga :roll: ).

Aha! Z tego, co czytałam w necie, wynika, że nawet doświadczeni, długoletni barfiarze zawsze są przy swoich psach, gdy te jedzą kości! Nigdy też nie wolno zostawiać psa samego z kością (chyba że jest to wielki gnat wołowy :) ).

Link to comment
Share on other sites

Samba - a owocki?? :lol:

Do robienia papki najlepszy jest malakser (z nożami) albo sokowirówka - papa ma mieć konsystencję... papy :lol: Samba, jeśli mielisz roślinki maszynką do mięsa, to może warto czynność tą parę razy powtórzyć - żeby otrzymać "ciapowatą" masę :wink: i żeby nie było to za suche...

Owocki daje Sambie na kolacje (no dobra, jestem straszna i rozszerzylam dwudaniowe menu o kolacyjke, ale nie za duza, i zbilansowana z reszta :P ) rozciapciujac na pape z jogurtem naturalnym firmy *******. Aktualnie podaje sezonowe sliwki. Potem pewnie wejda jabluszka, chociaz Samba ewidentnie woli sliwki. Zima beda bananki, suszone sliwki i jablka. Jakos tak to sobie wyobrazam. Co do orzechow, to nie dodaje do papu, bo Samba uzupelnia orzeszki przy ogladaniu telewizji. Znaczy ja ogladam, a ona wcina MOJE orzeszki...

Z miksera miesnego wyszla straszna miazga, albo sitko do maku takie skuteczne, albo noze takie tepe, ze rozdziabdzialy. Nastepnym razem sprobuje w malakserze, bo w maszynce ciezko sie mieli dlugie i miekkie lodygi. Pozatym raz, jak za mocno nacisnelam to takie do przepychania w maszynce, to calosc wybuchnela i chlupnela zielona pap prosto na twarz mojej mamy, ktora mi w czynnosci pomagala. Ale jaja. Myslalam, ze sie posikam ze smiechu. Biedna, przy okazji zaliczyla maseczke kosmetyczna...

Link to comment
Share on other sites

bravaś, a nie możesz np. podawać mu na początek z ręki? Rozumiem, że pewnie z szyją indyczą byłoby trudno, ale możesz zacząć od szyjek kurzych, potem np. skrzydełka, albo udka... Moja Luka wprawdzie jest mała

No wlasnie na tym polega problem, Twoja Luka jest mala i nie ryzykujesz odgryzienia palucha przy lapczywej probie wszamania miecha. Pies nie poczuje, czy ta kosc, to kurza kosc, czy palec wlasciciela. Ja przy labie mam trudnosci z zachowaniem palcow, a co dopiero maja wlasciciele dogow, to sobie moge tylko wyobrazic...

Kiedys moj wlasny kot tak lapczywie ciapnal mnie w surowa wolowine, ze przebil mi klem paznokiec na wylot! Cos chrupnelo, a ja sie przez dwie sekundy zastanawialam, co. Potem juz do mnie dotarlo, co to tak chrupnelo... :D

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie na tym polega problem, Twoja Luka jest mala i nie ryzykujesz odgryzienia palucha przy lapczywej probie wszamania miecha. Pies nie poczuje, czy ta kosc, to kurza kosc, czy palec wlasciciela. Ja przy labie mam trudnosci z zachowaniem palcow, a co dopiero maja wlasciciele dogow, to sobie moge tylko wyobrazic...

eeee.....przesadzasz. Ja mam mordulca co ma 3 tony ścisku w szczęce 8) i jakoś rece mam całe :lol:

To po prostu kwestia nauczenia psa brania z ręki.

Jeżeli dog nie umie gryźć to podaje mu się taki element, którego nie bedzie wstanie połknąć za jednym zamachem, czyli proponuję korpus z gęsi albo po prostu całego kurczaka.

Link to comment
Share on other sites

Twoja Luka jest mala i nie ryzykujesz odgryzienia palucha przy lapczywej probie wszamania miecha. Pies nie poczuje, czy ta kosc, to kurza kosc, czy palec wlasciciela.

Po pierwsze - Luka to też pies :lol: :wink: Po drugie - sama przecież napisałaś, że kot Ci przebił paznokieć; zapewniam, że Luka (gdyby chciała) mogłaby mi odciachać pół dłoni :lol: Ale raz dostała przysłowiowo w łeb, jak wcelowała w mój palec i już ani razu się to nie powtórzyło. Nawet czasami jak natrafi zębem "na mnie", w ułamku sekundy się orientuje i zwalnia ucisk. Dlatego nadal śmiem twierdzić, że można nauczyć nawet doga jedzenia z ręki... Zgadzam się z bravaś, że ilości podawanego "z ręki" pokarmu mogą być dla człowieka męczące, dlatego w pełni popieram Złośnicę - daj dużego kuraka albo korpus z indyka/gęsi - pies będzie musiał "pogłówkować" i zacznie odgryzać mniesze kęsy. Chociaż spróbuj! :wink:

Zresztą w żywieniu barfem dość znamienne jest właśnie gryzienie kości. Przygotowuje to układ pokarmowy na ich trawienie, sam proces gryzienia rozwija mięśnie szczęk i karku psa. Kości i będące na nich mięśnie i ścięgna doskonale czyszczą zęby, ścierają osad i kamień nazębny. Poza tym są doskonałą rozrywką i zajęciem dla psa!

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze - Luka to też pies :lol: :wink:

Jasne, bardzo Was przepraszam, tak mi sie jakos napisalo :oops: :oops: :oops:

Po drugie - sama przecież napisałaś, że kot Ci przebił paznokieć; zapewniam, że Luka (gdyby chciała) mogłaby mi odciachać pół dłoni :lol: Ale raz dostała przysłowiowo w łeb, jak wcelowała w mój palec i już ani razu się to nie powtórzyło. Nawet czasami jak natrafi zębem "na mnie", w ułamku sekundy się orientuje i zwalnia ucisk.

Bede musiala wyprobowac z tym ewentualnym spoliczkowaniem :o Na razie rzucam do michy ochlap, Samba ochalp ciach, a ja stercze nad nia (jakkat nad dobra dusza) i wsluchuje sie kontrolnie w chrupanie. Nie wiem, czy jej to nie stresuje zbytnio...

Link to comment
Share on other sites

Aa! I jak Samba wceluje w Twój palec najpierw głośno i żałośnie piśnij. "Atakuj" dopiero, jak te incydenty będą się powtarzać, a ona nie będzie reagowała na Twoje piski - tak zrobiłby inny pies :lol:

Pamiętam, jak pierwszy raz dałam białej skrzydło - rrrrany, ale to był stres!! :D Miałam prawie weta pod telefonem :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Odświeżam topik, bo bardzo ciekawy 8)

Poważnie zastanawiam się czy nie przejśc na Barfa. Tylko jestem "lekko" przerażona bo moje psy to dogi niemieckie.

Mam w domu 4 miesięcznego malucha, i dwie dorosłe suki. Chciałabym choć jedna z nich przestawic na Barfa i szczeniaka też.
Boje się, że nie podołam, że zabraknie mi miejsca w kuchni na trzymanie tego wszystkiego.
Przede wszystkim boje się podawać Barfa małemu dogowi, trzeba mędrca żeby odpowiednio zbilansować żarełko maluchowi tak wielkiej rasy.

W ogóle ile tego trzeba podawać??

Kurcze, nic nie wiem :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KORONA']
Przede wszystkim boje się podawać Barfa małemu dogowi, trzeba mędrca żeby odpowiednio zbilansować żarełko maluchowi tak wielkiej rasy.
[/quote]

Mam ten sam problem (tylko inny) - nie wiem jak karmic mojego maluszka, zeby mu nie zabraklo zadnych skladnikow....

Link to comment
Share on other sites

[b]Korona[/b] widziałam, że jesteś na barfowej liście dyskusyjnej ....i bardzo dobrze !! :D Tam znajomi barfiarze rozwieją Twoje wątpliwości.

Co do 4 miesięcznego szczylka...mój Luger też zaczął barfować w wieku 4 miesięcy i zapewniam Cię, że świetnie wyrósł. 3 razy w roku robiłam mu badania krwi , 1 jak był jeszcze na suchej i 2 razy jak już był na barfie więc mam porównanie. I Wet także. Jeżeli miał jakieś zastrzeżenia to razem kombinowaliśmy co zmienić w diecie , żeby było lepiej.

Nic się niemartw...jak chcesz to skrobnij do mnie, to podeślę Ci tabelkę wg której karmię swojego :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Złośnica&LUGER'][b]Korona[/b] widziałam, że jesteś na barfowej liście dyskusyjnej ....i bardzo dobrze !! :D Tam znajomi barfiarze rozwieją Twoje wątpliwości.

[/quote]
jak sie zapisac ta te liste? karmie Moli Barf'em od wrzesnia :P i chcialabym sie jeszcze wiecej dowiedziec

pozdrawiam
m

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maw'][quote name='Złośnica&LUGER'][b]Korona[/b] widziałam, że jesteś na barfowej liście dyskusyjnej ....i bardzo dobrze !! :D Tam znajomi barfiarze rozwieją Twoje wątpliwości.

[/quote]
jak sie zapisac ta te liste? karmie Moli Barf'em od wrzesnia :P i chcialabym sie jeszcze wiecej dowiedziec

pozdrawiam
m[/quote]

Czesc [b]maw[/b], patrz, ze sie tu wczesniej nie spotlakysmy!
:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...