Jump to content
Dogomania

"SWORNEGACIE"


Aleksander

Recommended Posts

Aleksander :D aha - miales niewatpliwy i raczej rzadki na wystawach cp (gdzie sa obecne panie Sz.), zaszczyt byc w 3ce finalistow :D a pies o ktorym mowisz to Imbir Idol Sabub.

Czy mozesz powiedziec ile psow bylo zgloszonych? i moze wypisac stawki? tzn. nazwy i przydomki psow zgloszonych? wiem ze bedzie tego troche ale proooooosze baaaaardzo :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam nadzieję, że ten przegląd w Świerklańcu coś zmieni w tej kwestii, bo szkoda by było żeby porządne cp się zmarnowały. Bo coś mi się wydaje, że hodując cp z tylko jednym i tym samym przydomkiem w kółko, to daleko nikt nie zajdzie, chociaż by bardzo tego chciał...

A co do wystawy i chartów to ja tak jak jenn "jestem ciekawa WSZYSTKIEGO". Cieszę się, że uczestnicy obu imprez są zadowoleni :)

Link to comment
Share on other sites

O co w tym chodzi to ja wiem i mysle ze i ty juz pomalu tez rozumiesz. Cp przede wszystkim musi miec w Polsce dobry przydomek, a reszta jest kompletnie nieistotna. Na szczescie do przegladu mozna podejsc ponownie i na szczescie po wielkich bojach ostatecznie udalo sie wyprosic przeglad w Swierklancu i to z innym zestawem sedziow wiec mam nadzieje ze "lod zacznie topniec" choc na razie czarno to widze.

Marcin - ja to wiem od zeszlorocznej klobowki 8)

Dobrze ze przeglad nie jest ostateczny, i bardzo dobrze ze w Swierklancu bedzie rowniez i do tego z normalnymi sedziami.

A co do lodu - kiedys musi nadejs 'odwilz' :roll: :wink: :evil:

Link to comment
Share on other sites

ps. Jatagan Celerrimus 'potwornie' zawija lapami i w ogole ma chod nie najlepszy a jednak jest reproduktorem?? wiec o co w tym wszystkim chodzi?

Jenn a Ten pies dostal teraz na tym przegladzie te uprawnienia czy to bylo jeszcze za czasow kiedy przeglady dostawaly psy tylko na podstawie ocen z wystaw?

To chyba jakies stary pies a przeglad obowiazuje tylko mlode charty polskie ? moze wlasnie taka forma ograniczy mnozenie psow z takim ruchem i innymi wadami, typu slaba kosc, typ greyhounda, czy garbaty grzbiet?

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że ten przegląd w Świerklańcu coś zmieni w tej kwestii, bo szkoda by było żeby porządne cp się zmarnowały. Bo coś mi się wydaje, że hodując cp z tylko jednym i tym samym przydomkiem w kółko, to daleko nikt nie zajdzie, chociaż by bardzo tego chciał...

Myslisz Kate_m ze tylko Celerrimusy sie hoduje (bo to zdaje sie o ten przydomek chodzi? ) i ze tylko one sa dopuszczane?

Nie wiem z jakiej hodowli ma psa Aleksander ale chyba to nie jest pies z tej hodowli (a calkiem mu dobrze poszlo wczoraj )... ale moze sedzia sie pomylil i przez przypadek wygral, a moze byl przekupiony?

a ten pies co wygral pisaliscie jakis Sabub to tez Celerrimus, bo Lubaszka to C... i chyba nie nalezy do tych co nie powinna byc mnozona))

Mi sie podoba taki pies Ural Resurgam - chyba go nie bylo w Chojnicach? on nalezy do frakcji tych dobrych czy tych zlych?

Link to comment
Share on other sites

Amor Alexandra dostal zwyciestwo bo byl sam w mlodziezy i byl oceniany przez Belgijke, ale juz jego siostra oceniana juz przed Pobudkowskiego nie dostala nic i bdb. Co zas sie tyczy Sabuba (Imbira) to nigdzie nie wygrywal dopoki 3 miesiace temu nie trafil do Pomiechowka. Teraz sie go promuje bo pewnie bedzie polecany przez klub do krycia wszystkich suk, zreszta nawet jedna juz pokryl i to swoja przyrodnia siostre ktora miala warunkowe krycie i klub nakazal jej wlasnie krycie Imbirem, mimo ze ten nie mial zadnego przegladu.

CO zas sie tyczy Jatagana, to ma on stary typ przegladu, poza tym Jenn chodzilo generalnie o to ze wikeszosc CP ma problemy z motoryka i w zadnym przypadku nie byl to powod w odrzuceniu psa z hodowli , bo najczesciej to wyniki zlego odchowu psa.

Link to comment
Share on other sites

Aaa teraz rozumie.

Uwazasz ze Sedziowie sedziuje " 2 koniec smyczy" a nie psa - czy tak?

A nie myslisz ze taki hodowca z wieloletnim doswiadczeniem hodowlanym i wystawowym... z wieloletnim to chyba malo powiedziane ... (bo z wieloletnim to jestes np.Ty) potrafi psa pokazac dosc ze w odpowiedzniej formie psychicznej, fizycznej, juz nie mowiac o "sztuczkach" przy ustawieniu, poprowadzeniu psa na ringu?

Nie mam pojecia jak ten caly Sabub wyglada ale z tego co kojarze to ten pies wczesniej bardzo zle sie zachowywal u swoich pierwszych wlascicieli ( z winy wychowania go a nie psycholstwa genetycznego) natomiast przebywajac u p Szmurlowych nabral zaufana do psow, ludzi no i z psychola stal sie psem.

Nie za bardzo potrafie zrozumiec dlaczego piszesz wiec ze wystawiany TERAZ odnosi sukcesy ( sugerujac jakoby w Polskiej kynologi byla MAFIA SZMURLOWYCH i RESZTA SWIATA :)). Pewnie wczesniej ani sekundy nie stal, miotajac swoimi wlascicielami na ringu jak choragiewka na wietrze :))

Co do jak mowisz (w tonie oburzenia) o poleconym kryciu przez klub to chyba wiedza co robia? W Angli cale mnostwo tych wybitnych przedstawicieli rasy pochodzi z krycia brat z siostra miotowa juz nie mowiac o kryciach psem suki ktora ma wspolnego rodzica. :)) Co w tym widzisz zlego?

Robi tak wiele hodowli majacych doswiadczenie hodowlane i wiedze z zakresu genetyki ( a chyba tego p Szmurlowym nie odbierzesz? )

Dla hodowli poczatkujacych majacych wiedze ukierunkowana tylko w jedna strone pozostaja krycia niespokrewnione, choc rowniez powinny byc przeanalizowane i bardzo starannie dobrane.

Czy to nie za Wasza namowa bylo krycie suki SARY z Kw ktoryms z psow z Waszej hodowli? mimo ze z chartami polskimi mam niewiele do czynienia i wlasciwie nie sledze co sie w rase dzieje to jakos wlasnie o wyniku tego skojarzenia bylo swego czasu glosno i to nie w pozytywnymtego slowa znaczeniu.

Drazni mnie dlatego takie pisanie i dlatego zabieram w tej sprawie glos.

sa pewne szczegoly we wzorcach charcich ktore sa oczywiste. np ze azawakh nie ma stac jak gereyhound, czy chart polski miec linie grzbietu jak garbaty whippet i uwazam ze do lask powinny wrocic przeglady dla kazdej z nich zeby ocena na ringu nie byla ocena dyletanta uprawniajaca do hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem tez czy to jest OK ze CP wygraly coursing na drugi dzien. Z tego co pamietam to na pewno na zachodzie jak nie ma stawki min 4 spow danej rasy na coursingu to psy te biegaja tylko w biegach pokazowych ( musze sprawdzic czy polskie przepisy tego nie sankcjonuja), tam CP biegaly tylko 3 , no i jak zwykle nie bylo mowy o zadnym losowaniu partnerow ( czego wymaga regulamin) tylko dwa C... biegly razem i juz.

Z tego co wiem chart polski nie dostal CCC poniewaz nie mial jak piszesz pelnej stawki tak samo jak nasz Tytus ktory wygral whippety psy. ale to nie przeszkadza aby byla przeprowadzona kwalifikacja lokatowa gdzie pies z najwieksza iloscia punktow dostaje 1 miejsce w klasyfikacji ogolnej.

Nasz Tytus np zajal z iloscia 155 punktow miejsce 7

Tak zawsze bylo i tak zawsze sie punktowalo i nagradzalo chatry na coursingu. Ten regulaminowy przepis 2 par tyczy tylko nadawanych TYTULOW znaczy tego nieszczesnego winosku CACIL na miedzynarodowych coursingach i ccc na krajowych.

A wiesz co to jest?

to rownowaznik CACIBU i CWC wystawowego tylko na wystawie moze go dostac 1 pies bedacy w rasie na wyscigach i coursingach jest ustalona ilosc minimalna startujacych psow.

Chart polski pewnie zdobyl najwieksza ilosc punktow w obu biegach zarowno za zacietosc, szybkosc, Inteligencje, Zrecznosc jak i Wytrzymalosc od wszystkich sedziow dlatego zostal Zwyciezca Coursingu w tym dniu

Przed wyrazeniem oburzenia moze warto by najpierw dowiedziec sie na czym polega punktowanie na coursingu niz probowac domalowac kolejna opowieszc o spiskowej teorii dziejow i ukladach :)) nie uwazasz?

Link to comment
Share on other sites

Oj Kasiu widze ,ze jednak znasz sprawy tylko z jednej strony . No ale trudno sie temu dziwic .

quote]

Zaczynam sie wglebiac czytajac to co wypisujecie i co od dziewczyn ze Slaska slysze... innego zrodla wiedzy nie mam!!!! i moze dlatego wlasnie wydaje mi sie ze Wasza teoria o spisku w chartach polskich jest dla mnie czyms co jest specjalnie rozpetywane przez kilka osobowe grupke na zasadzie "bic mistrza".

mysle ze najlepszym sposobem na hodowanie jest nie walka z konkurencja ale robienie dobrej roboty na swoim podworku. O tym sie przekonlo juz wielu.

Link to comment
Share on other sites

Bagi ! wiesz Czajka nie dostala przegladu ale to tylko kwestia czasu sedzia mial tylko jedno zastrzezenie do niej natomiast charakter tego psa wspanialy no i na coursingu rewelacja .Natomiast co do Psow Pani Szmurlo sa to psy profesjonalnie przygotowane do wystawy a o coursingu nie wspomne .Wyrozniaja sie i taka jest prawda .Zreszta mialem kamere i nagralem co nieco .A co do Amora to nietylko wygrana w klasie mlodziezy ale rowniea najpiekniejszy junior i skierowanie do rozgrywki najlepszy pies klubu :wink: a to tylko trzy psy .Natomiast Wipety na coursingu robily na mnie wielkie wrazenia co za zadziory w poscigu super :D A czajka zrobila licencje coursingowa bez najmniejszego problemu za pierwszym razem

Link to comment
Share on other sites

ad Lazarus

Polecam tez lekture stawek, jak choc troche sie orientujesz w wlascicielach CP to zauwazysz ze na tej klubowce byla tylko jedna hodowla i kupa nowych ludzi , ktorzy jeszcze sie nie zorientowali o co w tym wszystkim chodzi ( to w temacie " teorii spiskowych" ).

Biore katalog do reki i zagladam. Wg tego co mowisz jest TYLO jedna hodowla i zoltodzioby!!!

1 Barbara Folcik zdaje sie z kynologia ma dluzej do czynienia niz Wy?

2 marta Masternak.. tez jakos ja pamietam sprzed kilku co najmniej lat, nie hodowla ale wlascicelka cp.

Poza tym bylo kilka Arcturusow uswiadomionych pewnie przez Was?

w katalogu na 35 zgloszonych ch pl widze 13 Celerrimusow lacznie z 4 wystepujacymi w klasie weteranow czy uwazasz ze 9 Walczacych o Zwyciestwo Rasy w Chartach Polskich na jedynej w roku KLUBOWEJ WYSTAWIE CHARTA POLSKIEGO psow to duzo ? wg mnie umiarkowanie

A co do losowania.. Przeciez to obojetne z kim pies biegnie!!! ocenia sie kazdego z osobna i nawet gdzyby biegal sam to tez mi sedzoiwie punktuja to co maja punktowac to nie jest tak ze przybiega 1 to dostaje 1 miejsce. na ta lokate skalada sie 10 ocen.

Losowanie na wycigach jest o tyle wazne ze decyduje o boksie do ktorego wprowadza sie psa a wiadomo ze ten z 6 musi mpotrafic sie przepychac miedzy psami, musi umiec wywalczyc dobra pozycje w biegu, kazdy stara sie dojsc i biegnac jak najblizej srodka wiec te co maja boks 1 to maja na strcie preferencje. Dlatego w regulaminie pisze o koniecznosci losowania numerow ( bo biegi i konkurencja - rozpiska - jest wyznaczana wczesniej przez organizatorow biegu i zalezy tylko i wylacznie od ich widzimisie)

W wypadku losowania na coursingu jest to naprawde bez znaczenia poniewaz tu nie jest zalezne z ktorej strony pies jest puszczany z prawej czy lewej reki:))

Mozna sie oburzac na sedziow ze jednemu daja 12 punktow a innemu 18 ale od tego sa sedziami zeby wiedziec i wylapac drobne roznice w calym trwajacym chwilke biegu na przestrzei tych 500 kilkudziesieciu metrow.

Link to comment
Share on other sites

"

Kasiu ,ale mi tego nie musisz mowic .

no chyba jednak tak bo to tylko z tej strony slysze nalatywanie.

Przeciez sama w swojej hodowli uzywasz psow z przydomkiem Celerrimus.

Ja nie uwazam kilku hodowli whippetow w Polsce i NIGDY zaden pies z tymi przydomkami nie bedzie w rodowodach naszych psow figurowal...

troche konsekwensekwencji. Jak cos jest BE to za wszelka cene eliminuje sie ze swoich zalozen hodowlanych a nie wprowadza do siebie.

I to jest tez wkurzajace w Waszej postawie.

Link to comment
Share on other sites

Sorki Kaska, ale z coursingamo chyba masz niewiele doczynienia. To z kim sie biegnie jest podstawa przy ocenie. Psy musza ze soba wspolpracowac bez wzgledu na to z kim biegna,

Sorki Marcinie ale chyba mylisz imprezy chyba piszesz o probach pracy gdzie najwazniejsza jest wspolpraca 2 lub 3 chartow ze soba.

W coursungu NIE MA TAKIEGO PUNKTU przy ocenie biegu

jest tak jak napisalam gdzies wyzej: ZACIETOSC, SZYBKOSC, INTELIGENCJA, ZRECZNOSC i WYTRYMALOSC. i punktuje sie tu TYLKO PSA POJEDYNCZO jako jednostke.

co do " trafienia na agresywnego partnera" ... wlasnie po to jest licencja zeby takim psom jej nie dawac.

Wczotaj Tytus byl sparingpartnetem dla charta Polskiego, ktory nawet nie mial kaganca to byla jakas ruda suka, podobno byl niezly ubaw.

Link to comment
Share on other sites

o przegladzie w Swierklancu niewiele osob wiedzialo , a i do dnia dzisiejszego nie ma na przyklad nawet najmniejszej wzmianki o nim na stronie klubowej.

Nie ma i nie bedzie az oficjalne pismo nie przyjdzie :)). A z tego co wiem do przedwczoraj ( rozmowa z Andrzejem Bilinskim ) takiego pisma w Bytomiu nie bylo.

Link to comment
Share on other sites

Sorki ze odpowiadam za Blanke, bo ona nie chce sie z Toba sprzeczac.

CP to nie whipety, my uzyjemy psa z kazdej hodowli byle to mialo dobrze przysluzyc sie rasie.

ALe ja sie nie sprzeczam. przeciez spokojnie rozmawiamy.

Zadaje kilka pytan bo chcialabym zrozumiec pewne sparawy.

No tak CP to nie whippety, Z tym sie w 100 % zgadzam :))

ale w whippetach sa rozne linie hodowlane, rozne typy, charaktery i po to nie siegamy bo to sie ciagnie w przodkach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...