Jump to content
Dogomania

"SWORNEGACIE"


Aleksander

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja jade!!! :D

kociewiak

Odpowiesz mi na pare pytan, wujku? ;)

Dostalam wlasnie list ze Związku i wytlumacz mi pare slow bo nie rozumiem :

Co to jest:

próby smyczy chartów

bałaguła?

Jeszcze pisze :polowanie z chartami, no ale jak? Coursing niedziela, a inne i to wszytsko Sobota.

A skąd mozna takie stroje wziąść? Ja nie mam, ale chcialabym skas wykompinowac.

Link to comment
Share on other sites

Próba pracy smyczy to wyścig terenowy, pogoń za wabikiem gdzie psy nie są punktowane oddzielnie. Punktuje się dwa charty( smycz), bardzo ważna jest współpraca psów, dlatego powinno się dobierać w smycz dwa charty które dobrze się znają i potrafią razem polować.

Moga startować charty bez licencji.

Bałaguła nie wiem dokładnie.

Polowanie zapewne będzie pogonią za wabikiem, ale smycz będzie puszczona przez myśliwych towarzyszącym chartom na koniach.

Stroje staropolskie w Świerklańcu były wypożyczone z teatru ( chyba ).

Ja też nie mam.

Coursing to wyscig terenowy, gdzie punktuje się kazdego charta osobno . Startują dwójkami.

Link to comment
Share on other sites

kociewiak

Jakoś pojełam ;)

Chimerka

AA, no to podobne do dzygitowki.

Dziś w Swornychgaciach bylo niesamowicie! :D Atmoswera staropolska, psy staropolskie, no nie! hihi

Arika ma ocene bardzo dobrą, opis pisemny wręcz doskonały : Dziesięcio miesięczna suka w pożądanym typie. Ma poprawną głowę, prawidłową górną linię, klatkę piersiową prawie do łokci. Doskonały szorstki włos. Niestety lekko odstawia łokcie i ma nieco zblizone stawy skokowe.

Arika bardzo ladnie sie pokazala :)

Ale zato Amor! Alek, ktory nie umie wystawiac ;) zdobyl z Amorem doskonałą, Zwyc. mlodziezy, chyba 2 miejsce BOB, dwa puchary i zloty medal! :D

Jutro coursing :evilbat: Zobaczymy co będzie. Arika na probach smyczy sprobowala sama i poszlo bardzo dobrze, jest zainteresowana wabikiem. Amor najpierw pobiegl gdzie ingdziej, ale jak mu pan pokazal gdzie to ladnie biegl :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy za gratulacje za nas i za Alka z Amorem :D

Marcin

MARUDER Celerrimus & MARKIETANKA Celerrimus - najlepsza Para

Celerrimus - najlepsza hodowla

LUBASZKA Celerrimus - najlepszy chart uzytkowy

Czort - jest piekny naprawde, ale jak mu poszlo to nie wiem :(, moze bedzie na stronie klubu charta pozniej

Boginka - nie wypatrzylam jej, lub poprostu nie widzialam a byla, nic nie wiem

Czajka - co to za sunia niesamowita! spokojna, a na coursingu jak strzala, zawsze dogonila wabika! ale podobno na wystawie poszlo jej nie super i na przegladzie okazalo sie, ze nie moze miec dzieci, ale Darek chce dalej probowac.

A do co coursingu : Puchar Wójta Gminy Chojnice dostala Łochynia Celerrimus. Dalej wymieniac? WHippety PSY - Mauritius Lazarus (Tytus) na pierwszym miejscu z Grzesiem z Pozhar V Kremle = remis. Whippety SUKI teraz zapomnialam, albo LAMBADA Aviaticus albo siostra Grzesia Gaja z Pozhar V Kremle. Ladnie biegly psy charciary :D, ale sie niestety na wystawie pozarly dwa, nie wiem ktore, ale whippety. CHyba Edek z ktoryms, Edek ma lape skrzywdzoną, a ten drugi szyje. Felek ma 1 miejsce na greyach. Afgany to pierwsze miejsce jakis Tondy. A dawanie czaprakow salukom nie oglądałam, 1 miejsce na saluki albo TARIG albo BARDIJA.

Arika dzis na coursingu raz biegla z greyką Tutsi i polowa biegu byla za wabikiem, polowa to biegaly same za sobą :lol: ( jeszcze sie Arika uczy), a drugi raz biegla z Amorem i poczatek byl rewelacyjny, grzaly jak torpedy, ale potem sie bawily :lol: Arika musi zaczynac sama biec :)

Jakies jeszcze pytania?

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje wszystkim za gratulacje było naprawde fajnie , pierwszy raz byłem na wystawie i podoba mi sie, fajni ludzie impreza zorganizowana wzorowo dużo ładnych psów , przepiekny teren pogoda i wspaniale pokazy .Najlepiej sędzina z Belgi do mnie " nie umie pan kompletnie wystawiać " a jaka dokładna każda kosteczke mierzyła jak mi kazala biegac z amorem to chyba z osiem okrążeń zrobiłem co za babka :D a ta ringówka oczywiście amor w przedzień zerwał mi w nocy ringówke ze skóry i musiałem wystąpić w zastępczej z takiego śliskiego i cienkiego sznureczka tragedia ale jakos poszło co za stress.Myslałem że mi ucieknie . raz mi wyskoczył ale jakoś go opanowałem :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy jest specjalnie czym sie zachwycac po tej klubowce. Z tego co widze wygrali w CP Ci co mieli wygrac, o czym wiedzieli dokladnie wszyscy , a reszta przyjechala bez sensu, a najgorsze jest to ze przy tak niklej ilosci miotow w naszej rasie 2 naprawde dobre suki nie dostaly pozwolenia nawet na warunkowe krycie. Czajka Arcturus i Syrenka Sopocka Aura. Dodatkowo jest to przygnebiajace ze jedna na pewno w najblizszym roku miala byc rozmnozona ,a druga jest w rekach kobiety , ktora tez juz miala jeden miot wiec z pewnoscia tez jakies plany co do swojej suki miala. Nie wiem dokladnie o co chodzilo z Syrenka , ale Czajce potrafili nie dac przegladu , bo wedlug nich zle chodzila tylnymi nogami. Nie wiem moze ja jestem kompletnym laikiem , ale widzialem ta suke 2-3 tygodznie temu i naprawde nie potrafie sie domyslic o co by moglo chodzic. Jesli te przeglady beda nadala robic Ci sami ludzie to drzyjcie Charty Polskie wasze dni sa policzone.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Jenn !! :D wszystkich cp było około 40 , ale szczegóLowo nie wiem najlepszy cp to suka ale jak sie nazywa nie wiem , wiesz ja byłem zakręcony

:-D to fajnie byc zakreconym ... :D sama w zeszlym roku bylam... hihihi, ale wielka szkoda ze wynikow nie znasz, najlepsza suka wystawy to Lubaszka Celerrimus, ale ja jestem zadna WSZYSTKICH wynikow ;) ciekawosc mnie ssie i zrzera... masz moze katalog?

Link to comment
Share on other sites

a najgorsze jest to ze przy tak niklej ilosci miotow w naszej rasie 2 naprawde dobre suki nie dostaly pozwolenia nawet na warunkowe krycie. Czajka Arcturus i Syrenka Sopocka Aura. Dodatkowo jest to przygnebiajace ze jedna na pewno w najblizszym roku miala byc rozmnozona ,a druga jest w rekach kobiety , ktora tez juz miala jeden miot wiec z pewnoscia tez jakies plany co do swojej suki miala. Nie wiem dokladnie o co chodzilo z Syrenka , ale Czajce potrafili nie dac przegladu , bo wedlug nich zle chodzila tylnymi nogami.

Czajka zle chodzila tylnymi nogami??? a Syrenka czym podpadla???

Mam nadzieje ze te przeglady nie sa 'ostateczne' bo to bylaby kaszana.

ps. Jatagan Celerrimus 'potwornie' zawija lapami i w ogole ma chod nie najlepszy a jednak jest reproduktorem?? wiec o co w tym wszystkim chodzi?

Link to comment
Share on other sites

O co w tym chodzi to ja wiem i mysle ze i ty juz pomalu tez rozumiesz. Cp przede wszystkim musi miec w Polsce dobry przydomek, a reszta jest kompletnie nieistotna. Na szczescie do przegladu mozna podejsc ponownie i na szczescie po wielkich bojach ostatecznie udalo sie wyprosic przeglad w Swierklancu i to z innym zestawem sedziow wiec mam nadzieje ze "lod zacznie topniec" choc na razie czarno to widze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...