Jump to content
Dogomania

Wystawa Światowa 2009 - Bratysława


Frytela

Recommended Posts

Jest faktycznie w regulaminie ale nie wiem jak to się będzie miało w praktyce: surowo zabronione używania do przygotowania psów kosmetyków typu ( areozole, pudry ,lakiery ) - myśle , że chodzi raczej o bezpieczenstwo .
Używać szubienicy tylko w okreśłonym czasie oraz nie wolno ( to dla ON - ków ) nawoływac psa poza ringiem w trakcie wystawiania

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W Anglii, jak byłam na Cruft'sie to specjalnie stanełam przy ringu dla ON-ków.....o podwójnym handllingu mowy nie ma....nikt tam w ten sposób tej rasy nie pokazuje....a na BOG'ach nie mogą one biec na tej długiej ringówce, przed właścicielem tylu musza być trzymane krótko, przy nodze. Osobieście uważam, że przez to pokazują sie nieco mniej efektownie w ruchu....ale to na BOG'ach.

Link to comment
Share on other sites

Nie twierdzę,że nie, mnie też zawsze denerwował taki sposób wystawiania ON-ków, ale ciekawi mnie jak te zasady zastosują w praktyce, tym bardziej, że chyab ten regulamin jest tylko w wersji słowackiej, niewiele osób z zagranicy go być może przeczyta:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia&Asti']W Anglii, jak byłam na Cruft'sie to specjalnie stanełam przy ringu dla ON-ków.....o podwójnym handllingu mowy nie ma....nikt tam w ten sposób tej rasy nie pokazuje....a na BOG'ach nie mogą one biec na tej długiej ringówce, przed właścicielem tylu musza być trzymane krótko, przy nodze. Osobieście uważam, że przez to pokazują sie nieco mniej efektownie w ruchu....ale to na BOG'ach.[/quote]
ale musisz przyznać , ze ten podwójny handling z wydzieraniem sie w niebogłosy to juz przegięcie :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Minio']ale musisz przyznać , ze ten podwójny handling z wydzieraniem sie w niebogłosy to juz przegięcie :p[/quote]

Oczywiście, że przegiecie! Osobiście bardzo nie lubie ringu ON'ków na wystawach, a już załamka jak się trafi nasz seterkowy ring koło ringu ON'ków.:shake:
Dlatego, byłam zachwycona jak widziałam, jak sa one wystawiane na Cruft'sie, w ringu. Pięknie się prezentowały, biegły same z siebie przed właścicielem, bez żadnego nawoływania, piszczacych zabawek itp.:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik'] (...) ale ciekawi mnie jak te zasady zastosują w praktyce, tym bardziej, że chyab ten regulamin jest tylko w wersji słowackiej, niewiele osób z zagranicy go być może przeczyta:roll:[/quote]

[url=http://www.worlddogshow2009.com/index.php?id=434&L=1]World Dog Show 2009: General provisions[/url]

" (...)
It is forbidden to treat the coat, skin or nose with anything that alters the structure, colour or form (spray, powder and other cosmetic products).
Double handling from outside the ring is not allowed. It is strictly forbidden to leave the dog tied up on the trimming table longer than necessary for the preparation. Breaking of any of these rules can lead to excluding the dog from the show.
Grooming - combing and brushing is allowed only in reserved areas."

Jeśli będą chciały to przeczytają :lol:. Organizatorzy raczej nie uznają tłumaczenia, że nie zna się słowackiego ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']Nie twierdzę,że nie, mnie też zawsze denerwował taki sposób wystawiania ON-ków, ale ciekawi mnie jak te zasady zastosują w praktyce, tym bardziej, że chyab ten regulamin jest tylko w wersji słowackiej, niewiele osób z zagranicy go być może przeczyta:roll:[/quote]
to fakt , w wersji angielskiej dosyć ogólnikowy ...
Po prostu nie zrobią miejsca dla biegających , przecież nie pobiegnie sąsiadującym ringiem :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Różyczka'][URL="http://www.worlddogshow2009.com/index.php?id=434&L=1"]World Dog Show 2009: General provisions[/URL]

" (...)
It is forbidden to treat the coat, skin or nose with anything that alters the structure, colour or form (spray, powder and other cosmetic products).
Double handling from outside the ring is not allowed. It is strictly forbidden to leave the dog tied up on the trimming table longer than necessary for the preparation. Breaking of any of these rules can lead to excluding the dog from the show.
Grooming - combing and brushing is allowed only in reserved areas."

Jeśli będą chciały to przeczytają :lol:. Organizatorzy raczej nie uznają tłumaczenia, że nie zna się słowackiego ;)[/quote]

OK dzięki, właśnie mnie dziwiło,że na stronie angielskiej tego nie mogłam znaleść.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Minio']to fakt , w wersji angielskiej dosyć ogólnikowy ...
Po prostu nie zrobią miejsca dla biegających , przecież nie pobiegnie sąsiadującym ringiem :lol:[/quote]
ja bym na to nie liczyła !!!
My kiedyś mieliśmy ring koło ONków(chyba w Zabrzu) i ci nawoływacze biegali po naszym kocu na, którym siedzieliśmy z naszymi psami , musieliśmy sie ewakułować, bo na nic nie patrzyli i chciali nas stratować ! No i jeszcze sie nam dostało, że im przeszkadamy!!!!!
HORRRROR!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iza']ja bym na to nie liczyła !!!
My kiedyś mieliśmy ring koło ONków(chyba w Zabrzu) i ci nawoływacze biegali po naszym kocu na, którym siedzieliśmy z naszymi psami , musieliśmy sie ewakułować, bo na nic nie patrzyli i chciali nas stratować ! No i jeszcze sie nam dostało, że im przeszkadamy!!!!!
HORRRROR!!!![/quote]

a to nie było w 2006:cool3: bo jeśli tak to zaiste traumatyczne przeżycie było:angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati1033']co do tych parkingow- cos musi byc na miejscu, bez wczesniejszego rezerwowania. Chociazby przeciez dla osob odwiedzajacych wystawe, gosci- przeciez chyba nie tylko wystawcy maja wstep?[/quote]
Jestem tego samego zdania. Jakieś miejsce sie znajdzie:p
[quote name='Kasia&Asti']A moze są osoby na dogo, które wystawiały psy w tamtym roku w Sztokholmie, na światówce?
Tam były podobne zasady. I słyszałam, że sprawdzali włos i że brali do badania próbki.....ale niestety nie znam szczegołów...może ktoś słyszał, albo wie na ten temat coś wiecej?[/quote]
No właśnie, na czym polega taki test? skąd się pobiera włosy do badania? Grzbiet, łapy, broda czy tylko grzbiet?:razz:Kto zaliczył coś takiego?:razz:

Link to comment
Share on other sites

Ja doswiadczylam sprawdzania wlosow w Budapeszcie na Europejskiej, ale tu chodzilo o przyciemnienie koloru kreda, ktora jest latwa do sprawdzenia.Sedzina miala jednorazowe wilgotne sciereczki i kazdego podejrzanego przecierala ta szmatka:evil_lol: i... znalazla pare farbowanych liskow.

Link to comment
Share on other sites

Ja przeskoczylam z jednej listy na druga:evil_lol:A jak? Napisalam, ze chce zrezygnowac z wystawy i prosze o wycofanie psow i tu wyliczylam, oraz zwrot kaski:evil_lol:
I tu zaskoczenie od razu znalazlam sie na liscie kompletnej, a poza tym kilkakrotnie zapewnili mnie meilami, ze moje psy sa przyjete:evil_lol:, a ja naprawde chce zrezygnowac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...