Jump to content
Dogomania

Natalja Nekrošiené (LT)


Recommended Posts

[quote name='xXxtanxXx'] i wygrywają często psy duże (może i za duże nawet) :shake: mój (mieszczący sie we wzorcu) dla tej pani kompletnie za mały ...[/quote]

Hmmm to chyba nie reguła bo mojej suce dała w Poznaniu Mł.Zw.Polski w stawce kilku suk, chyba 5 a była najniższa:p

Aha i bardzo zwraca uwagę na oczy. Nasza konkurentka(bardzo poprawnie zbudowana suka), która zajęła 2 lokatę usłyszała od sędziny, że gdyby suka nie była tak poprawna i ładna to stała by na końcu za oczy. A tak jest 2.

Z kolei BOBa wziął pies z kiepskim ruchem, znaczy niby ok, ale tak jakby miał zanik mięśni.
Za to prezentowany idealnie i inaczej niż wszystkie dogi więc chyba na to równiez zwraca uwagę.

Napewno pani Natalia jest wielką przeciwniczką double handlingu :mad:
Wyrzucała z ringu psy, które ktoś nawoływał i kilkakrotnie na głos bulwersowała sie na wystawców z ringu obok (rottki).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Pani Natalia jest w mojej ocenie dobrym sędzią i życzliwą osobą.
Widziałem ją w trakcie pracy w Czechach (Mlada Boleslav) w 2011 roku.
Świetnie mówi po polsku!
Na zadane dodatkowe pytanie, uzyskałem wyczerpującą odpowiedź, z uśmiechem i w miłej atmosferze.
Ale widziałem też akcję, kiedy kazała hodowcy z łajką opuścić ring.
Zwierzak nie chciał pokazać zębów ani pani sędzinie, ani właścicielce. Do akcji wkroczył spoza ringu (chyba) mąż pani wystawiającej i siłowo próbował "zaradzić" problemowi.
Pani Natalia natychmiast przerwała tą akcję i jednoznacznym gestem oburącz wskazała państwu z łajką kierunek wyjścia z ringu. W pełni rozumiem panią Natalię, bo zdarzenie wyglądało bardzo nieciekawie.
Z tego zajścia wypływa jedna rada dla osób wybierających się do pani Natalii: lepiej jest wypaść kiepsko lub nawet nie wykonać jakiegoś polecenia niż zaliczyć "wypad z ringu" za jakieś nerwowe oddziaływanie na pupila.

Po ocenie mojego pieska, która wypadła wyśmienicie, odwzajemniłem pani życzliwość za życzliwość.
Cały czas starała się rozmawiać ze mną po polsku (i pięknie jej to wychodziło), więc i ja na koniec podziękowałem po litewsku: "aciu".
:)
Miło wspominam to spotkanie, a panią Natalię uważam za godną polecenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Pani Natalia jest allrounderem[/QUOTE]

Dziękuję za informację, Asiaczku. Jak tylko będzie sędziowała pekińczyki w rozsądnej odległości od mojego miejsca zamieszkania, na pewno się wybiorę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...