Jump to content
Dogomania

Natalja Nekrošiené (LT)


Recommended Posts

Zwraca uwagę na ruch, proporcje w budowie psa; bardzo kulturalna,miła, szczegółowo opisuje i uzasadnia swoja ocene; nie jest dentystką, chociaż zęby sprawdza także czasem palcem ( do gardła nie zaglada)- jesli pies jest piekny i ma klase moze wygrac mimo drobnego braku zębowego;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zupelnie sie z toba zgadzam.Wspaniala Sedzina,bardzo wazna jest prezentacja i ruch psa.Nie lubi nieco otylych pieskow;),Zeby jak najbardziej sprawdza ,nawet u malych ras,ale bez przemocy.Ja wystawialam u niej Pomaraniana
Na ringu panuje bardzo przyjemna atmosfera ,a pani sedzina ma naprawde duzo radosci podczas sedziowania.

magi

Link to comment
Share on other sites

To ja powiem :cool3: oceniała nas ta pani , po raz ostatni :shake:
Nie wiem czy miała zły dzień , czy nie lubi terrierów typu bull ... ale sposób oceniania , na zasadzie loterii , to nie dla mnie ...
OK mój pies wygrał klasę ... bez CWC :diabloti: a czemu nie dostał CWC ? tego nie wiem , to cwc i tak mi na plaster ;) ale przynajmniej jedno słowo dlaczemu , by nie ugryzło .... bezkontaktowa , sprawiała wrażenie niemiłej .... mój Franio też nie był tą panią zachwycony :evil_lol: a on sie zna na ludziach :p
Na pewno nie jest fanem kolorowych staffików , wszystkie rude i białe szły na ostatnie lokaty ... mimo że jedna suka z marszu powinna wygrać , bo była najlepsza , ale była biała :cool3:
Mam ładny opis , długi ... w jednym miejscu , wina sekretarza ? źle zrozumiał ?
bo mam w opisie masło maślane , zaprzeczane ... piękne kontowania , łapy proste :evil_lol: a tak sie nie da .. albo są kontowania albo łapy proste :diabloti:
To prawda lubi ładny ruch , temperamentne stworzenia i psy po których widać jakiej są płci ...

Link to comment
Share on other sites

Sędziowanie fili u tej pani to jedna wielka porażka!
Z przykrością należy stwierdzić, że o rasie ma mniej niż blade pojęcie, a psy wybiera według sobie wiadomej klasyfikacji.
Reasumując- wzorzec jej w niczym nie przeszkadza ani nie pomaga, jak zresztą większości sędziującej tę rasę. :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Moje wrażenie po spotkaniu z ta sędziną są jak najbardziej pozytywne: cierpliwa i wyrozumiała w stosunku do psów i wystawców, wady psa omawia z wystawiającym (i tylko z nim). Bardzo dokładnie sprawdza zęby i "ręcznie" ocenia budowę psa, zwraca dużą uwagę na ruch.
I co ważne - rozumie, ze wystawa w w hali (z nagłośnieniem) jest męcząca i stresująca dla psa.

Link to comment
Share on other sites

Ja akurat jestem "za" tą Panią. Ruch, prezentacja, no i znamiona płci. Ale jezeli suka jest lepsza - wygrywa suka.
Fakt, nie boi się ocen bdb i db (!).

No i omawia niedostatki psa.

Nie wiem, Vectra, dlaczego w Waszym przypadku zachowała się inaczej. Może rzeczywiście zły dzień...?No, ale to i tak niczego nie tłumaczy...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Myśmy sie z tą panią spotkali jak narazie tylko na ringu honorowym, ale duży plus dla tej pani za docenienie rzadkiej rasy, jaką jest spaniel tybetański i wybór osadzenie na III lokacie ;) Rzadko który sędzia docenia rzadkie rasy, zazwyczaj idą w 'populizm'.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Ja akurat jestem "za" tą Panią. Ruch, prezentacja, no i znamiona płci. Ale jezeli suka jest lepsza - wygrywa suka.
Fakt, nie boi się ocen bdb i db (!).

No i omawia niedostatki psa.

Nie wiem, Vectra, dlaczego w Waszym przypadku zachowała się inaczej. Może rzeczywiście zły dzień...?No, ale to i tak niczego nie tłumaczy...

Pzdr.[/quote]
no widać miała zły dzień :cool3: kobieta ma czasem prawo :evil_lol:

xXxtanxXx , a jaka rasa ?

Bo mój staffik był najmniejszy i wygrał swoją klasę :lol:

tak sobie myślę , że jeszcze do niej pojadę .... może trafie na inne dni :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']OK mój pies wygrał klasę ... bez CWC :diabloti: a czemu nie dostał CWC ? [/quote]
tego nie wiem, ale Franek jest dobrze zbudowany tylko chudy :)
zauwazylam, ze lubi psy w dobrek kondycji
jak cos zabiedzone, bo ktos mysli, ze tak zrobi psu rzezbe, to nie wygra
zdrowa masa miesniowa - i kobieta potrafi odroznic miesnie od masy (tluszczu)
[quote]Na pewno nie jest fanem kolorowych staffików , wszystkie rude i białe szły na ostatnie lokaty ... mimo że jedna suka z marszu powinna wygrać , bo była najlepsza , ale była biała :cool3: [/quote]ta biala to miala cieczke, wiec niech sie cieszy, ze nie zeszla z dyskwalifikacja :)
okolo tydzien po wystawie byla kryta, wiec nie byl to nagly pierwszy dzien
[quote]bo mam w opisie masło maślane , zaprzeczane ... piękne kontowania , łapy proste :evil_lol: a tak sie nie da .. albo są kontowania albo łapy proste :diabloti: [/quote]da, po na lape nie patrzysz tylko z boku, ale i z tylu i nie moze dostawac w kolanie, tak na przyklad :)
[quote] To prawda lubi ładny ruch , temperamentne stworzenia i psy po których widać jakiej są płci ...[/quote]tak + zdrowe, w dobrej kondycji fizycznej, odwazne i pewne siebie
[QUOTE] Bo mój staffik był najmniejszy i wygrał swoją klasę :lol: [/QUOTE]
czyli wie ile powinien miec w klebie i co sie liczy u psa
nie leb jak wiadro, ale rownowaga w budowie :)
[QUOTE]tak sobie myślę , że jeszcze do niej pojadę .... może trafie na inne dni :diabloti:[/QUOTE]
ja bym chciala do niej jechac :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strumyk']tak + zdrowe, w dobrej kondycji fizycznej, odwazne i pewne siebie[/QUOTE]
to prawda , w opisie mamy to wymalowane :) odwagę też sprawdzała ....

[quote name='strumyk']Franek jest dobrze zbudowany tylko chudy :smile:[/QUOTE]
nie ma grama tłuszczu , wagę ma wzorcową , mało który sędzia to docenia ;)
w myśl zasady - staffik ma być gruby :evil_lol:

ale serio , grubym psom , pani mówiła że za tołstoj ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strumyk']i miec leb jak sagan :angryy:[/quote]

a nie wiesz że staffik , to rasa głowy ? :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

ale jak pisałam , po ocenie mojej znajomej CAO i relacji z pracy Pani Natalii .. zmieniam zdanie , wierze że poprzednio mogła mieć zły dzień i chętnie jeszcze pojadę .. tylko coś nie widzę jej w spisach :shake:

Bo powiem wiecej , mimo że mój Franio nie zawsze wygrywa , nie zawsze jest doskonały , mimo to chętnie do niektórych sędziów pojadę jeszcze raz.Fajnie jest być miło potraktowanym , nawet z oceną b.dobrą ;) Szczególnie że wystawa to nie maraton , a świetna zabawa .. a sympatyczny sędzia , motywuje do dalszej zabawy.Ja wiem ,że sędziowanie to praca .. ale pracę też można , a nawet powinno się wykonywać z uśmiechem na ustach ... taką pracę szczególnie ..

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]My do tej pani juz NIGDY nie pojedziemy ... może i tłumaczyła, ale zupełnie nie miła, publiczność musi być cicho bo wyzywa, i wygrywają tylko psy DUŻE (może i za duże nawet) mój (mieszczący sie oczywiście we wzorcu) dla te pani kompletnie za mały ... [/QUOTE]

:-o

Przypuszczam że mówisz o jej sędziowaniu w Rzeszowie,tak?
Ciekawe że ja odniosłam zupełnie inne wrażenie.Pani miła,rzeczowa i wie o czym mówi.
Podobało mi że była w stanie zrozumieć(sama to powiedziała jako komentarz do lokat i ocen)że pies na hali może być zmęczony i zestresowany.Sądzac po opisie mojej suczki to do Collie naprawdę ma oko(u niej pewne rzeczy dostrzegają tylko sędziowie którzy są fachowcami od rasy.)
I od razu zaznaczam że moja suczka też zeszła z niską oceną.Nie wiem co dostał twój Pedro(wiem tylko że nic nie wygrał)
Wygrywają psy duże?
KIWI jest pięknym psem i wcale się nie dziwie że wygrał klase.Ale już BOB dostała sunia która jest w dolnej granicy wzrostu :p

Widzę że zamierzasz dołączyć do grona osób które oczerniają sędziego po przegranej.Zmień lepiej nastawienie :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']

xXxtanxXx , a jaka rasa ?

Bo mój staffik był najmniejszy i wygrał swoją klasę :lol:

tak sobie myślę , że jeszcze do niej pojadę .... może trafie na inne dni :diabloti:[/quote]

Owczarek szkocki ;)
Co prawda trzeba przyznać, że wszystko wytłumaczyła, nieraz nawet pozwoliła zmienić kolejność psów (gdy pies wyrywał się do przodu lub oglądał za siebie)... Gdyby tylko nie ta wielkość mogłoby być naprawdę dość przyjemnie ...

Link to comment
Share on other sites

Nie zrozumcie mnie źle ... Pisałam przecież, że właśnie wyrozumiała, rzeczowa itp. To, że Kiwi wygrał - uważam, że zasłużenie :!: To naprawdę piękny pies :!: Może i trochę mnie poniosło - przyznaję się ;) Z tym, że my już raczej do tej pani nie pojedziemy, bo po prostu chyba nie mamy szans ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Bo powiem wiecej , mimo że mój Franio nie zawsze wygrywa , nie zawsze jest doskonały , mimo to chętnie do niektórych sędziów pojadę jeszcze raz.Fajnie jest być miło potraktowanym , nawet z oceną b.dobrą ;-) [/QUOTE] dokładnie do naszej ulubionej holenderki też jeszcze pojadę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...