Jump to content
Dogomania

Grzywka na oczach!?


Recommended Posts

Jeśli ją podetnę, to będę mogła zapomnieć o wystawach, choć jeszcze o nich nie myślę i nawet rodowodu nie wyrobiłam.

Widziałam dużo ponów z kucykami na kanadyjskich stronach internetowych, więc u nich tak się robi?

Ja narazie spinam większość włosów, a na oczach zostawiam kilka kosmuków (taką rzadką grzywkę).

Wygląda to całkiem ładnie.

Słyszałam, że na szkoleniach agility briardom wiąże się grzywki, więc może jednak im przeszkadzają !?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja sie nie znam na tego typu pieskach za bardzo, ale tesh coś tiak słyshałam, she nie moshna im spinać grzywki i że one doskonale widzą wszystko za grzywką, ale ja wiem>??nie fiem cio o tym sądzić, moshe tio bzdury, nie fiem...HMmM, w bloku obok mieshka piesek , mishaniec takich właśnie tego typu ras i ma zpiętą grzywke, a na dodatek...niedawno, jeshcze w wakacje, ostrzylgli go...co prawda nie do samej skóry, ale bardzo krótko i jakoś tak dziwnie wygląda...wiecie, żal mi go, bo widać, she yego właściciele w ogóle sie nie znają na psach, nic o tej rasie w ogole nie wiedzą, życie tego psa nawet nie ma sensu, bo tylko leży pod blokiem wśród jakiś meliniarzy którzy piją piwo, i to wshystko.....eh...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wiem, że to już prawie wyczerpany temat, ale chcę się podzielić. Mnie do zapinania grzywki mojej PON-icy przekonała weterynarz jednym argumentem "rasy wymyślali ludzie, a czy w przyrodzie istnieje jakieś zwierzę, które ma zasłonięty jeden z najważniejszych zmysłów?". Pod wpływem tego nawet raz psiurze obcięłam grzywkę, ale wyglądała tak durnie, że trudno mi było na nią patrzeć. Teraz używam spineczek. Psiura zdecydowanie inaczej widzi z grzywką i bez. Potwierdza to każda zabawa. Myślę, że jak używa zmysłu wzroku, to lepiej niż odbierać jej tę możliwość. W ramach eksperymentu pochodziłam pół dnia z włosami na oczach. Spróbujcie, szału można dostać

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moja ponka nie chodzi na wystawy, bo taki jest mój wybór, ale i tak nigdy bym jej nie obciąła grzywki, bo to fatalnie wygląda (widziałam).

Chyba że strzygłabym calego psa.

Czata ma problem z oczkami - zawijają jej się czasem powieki (entropia), ale rzadko. Okulistka-wet oglądała je dokładnie i nie znalazła nic niepokojącego, więc nie mam pojącia, czemu tak się dzieje.

Teraz zawsze musi mieć oczka na widoku, bo sprawdzam, czy nic się z nimi nie dzieje.

Link to comment
Share on other sites

JA mam sznaucera i on atez ma grzywke a oczach... proszę fryzjerkę, żeby ja podcinała, bo wstedy Galucha nic nie widzi i jakoś nie zauważyłam, żeby oslepła...?!

Co do kucyków, to moja nie daje sobie ich wiązać i jak kiedys próbowała jej zawiązać to miała taka minę, że od razu jej zdjęłam :D

JusT@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

Przed paroma dniami tez mialem taki problem. Ale mowie co tam.... wzialem sznaucerka mojego na stoł i nożyczki i smakołyk :P Trzymał w pyszczku smakolyk a ja mu nozyczkami pociałem grzywke i przynajmniej widac ze pies ma oczy :D (na zdjeciu w emblemacie chwila po zabiegu :) )

Link to comment
Share on other sites

Nio to Matt trzeba przyznać, że masz talet!!! Może i ja się zapisze na jakieś praktyki, bo moje psisko jest okropnie zarośnięte a sama jakoś sie boje jej obcinać :wink: Powinieneś otworzyć "zakład obcinania grzywek" :wink: :wink: :wink:

JusT@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...