Jump to content
Dogomania

Ubranka dla psów? Wymysł ludzi ?


Bej

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='filodendron']Ale fajny. A gdzie to? Są większe rozmiary - większe niż na westa?[/QUOTE]

Tak, tak to jest kombinezon firmy Grande Finale stąd taka cena, są też inne kolory.
wejdź sobie na [url]http://www.amberhouse.pl/kombinezony-zimowe-c-76_285_331.html[/url]
tam są różne ubranka dla psów.
Ja kupiłam w Kakadu bluzę tej firmy.
[IMG]http://www.amberhouse.pl/images/psy/ubranka/bluzy/B27.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']a moim zdanioem to zależy od psa,na pewno z polarem bedziesz ubezpieczona ,że nie będzie dygotac na spacerach :)
na twoim miejscu wzięłabym polar,ale jeśli jest to york z tych większych (nie miniaturka) to ortalion powinien wystarczyc ;)
za to dla miniatyrki polar,polar,polar!!!!![/QUOTE]

Co za różnica czy jest mniejszy czy większy (bo to, że nie ma czegoś takiego jak 'miniaturka' już wyjaśniła MakeBelieve ;)) ? Każdy york jest na tyle mały, że się cały szybko zamoczy (jeśli o to chodzi...).
Marta_Ares ma rację - jeśli 'york' nie ma yorkowej sierści, trzeba to przemyśleć.

Link to comment
Share on other sites

Marta dobrze wytłumaczyła (imienniczka ;d), że są yorki i yorki. Mi mówią, że moja bardziej taka yorkowa, a znowu sąsiedzi mają też niby yorka, a kompletnie inny, większy, czarny, sierść kompletnie inna. Kąpią o wiele rzadziej, ja gdybym chciała, żeby miała ładny włos, to max. co 2 tygodnie, ale, że skóra sie wysusza to co miesiąc, zresztą i tak jak my w błocie sie bawimy, to sierść jest w fatalnym stanie ;D A zmarzlakiem jest i to dużym ^

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Hill.']Co myślicie o tej kurtce?
[url]http://www.husosky.shoper.pl/pl/p/KURTKA-DLA-PSA-ISTILIK-PLUS-zimowa/165[/url]
Dla psa bez podszerstka, z włosiem ala chart włoski/doberman w rozmiarze medium :)[/QUOTE]
A czy taki "uchwyt" pod ogonem to aby na pewno jest praktyczne? Pytam, bo nigdy takiego nie miałam. Nasza derka ma gumki które zakłada się na tylne łapy. Trochę obawiałabym się, że taka taśma pod ogonem może czasem podrażniać odbyt (no i czasem się brudzić też...)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hill.']Co myślicie o tej kurtce?
[url]http://www.husosky.shoper.pl/pl/p/KURTKA-DLA-PSA-ISTILIK-PLUS-zimowa/165[/url]
Dla psa bez podszerstka, z włosiem ala chart włoski/doberman w rozmiarze medium :)[/QUOTE]

mam 3 sezon , świetna sprawa , polecam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hill.']filodendron, nie mam pojęcia bo jeszcze takiej nie miałam... Ale wydaje mi się, że jakby co można ją na tyle poluzować, żeby nie uwierała.
gops, dzięki :] A powiedz mi jeszcze - jaki to jest materiał? Nie szeleści?[/QUOTE]

materiał jest gruby dość sztywny ale ładnie się na psie układa, chyba nie szeleści bo nie zwróciłam na to uwagi .

Link to comment
Share on other sites

Hah kiedyś we Włoszech widziałam (w centrum miasta!!) sklep z ubrankami dla psów i normalnie były wieszaczki na wystawie etc. ;) Ale w Polsce też jest parę dobrych sklepów z ubrankami, widziałam, że w Krakvecie mają takie ubranka, np. golfiki i czapeczki dla psów :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Filodendron, moja ma sweterek z takim uchwytem pod ogon. Nigdy nie ubrudziła, nie podrażnia i nie przeszkadza. Natomiast myślę, że to pod warunkiem idealnie dobranego ubranka na długość (za krótki będzie ciągnąć i wpijać się, zbyt długi brudzić).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dubin']Filodendron, moja ma sweterek z takim uchwytem pod ogon. Nigdy nie ubrudziła, nie podrażnia i nie przeszkadza. Natomiast myślę, że to pod warunkiem idealnie dobranego ubranka na długość (za krótki będzie ciągnąć i wpijać się, zbyt długi brudzić).[/QUOTE]

Mój psiak ma dokładnie coś takiego samego i jeszcze też mu się nie zdarzyło upaprać, wiec polecam bez dwoch zdań (zwykłe ubranko ze sznurkiem pod ogon).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Szczerze mówiąc ubranka dla psów mnie śmieszyły, ale dostałam od koleżanki z Londynu super wdzianko! Bluzę z kapturem z BATMANEM, czad :) uwielbiam swojego psa w tym ubraniu. W Polsce jeszcze chyba słabo z dostępnością do takich rzeczy no i ceny nie przyciągają. Znacie może jakąś stronę internetową?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Hill.']No to na pewno kupię :)
Dzięki[/QUOTE]
Hill, dla dobka to kupujesz? Bo ja też się zastanawiam nad wdziankiem dla mojego na tą zimę. Do przemyśleń nad tym skłoniło mnie to, że przychodzili z moim TŻtem po mnie do pracy i czasem im się zdarzało chwilę na mnie czekać, jak wychodziłam to Norton trząsł się jak galareta. W tym roku minęło 6 lat jak jesteśmy razem (z psem, nie z TŻtem :) ) a w sumie on ma chyba z 8 lat, więc zaczynam powoli dmuchać na zimne... Myślicie, że warto zainwestować w taki kubraczek, czy tylko będzie się w tym męczył, bo to mi nie daje spokoju?

Link to comment
Share on other sites

socurek - przypomnij sobie, jak reagowałaś na namolne przypominanie mamy, by założyć ciepłe gatki, albo dodatkowy sweterek, albo czapkę... przypomnij sobie swój wzrok, gdy byłaś nastolatką... Tak właśnie spojrzy na Ciebie Norton, gdy mu to założysz:niedowia:

Ale pewnie się przyzwyczai, moje chodziły w kubraczkach przez dwa tygodnie po zabiegu - nie zauważyłam, żeby im szczególnie przeszkadzały:)

Link to comment
Share on other sites

Socurek, moje psy na stare lata też dostały i wiesz - podoba im się, chętnie się w to dają ubrać, szczególnie, jak jest zimno bardzo, siarczysty mróz, wiatr lub marznący deszcz. Wtedy bez szemrania to zakładają i są zadowolone, a mają znacznie dłuższą sierść, niż Norton. Tyle, ze są niskopodłogowe, szczególnie Felek.

Link to comment
Share on other sites

Socurek, nawet jeśli nie ma się szczególnych talentów krawieckich, taki prowizoryczny kubraczek łatwo samemu spreparować z jakiejś starej bluzy czy swetra. Nie musi być śliczny - wystarczy, że spełni rolę "pozoranta". Sprawdzisz, jak pies zareaguje i czy warto inwestować w coś fachowego.
Ale ja też myślę, że pies to zaakceptuje - z moim jak chodzę w niepewną pogodę i nagle zaczyna padać deszcz, to sam podchodzi jak tylko wyciągniemy jego kubrak z plecaka i chce się ubierać :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...