Jump to content
Dogomania

Ile powinien ważyć szczeniak labradora


Regss

Recommended Posts

[quote name='Regss'], była odrobaczana miesiąc temu ale prawdopodobnie nieskutecznie ponieważ tydzień temu po ponownym odrobaczeniu w stolcu były robaki [/QUOTE]
Warto by też zbadać kał pod kątem obecności pasożytów i lamblii - rutynowo podawane preparaty odrobaczające nie działają na wszystkie pasożyty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sodalis']Warto by też zbadać kał pod kątem obecności pasożytów i lamblii - rutynowo podawane preparaty odrobaczające nie działają na wszystkie pasożyty.[/quote]

Po Waszych komentarzach, aż dziwne że weterynarz nie zareagował.
Dostaje 3 razy dziennie po prawie pełnej szklance karmy. Raz zwiększyłem trochę dawkę ale po zjedzeniu stękała i "smrodziła" więc chyba trochę się przejadła.

Dziś wykonałem 5 telefonów do 5 różnych weterynarzy w mojej miejscowości.
W pierwszym centrum zdrowia dla zwierząt po opowiedzeniu wszystkiego od początku do końca, że: pies jest chudy waży o kilka kilo mniej niż powinien, robi dużo wielkich śmierdzących kup, ma ogromny apetyt, jest w trakcie odrobaczania i była zarobaczona prawdopodobnie dość długi okres spytałem o badania kału pod kątem trzustki usłyszałem, że lecznica nie robi badań na żądanie klienta, są tam po to aby leczyć zwierzęta więc trzeba przyjść ze szczeniakiem zostanie zbadany, jeśli weterynarz zobaczy coś niepokojącego zleci badanie krwi po którym będzie można zlecić kolejne badania kału itp... - koszt 200zł

Od kolejnych 4 weterynarzy usłyszałem, że można zrobić takie badania: badanie krwi - 80zł, badanie kału 75zł bo pani wysyła próbki do niemiec, ale doradzali mi abym wydał lepiej te pieniądze na zmianę karmy ponieważ jest karmiona karmą z marketu oraz porządnie ukończył odrobaczanie psa, aby być pewnym że nie ma u niego żadnych pasożytów.

Pies faktycznie był zarobaczony przez cały okres od kiedy do mnie trafił czyli od 9 tyg życia, ponieważ wet nie poinformował mnie o tym że tabletki trzeba podawać co 10 dni aż w stolcu nie będzie robaków.

Link to comment
Share on other sites

ehh muszę powiedzieć, że dziwne rzeczy mówią Ci Twoi weci, w końcu płacisz więc powinni zrobić takie badania jakie chcesz... dziwne :/
U nas badania są w całkiem innych cenach na szczęście o wiele tańsze.
Co do karmy to fakt lepiej wydać więcej kasy na karmę niż karmić byle jaką .

Link to comment
Share on other sites

Tą karmą którą teraz dostaje była karmiona u hodowcy, kazał karmić ją zupami, w sumie wszystkim, podować siemie lniane, warzywa, owoce, jajka ze skorupkami itd... a karma (z biedronki) była tylko by "zagęścić kupę" tak gadał hodowca. Po przeczytaniu kilku tematów tutaj na forum postanowiłem karmić jedynie karmą, przedłużałem tylko zmianę starej karmy na nową ponieważ suczka miała cały czas rozwolnienie co się później domyśliłem spowodowane było robalami.

Tylko teraz nie wiem na jaką karmę zmienić do tej pory myślałem o eukanubie junior 15kg kosztuje 130zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Regss']Tą karmą którą teraz dostaje była karmiona u hodowcy, kazał karmić ją zupami, w sumie wszystkim, podować siemie lniane, warzywa, owoce, jajka ze skorupkami itd... a karma (z biedronki) była tylko by "zagęścić kupę" tak gadał hodowca.[/QUOTE]
To "gratuluje" wyboru "hodowli". Taki sposób żywienia jest dość częsty dla tego typu "hodowców":
[quote name='Regss']Piesek jest bez rodowodu jednak pochodzi z hodowli byłem widziałem. Hodowca siedzi w tym 20 lat i hoduje nie tylko labradory. [/QUOTE]
I pewnie oszczędza nie tylko na żywieniu.

Link to comment
Share on other sites

ehh no tak tego typu "hodowców" jest co raz więcej i aż żal słuchać tego co opowiadają... ja także niedawno słyszałam o zalecaniu karmienia szczeniaka kaszą i makaronem, bo maluch był od pczątku tym karmiony, w efekcie psiak nie potrafił w ogóle jeść suchej i do tej pory jeść nei chce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sodalis']To jest całkiem dobra karma, dla labradorka powinna być Puppy&Junior Large Breed[/quote]

I taką karmę zamówię.
A jak powinno wyglądać dawkowanie dla szczeniaka 3,5 miesięcznego tej karmy? Dają do 15kg worka jakąś miarkę bo na oko to ciężko. Najlepiej jak by ktoś mi powiedział ile gram tej karmy mieści się w szklance ;]

Link to comment
Share on other sites

Używanie w tym temacie słów "hodowca" i "hodowla" jest zupełnie nie na miejscu, bo sunia pochodzi niestety z klasycznej rozmnażalni.
Szkoda, ze autor tego wątku omija uwagi i rady KrystynyH, bo to jest właśnie hodowca przez wielkie "H".
Może troche OT, ale myślę, ze nie do konca.
A suni zyczę, żeby wyszła na prostą. A propos wagi szczeniaka - mój Dante przybierał średnio 1kg na tydzień - teraz ma 19tyg. i wazy 19,5kg. Apetyt ma, a robali nie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hmm,ja tak poczytalam i wniosek moj taki-zmiana zywienia,bo pies to nie czlowiek,zadnych resztek zupek(pieprz i sol w nich!)w ogole to przez nia tak przelatywalo to jedzenie,bo mlody zoladeczek mial problemy ze strawieniem takiej hmm mieszanki,ktora ow pan polecil ci stosowac.To tak jak ja bym zjadla kielbasy z powidlem,popila mlekiem i na to zasmazka.Tez by przeze mnie to przelecialo:)mysle,ze chora nie jest a jedynie zmiana zywienia pomoze:)Powodzenia!Probuj a badania oczywiscie zrob jesli jestes niepewny bo niedowage ma widoczna.Mysle,ze sobie poradzisz,nie sluchaj takich rad,ze zupki,wszystko ze stolu i jaja w skorupach:roll:bo pan juz ewidentnie popuscil wodze fantazji ten,ktory ci to mowil.Pozdrowienia dla labusia:)poglaszcz go od moich dwoch labkow i ode mnie:)i pisz jakie postepy.Waz ja sobie co jakis czas i zapisuj.No i w druga strone zeby nie przesadzic,bo bedzie kuleczka:lol:a laby to zarloki i potem ciezko juz zbic taka nadwage.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj została zważona i ku mojej radości szybko nabiera wagi, waży już ponad 9kg, dostaje już nową karmę 3x po 200gram po wyliczeniu wydaje mi się że to dobra dawka. Jutro dostanie kolejną tabletkę na robale, mam nadzieje że już ich teraz nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam. Nie radzę dopuszczać szczeniaczków do zgniłych owoców i warzyw np.zgniłe jabłka,zgniła kapusta. Po tym tracą apetyt oraz są osłabione. Na to dobra jest coca-cola .Mojej Roxsi pomogła ale nie wiem jak innym psiakom. Gdy Roxsi nie miała apetytu schudła o 0,5 kg. Teraz waży 12 kg.
Ps: Psy potrzebują dużo ruchu aby miały mocne nogi bo gdy masa ciała jest duża mogą przestać chodzić. Tak powiedział mi weterynarz.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja spytam się tutaj bo nie chcę zakładać nowego tematu a jest związany z żywieniem. Chciałam się dowiedzieć jak karmić szczeniaka labradora 3 miesięcznego? znaczy w jakich ilościach? bo na razie dostaje 3 razy dziennie po ponad pół szklanki karmy. Waży koło 6-7 kg. Jak mam zwiększać teraz porcje karmy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misia93']ja spytam się tutaj bo nie chcę zakładać nowego tematu a jest związany z żywieniem. Chciałam się dowiedzieć jak karmić szczeniaka labradora 3 miesięcznego? znaczy w jakich ilościach? bo na razie dostaje 3 razy dziennie po ponad pół szklanki karmy. Waży koło 6-7 kg. Jak mam zwiększać teraz porcje karmy?[/QUOTE]
Mało wazy, spora część szczeniąt w tym wieku waży już ponad 10kg.

Na opakowaniu karmy powinna być tabelka z informacją ile pies powinien jeść - ilość karmy mocno różni się zależnie od producenta, ale tak ogólnie to pół szklanki to mi sie mało wydaje.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Skoro jestesmy przy temacie wagi psów , chciałabym się dowiedzieć ile tak przeciętnie waży półroczny labek? Mój Pako ma 5 miesięcy i waży 25 kg. Dodam że wcale nie jest utuczony , jest masywny , ale nie jest gruby , uważam ze wygląda proporcjonalnie . Natomiast to pytanie nasuneło mi sie gdyz byłam z nim na spacerze i spotkałam znajomą która tez ma labradora tyle ze jej ma juz 11 miesięcy i waży 30 kg.. Generalnie nie widziałam znacznej róznicy w gabarytach. Mój jest minimalnie mniejszy od jej psa a róznica jest prawie pół roku. Czy to znaczy ze bede miec labradora kolosa?:D

Link to comment
Share on other sites

mój Fado w wieku 5-6 miesięcy też był duży i ciężki ale nie wyrósł na jakiegoś ekstremalnie dużego.Generalnie jest duży ale widziałam większe i cięższe labki.A teraz mam labka czekoladowego 6cio miesięcznego który waży 24kg,a sunia biszkopt ma 4,5 miesiąca i waży 20kg.Ale nie są grube,pilnuję tego

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...