Jump to content
Dogomania
Charly

Barf jadlospisy!!!

Recommended Posts

Witam! Proszę o sprawdzenie mojego jadłospisu dla 3 miesięcznego Owczarka Niemieckiego. Moja suczka jest 2 tygodnie na barfie. Zaczęłam od porcji dziennej 750gr ale okazało się to za mało dla niej  więc teraz będę robić porcję po 900gr. Jeśli chodzi o kości to dostawała narazie stłuczone ogony wieprzowe ale w małych ilościach (bałam się, że jest za mała + początki barfa).Teraz wprowadzę porcje rosołowe drobiowe i kacze. Tak wygląda mój proponowany jadłospis na tydzień. 

1)  115g korpus z kaczki + 65g nerki          380g golonko indycze (bez kości)     150g żołądki + 50g nerki 

2) 115g korpus z kury + 65g wątróbka      380g mięso gulaszowe wieprz.         150g żołądki + 65g wątróbka 

3) 115g skrzydełka z kury + 65g płucka    380g mięso mielowe wieprz.            150g żołądki + 65g płucka

4) 115g szyje z kaczki + 65g nerki             380g golonko indycze (bez kości)    150 g zołądki + 65g nerki

5) 115g skrzydełka z kaczki + 65g serca  380g schab wieprzowy                     150 g żołądki + 65 g serca 

6) 115g szyje z kury + 65g płucka             380g mięso mielone z indyka          150g żołądki + 65g płucka 

7) 115g korpus z kury +65g wątróbka      380g schab wieprzowy                      150g żołądki + 65g wątróbka

Wiem, że w moim jadłospisie brakuje wołowiny ale narazie szukam miejsca gdzie ją taniej kupić bo 25zł lub 30zł za kilo to mnie troszkę przeraża. Oprócz tego dorzucę jeszcze raz w tygodniu całe jajko surowe no i oczywiście warzywa i owoce ale tego już tutaj nie wpisuje. Jakimi suplementami uzupełnić taką dietę ? 

Porcję dzienną wylicza się wg docelowej wagi psa. Wg mnie masz zdecydowanie za mało mięsa w stosunku do podrobów. Zapraszam na stronę barfne korepetycje, tam dowiesz sie wszystkiego, co potrzeba żeby zdrowo żywić surowym. Dowiesz sie też gdzie kupić taniej, bo żaden nasz pies nie je woła za 30 zł za kg ;)

21 godzin temu, Karolina972 napisał:

Witam! Proszę o sprawdzenie mojego jadłospisu dla 3 miesięcznego Owczarka Niemieckiego. Moja suczka jest 2 tygodnie na barfie. Zaczęłam od porcji dziennej 750gr ale okazało się to za mało dla niej  więc teraz będę robić porcję po 900gr. Jeśli chodzi o kości to dostawała narazie stłuczone ogony wieprzowe ale w małych ilościach (bałam się, że jest za mała + początki barfa).Teraz wprowadzę porcje rosołowe drobiowe i kacze. Tak wygląda mój proponowany jadłospis na tydzień. 

1)  115g korpus z kaczki + 65g nerki          380g golonko indycze (bez kości)     150g żołądki + 50g nerki 

2) 115g korpus z kury + 65g wątróbka      380g mięso gulaszowe wieprz.         150g żołądki + 65g wątróbka 

3) 115g skrzydełka z kury + 65g płucka    380g mięso mielowe wieprz.            150g żołądki + 65g płucka

4) 115g szyje z kaczki + 65g nerki             380g golonko indycze (bez kości)    150 g zołądki + 65g nerki

5) 115g skrzydełka z kaczki + 65g serca  380g schab wieprzowy                     150 g żołądki + 65 g serca 

6) 115g szyje z kury + 65g płucka             380g mięso mielone z indyka          150g żołądki + 65g płucka 

7) 115g korpus z kury +65g wątróbka      380g schab wieprzowy                      150g żołądki + 65g wątróbka

Wiem, że w moim jadłospisie brakuje wołowiny ale narazie szukam miejsca gdzie ją taniej kupić bo 25zł lub 30zł za kilo to mnie troszkę przeraża. Oprócz tego dorzucę jeszcze raz w tygodniu całe jajko surowe no i oczywiście warzywa i owoce ale tego już tutaj nie wpisuje. Jakimi suplementami uzupełnić taką dietę ? 

Brakuje żółtka, oleju z łososia w jadłospisie i proporcje są troszkę nieprawidłowe.

Z kości polecam cielęce, są duże i zastępują najlepsze gryzaki.Nie musisz ich wtedy rozdrabniać.

Szukaj mięs niechudych z przerostami, tłuszczykiem itp. Jeśli szukasz taniego wołowego to popytaj w sklepach mięsnych o wołowinę 4-tej kategorii. Na bazarkach też można znaleźć wołowe za 9 -10 zł za kg tzw okrawki, bo ludzie nie kupują mięsa z przerostami i tłuszczem :))

No i gratuluję decyzji :) Jest wspaniała :)

Ja jestem przeciwniczką podawania psom wieprzowiny, drób i wołowina tak. Poza tym podrobów daje się mniej bo moga wywoływać biegunkę. Też uważam, że najlepsze i najzdrowsze dla szczeniaka są kości cielęce. Poza tym ja swoim daję również biały ser, mleko, jajka - białko ścięte, ja dla wygody robię swoim jajecznicę na maśle, uwielbiają. Surowego białka nie powinno się dawać.

Ja wołowinę dla psów kupuję po 2,60 zł za kg, w internecie można zamówić po 3,50 - 5,- zł za kg.

6 godzin temu, Zarka napisał:

Porcję dzienną wylicza się wg docelowej wagi psa. 

Wiem ale jest to 2-3 % masy dorosłego więc najpierw spróbowałam 2,5% teraz zwiększam do 3%. 

6 godzin temu, Zarka napisał:

Wg mnie masz zdecydowanie za mało mięsa w stosunku do podrobów. 

Porcje podrobów podzieliłam na rano i wieczór ale to wciąż jest 15%. No i żołądki 20%..

Szczeniaki jedzą nawet 10% wagi ciala. 2-3% to proporcje dla dorosłego psa. Mój kastrat dostaje 2%.

Masz 15% podrobów i 20% żołądków, które też sa podrobami. To za dużo.Łącznie 15% jest w porządku, z czego wątroba najlepiej przeżuwaczy powinna byc na poziomie nie wyższym niż 5 % podrobów. U ciebie te proporcje sa trochę zaburzone. Spróbuj urozmaicić jedzenie - masz tylko wieprza, kurę i indyka. Możesz dołączyć kaczkę (mięso, szyję, korpus), gęś (podroby gęsie), wołowinę, barana, kozę, konia,królika, dziczyznę (bez dzika), przepiórki cale patroszone, no i ryby (wypatroszone, ale z głowami).  Dodałabym też jajko (codziennie), koniecznie nie zbełtane, tak zeby bialko i żołtko sie nie zmieszaly). Jeśli pies lubi to dodaj owoce i warzywa ( ok. 15% posiłku).

suple - drożdże, algi i olej omega3 (podawane wg producenta), jeśli bez ryb to też trzeba by pomysleć nad suplementacją witD

ryby - dorsz, fladra, halibut, łosoś, okoń, pstrąg, sola, tuńczyk, węgorz.

Ceny tych produktów są kłopotliwe, jeśli kupuje sie w sklepie. Mój pies wazy 35 kg i na jego jedzenie w miesiącu (ok. 18 kg mięsa i podrobów) nie płacę więcej niż 180-200zł. zaopatruję się bezpośrednio w ubojniach lub na zamówieniach grupowych. Tam kupisz wszystko, co sobie wymyślisz z przepiórkami i dziczyzną włącznie. Kupisz też np. łój wołowy, który możesz dorzucić do miski jak jest za chudo.